Mutant Chronicles

xxxxxxxxoo hodnoceno 45x (Seznam vlastníků)

Mutant Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

oplatí sa kúpiť?

ludia oplatí sa to ešte kupovať keď to už končí? Na trhu už neni ani vela doplnkových setov teda žiadne som nevidel iba tie kde sú po 3figúrky. Hra vyzerá zaujímavo len čo z toho ak budem mať iba základ je to aj tak hratelné? A zabaví to dobre? Podla mna je to taký prepracovanejší šach ale vlastne tú hru vôbec nepoznám.
26.4.2010 12:41:37

se mně to taky začalo hrozně líbit...
Kdybych se chtěl začít poohlížet po figurkové hře (žádnou nemám) tak jaká by tak připadala pls v uvahu k rozhodování oproti MCh?

Tady se mně líbijou ty potvory, počet figurek a hodně mně vyhovuje, že to má jenom těch 52 figur!

17.10.2010 10:09:01

Morthe
No, tak právě tvrzení, že bude hrát s tak 3-5 figurek je dost nepřesné. Nepočítám, že by Beholder hrál armády typu 3/3/3, aby měl tento počet figur. Určitě bude hrát hru 5/5/5 nebo 7/7/7, tedy cca 6-9 figurek, ale samozřejmě ani to nejsou obří armády.

17.10.2010 10:14:55

Deth
ako vravíš asi najideálnejšie je 7/7/7 a tam už frčíš aj z takými 10jednotkami + jednotky drihéhé hráča :) ale je lepšie zobrať meje jednotiek a viac žetónov akariet lebo na tej malej mape býva už pri 15figúrkach (dohromady) chaos :) hh a ešte ked obaja hrajú za zmiešané ludské národy :)
M.N. jednoznačne pod do MCH aj keby si si mal kúpiť iba štartér tak si môžeš zvyšok vytlačiť vdaka .klopčíkovi takže neni o čom uvažovať. MCH CCG je super hra ejdnodúché pravidlá a funkčná hra zo všetkých smerov

17.10.2010 11:06:40

Deth 17.10.2010 09:47:51
jsi můj člověk, přesně tohle jsem chtěl slyšet :))

17.10.2010 11:38:54

dedo
klido mudruj:) ..takto teda.to co som si zbuchal mi vychadzalo z nasledujuceho:
1. nazov jednotky je (mi) najlahsie identifikovatelna grafika co by 'pismena'.. V zaklade aj vsetkych expoch su jednotky, ktore sa na seba dost podobaju (figury su na obrazku v malych farebnych rozdieloch (ak vobec) trochu orotovane..a co je horsie, splyvaju aj 'medzidruhovo' - v tej mele hry klido sa zlievaju vsetci koroderi, nekromutanti a technomaceri do kopy..Inak povedane, v hre postavenej na INDIVIDUALITE kazdej postavy nechcem stracat cas lustenim detailov, dost sa to prejavi v hrach uz nad /10-15/, ver mi (resp.taka je moja skusenost). (S fiurkami by mi to bolo asi podobne).
kapitolskyme 3slovnyme labely ako 'martansky smtrizvest pesiak' mi (osobne) pridu desne male uz..nechce sa mi sklanat cez dvojite mapy a pamatat si to uz vobec nie:D
(V tomto bode nemozem viac suhlasit s Morthem, ze FFG sprznilo dizajn jednotiek #1-54. celkovo.
2. hodnost samotna v rychlej v identifikacii nepomaha, okrem toho je dolezita len pri tvorbe a zaniku armady, pomedzi to mi to pride zbytocna informacia, aj ked obcas ju treba koli specialnym efektom.
3. symbol frakcie..je tam imho potrebny. Znova, skladat prehlad/pozicie na bojisku lustenim obrazkov a priradovani ku strane, ak su tam 4 napr, je fest otravne;) .mne s a to memorovat teda nechce;)
4. cislo/pocet zivotov tiez nesmierne zrychluje hru + je to otvorena informacia, tam nie je o com
5. ako som to konstruoval teda:
-velkost hexu je zhodna s origos, aby to sedelo do map. sirka B/S/G textur je tiez pomerna.
-kazdu postavu som sa snazil umiestnit (aj zmenou velkosti) tak, aby bola co najviac podobna kartam celym svojim vyobrazeniom. (2hex su trochu haluz;) a cela postava,s skoncatinami ma maximalny rozmer.
-do zvysneho priestoru som vlozil vyssie spomenute informacie v poradi dolezitosti: Nazov, frakcia, zivoty, tak aby co najmenej ci vobec prekryvali obrazok;))

17.10.2010 13:37:54

klopcik
ach jaj,asi neviem diskutovat.Vsetkym argumentom rozumiem a je to ok.Mal som asi zrozumitelnejsie povedat,ze tu upravu si predstavujem pre svoju potrebu-zakladny plan,figurky-a tvoje zetony pouzivat ako nahodne potrebne duply alebo namiesto chybajucich.Takze dva,tri ks na doske-prehladne aj bez nazvu.Prepac,ze som s tym zbytocne otravoval.

17.10.2010 14:07:45 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
heh neni co prepacovat, vobec neotravujes.. ako som Ti pisal, mam to vo vrstvach .psd, poslem mailom.. Ak by si si s tym moc nevedel rady, poupravujem tych 1-54..terminy su vsak bez zaruky jo;))

17.10.2010 15:02:52


pocet miniatur
Myslim, ze si asi muzu dovolit hodnotit hru do ktere jsem vrazil cca 10tis. :)
Nejvetsi perlicka dle meho je system skladani armady.
1. urci se format (ale spise rozsah armady) 3/3/3 pro hry, kde vam staci 3-4 miniatury. Pres 5/5/5 az po 7/7/7 odhadem 8-10 miniatur.
2. podstaatne je, ze kdyz mate rekneme 3/3/3 tak to znamena, ze do army date 3 zlate, 3 stribrne a 3 bronzove veci. To mohou byt bud jednotky, karty rozkazu nebo zetony aktivace

Tzn kdyz date mensi format, tak az tolik nekombinujete, proste date tri, ctyri miniatury, nejake aktivacni zetony, plus ze dva rozkazy, to stejne souper a rychlovka na 15-20 minut je pripravena.
Kdyz date treba 7/7/7 tam uz to je zajimavejsi kombinovani, s tim uz si clovek fakt muze vyhrat :)
3. Hra je plynula, zadne premerovani, proste odpocitate hexy. odehravani je vcelku intuitivni
4. svet MCH nema chybu, krasne proopracovany, boj dobra se zlem, uz od dob Doomtroperu a warzone me nej.

5. skoda, ze neni cas na hru, ale budu to muset oprasit, at si s pritelkyni aspon neco mensiho dame

17.10.2010 16:39:47

anonym
díky za rozbor ;)

17.10.2010 17:18:37

Beholder
To jsem byl ja a nevsiml si, ze jsem odhlaseny :))

17.10.2010 17:28:36

.klopcik
Neříkám, že jsou všechny jednotky špatné, jenom nepochopitelné změna některých mi trhá srdce a vhání slzy do očí. Námátkou třeba Venušanský hraničář (http://www.princeaugust.ie/target_games/index_bauhaus.html vs. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=78), Martanský smrtivěst (http://goo.gl/X2cy vs. http://goo.gl/0UuS) nebo třeba Algerothův generál Alakhai (http://goo.gl/YLIf vs. to se mi teď nějak nepovedlo najít=() ... nechápu, proč FFG měnilo zbroje, kamuflážní vzory... no asi mi nezbyde než si sehnat starý figurky a začít to kalit s nima, protože warzone je srdcovka

17.10.2010 18:29:56

morthe
ja na to pozeram z pohladu dynamiky armad,vela figuriek z warzone boli predsa len trosku trapne,rozhodene rucicky,aby sa to lahko odlievalo.Bauhausaci s vysavacmi a podobne perly skalnych fanusikov nepotesia,ale v celku az na vynimky su figury zivotaschopne.Kto je narocny,treba trosku prefarbit.Podobne je to aj v dnd minis ,najdrahsie rare figurky maluju cinsky dochodcovia s rostrasenymi rukami a farboslepi.Pre neznalych vysvetlim-bezna figurka stoji 10 ck,atraktivna rare cez tisicku.A v dnd tie ceny frcia za plast!

17.10.2010 19:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
To si děláš s prominutím pr***, ne? Viděl si vůbec někdy ty figurky v reálu? Asi ne... ale máš pravdu, na úplně prvních figurkách z warzone nebylo tolik detailu (i když porát více než na plastu), což se ovšem záhy změnilo a figurky patřily k nejlepším vůbec.

Nicméně pokud sis nevšiml, já tu nemluvil o figurkách, ale celkové změně designu jednotek, změně barevných a kamuflážních vzorů, základních insignií...
2

17.10.2010 19:36:25 | Upraveno autorem (porovnej)

morthe
mame tych figur dost,dokonca aj sami odlievali duply do lukoprenu.Su fantasy atraktivnejsie,to mas bez debaty pravdu,ale napriek novemu image v MC sa zamer podaril-podstatne jednoduchsie,sviznejsie.Skalni to ale neprekusnu,to mi je jasne,je to o inom...a podstatne je to,ze MC nas znovu naladil na staru warzonu,uz hrabeme v starych skatuliach...snad pride casom den a v zatrolenkach sa warzona znovu uplatni,pouzivame to len starsi-co je dobre,to sa nestrati...vyuzivam moznost dopisovat do prispeku,kovove figurky,aj napriek tomu,ze som ich tvarovo kritizoval su najlepsie,to je bez debaty.Mas tiez prehlad,a vidis ten rozdiel v spracovani jednotlivych figur.

17.10.2010 19:51:41 | Upraveno autorem (porovnej)

old/new miniatury
je pravda, ze FFG opravdu spousty figur zkazilo, Ala, narameniky atd. atd. Na druhou stranu tohle pozna jen oldschool hrac. Spis me trapi kvalita malovani. Mel jsem moznost koupit puvodnich nahodnych 25 boostru (nez byla hra zmenena na fixni sety) a kvalita nic moc, hrdiny sveta MCH jako je Mitch Hunter, Max Steiner atd. dopadli nejhur

17.10.2010 20:46:00

bajn
hovoris mi zo srdca,ale pri meritku MC ich prefarbis aj farbou na omietku.To je prave vyhoda pre zacinajucich farbickarov,ze v takejto mierke sa lahsie naucia,ako ked maju tienovat oko goblinovi v BL.Najjednoduchsi system je primitivne washovat-jednoducho kriklavu figurku opatlat washom-a vysledok je na 100 percent vylepsenie.Ak hras casto,treba prestriekat matnym lakom.

17.10.2010 20:59:41

figurky
Pro me by byla nejlepsi kombinace, kdyby se hraly Mutanti s figurkama od warzone:) Podle me byl zamer, aby figurky Mutant CH. byly odlisne od Warzone. Jinak zajimavou figurkovou hru, ktera se chysta na trh, je Dust Tactics http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=123&enmi=Dust%20Tactics

17.10.2010 21:52:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
nič proti ale každý ma iný vkus a čo som pozeral tie obrázky figúrok z warzonky ako sú pekné ale mne sa viac páčia tie z mch :) Asi aj preto ffg menilo desing pretože teraz to vyzerá lepšie

17.10.2010 23:32:23

no já k tomu můžu říct jen toto...
starý warzone neznám, takže nemůžu objektivně hodnotit a na FFG figurkách oceňuju velikost (některé figurky vypadají opravdu giganticky a impozantně) a co se týče malování, sám bych to nezvládl lépe, takže jsem rád, že jsou figurky namalované :)

17.10.2010 23:36:41

Beholder
úplne s tebou súhlasím :) Figúrky velké, prehladné a hlavne už namalované :) Je radosť s ana ne dívať a neviem čo máte všetci proti velkým náramenníkom? kuknite warhammer tam sú väčšie a podla mna je to coooool :)

17.10.2010 23:49:28

Balorok
heh, tak, tak bez velkých nárameníků to snad ani nejde ;)

18.10.2010 00:04:31

nárameníky
presne tak tie tam musia byť. Ony sú úplne super :) A páčia sa mi v akejkolvek hre vyzerajú potom postavičky hustejšie, brutálnejšie :)

18.10.2010 00:13:53

narameniky
nepochopily jste uplne spravne, naopak FFG narameniky zmensilo ;)
a obecne jsem taky spokojeny s velikosti i barevnosti (ikdyz opet musim vytknout pomery velikosti, ani dve urovne v mch nezachrani rozdily velikosti beznych lidskych figur, ptoti obrim, nappr pretorinsky behemot apod. :) samozrejme se to da ale pochopit kvuli zjednoduseni)
tady mate napr pro porovnani miniatury z warzone
http://www.dragonslair.it/forum/threads/11857-hakeldama-si-rivela!-%28Galleria-miniature%29

ale na original od Bonnera to nema :)
http://www.mutantpedia.com/Immagini,%20Avatar%20e%20Video/Immagini%20Mutant%20Chronicles/Bonner/alakhai.jpg

18.10.2010 09:42:48

názor na figurky od nemalíře :)
dneska jsem rozbalil startovní set a k tomu 2 rozšíření a figurky se mi moc líbí

Jen mě malinko štvou ohlé meče bojovníků bratrstva :(

Nemůžu se dočkat první zkušební hry

19.10.2010 21:07:49

Beholder
gratz! vela stastnych zasahov na kazdej strane!
(a na kazdej kostke)!
;)

19.10.2010 22:58:07

Vybíráme z Bazaru

Tokaido Duo (nová) CZ
Tokaido Duo (nová) CZ
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 hodina

Offcanvas