MUNERA: Familia Gladiatoria

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

MUNERA: Familia Gladiatoria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Albe Pavo
Autoři: Matteo Santus
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Tak me dojmy jsou zatim jen z precteni pravidel a jsem na to hodne zvedavej. Tvari se to po vetsinu casu jako euro, clovek tam managuje gladiatorskou skolu a je tam aukce. Na druhou stranu tematem je touplne prosakle, historicky presne a boje v arene jsou reseny kostkami, clovek tam muze pouzivat silne event karty a dokonce uplacet rozhodci;) O vikendu dame, tak pak napisu blizsi info, ale fakt se na to tesim;)
18.2.2011 10:24:00

první dojmy
viz zápis z hraní

20.2.2011 20:12:43

první dojmy
Chtel jsem napsat zapis, ale Eyron me predbehl;) Z prvni hry jsem docela nadsenej, je to cele prodchnute tematem gladiatorskych her. Me osobne se hodne libi i zpracovani ve forme rimskych mozajek, ktere je netradicni a originalni. Hra se sklada z manazerske a soubojove hry, pricemz ta manazerska je trochu euro a gladiatori a dalsi zamestnanci skoly se tam drazi, soubojova je brutalni dicefest, do ktereho navic mohou vstupovat ostatni hraci ve forme sazkaru a sponzoru borce, na ktereho vsadili. To je strasne peknej prvek, udrzuje se tim pozornost hracu, kteri zrovna nesouboujujou a jsou vtazeni do hry;) Kolem a kolem mi to prijde fakt pekne, i kdyz prvek nahody tam je docela znacny. Pokud to ale hrajete se spravnyma lidma, tak si to fakt uzijete;)

20.2.2011 20:25:08

event karty
Jeste jsem zapomnel dodat, ze event karty jsou docela zajimave a umoznuji skodit ostatnim skolam a vyradit jim gladiatory ze hry ci je uplne eliminovat. Ale ne primo, ruzni gladiatori maji ruznou loajalitu, treba byvaleho valecneho zajatce ci odsouzence zrusite o dost snadnej nez otroka nebo svobodneho bojovnika. V pripade zahrani karty si dany gladiator haze na loajalitu. Je tak jen na vas, koho si budete piplat, ale u nekterych to muze byt docela riziko (nemate-li event na ruseni eventu;))

21.2.2011 09:30:22

druhe dojmy
Tak jsme vcera s Premonikem, Eyronem a Larmecem zahrali hru po druhe a mam z toho cim dal lepsi pocit. Napoprve jsme tradicne hrali par veci spatne, ty Eyron po cetbe pravidel opravil, takze par nelogicnosti ted dava konecne smysl;) A ukázalo se, že se se správnou porcí rivality je ta hra velmi interaktivni:) Celkove dojmy tedy super, coz me dokonce donutilo k napsani meho historicky prvniho zapisu z hrani, na ktery se muzete kouknout;)

22.2.2011 10:19:39

Historicka presnost
Tak tahle vec me chytla natolik, ze jsem minule dva tydny nastudovaval neco o gladiatorskych zapasech a hrach ve starem Rime obecne. Velmi zajimave tema, docela me zaujalo, nakolik hra odpovida realite, si s tim kluci docela pohrali:) Sice si tu zatim diskutuju jen s Eyronem, ale i s tim se musim podelit;)

4.3.2011 14:01:34

kostky
Hru mám hned po prvních ohlasech na wishlistu, ale nedávno mě trošku zchladil Hrabinho, když mi popisoval, jak těžce ho v první hře zaříznuli kostky...fakt můžou hru až tak moc ovlivnit?

4.3.2011 14:06:12

assad
Mno, on to hral podle spatnych pravidel, respektive prvni hru jsme tak hrali vsichni. Nevedeli jsme, ze kostky nahodnych umrti jdou prehodit, takze nam toho dost pomrelo a Binho to odnesl nejvic;) Kdyz jsme pak hrali u Eyrona, tak to tak zle nebylo. Navic si v boji muzes najit sponzora, nekoho, kdo na tebe vsadi a pak ti muze davat rerroll navic ci zrusit cely hod. Ve hre se nekladou meze vsem moznam paktum, takze si klidne s nekym muzes vyhandlovat podporu za podporu nekdy jindy. Je tam i postava, ktera ti dava reroll na vse.

Takze vzato kolem a kolem nahody je tam docela dost, je to kostkova hra;) Ale je tam spousta mechanismu, jak stestene jit trochu naproti;)

4.3.2011 14:13:11

aneken
Neboj, já sice nediskutuju, protože hru neznám, ale sleduju to tu pečlivě :). Teď jsem si přečetl Eyronův popis hry a dost mě to zaujalo. Tohle může být pěkná hra.

4.3.2011 14:26:05

Tangram
No vidis, o duvod vic, abys dojel do Brna, jakmile bude herna;)

4.3.2011 14:28:46

neboj
Já dojedu ... jenom aby pak bylo dost času na všechno :D ... tohle bych rozhodně vidět chtěl ... no já už si píšu seznam :)

4.3.2011 14:31:34

Nadšení
Z hraní v Hradišti je tohle jedna z několika her, které mě zcela nadchly a taky hned putovala do wishlistu. Výborná a přitom jednoduchá hra, kde jsem si skutečně připadal jako pán gladiátorské školy. Jediná věc, která je trochu otravná je to ježdění na pořádané zápasy zadarmo, pak stačí člověku dopočítat si, jak hrát, ovšem už nemusí vyhrát v soubojích. Ale to je asi jediná výtka jinak skvělé hry, u které jsem se nesmírně bavil (za což můžou nepochybně i moji konkurenti, díky chlapi). ;-)

4.4.2011 21:59:17

thales
máš přesně pravdu,
já o tom přemýšlel - auuuu - a napadlo mě - boj omezený pouze na omezený počet kol, potom by byla remíza, pokud jeden z hráčů zvítězí vícekrát než jeho soupeř, nebo třeba součet líbívosti utkání kde vyhrál nebo remízoval + něco za vítězství a kdo bude mít víc tak má extra bod, jinak to až na event karty je k ničemu,
je ti pak jedno že máš špatný gladiátory, a možná bych nechal i zaplatit za to že pojedu na utkání, nebo čím kvalitnější gladiátoři tím vyšší odměna nebo tak něco protože jinak je to na nic

4.4.2011 22:17:52

hvar
Jo, ještě pár drobností tam chybí, ale jinak jsme se u toho dost pobavil. A koukal jsem, že k tomu vydal autor rozšíření, které je volně ke stažení (anebo za pakatel ti to pošle vyrobený, aby sis to netisknul doma na koleni.

4.4.2011 22:46:58

thales
to téma je supr a ty gladiátoři jak se vymakávaj ...

4.4.2011 23:37:43

Thales, hvar
Tak to jsem rad, ze se to libilo, u me to ted patri k nejoblibenejsim hram, prave kvuli te atmosce:) A s vama se mi kluci poprve podarilo udelat toho uplnyho sampiona, to byl panecku bijec;)

5.4.2011 00:49:50

hra ve dvou ?
máte představu jestli to bude hratelné ve dvou lidech? je tam nějaký vyrovnávací mechanismus?

5.4.2011 12:35:23

lumír
ve 4 lepší, minimálně kvůli sázení na gladiátory, to mě asi bavilo nejvíc,
osobně bych ještě uvažoval výměny a prodeje čehokoliv komukoliv a přemýšlím jestli není lepší možnost než mít karty pomocníků, když už jsem koupil za drsný prachy školu tak by tam měla být, co utkání dva na dva a tak

5.4.2011 12:43:53

Hra
Je pravda, že mě k téhle hře napadala spousta dalších vylepšení apod., ale zase by měl být v tomhle člověk citlivý, aby se herní doba moc neprotáhla, nic se nepřekombinovalo a hra se tak nerozmělnila. V zásadě totiž byla úžasně jednoduchá, jenom pár prvků tam bylo trochu zvláštních, nebo se zdály nedomyšlené, ale to musí člověk zahrát vícekrát, než začne něco měnit a předělávat. ;-)

5.4.2011 12:54:52

thales
jasně to uvažuju nahlas

5.4.2011 13:10:15

Lumir
Tak hratelne by to bylo, ale byla by to jen rezba bez moznosti pleticharit event kartami a ovlivnovat souboje sazenim a nakupovanim bonusu pro sveho borce. Takze bys hru ochudil o spoustu srandy;)

5.4.2011 14:05:53

Lumir
Na tohle téma se baví i na BGG přímo s tvůrcem hry a tomu se zalíbila myšlenka AI pro hru dvou hráčů, takže psal, že na tom už pracuje a kdyby k tomu někoho něco napadlo, ať to napíše do fóra. ;-)

http://www.boardgamegeek.com/thread/630277/can-this-work-with-2-players

5.4.2011 14:12:29

Díky za odpovědi
hru už mám nějakou dobu ve wishlistu a opět navnazen seriálem Spartacus se dostává na přední příčky.

5.4.2011 14:21:02

lumirius
já si potichu říkal: "Třináctá!"

5.4.2011 14:31:05

Thales
Koukam na to a jsem zvedav. Ale pro me to proste zustane idealni ve ctyrech, uz jen kvuli te skodolibe srande pri sazeni;) Co ale budu muset brzo vyzkouset, je to rozsireni;)

5.4.2011 16:47:32

hra
a eště bych tam dal aspoň lva

5.4.2011 17:35:17

Vybíráme z Bazaru

Pakal
Pakal
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas