Mutant Chronicles

xxxxxxxxoo hodnoceno 45x (Seznam vlastníků)

Mutant Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Už nějaký ten pátek hrajeme Mutanty, ale včera na jednom fóru jsem s hrůzou zjistil, že to asi nehrajeme dobře. Takže kdo ví, ať odpoví:
Útok ve stráži - v pravidlech je, že jednotka musí útočit sama a nemůže se připojit do kombinovaných útoků - to znamená, že když mám 2 jednotky ve stráži a soupeř vstoupí na pole, kam mohou obě jednotky ve stráži zaútočit, může tak učinit pouze 1?

Kombinovaný útok - v pravidlech je uvedeno, že podporující jednotky nemohou využívat svoje schopnosti. Tzn. nic co mají uvedeno na kartě? (např. vlastnost průrazný, schopnost taktiků brát si po zničení kartu nebo vysátí života u nekromutantů?)

Kombinovaný útok na jednotku s pancířem/krytím - Mohu určit, kdo z jednotek útočí první, abych a)1.jednotkou rozstřelil pancíř b)2.jednotkou šel "do masa" a využil naplno speciální schopnost (např. vysátí života)?

Žeton rozkazu - je to žeton jako takový, nebo pouze druhá strana stráže?

Schopnost, kdy po zničení získáváš zpět 1 použitou kartu - použitou kartou je myšleno i tu kterou jsem právě použil pro zničení jednotky? Nebo se tato karta bere jako součást útoku a karta není použita, ale aktuálně používána a proto ji nelze obnovit?

Volný útok: Posvátný bojovník a jeho výpad umožňují volný útok - tím je myšleno útok bez zaplacení akce, nebo volný v tom smyslu, že pak můžu útočit znovu, přestože poruším pravidlo 1 boj za aktivaci?

Ignorace zásahů z kostek: Marťanský smrtizvěst pěšák má schopnost NEPOLAPITELNÝ a ignoruje zásahy z hodu zelenou kostkou. Znamená to pouze zásahy, nebo i vzdálenost?

Díky všem, kteří se pokusí odpovědět a vysvětlit.
3.2.2010 18:57:52

Muniční sklad VZ2
Všechny jednotky OVLÁDAJÍCÍ Muniční sklad, mohou každé kolo při útoku využít jeden rozkaz navíc.
Tak toto je text zóny a ten říká co? Že když ovládám, tedy stojím já (bez protihráče) na této zóně, mám k dispozici další útok. Pokud se nepletu, tak např. aktivuji jednotku zlatým rozkazem, provedu pohyb na VZ2 a provedu jako svou druhou akci útok, zbývá mi jedna akce a provedu další útok. Myslím, že bez erraty je takové hraní správné.
Errata: Libovolné jednotce OVLÁDAJÍCÍ Muniční sklad může být přidělen dodatečný rozkaz v každém kole, přičemž tento rozkaz je použitelný pro akci útoku.
Zde první část shora napsaného podle mě platí, tedy ovládám, když na ní stojím (sám) a takové jednotce přidělím nejlépe bronzový žeton rozkazu (za text na vítězné oblasti) a provedu útok. Vzhledem k tomu, že jde o rozkaz dodatečný, tak by již měla mít jednotka žeton rozkazu přidělen a dodatečný rozkaz je dalším rozkazem.
Jen tak pro zajímavost - uvědomil jsem si, že VZ2 nehrajeme podle erraty :-) .

4.5.2010 19:03:13

doplnění
Zkopírovaný text z fórum Chaotit, autor Kevin2:
- v tomto p řípadě to je dodatečná akce pro jednotku, která ovládá Muniční sklad (je to jako bych mu přidělil druhý "imaginární" bronzový žeton pro dodatečný útok) a tuto dodatečnou akci je možné provést i v případě, že této jednotce ovládající Muniční sklad již byl přidělen žeton rozkazu.

Tak a teď si vyber, buď dodatečný rozkaz navíc bez přidělení žetonu, nebo žeton ze zásoby. Osobně doporučuji hrát jak se domluvíte, např. my taky něco nehrajeme jak se oficiálně má, ale shodli jsme se, že to tak hrát budeme a tak to potom hrajeme.

4.5.2010 19:10:15

Zóna výsadku posil
píše sa tu:
Pokud jedna z tvých jednotek ovládá zónu výsadku posil na začátku kola, mužes doplniť zdraví na maximálni hodnotu zničené bronzové jednotce která se nachází na sousedícím poli.

Nechápem ako môže byť zničená jednotka na susediacom poli? Taká jednotka musí byť umiestnená mimo hrací plán. Nemaloby tam byť náhodou že si môžeš jednu už zničenú jednotku opäť vrátiť do hry pokial na začiatku kola stojíš na tejto zóne?

14.5.2010 12:43:19

Zóna výsadku posil
errata říká, že můžeš umístit na sousedící pole zničenou jednotku bronzové hodnosti s plným počtem životů. Tedy stačí v základním textu nahradit slova "se nachází" za "kterou umístíš".

14.5.2010 13:06:42

dakujem
dakujem aj som si to myslel že to tak má byť :)

14.5.2010 13:09:02

2+ hraci
plz, su nejake pravidla pre viac hracov?

3.6.2010 15:54:30

2 hráči
podla mna sa to hrá normálne bud každý za seba alebo v tímoch a v tom prípade sa musíte dohodnúť na tom v akom poradí sa bude hrať.

3.6.2010 18:21:08

Balorok
sak ano..len ci nahodou nie je vonku cosi otestovane, oficialne, mozno nejake pimpy na iniciativu a tak;)

3.6.2010 18:32:41

pochybujem
kedže bola táto hra iba tak krátko na scéne :)

3.6.2010 20:56:59

ve více hráčích
My, když hrajeme ve více hráčích, tak to znamená, že hrajeme ve 4 a potom jsou dva týmy, kdy dva hřáči hrají za černou legii a další dva za dobro. V takovém případě se střídáme v řadě vždy 1 legie, 1 dobro, 1 legie a 1 dobro.
Pravidla pro více hráčů jsem nikde neviděl, ale prostě stačí jak se domluvíte, v tom nevidím problém.

3.6.2010 22:20:28

kacir /iliani/
caute borci..

1.Na co je dobre, ze sa nejaka jednotka stane kacirom?? ci iba na pomoc pri lieceni Templar of the wheel?

2. moze sa na strazi Templar of the wheel vyliecit o 1, lebo je kacir?

3. Grave walk nespusta straz, zejo!! (lebo je to fajna vec, posledne som tym par krat riadne zaskodil;))

4. ta vlastnost scion of ilian (81) okolo tvorby armady asi nie je myslene tak, ze sa zapocitava akekolvek mnozstvo (aj viac ako 4) ako 1 bronzovy pri tvorbe..nahodou..tak uz by to malo vyznam, inak ho nejak nebadam, niekto nebodaj ano?

5. vyuzili ste niekedy rozkaz Dark swarm 80? ja nie a pride mi to naastavenie dost nepravdepodobne..hmm

29.6.2010 16:21:22

pohyb dvouhexových jednotek
Ahoj,začínám s Mutantama a nejsem si jist s pohybem dvouhexových jednotek.

1.když se jednotka obrací spotřebuje 2 body pohybu?(viz.pravidla str.14)
2.při alternativním pohybu spotřebuje 1 bod pohybu?(oba hexy se posunují stejným směrem)

díky za odpověď

15.11.2010 14:54:06

jendator
Já bych řekl, že to popisuješ správně. Při otáčení dvouhexové jednotky spotřebovává pohyb navíc (za každé šlápnutí) a pokud se "valí" jedním směrem (nesmí mu bránit překážky), tak cena je klasická jako za běžný pohyb jednohexových jednotek.

15.11.2010 19:05:57

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Guardians of the Galaxy
Legendary: Guardians of the Galaxy
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas