Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové postavy jsou oficiální?

Zdravím,

ty nové postavy (jako šílenec, palubní psychoanalytik, atd.) a jejich počáteční předměty nahrané v sekci “Ke stažení” dne 22.7. 2023 @Drkem jsou oficiální a dají se někde koupit? Nebo je to jen neoficiální a fanouškovský udělané?

V žádném oficiálním rozšíření Nemesis jsem totiž takové postavy či jejich figurky nikde neviděl. Díky za odpověď. 

29.11.2023 21:15:09

Drk

Jsou neoficiální. Je to od fanoušků Nemesis.

29.11.2023 21:28:02

Jsou oficiální podle mého, měly by být z rozšíření Aftermath, mám pocit, že by mohlo být v plánu i oficiální překlad od Albi

30.11.2023 12:05:31

@Melkor Ony tu jsou u Nemesis a rozšíření různě nahrané i opravdu neofiko fanoušskovské postavy, tyhle asi budou opravdu Aftermath, první jsem myslel, že ne, ale jsou i neoficiální :) a myslím, že sis spletl vydavatelství, Nemesis je Mindok, ne Albi :) Ofiko by se v CZ Aftermath hodil, třeba někdy teď s třetí Nemesis hrou, ale moc bych v to nedoufal.

30.11.2023 12:41:49 | Upraveno autorem (porovnej)

@Serenitka Aftermath byl uz ohlasenej od Mindoku

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

30.11.2023 13:55:37

Drk

Nemesis Aftermath od Mindoku přinese postavy Trestance, Androida, Psycholožky, Ředitele a Lovce (to jsou oficiální). Neoficiální od fanoušků, které jsem sem nahrál jsou například Inspektor, Šílenec, Terapeut apod.

30.11.2023 14:09:54

a ví se kdy ten After má vyjít od Mindoku a jestli to bude podle původní předlohy?

30.11.2023 22:25:59

@Oskar999 Ahaa tak to je super zpráva, díky za info :)

1.12.2023 10:21:54

info z cervna, aktualne mindok ma na webu pouze rok 2024

PŘIPRAVUJEME: NEMESIS: DEN POTÉ Rozšíření Aftermath bylo po dlouhou dobu rozšíření, které českým kompletistům hry Nemesis chybělo. Vycházelo jako sbírka stretch goals k původní Nemesis a přináší 5 nových postav s poněkud specifičtějšími pravidly (řekněme, že jsou silněji asymetrické) plus nové karty vlastností i pro postavy ze hry Nemesis. DEN POTÉ, jak se bude rozšíření jmenovat, lze hrát ve dvou základních módech. První z nich nahrazuje postavy z Nemesis či Nemesis Lockdown novými postavami a hrstkou nových pravidel o žetonech průzkumu, samopalných věžích apod. Druhý mód, EPILOG, je navazující krátká partie po partii Nemesis. Hraje se na pouhých 5 kol a chopíte se v ní role vyšetřovatelů, kteří na polo-zničené a liduprázdné lodi Nemesis v hlubokém kosmu zjišťují, co se vlastně stalo. Celá loď je v tu chvíli prozkoumaná a osádka vyšetřovatelů musí plnit speciální poplachy, což přináší nové a komplexní výzvy. NEMESIS: DEN POTÉ očekáváme na přelomu roku. P.S.: Jak možná víte, NEMESIS: AFTERMATH byl původně KickStarter-exclusive. Awaken Realms vymysleli způsob, jak toto rozšíření dostat do běžných obchodů, pomocí kompletního překreslení grafiky i re-designu figurek. Z ředitele je nově ředitelka, z nařachaného trestance neméně nařachaná trestankyně, Lajka je nově robotický pes. Tyto změny, ať už k lepšímu či horšímu, jsou pouze stylistické, na mechaniky hry nemají vliv a alespoň umožnily nám i Awakenům tento zajímavý obsah přinést k českým hráčům.

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

1.12.2023 13:26:38

Vybíráme z Bazaru

Mouthguard Challenge
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas