Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Takže klasické téma: Jaké jsou vaše dojmy z hraní?
Já sem krabici zatím vybalil, ale už teď vím, že to je jeden z nejlepších insertů pro deskovku vůbec.
Každý žeton má své místo a to místo je dokonce označené.
Produkční kvalita týhle hry je na hodně vysoké úrovni. Jen ty figurky pořád nejsou to nejlepší, co by mohli mít. Když může CMON, proč ne i oni? :(
Už se na první hru hodně těším!
29.11.2018 06:38:38

Dojmy
Vesměs můžu podesat. Všechen ten management během hraní a čekání na tah u mě spolehlivě zabije veškerou atmosféru této hry.

27.11.2020 16:38:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Máme za sebou asi 15 hier cca 3-4 hodinove v počte väčšinou 3-4 hraci , atmosféra pre nás uplne super hlavne pri doplnení soundtrack ku hre . Pravidlá som si dobre naštudoval pred hraním a počas hrania som ich ešte pozeral priamo pri hrani to sa jednalo len cca prvé tri hry max ... hráči hodnotili po prvej hre veľký nával info a zdalo sa im to príliš , ale nakoľko sa nenechali odradiť ihneď nato sme sme dali druhé kolo hry a už sa im lepšie hralo a pomaly sa dostavali do deja . Rozhodovanie pri akciach a ťahoch boli rýchlejšie už každý vedel čo má asi robiť a akým smerom sa má vydať . Hrali sme coop so zradcom čo hru nedávalo do stereotypu a každá hra bola iná , mam full all in a to sme zatial hrali len základ bez rozšírení . Po 5-6 hrách spoluhráči hru hodnotili 10/10
PLUSY- široká škála možnosti ktoré sa dajú robiť pri hraní s postavou keď ju hráč dokonale spozná a využíva všetky jej prednosti .
- Hra ktora nieje nejaka pol hodinovka a oplatí sa ju vytiahnuť na nejaký ten večer .
MÍNUSY- podľa nás len tie 1-3 hry odohrať , aby pochopili všetky možnosti hry .
Zloženie a rozloženie hry ide celkom rýchlo kedže hru už pozname a vieme čo kam ide a mame to vopred predpripravené v boxe . Hru mám v ang vytlačil som české preklady akčných kariet pre lepšiu kompatibilitu s luďmi viac ani nieje potreba vediet v cz okrem úloh ktoré si na začiatku losuju aby poznali čo majú spraviť. Do budúcna objednané all in lockdown ;)

27.11.2020 17:36:12

Dojmy
Podle mě výborná hra. Zatím hráno vždy ve dvou a i tak jsme si užili kopec zábavy. Ty herní situace a napětí, které vzniká tajnými úkoly jsou super.
Pravidla považuju za docela jednoduchá a hlavně, jak se to člověk jednou naučil, už šlo vše velmi plynule a přirozeně. Někdo tu zmiňoval zdržující management během hraní, ale o tom nic nevím. Za mne naopak jedna z nejplynulejších her (trápení s pravidly je třeba u Arkham Horror ed.2, zdržující management je např. u První marťané).
Pokaždé hru končíme s tím, že už se těšíme na další a to je myslím jasná známka dobře vymyšlené hry.

Jako negativum vidím kvalitu komponent.
Herní deska se v ohybu odlupuje už od druhé hry, lesklé karty jsou za mne pěkný hnus a úplně čekám kdy se začnou odlupovat okraje. Figurkám upadávající části těla. Vše velmi tmavé.
Za ty prachy dost zklamání, ale i tak bych si hru klidně koupil znovu.

14.3.2021 13:40:17

jxr

Dnešní první hra: předem jsem si nastudoval pravidla podivapodíval sse nna videa a chopil jsem se role moderátora hry - díky tomu první hra probíhala hladce a nikdo z hráčů neztratil pozornost a zájem. Manželka zemřela jako první na rozsáhlé poranění způsobená vetřelci. Já splnil úkol vyslání signálu a vzetí mrtvoly pro “ Důstojný pohřeb ”  a hnal se do evakuační komory, ale během cesty se všechno zvrtlo a já vykrvácel přímo v evakuační komoře těsně před tím než jsem se nalodil do modulu - s rukou na klice. Tím si však splnila úkol moje dcera, která měla " Hráč č 1 nesmí přežít - to jsem byl já. Syn už měl se svým vědcem úkol splněn - navést loď na Mars a spolu s dcerou se úspěšně nalodili do modulu a odletěli k Zemi. Karty infekce neměli pozitivní, takže oba vyhráli. Shrnutí - skvělá hra i v případě, že hráč zemře a to hlavně atmosférou a velkou spoustou možností, které hra přináší. Prvek náhody k dokreslení atmosféry také sedí ( splněný úkol dcery). Ke hře jsme si pustili i soundtrack, který dodal hře další rozměr. Všichni hru ohodnotili kladně a ještě dlouho jsme si o průběhu hry povídali, jak kdo postupoval a co všechno na hře bylo skvělé… takže jedním slovem - super!!!! 

25.12.2021 21:34:56

Osobně při Nemesis poměrně často zažívám frustraci. 

Asi mi vadí přílišná náhodnost :)

6.1.2022 17:05:06

Hru jsem hral cca 50 krat ve dvojici a nekolikrat solo hrani. Za me je to fajn hra, ve ktere hra casto vyhraje nad vami, nez vy nad ni. Jen bych vypichl 2 veci, ktere nejsou dotazene do konce. Za tech 50 her jsme asi jen 3 krat vyuzili panel vetrelcu a zkoumani slabin. To je dost malo. Na vsechno totiz mate malo casu pri pouhych dvou tazich na kolo. Hra ma defakto 15 kol, nez dojde ke zniceni lodi. Druha vec - pokud si vylosujete ukol, ze mate odletet z lodi a zaroven jste v prubehu hry zjistili, ze evakuacni velin neni na herni plose, ale v krabici - prohrali jste hru vlastne jeste pred tim, nez jste ji zacali hrat… takze doporucuju davat evakuacni velin vzdy do hry. Jinak hru velmi doporucuji. Nekdy ji mate za 20 minut dohranou, protoze vas neco zabije (nejcasteji uchycena larva v kombinaci s udalosti ”vsechny postavy s uchycenou larvou umrou”) a jindy ji hrajete treba 3 hodiny a polomrtvi se snazite splnit ukol :D jako naprostou nutnost doporucuji pusteni specialniho hudebniho podkresu z youtube.

22.1.2023 09:05:51

to asi hraješ nějak divně, my zkoumáme slabiny vetřelce jako úplně první věc. 

únikové moduly se odemknou buď klíčem, nebo při autodestrukci (pole 3) a nebo při smrti některé z postav, takže evakuační velín vůbec není potřeba

22.1.2023 10:32:29 | Upraveno autorem (porovnej)

My to hrajeme v plném počtu. Ze začátku se domluvíme kam kdo půjde, ale pak jak se přehoupne polovina hry, tak všichni začínají plnit své úkoly a to už se nedá věřit nikomu :). Jinak zatím se se nám daří vyhrávat nad hrou. Dá se říct, že cca každá 4,5 hra si nás podá, ale to je opravdu smůla. Minule to bylo na požár že jsme ho podcenili. Rozšíření mám všechny i Chytridi, ale mám je k základní hře, tak jsem zvědaví jak toto rozšíření bude. 

22.1.2023 11:06:34

@Frankie86 Nehrajete to špatně? Tahů za kolo můžeš dělat tolik, kolik máš karet v ruce. Takže pokuď máš třeba vlivem kajut na začátku 6 karet plus tě třeba povzbudí kapitán a ještě využiješ předmět na dobrání karet tak za jedno kolo uděláš i šest nebo sedm akcí. Pokuď máš dobrou postavu, tak tě využití laboratoře stojí jednu kartu. 

Nepotřebuješ evakuacní velín, jen je složitější uletět. Jestli hrajete Coop tak jediná možnost odjištění je evakuačním klíčem nebo spustit autodestrukci a počkat si. Případně smrtí spoluhráče se moduly odjistí všechny automaticky. U semicooperatvní hry mužeš v průběhu hry škodit tak, aby jsi toho spoluhráče zabil. 

Pokud nemusíte odletět tak si nastavit kurz opravit motory a uspat se jakmile ukazatel překročí číslo 8.

22.1.2023 13:37:56

@PetrR odemknou se při smrti nějakého hráče, klíče, velínem nebo pri autodestrukci. Na tom 8 kole se odemknou jenom hibernační komory, ale ne únikové moduly. 

23.1.2023 09:14:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kat312 upraveno i dole, aby to nemátlo budoucí čtenáře

23.1.2023 21:10:19

Vybíráme z Bazaru

1754 french and indian war
1754 french and indian war
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas