Myth: Pantheons

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Myth: Pantheons - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Release

Melo by to vyjit v dubnu a musim priznat, ze se na to dost tesim. Prosel jsem pravidla a vypada to jako velmi interaktivni svizna hra s atraktivnim prostredim a vynikajici grafikou. Jasny wishlist.
12.3.2010 14:51:15

DD

pocet hracu
Jinak rekl bych ze je tady spatne pocet hracu. Jak na BGG tak v pravidlech se pise 3-6.

12.3.2010 15:27:50

Zajímavé
Tak tohle vypadá opravdu zajímavě a graficky mooooc pěkně... You have picked my interest, sir! Wishlist, here I come! :-)

12.3.2010 16:36:54

Pravidla
Alderac má, jak už je zaběhlým zvykem, opět poměrně nepřesně napsaná pravidla, ale po pár přečteních to dává skoro i smysl, až na pár nejasností (divine tokeny a nejasnosti kolem jejich použití, určování nové Ruling Domain je na dvou místech pravidel napsáno jinak, příklad bez obrázku hraných karet, apod.).
Každopádně to vypadá na zajímavou karetní hru, kde bude hafo interakce a záškodnictví a hromada hádání, co by asi mohli mít protihráči na ruce. Moc se mi líbí téma a že každý bůh je z jiného panteonu. Souboj Anansiho proti Amaterasu a Quetzcoatlovi bude opravdu epický :-)

12.3.2010 17:24:22

Kadaver
JJ, taky jsem pravidla cetl asi trikrat a bude to chtit i zahrat, ale graficky mi to prijde uzasne:) A konfrontacni hry mam rad:)

12.3.2010 19:16:47

zaujalo
Vypadá to moc pěkně. Tenhle styl ilustrací se mi líbí.
Nemohl by někdo alespoň zhruba načrtnout herní princip?

16.4.2010 10:57:32

Hammer
Principialne je to stychova hra, kde soutezis o mesta. Kazdej buh ma svoje specialni schopnosti. Jeden z hracu urci domenu, ve ktere se hraje (Harvest, Weather, War) a nasledne se souperi o kartu mesta, pricemz muzes vyuzivat efekty ruznych zetonu a treba i skodit;) Na konci vitezi ten, kdo ma nejvice vericich.
Jeste jsem to nehral, o vikendu mam ted wargames, ale planuju to na pristi utery vyzkouset;) Vypada to jako svizna a interaktivni hra se super prostredim...

16.4.2010 11:11:01

aneken
Díky za popis, až budeš mít odehráno, poreferuj...

16.4.2010 11:22:03

Prvni dojmy
Tak dneska vyzkouseno, bohuzel jen ve trech. A dojmy jsou smisene. Hra sama o sobe docela fungovala a umoznovala spoustu taktickych moznosti a interakce. Je to jednoducha stychovka, na kterou se nabalily ruzny moznosti akci, skozeni a tak... Na druhou stranu design karet i zetonu je z herniho hlediska dost nestastny a pravidla jsou pokud mozno jeste horsi, nez je u AEG zvykem. Mira dezorientace a hledani v pravidlech byla olbrimi:(
Na verdikt je jeste brzo, hra mi prijde zatim pekna, ale ty pravidla a hlavne design z hlediska herni funkcnosti se zas tolik nepovedl, coz hru lehce srazi....

21.4.2010 23:42:12

Dodatek
Myslel jsem si, ze do druheho dne vychladnu, protoze vcerejsi poznamku jsem psal po ctyrech pivech po navratu z hospody, ale ne. Spis porad uvazuju nad tim, jak se da dobrej napad a i zajimava grafika pohrbit blbym designem. V hospodskem tmavsim osvetleni od sebe poradne nebyly od sebe poznat jednotlive druhy tokenu, sila karet je na blbe strane (kdyz si ji poskladate do vejirku zleva do prava, tak si ji zakryjete:) no a pravidla jsou kapitola sama pro sebe. Nehlede na to, ze treba na referencni karte je pomerne velka hrubice, ktera nedava smysl.
Mame s klukama domluvenou dalsi hru a docela se na ni tesim. Kdyz to clovek zazije, tak to asi pujde hrat docela pekne. Problem je v tom, ze spoustu her zazivat nemusite a treba novacci budou mit ve hre docela problem s orientaci prvnich nekolik partii. Skoda...

22.4.2010 10:18:59

aneken
Díky, ušetřils mi pětistovku...

22.4.2010 10:57:42

Hammer
No ja nechci vynaset unahlene soudy, jak tikam, me to bavilo. Ale je to takove nucene. Americani pouzivaji pekne slovo "smooth", ktere me nenapada, jak nejpresneji prelozit do cestiny. A to tahle hra na prvni dve zahrani rohodne nebyla...

22.4.2010 11:08:20

možná příště
Já ji taky jen tak šmahem neodsuzuju, jen prostě nemám sílu se prokousávat nejasnými pravidly v aj. A navíc hraju hlavně s děckami a to by byl asi těžký oříšek...tak proto.
Jak říkáš, nebude to špatná hra, ale musí se "vychytat"...

22.4.2010 11:31:30

Hammer
Jj, pockam na pozdejsi verzi pravidel a tu pak prelozim, prekladat tuto zatim nema smysl, je docela derava:) No muzu to vzit na Zatrocon a muzem to tam zahrat, je to docela rychlovka;)

22.4.2010 11:40:10

?
Vyšla již nějaká revize pravidel? Tahle hra má nádherné grafické zpracování, ale podle komentářů nestojí za moc.

13.1.2011 01:55:37

Vybíráme z Bazaru

MOURNEQUEST -ENG - Nové , ve folii
MOURNEQUEST -ENG - Nové , ve folii
Akt. cena: 699 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas