Neuroshima Hex! Babel13

xxxxxxxxoo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Neuroshima Hex! Babel13 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Neuroshima Hex!
Neuroshima Hex! - Duel
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: IELLO
Portal Games
Z-Man Games
Autoři: Michał Oracz
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

počet hráčů

Chtěl bych se zeptat na počet hráčů ve hře.Na bgg je 2-6,zajímá mě,jestli tohle rozšíření už někdo hrál a případně jaká je zkušenost v 6 lidech.Popřípadě jaká je celkově zkušenost s tímhle rozšířením.Má cenu ho pořizovat?

Díky za odpověď a za názory.
6.8.2010 06:52:34

re: kody
přidává možnost hrát kampaně sproměnou mapou teréní překryvy modifikující terén
a dvě armády neojungle vytvářenjící domovinu a navzájem se posilující skrz ní a newyorkskou základnu která je celkem slušná armáda využívající cizích modulů a střílící skrz řadu jednotek na vybranej cíl osobně sem s babelem celkově spokojenej

13.8.2010 10:32:45

panchy

počet hráčů
zapomněl jsem na hlavní otázku jde pokud máš druhý vydání tak rozšíříšbitvu na celou plochu nebo o jeden hex ( záleží na tom jak hodláte hrát) celkově každej proti každýmu je haluz v týmech po dvou se dá celkem dobře hrát a 3v3 je celkem fajn na malý mapě sme to skoušely taky, některý armády typu oupst pa ve většim počtu hráčů strácej výhodu manévrovatelnosti, a možnosti začínat bitvu v pr ně výhodn okamžik kvůli rychlýmu zaplnění hrací plochy

13.8.2010 12:56:32

panchy
Díky za info,
právě jsem si pořídil základ plus duel.
Včera jsem zkoušel testovací hru a jsem mile překvapen.
U babela se mi líbí ta možnost hraní v 6 hráčích nejlépe v týmech,takže do budoucna asi taky pořídím :-)

13.8.2010 13:52:01

panchy
Ještě mě napadlo,když mám základní hru a duel,tedy dohromady 6 frakcí.Můžu zahrát hru v 6 hráčích,nebo potřebuji něco s rozšíení babel 13 ke hře?Popřípadě jaká jsou pravidla pro 6 hráčů?

Díky za odpověď.

13.8.2010 16:59:10

duel,
pravidla pro více frakcí jsou řešena v základní sadě takže pokud máš už duel a základ není problém hrát v šesti hráčích

14.8.2010 20:06:23

pravidla:

14.8.2010 20:06:42

pravidla
ve hře více hráčů na frakce se doporučuje hrát tzv.: vampire mód za každý udělený zranění nepřátelské základně získává tým který ho způsobil bod, vítězí tým s nejvíce body na konci, veškeré armády neutočí na svého spojence a jsou schopny využívat bonusy od HQ a mnodulů, vyjímku tvoří moloch, který sice bonusy využívá i předává ale kosí i spojence a neojungle, jenž není schopná předávat bonusy způsobené moteralndem (předávání bonusů mezi jednotkami sousedícími spolu a zároveň přes jiné jednotky spojené s hq

14.8.2010 20:25:04

panchy
Ještě jednou díky za vysětlení.

15.8.2010 01:39:47

není zač
pamatuju ještě jeden extrém ato na celý ploše hráli 4 týmy po dvou což bylo mírně stresující, nikdy jsi nevěděl odkuď přijde utoka opětovně dynamické armády ztrácely

21.8.2010 14:55:06

kampaň
jak hrát kampaň ve dvou? V Pravidlech je napsáno, že scénář se skládá z pěti scénářů s několika armádami a mimo NY a Neojungle jsou přímo ve scénářích konkrétní armády zmíněné, takže když hrajeme ve dvou, tak jak?...a prostorově jsem to taky nepochopila. Pokud přidávám terén, tak hraju na jaké ploše? (Základ hrajeme ve dvou na tzv. "hlavním bojišti" a s přidaným terénem?

23.4.2012 06:31:00

to ta"jemná"
soude dle kampane, kteoru ted vydavatele postovali na svych strankach se hraje i na pridanem terene (pokud to scenar nejak neupravuje - jedna strana muze, jina nemuze apod.)

23.4.2012 06:41:22

ndru
...takže mám přidat terén na desku a hrát po celé ploše desky (na všech hexech) ve dvou? V pravidlech je psáno: ve více hráčích můžete rozšířit hrací desku - na 23 hexů ve 4 na 36 hexů v 5...prostě tomu vůbec nerozumím jak a kde hrát s přidaným terénem a tak...Kdyby mi to někdo polopaticky vysvětlil, prosím...

23.4.2012 06:53:17

to ta"jemná"
jak rikam, vychazim z kampane, co je ted cerstve na strankach. a tam se pri hre dvou hracu dokladaly tereny (pochopil jsme to tak, ze se prilozi dilky s hexovymi poli)
kazdopadne pokud hrajete ve dvou a jednotlive scenare kampane si to vyslovne nevyzadaji, tak nevidim duvod proc menit hraci plochu

23.4.2012 06:59:41

ndru
teď nevím, jestli jsem to napsala zcela srozumitelně, ten svůj dotaz :-)

23.4.2012 07:03:51

hra ve dvou
...je to možné, že ve dvou, když hraji kampaň je to myšleno tak, že použiju jen počet spojeneckých jednotek, který je udán při jednotlivých scénářích? Chápu to správně? Prostě si z udané rasy vyberu počet jednotek, který udává scénář a narafičím je na bojiště?

23.4.2012 08:46:00

hpy

to ta"jemná"
Kampaň v pravidlech je právě pro dva hráče - armády NY a Neojungle.

Jednotky "cizích" armád se pouze přidají na plochu jako spojenecké podle jednotlivých scénářů.

23.4.2012 09:14:26

hpy
díky moc! A hraje se teda na jaké ploše? Jen na té, která je vytvořena z terénů udaných ve scénáři? Nebo po celé desce?

23.4.2012 09:47:31 | Upraveno autorem (porovnej)

tak jsem ten herní plán
a všechny scénáře celé kampaně sestavila a v podstatě to má hexů stejně jako hlavní bojiště takže předpokládám, že se jednotlivé scénaře hrají na plánu, který je sestaven z jednotlivých terénů...Pořád mi ale vrtají hlavou ty nevyužité hexy na celé desce. Mám pocit, že to má celkem dobrej potenciál (ty rohy a tak) a v základní hře říkali, že se ten rozšířený hrací plán využije zároveň s terénníma prvkama, ale nějak se mi nezdá, že by byl zbytek hracího plánu využit, když se na něm de facto nehraje...

23.4.2012 12:53:57 | Upraveno autorem (porovnej)

to ta"jemná"
tady se vyuziva http://files.neuroshima.org/NSHEX_obronastonekill.pdf (str. 5)

23.4.2012 14:11:32

ndru
super, něco takového hledám a nemáš odkaz alespoň na anglickou verzi?

23.4.2012 14:27:30

další kampaň
no a kdyby to někoho zajímalo, tak jsem našla ještě toto na bgg:
http://files.boardgamegeek.com/file/download/7r9apvngzu/Outpost_Campaign.pdf?

paráda!

23.4.2012 14:41:49

to ta"jemná"
bohuzel nemam. kouknu jestli to pujde nejak ve zkratce prelozit

23.4.2012 14:51:13

Bitva
v pravidlech je psáno, že "když jsou obsazeny všechny hexy desky okamžitě začne bitva". Všechny hexy desky je myšleno všechny hexy "hlavního bojiště"? (Ve scénáři, to znamená všechny hexy vzorového terénu? Neznamená to asi všechny hexy celé desky, že ne? (To by ani nešlo obsadit) ale mate mě ta formulace "všechny hexy desky"....

23.4.2012 16:39:05

to ta
vsechny hexy bojiste pro dany scenar (pokud neni uvedeno jinak - nekdy se do toho vsechny nezapocitava nejaka oblast). tj. urcite ne cela deska

23.4.2012 17:27:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
Ď

ono to má samozřejmě logiku, ale ujišťuju se jen, že "všechny hexy desky" ve skutečnosti neznamenají všechny hexy desky :-)

23.4.2012 17:37:54

Vybíráme z Bazaru

Válka květů
Válka květů
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas