Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vs. EN

Možná to tu někde roztroušeně po diskuzních vláknech je, ale myslím, že by to mohlo obstát jakožto samostatné vlákno.

Mám KS EN verzi této hry a nemám s EN problém....možná ji i trochu upřednostňuju. Na druhou stranu je problém, že mi EN blokuje možnost hrát s tak 70% přátel.

Chtěl bych nahodit do diskuze otázku...zda byste preferovali retail EN verzi, nebo CZ verzi? A z jakého důvodu.

Připomínky typu...v KS jsou bonusové věci neřešme, ani morální aspekt na podporu Mindoku také ne, jen věcně....překlad, hratelnost, kvalita komponent atd...

Neumím toto posoudit a zvažuji, že bych vyměnil KS edici za CZ edici.
23.10.2020 17:42:49

Zeus
"Nezlob se na mě, ale jediný kdo se tu naváží do lidí s jiným názorem, než jaký sám zastává, jsi ty."
Jistě, tady ano. Vláken, kde to samé provozují AJnazis je ovšem na ZH víc než dost.

"BTW co prostě akceptrovat, že někdo preferuje hrát v angličtině"
Nemám s tím nejmenší problém, pokud...jak jsem již několikrát uvedl. Stačí číst.

"Takže prosím zpátky k tématu."
OK. Kořenář uvedl, že 70 procent jeho spoluhráčů s ním v AJ hrát nebude. V kontextu s tímto je uvažování o hraní v AJ hovadina. A žádnej bigotní AJkatechismus s tím nic neudělá.

25.10.2020 13:19:03

EN/CZ
Není to tak snadné rozhodnutí a zaznělo tady mnoho zajímavých názorů. Děkuji všem za celkem rozsáhlou diskuzi, které přinesla i řadu zajímavých zákulisních informací.

To rozhodování není snadné z několika důvodů.

Já prostě miluju angličtinu a do her tohoto typu mě strašně dobře sedí. Vlastně mám v EN vše....filmy, jazyk mobilu a všechny software, ve kterých pracuju.

Obdivuju, jak si s některými větami EN poradí v rámci pár slov a CZ většinou třeba potřebuje i 2 věty.

Vesměs jsem v situaci jako MikeDundee....budu hrát na 90% doma jen s rodinou a třeba 1-2x do roka se třeba sejdu s přáteli na nějaké deskohraní a třeba taky ne, toho času je stále méně a méně a priority se přesunují.

CZ je obecně výhodou i na domácí hraní, neboť i děti se teprve musí EN naučit...a ten "learning" efekt vůbec nepodceňuji a velmi ho hlídám. Mám to jako většina zde, že to beru jako způsob, jak se v EN udržet.

+ je neskutečné, kolik úžasných her je lokalizováno do CZ. Nicméně jakožto hráč Warhammeru jsem zvyklí, že vše je EN bez výjimky. Moje děti vlastně budou na EN ve hrách odkazování stále a ta "škola hrou" funguje skvěle, zejména u dětí.

Rozhodnutý nejsem, ale asi zvítězí láska k EN a s kamarády si zahraju něco jiného.

Teoreticky by šlo udělat přelepky karet, které mají hráči skryté...vše ostatní se dá vysvětlit u stolu. Tato hra si prostě zaslouží být hrána :-)

2.11.2020 16:53:59

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Playmat KS
Zaklínač: Starý svět Playmat KS
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas