Neanderthal: Lovci mamutů

xxxxxxxxoo hodnoceno 137x (Seznam vlastníků)

Neanderthal: Lovci mamutů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Před víkendem mi přišla ze zahraničí tato hra. Přelouskal jsem pravidla v aj + jsem nakoukal videa na youtube (https://www.youtube.com/watch?v=TM7XDWUAZW4 , https://www.youtube.com/watch?v=OnDAWtft5PM) je pravda, že z videí jsem toho pochopil více než z papírových pravidel.

Založil jsem tuto debatu, aby se tu rozjely otázky a nejasnosti na pravidla. Dnes plánuji dát první hru s přítelkyní, když tak pak napíšu dojem ze hry.
23.11.2015 11:01:34

Gaspar
A není to tak, že na každého manžela a každého staršího můžu poslat 1 lovce?

Takže klidně můžu poslat 5 nápadníků, když se každý bude ucházet o jinou dceru? Stejně tak se staršími..

30.12.2016 06:04:09

Merwin
Taky si myslím, že můžeš poslat kolik nápadníků chceš, ale na každou ženu můžeš poslat maximálně jednoho. Stejně tak i se staršími. Kdyby to tak nebylo, tak to zbytečně zpomaluje hru a těžko se dosáhne kmenového uspořádání. Navíc žena je vlastně specifický biom a lovce můžeš taky poslat na více biomů.

To, že můžu v jednom kole vytvořit více starších vlastně není zadarmo, protože se o ně nejspíše budu muset postarat...

30.12.2016 11:45:06

IN

Re
Ano a myslim, ze to tak Gaspar i myslel, pouze zkracene odpovedel :-)

Tedy vyslat lovcu lze kolik kdo chce, ale na kazdy post starsiho (resp za kazdou zenou) pouze jednoho.

30.12.2016 13:59:59

Lovci
Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat, kdy přesně se lovci vrací zpět "domů" z lovu, před akcí starších nebo až po nich? A dále jak to je s chaosem? Pokud nemám otočenou desku na druhou stranu znamená to pro mě pokažde "masakr"? Nebo se tomu dá předejít i jinak "lépe" než strážcem ohně? Předem díky :)

11.5.2017 19:32:33

IN

Re: Lovci
Lovci se vrací z lovu ihned po jeho skončení (tedy vyhodnocení). Akce starších je v úplně jiné fázi, to jsou lovci již dávno doma.:)

Dopad chaosu zmírňují tři věci:
- mít více slov než lovců, pak chaos nehrozí
- strážce ohně zajišťuje, že se případné ztráty zaokrouhlují dolů a neumírá žádný starší
- po ustanovení kmenového uspořádání je vlastností staršího na postu 1 náčelníka, že chrání celý druh před chaosem

12.5.2017 12:22:23

IN
tisíceré díky :) já to hrál blbě, myslel jsem že mě to postihne pokaždé dokud neotočím hrací desku a že se to pravidlo na víc slov než lovců vztahuje právě k té ikoně přeškrtnutého meteoritu, proto to bylo každou hru tak brutálně devastující :D

12.5.2017 19:11:58

Hromadné námluvy
Ještě bych měl jeden dotaz, když se sejdou na kartě dcery tři nápadníci. Jak probíhá souboj? Podle pořadí hráčů? Nebo podle počtu pazourků? A co když nikdo nehodí jedníčku? Jak se pak postupuje dále? Bere se to jako kolektivní neúspěch a jdou všichni pryč? Nebo umírají? Předem díky :)

14.5.2017 19:31:39

Hromadné námluvy
Příklad:
fáze útoky
na kartě dcery se sešli 3 lovci z různých kmenů. Začíná ten kdo má nejvíce černých disků. Pokud někteří hráči mají stejný počet tak se mezi nimi určuje pořadí hráčů. Každý tak hodí jednou kostkou a za hozenou jedničku může zabít jednoho lovce. Pokud tam má hráč šéfa válečníka tak je úspěch 1 a 2.
V případě že týpci přišli za vdanou dcerou tak vyspělý manžel má 1 a 2 na úspěch. Nevyspělý manžel má úspěch jen číslo 1.

Pokud proběhnou hody útoků a na kartě dcery zůstává více než 1 lovec. Začíná fáze 4 námluvy.

Každý provede hod na úspěch v pořadí hráčů. Novým manželem se stává ten kdo hodí 1 nebo 2 a kterému se povede úspěšný hod jako poslednímu. Ostatní lovci se vrací domů. Pokud se zde vyskytuje vůdce kmene a válečník v jedné osobě tak je hod vždy úspěšný

Úspěšný ctitel tak nahradí případného manžela a stává se dospělým. Původní manžel se vrací do skupiny ve kterém se nachází dcera.




14.5.2017 22:17:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Dcéry a dcéry v sólo hre
Ahojte. Vlastnosť dcéry môžem využívať akonáhle sa stane dospelou áno? Nemusí mať manžela. Manžel hrá rolu iba v tom, že sa o ňu dokáže postarať pri tej určitej udalosti (nwm už ako sa volá nemám to pri sebe). Keď sa iný hráč stane jej manželom jej výhody môže používať alebo aká je jeho motivácia sa s ňou oženiť. V sólo hre ten význam tiež veľmi nechápem. Je tam možnosť varianty s námluvami ostatných
virtuálnych hráčov, ktorí mi ju ak uspejú budú chrániť pred udalosťou čo je super, ale ja tam svojich lovcov tým pádom nemusím míňať nie? (mám z nej výhody lebo je dospelá a druhý týpek mi ju chráni). Opravte ma prosím ak niečo hrám zle. Toto s tými námluvami ohladom dcier je velmi zložito spravené podľa mňa.

4.7.2018 11:13:56

Mephisto1824441 Dcery
Ahoj
ano vlastnosti dcery můžeš využívat jakmile odstraníš poslední dražící žeton. Pokud máš párovou sexualitu tak ji aktivuješ jakmile na ni položíš nedospělého manžela případně přijde manžel z jiného kmene.


dcery sólo hra
jednou z podmínek vítězství je abys měl za SVÉ LOVCE alespoň dvě provdané dcery. Manžel ji chrání před sněhovou bouří, nebo musíš vynaložit dva lovce. Před bouří ji chrání až vyspělý manžel nikoliv nevyspělý.

Při hře více hráčů je motivace oženit se s dcerou následující:
1. vítězné body
2. ochrana před sněhovou bouří
3.HLAVNĚ pokud se oženíš s dcerou jiného hráče smíš využívat společně s majitelem dcery výhody které poskytuje.
4. Kvůli bodu 3 je dobré si některé dcery manželstvím chránit, aby klíčové výhody nemohl využít protivník.

některé velmi žádané vlastnosti dcery většinou vydražíš dráž a pak musíš investovat určitou energii (odstraňovaní disků) aby ti dospěla (tzn. ji vypipláváš v kmeni a staráš se o ni) a pak příjde lovec z jiného kmene a jedním dobrým hodem pravděpodobnost 33% se stane jejím manželem. Proto je třeba ji chránit a ihned ji dát manžela. Protože manžel je vždy bojová skupina a má pravděpodobnost 33% (1a2 na kostce) že náplavu zabije dřív než to na dceru ehm manželku zkusí.


4.7.2018 12:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marco polo
Marco polo
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas