Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Heirs of Númenor a 3. cyklus Against the Shadow

http://fantasyflightgames.com/edge_npm_sec.asp?eidm=157&esem=1

Celý cyklus bude zameraný na boje o Minas Tirith. K slovu sa dostanú aj Haradčania a mordorské vojská. No nekúp to! :)
14.9.2012 12:57:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Čím viac...
sa pozerám na tie karty a na prostredie, kde sa bude cyklus odohrávať, tým viac sa musím krotiť, aby som to nekúpil hneď, jak to vyjde. Hobbit Saga Exp. ma necháva chladným, ale toto sa mi začína pozdávať čím ďalej, tým viac :). Ithilien, sharpshooteri, Haradčania, olifanti...mňam :). Snáď keď sa tento cyklus dovydáva celý, už bude na hranie čas :). Musím totiž dobiehať ešte 1. cyklus a 2. cyklus, ktorý som ešte nehral, iba obalil :(.

Tešíte sa tento cyklus resp. zaujal vás viac ako Dwarrowdelf? :)

14.9.2012 13:03:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Heirs of Númenor
Pocitově mi to připomíná střet armád. Pokud to tak bude, popřemýšlím o koupi.

PS: Ještě přidat draky a možnost hrá za "temnou stranu" a hra dosáhne stejné "úrovně" jako Middle Earth CCG

17.9.2012 12:55:18

Nové mechaniky
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3573

Jedná sa o Battle a Siege keywordy, kedy je na progress potrebný strenght resp. defense a nie willpower, čo pekne sedí aj tematicky, keďže pri bojoch sa dopredu dostávate vďaka útoku a obrane a nie willpower. Navyše majú aj lokácie akoby život= počtu progress tokenov a encounter karty pridávajú dmg na lokácie, ktoré ak prekročia ten limit, sú akoby prehraté :).
Celkom zaujímavé :D.

18.9.2012 12:02:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Acedrac
Tak tohle rozšířenía nový cyklus obnovil můj zájem o tuto hru. Hobbit mě teda vůbec nezaujal, ale tohle vypadá zajímavě. Hlavně řeší území, které moc v sáze nebylo řešené. Jestli budou boje s haradskýma nebo první obrany Gondořanů, tak se mi to líbit bude.

18.9.2012 12:15:22

raia
Hrat za temnu stranu? Okrem tohoto cyklu zameraneho na velke boje mi to tam prilis nesedi a pridat tam novu stranu len kvoli jednemu cyklu (aj ked ano, mozu pridat dalsie bitky ale vo zvysku hry to bude nanic), no neviem neviem....

18.9.2012 12:18:29

klaymen
však na přidání "temné" je ještě dost času. Nicméně jednou to jistě příjde ;-)

19.9.2012 11:17:31

ad raia
U tejto hry si nemyslím, že bude temná strana. Temnú stranu pekne rozvijú v Star Wars, ale tuto by museli akoby obrátiť: encounter karty by boli dobrí a hrdinovia za zlo, čiže staré karty by boli asi nepoužiteľné a bola by to de facto nová hra (i keď mechaniky by ostali staré). Ale úplne márne a nezábavné by to nemuselo byť :), to máš pravdu.

19.9.2012 12:54:57

had

Poznatky z hraní
Tak jaké máte poznatky?
Za mně.
Do začátku jsem si postavil gondorský deck aniž bych tušil do čeho jdu - první dva questy absolutně bez šance, takže jsem se dal do přestavby.
Quest 1. Peril in Pelargil - na začátku velké množství enemies s nízkým threatem a potřeba vysokého útoku na questování. Po vánočním mazlení - cca 30 her - jsem zatím nejúspěšnější /což znamená několik výher v 5. kole, ale nikdy 3 výhry za sebou/ s balíkem Beorn - chytá útoky a vysoký útok, Gimli - útok udělám se zraněním a sekerou cca na 6-7 a Dain, který přidává, jak Gimlimu, tak dalším trpošům, kterých je cca 50% v decku. Rozhodně žádná p..., ale super quest.

2. quest Into Ithilien - také velice specifický - na začátku horda nepřátel - s tím samým balíkem score párkrát okolo 130, ale většinou porážky. S trpasličím deckem Dain, Thorin, Nori jsem se jednou dostal na 93, ale potom opět jen samé prohry.

3. quest jen tak 2x šolích a neskutečné maso.
Takže teď budu zkoušet něco vymyslet s tím Gondorem, s čím by šlo hlavně pravidelně vyhrávat.
Zkušenosti vítány....

1.1.2013 17:49:21

had

Assault at Osgiliath
Z tohoto questu jsem ponekud rozpacity. S obtiznosti 8 to melo byt pekne maso, ale...
Pokud chapu dobre, tak vyhravam, pokud na konci kola neni ve hre zadna lokace Osgiliath, a tim padem mi staci vlastnit jedina - ta ktera jde povinne na zacatku hry do stagingu, tak tuto hru celkem bezne koncim ve druhem kole. Lokaci Osgiliath je tam cca 30% a tak je to ciste o kartach jak prijdou /ted jsem hral Denethora a procento, ze mi prijde lokace, je tim padem jeste minimalizovano/. Fakt je, ze lokace jsou husty a kdyz naskacou, tak se da quest hrat hodne dlouho, ale jak jsem rekl, vetsinou je to rychle. Je to takovy klon questu Emyn Muil, ale znacne nevyvazeny. Velky potencial /zajimave karty/, ale nic moc /nestaci prijit do hry/.

27.9.2013 09:41:30 | Upraveno autorem (porovnej)

had
S těmi obtížnostmi - asi je fakt nelze brát vážně. Nově jsem pořídil Heirs of Numenor a třetí cyklus, jako první jsem vyzkoušel questy Steward´s fear a Druadan forrest. SF má uvedenou obtížnost 5, měl by být snadný, nicméně zatím jsem ho na cca 9 pokusů nedal. Zkoušel jsem dvě varianty Gondorských, ale nejsem schopen to projít, nejvíc mě dělá potíže lump jménem Zealous traitor (snad to píšu dobře), kdy tenhle prevít dává všem allies 1 damage (2, pokud jsem si ho nevzal já dobrovolně). Vzhledem k jeho engagement cost 17 na mě prakticky vždy skočí sám od sebe a dává ty zranění dvě a pravidelně mi vyčistí stůl třeba od 4-5 postav :-(
Naopak Druadan forrest, který má uvedenou obtížnost 6, mi nedělal potíže a pokud jsem někde nedělal chybu, tak jsem ho v pohodě prošel jak s balíčkem Outlandských, tak s balíčkem Gondor (kombinace Lore-spirit-leadership).
No budu zkoušet dál a uvidím :-)

2.12.2013 09:52:14

Greyhound - Zealous traitor
to nevadi, ze ma hodnotu stretnutia 17. vo faze stretnuti si najprv mozes sam vybrat 1 nepriatela s ktorym sa stretnes dobrovolne. a ty si vyberies Zealous traitora a vtedy udelujes len 1 zranenie svojim spojencom.

2.12.2013 10:23:57

Greahound - Zealous traitor
Přesně tak, ta druhá podmínka (2 poškození spojencům) se vztahuje až k poslední kartě scénáře, kde už se nelze dobrovolně střetávat s nepřáteli. Tam je to teprv na prd ;-)

2.12.2013 10:38:58

pbch
Máš pravdu - já to hrál opačně, nejdřív ověření engagement cost a teprve pak případný dobrovolný výběr... takže v prvních dvou fázích lze vzít tohoto prevíta dobrovolně a získat tak jen jedno zranění u spojenců. Díky, vůbec jsem si neuvědomil, že to řeším v opačném pořadí :-)

2.12.2013 10:47:02

pbch
Tak včera večer jsem to zkusil znovu se stejnou sestavou (zeleno-modro-fialový Gondor) a úspěšně. Já si tak nějak neuvědomil, že mohu Zealouse označit dobrovolně do střetu a až pak se ověří engagement cost, takže díky za připomenutí pravidel :-)

3.12.2013 09:20:48

Heirs of Numenor - Perils in Pelargir
Perils in Pelargir.
Tak jsem si počkal na karty z celého cyklu a zkusil rozehrát první scénáře. Zkusil jsem ty všude chválené Outlands, ale Perils in Pelargir ne a ne. Většinou mi všechnu tu z počátku drobotinu smázne Traitor, občas se vyhrát povede, ale pravidelné výhry z toho nejsou...

Druhý téma, od kterýho jsem moc nečekal, ale vyzkoušel jsem jej, jsou Rangers a pasti a musím říct, že super balík. Jednobarevnej - zelenej, vůbec jsem nečekal, že by něco jednobarevnýho mohlo fungovat, ale ty karty se narodily jedna pro druhou. Mnohem lepší než Outlands (na tenhle quest), byť to nechává takovou pachuť, že scénář odehrávající se ve městě jedu s lesníky a stopaři kladoucími pasti všude kolem. Tématický to moc není a tady to vyloženě bolí do očí.

Zkusil jsem stejnou sestavu na oťukání Into Ithilien, o kterým jsem slyšel, že je extrémně náročný, a opět to jelo celkem dobře. Dojel jsem na threat těsně před nástupem do poslední etapy, ale na to, že to byla první hra, docela slušný. Každopádně jak hrací balík, tak oba scénáře alespoň pro mě neskutečně zábavný. Povedly se.

Vaše zkušenosti s těmito questy?
Edit: opraveny (moje tradiční) překlepy.

8.3.2014 21:11:41 | Upraveno autorem (porovnej)

solo hra
Chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti se solo hrou se scénáři celého cyklu? Mně se osvědčily jednobarevné balíčky Leadership - Outlands - problém mají se Stewart´s fear a Blood of Gondor, ale dokáží vyhrát (Morgul vale jsem ještě nehrál). Bitevní questy se pak zvládají s jednobarevným tactics. Chtěl bych ale vyzkoušet něco trochu jiného a narážím. Přijde mi, že questy jsou dost těžké a Gondor, rangers a podobný témata mi prostě nejdou. Questy mají většinou rychlej nástup a je potřeba hodně ally venku a jak skládám víc barev, tak se mi to nepovede chytit.
Hrajete někdo na questy z tohoto cyklu úspěšně nějaké jiné balíčky než zmiňované? Nechci decklist, jen trochu popostrčit s kombinací barev, volbou hrdinů nebo nějakou základní myšlenkou. PS - zatím bez hobitů a karet z Isengard cyklu. Díky

18.7.2014 10:55:24

libor
Zatím jsem nezkoušel projít s jedním balíčkem celý cyklus, takže těžko říct, zda takový univerzální je.
Hraju vždy solo a na Heirs of Numenor jsem zkoušel několik variant (Outland, zelení rangeři s pastmi, trpaslíci) a jediné co mi fungovalo spolehlivě, byl kombinovaný balík tactics jako tobě (hrdinové Beregond, Legolas + někdo třetí, tady mám víc variant), kombinace orlích a gondořích spojenců.
Na další questy jsem už vyzrál s více kombinacemi a pokud máš karty ze všech tří prvních cyklů, tak zkus kombinaci lore-spirit elfy, je to jedna z mých nejoblíbenějších a nejspolehlivějších:
hrdinové - Elrond, Mirlonde, spirit Glorfindel
spojenci - Haldir, Gildor, Hennamarth, Mirkwood runner, Silvan tracker, Arwen, Silvan refugee (levný) a Imladris (kvůli srovnání horních karet v balíčku), samozřejmě Gandalf
vybavení - Vilya (klíčové a v kombinaci s Gildorem nebo Imladris opravdu silné), Unexpected courage, Light of Valinor a Asfaloth pro Glorfindela, Protector of Lorien, Elf stone atd.
události - kombinace modrých na snížení threat a zelených na léčení a dobírání karet
Nevím jak ostatním, mě se tento balíček osvědčuje, má rozumný počáteční threat 24, pouze je důležité dostat rychle do hry klíčová vybavení a spojence :-)

18.7.2014 23:19:41

libor
jo a v předposledním příspěvku píšeš, žes některé questy zkoušel se zeleným balíkem rangers.
Doporučím vyzkusit gondorský balíček lore-leadership
Hrdinové: Aragorn (lore, kvůli snížení threatu), Denethor, leadership Boromir (+1 attack pro gondor ally)
Spojenci: Anborn a další zelení rangeři, Warden of healing (léčení), Faramir (kvůli willpoweru), Envoy of Pelargir (levný spojenec), Squire of citadel (cíl silných útoků), Errand rider (přemísťuje zdroje mezi hrdiny), samozřejmě Gandalf.
Vybavení: Steward of Gondor, Visionary leadership kvůli willpoweru, pasti atd.
Události: for Gondor!, léčivé a dobírací zelené, forrest patrol, tady si všechny nepamatuju, měním to. Dobrá je Very good tale pro rychlejší vyložení spojenců zdarma ale nevím zda nebyla v Hobbitovi, případně jde použít vybavení Elf stone z Black ridders.
Tenhle balík mi přijde slabší než Outlands, nebo elfové, co popisuji níže, ale zvládl jsem s ním i Steward´s fear, i některé další questy. Má vysoký willpower díky Faramirovi a Visionary leadership (případně lze přihodit Sword that was broken) i slušný útok díky Boromirovi. Threat řeší jednou za hru Aragorn vrácením na počáteční úroveń + Gandalf vyložený ideálně nejprve přes Sneak Attack a pak klasicky.

18.7.2014 23:30:36

libor
A třetí a poslední tip - moji oblíbenci - Trpaslíci.
Tady mám víc variant, nejčastěji hraji kombinaci Lore - Leadership. Tady ti nedám přesnou kombinaci, dost to měním, ale hraju to hlavně na Dáina, vybavení Steward of Gondor a King under Mountain, a haldu spojenců, kterým Dáin vylepšuje čísla. Dobrá je kombinace Spirit - Leadership s óinem, který od 5 trpaslíků pod tvou kontrolou umí vykládat tactics karty (Erebor battle master, Khazad,khazad, Heavy stroke, Ringmail, Dwarrondelf axe atd.).
Nefunguje na vše, ale myslím, že umí být taky velmi silný.

18.7.2014 23:38:14

Greyhound
Díky moc za tipy, toho Erlonda a spol zkusím určitě postavit.
Zelený rangers jsem zkoušel ze začátku, pak už jsem se k nim moc nevracel, ale byl to hodně zábavnej balík, na něj taky dojde.
Gondor jsem zkoušel postavit trojbarevnej, což byl asi ten problém, přidával jsem tactics (G.shield, spojenec s obranou 4...), ale ty rychlý questy mě zkrátka sejmuly strašně brzo, než se to stačilo nějak sejít a hlavně vynést. Celkově ale nevím, jak by tebou popsanej balíček moh zabíjet nepřátele. Všichni ti Gondoři jsou takový, no slabý, a pořád mám strach, že ty bonusy se hlavně musí sejít a nejsou až tak zásadní. Něco bude v pastech, no uvidím... Z leadership hrdinů se mi ve většině questů osvědčuje Prince Imrahil, ale oba se s Boromirem nevejdou
Tactic balík - zajímavý je, že až na Legolase jedu jiný hrdiny (Gimli a Theoden), ale tenhle balík je prostě povinnost, pokud je quest Siege a Battle.
Trpaslíci - ty hraju ve třech barvách (Leadership, Tactics, Lore), celou Morii projdou v podstatě beze změn, tady jsem je ještě nezkoušel, protože jsem chtěl hrát hlavně nový karty a i to nesedí tématicky, ale to je zkrátka silnej balík, kterej by to podle mě měl většinou zvládnout. A většina trpaslíků i přežije Zealous traitor, snad moje nejneoblíbenější karta :)
Ještě jednou díky

19.7.2014 10:26:34

libor
Ten zeleno-fialový balík Gondor umí právě bojovat slušně díky Boromirovi. Fialový Boromir má zvl.schopnost, že pokud mu zbývá aspoň jeden zdroj, tak přidává Gondor alíkům +1 k útoku. Takže Anborn má rázem útok 4, Ithilien Archer 3, Envoy of Pelargir nebo Ithilian tracker 2 a mě to většinou stačilo na utlučení nepřátel :)
Výhodou je, že nečekáš na žádné vybavení, Boromir ten útok vylepšuje automaticky, stačí na něm mít aspoň jeden zdroj.
Hodně navíc pomáhají pasti v kombinaci s event kartou Forrest patrol (která uděluje 3 zranění každému nepříteli s pastí), jedna z pastí Poison stakes zraňuje také. Navíc s Denethorem vidíš na vršek encounter decku a silnější nepřátele můžeš přehodit dospodu. Mě tato kombinace fungovala, některé questy jsem s ním dal rychle, hůř šel jen třeba Steward´s fear.
U toho tactics balíku - Legolase je podle mě nezbytný kvůli své schopnosti + Great Yew bow na útok do staggingu, Beregonda beru jako superobránce a snažím se na něj dostat Gondor shield a Plate of citadel, má levnější vybavení weapon a armor a obrana 6 a 8 životů jsou slušná čísla na průzkum siege či obranu silného nepřítele. Beru ale že kombinací může být víc, Gimliho používám na questy zaměřené na boj taky často.
A trpaslíci - jak píšeš, výhodou je, že mají až na výjimky 2-3 životy (velká část 3), takže ustojí i nepříjemné události či Zealous traitora, které ubírají životy hromadně. Já mám trpaslíky moc rád, některé věci z trpaslíků jsou velmi silné (Dáin, vybavení King under mountain, Nori či Dwalin snižující threat, událost Lure of Moria atd.). Ale souhlas - do Gondoru mi též nesedí, tam hraju většinou kombinace Outlands, Gondor či Rohan, a na pár questů jsem zkoušel ty elfy. Trpaslíci dostávají přednost v Khazad-dúm, sérii Dwarrondelf a obou dílech Hobita :-)
Ale faktem je, že hlavním plusem téhle hry je, že můžeš složit v podstatě nekonečné množství kombinací hracích balíčků :-)
P.S.: napadá mě ještě jeden silný balík, který v solu podle mě obstojí - modro-červení Rohani. Je to balík, který má silnou průzkumnici Eowyn (+ někteří spojenci umí přidávat žetony na lokace a dobře zkoumat), super hrdinu Dunhera s útokem do staggingu (optimálně se Spear of mark a Rohan Warhorse) + Theoden, Háma nebo Eomer.
Spojenci ujdou a je jich na výběr dost, modrý balík dává Steed of mark a unexpected courage na obnovení hrdiny, červený zbraně a Rohan Warhorse, je tam i několik silných eventů (for eorlingas atd.). Většinu questů, na které jsem ho použil, jsem s tím zvládl :-)

19.7.2014 11:15:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Greyhound
Tak zpětně po týdenním intenzivním hraní musím poděkovat za super zážitky... :)
Zkusil jsem ty tebou nastíněný elfy a super zábavná věc. Jakmile mi dá encounter deck trošku času to poskládat (což se většinou díky tomu threatu povede), tak je to super - tohle mně baví - takový to pomalý budování :) Nikdy jsem balík kolem Elronda nezkoušel, protože mi Vilya přišla taková ošidná, ale Imladris Stargazer je fakt hvězda. Dělal jsem chybu, že jsem s Elrondem chtěl mít i Leadership kvůli Steward of Gondor, a pak ten threat byl strašně vysokej, ale Mirlonde a Glorfindel to srazí až neuvěřitelně. Takže díky moc za tip!!!!! Vcelku stabilně to poráží vše kromě Steward´s fear (tam ty forced effecty jsou prostě šílený) a Blood of Gondor a na Ithilien a Siege jsem to radši ani nezkoušel :)

Ten tvůj Gondor už jsem si postavil, ale ještě nehrál, jinak došlo i na trpaslíky, aspoň ty jsem měl svoje.

Ale každopádně jsem si díky tobě vyzkoušel taky trochu jinej styl balíků, než ty přímočarý a v podstatě od autorů přednastavený Outlands, což byl přesně důvod, proč jsem se sem obrátil. Takže díky.

22.7.2014 19:19:49

libor
Tak to jsem rád, že jsem mohl inspirovat. Že jsi s elfy uspěl mě nepřekvapuje, je to balík, kterému relativně chybí jediné - získávání zdrojů. To ale dokáže eliminovat Elrond s Vilyou (a Imladris nebo Gildor, kteří "vidí" na vršek dobíracího balíku), a výhodou balíku je nízký threat a schopnost udržet ho dole pomocí spirit eventů. A Glorfindel s Asfalothem a Light of Valinor + Elrond s Vilyou a Unexpected courage - myslím, že super věc.
Jinak, jak píšeš, že jsi tam chtěl vpašovat Steward of Gondor. Já zkusil jinou věc. Z nového rozšíření Voice of Isengard, co vyšlo tuším v březnu, jsem vzal Grímu a Keys of Orthanc a dal ho namísto Mirlonde. Gríma umožňuje jednou za kolo snížit cenu jedné karty o 1 zdroj (threat se navýší v důsledku toho o 1, protože přidává té kartě efekt "Doomed 1" a Keys of Orthanc jednou za kolo dává zdroj, pokud přijde do hry karta s doomed efektem. Každé kolo tak získáš defacto 2 zdroje, je to zajímavá hra, i když ten threat roste bohužel rychleji.
Skvělou kombinací mi připadne výše popsaný Gríma + lore Aragorn (který jednou za hru sníží threat na počáteční úroveň), vyzkoušel jsem a hrálo se to dobře, díky šetření zdrojů.
A k trpaslíkům - jedu teď Dwarrondelf, na Long Dark jsem si složil Lore-Tactics (Thalin, Bifur, Ori) a šlapalo to. Ori a Legacy of Durin sypaly karty na zabránění lost efektů, Erebor battle master, dwarrondelf axe a červené eventy bojovaly, jen willpower občas byla moc dole, v tomhle je prostě suprový Dáin Ironfoot :)
P.S.: na Steward´s fear zatím nemám žádný balík, který by tento scénář porážel pravidelně. Ale dám ještě jedno doporučení: zkouším na tento scénář čistý Spirit balík.
Glorfindel, Dúnhere, Frodo (threat 20). pomocí dalších karet snižujících threat se dostávám i kolem 15, takže skoro všechny nepřátele udržím ve staggingu (občas proklouzne ten zmetek Zealous) a kosím je Dunherem. Přes červený song na něj dostávám Spear of Mark, popřípadě Rohan Warhorse, na Glorfindela Light of Valinor a díky nízkému počátečnímu i průběžnému threatu většinou dostanu do hry i Resourcesful, průzkum zajišťují spojenci jako Pelargir Shipwright, Ethir swordsmen a Northern tracker, popřípadě někteří Rohani. Podařilo se mi s tím pár her vyhrát, ne bez ztrát, ale fungoval lépe než Rangeři, trpaslíci a kupodivu i než elfové.

22.7.2014 19:44:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Peril in Pelargir
Konečne som sa dostal k tomuto skvelému scenáru. Po dlhšom testovaní sa mi osvedčil mono tactics balík s hrdinami Gimli, Legolas a Boromir. Štartovné ohrozenie je 31 čo mi moc nevadí, lebo nepriatelia majú väčšinou cenu stretnutia 25 a menej. Stabilný členovia balíka boli Gimli a Legolas. Posledného hrdinu som obmieňal. Skúšal som rôznych, ale Boromir sa osvedčil najviac, hlavne v boji ho využijem viac krát vďaka jeho akcii. S ohrozením je to tým pádom trocha horšie.

Kľúčovou kartou balíka je udalosť Trained for War, ktorá je nutná na záverečnú časť scenára. Bez nej to s mono tactics balíkom ide dosť ťažko. Rivendell Blade a Foe-hammer mi ju pomôžu nájsť. Prípadne si potiahnem karty Gandalfom, ale toho by som radšej použil na znižovanie ohrozenia.
Gimli a jeho zranenia + Vassal of the Windlord sa starajú o prieskum. V prípade potreby mám Khazad! Khazad!. Na Gimliho beriem hneď v 1.kole zranenia z nebráneného útoku aby som sa zbavil Alcaron's Scroll. Správu sa snažím držať celý čas v oblasti odhalenia. Beriem ju len ak je to nutné na prechod do poslednej časti scenára.
Legolas je len na útok. S Rivendell Blade a Hands Upon the Bow zabíja zloduchov v oblasti odhalenia. Hlavne Zealous Traitora, aby som neprišiel o spojencov, a Pickpocket. Nemôžem si dovoliť zahodiť Trained for War z ruky. Oblasť odhalenia čistí aj udalosť Hail of Stones.
Boromirom podľa potreby bránim, alebo útočím. Beriem na neho Alcaron's Scroll v závere hry, tak sa ho snažím držať bez zranení. Preto radšej bránim s Defender of Rammas ak je to možné.
Mám aj Horn of Gondor na získavanie zdrojov. Bofur a Eagles of the Misty Mountains sú na poslednú časť scenára. Ich sila vôle mi pomôže ak nehrám Trained for War.

Najväčšiu slabinu balíka vidím vo zvyšujúcom sa ohrození. Zrady Collateral Damage a Local Trouble sú pre mňa tvrdou ranou od balíka stretnutia. Plus Boromirova akcia. :-)
Skúšal som Boromira vymeniť za spirit Glorfindela, ale v boji je to slabšie. Hlavne v 1.kole ma môžu teoreticky napadnúť až 3 nepriatelia.

Celkovo by som úspešnosť mono tactics balíka hodnotil tak na 80%. Dajú sa s nim vyhrať 3 hry po sebe. A scenár je výborný. Hlavne vďaka novej mechanike battle a nepríjemným forced efektom nepriateľov. :-) Je to príjemná zmena keď sa z lesov a jaskyní dostaneme do lokácií prístavného mesta a bojujeme na uliciach.

4.1.2015 13:13:09

Peril
Hrávám hodně podobný balíček i taktiku, vlastně to bude takřka identické. Jen jako třetího hrdinu používám místo Boromira Theodena, který i v té třetí fázi může pomoct ostatním hrdinům s průzkumem. Nicméně, jak jsi psal, Collateral damage je nejhorší karta pro tenhle balík a pokud se prohraje, většinou na threat.

4.1.2015 20:53:42

Vybíráme z Bazaru

Battalia + Stormgates + všechna rozšíření
Battalia + Stormgates + všechna rozšíření
Akt. cena: 2900 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas