Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 119x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření?

Sice hru ještě ani nemám, ale jak jsem si tak prohlížel vlákna na BGG, tak jsem narazil na jednu zajímavou věc. Jedna karta ve hře údajně říká: "kill any zombies or vampires". Jelikož však v základní hře nejsou žádní upíři, tak je úplně krásně vidět přípravu na rozšíření. Nebo přesněji jde krásně vidět to, že Konieczka udělal hru a pak ji s Petersenem do základní krabice očesali :-)
Každopádně upíry já můžu, takže sem s nima!
8.3.2011 13:11:32

aneken
Nedostatečný testování je zjevný o tom nemám pochyb..skoro to vypadá, jako by ten posledním scénář přišel na poslední chvíli a oni to prostě riskli:) Škoda a nebo i možná dobře, že ste měli hned první hru takovou...zlobivou:))

8.3.2011 17:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
víš v čem vidím zásadní problém a bohužel je to zásadní problém tohoto webu?

Je nás tady 5 a půl (nadsazeně řečeno) a za jakýmkoliv zde vyřčeným verdiktem nebo názorem, jakoby stálo 100 neviditelných a neexistujích lidí a co řekne jeden dva, jakoby řeklo 100 nebo 200 lidí. Snad mi rozumíš :)

Abych nepsal tak abstraktně. Ke svému názoru jsi došel zde proto, že tě k němu utvridilo kolik lidí? 2,3 možná 4 lidi? Kolik partiíí tato "obrovská" základna názorů odehrála. 1, či 2? Kolik hodnotilo lidí? Celých 6 (uznávám, že na naše poměry to je fakt hodně, vzhledem k tomu, že se u nás hra prodává snad týden).

A teď se koukni na BGG. 162 hodnotících. 108 komentářů. 24 stránek vláken od pravidel až po názory a hodnocení. 703. místo v žebříčku...

Já myslím, že tahle čísla hovoří jasně. A naprvní pohled je jasné, která skupina názorů bude "hodnotnější".

8.3.2011 17:12:45

all
Já vás osobně neznám, a tak bych si neměl dovolovat být osobní, ale přece: už se prosím nehádejte a jděte si to znovu zahrát - jsem moc zvědavý na druhé, třetí a čtvrté dojmy.
Díky

8.3.2011 17:22:11

olney
Tak počkej až nás poznáš. To něco zažiješ. Nicméne vyrážím si to zahrát. Tak mi fanděte. :)

8.3.2011 17:24:48

olney
:))) Pěkně. Rozbaluju a večer dám jednu hru-1. scénář, dva hráči.

8.3.2011 17:34:01 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Pro mne není důležité kolik lidí se vyslovilo, ale kdo a s jakými zkušenostmi se vyslovil a jestli toho dotyčného znám a mám v něj důvěru. To, že jsem napsal, že jsem rád, že jsem nepodlehl "přednadšení" a hru si nekoupil neznamená, že si ji nezahraji. Jen už teď pro mne není prioritou a nějakou superbombou ale zařadila se k jiným průměrným hrám. A pokud po prvních hrách si lidi upravují scénáře, vyrábějí nové komponenty, očekávají rozšíření a mění pravidla, tak asi o něčem svědčí.

8.3.2011 17:57:59

znechucení
To je zase debata - skoro jako u Cashflow. :(

To je tisíkrát horší, než pořádnej flame, kde se lidi zhádaj div ne do krve.

Tady si parta lidí zahraje jednu hru, evidetně to ještě nehrajou úplně správně a pak se z toho tady udělá takovýhle ródeo. Prostě z týhle debaty jsem maximálně znechucenej.

8.3.2011 18:36:29

kren
No já nevím, ale tohle "znát dotyčného" je podle mě celkem irelevantní. Já třeba herně znám Kadavera a na spoustu her máme podobný názor a líbí se nám oběma, ale Kadaver např. nemusí Descent a pro mě je to jedna z nejlepších her. Nebo Kadaverovi se líbí RftG a já je nemusím. Na Dominion máme tuším taky odlišný názor atd...

Ale to je fuk. Každý to vidíme jinak. Nechme toho ;)

8.3.2011 18:42:56

galactica
pamatuju si na svojí první zkušenost s galacticou.... nuda, šeď. Druhá zkušenost? Maximální nadšení! (toho Cylona trstě jen tak nezapomenu). Mansions může být pro spoustu lidí to samé. Já si hru užil, ale věřím, že může nastat rozložení a situace, kdy se budu nudit, snad kromě HIS se nestalo, že bych hrál od jednoho kusu jen super napínavý partie... pro ty, co hru maí a nelíbí se jim, dejte jí šanci jako á galactice :-)

8.3.2011 18:56:26

Zpět na koleje
Dámy a pánové, vraťme se, prosím, zpátky k náplni tohoto vlákna, a pojďme se bavit o tom, co bychom rádi viděli v rozšíření, protože jsme prostě snílci, ne? A ty přestřelky si přeneste zpátky do tématu První dojmy, protože většina příspěvků tady s rozšířením nemá moc společného. Děkuji.

8.3.2011 22:56:18

rbx

Rozsireni
tak po prvni hre muzu rict, ze je to po obchodnicke strance genialne vymyslena hra. Ono i kdyby tam bylo karet jak v Arkhamu, tak se stejne vsichni budou kupovat rozsireni. Jde totiz rozsirit uplne vsechno. Samozrejme ze zakladem jsou scenare, ale tady musi zafungovat fanouskovska zakladna, stejne jako u vsech her se scenari.
FFG to pak staci podporit par ofiko scenari a k tomu muzou rozjet nove dilce map, nove potvory, nove akce keepera, dalsi predmety. Proste rozsirit to jde kazdym smerem.

A pro ty, kteri si mysli, ze je hra osekana, tak jedna uvaha:
Vse se zdrazuje. Cina zdrazila vyrobu a tudiz uz nemuzeme cekat, ze bude kazda krabice narvana jako driv. Aby se ale hra neprehoupla s cenou pres hranici, kdy uz to lidi nebudou kupovat, tak se musi usetrit na mnozstvi komponent. Vyvojar take nedostava mene penez nez pred lety. Vse jde nahoru a cena nemuze rust stejnym tempem. Dalsi veci je, ze se z her pomalu stava spotrebni zbozi. Sydo rikal, ze stale vice lidi si v USA koupi hru, jednou ji zahraji a koupi dalsi. Treba to u nas tak neplati kvuli kupni sile, ale co neni, muze nekdy byt. Televize se driv take kupovaly na 10 let a dnes jdou po peti letech do jineho pokoje a pak do srotu. A stejne je to i s hrami. Prvni baleni je plnohodnotna hra, ktera jde bez problemu xkrat hrat, ale neni to na to, aby se hrala 7 dni v tydnu. Aby se znacka neustale drzela v povedomi, vyda se v peclive naplanovanem intervalu rozsireni. A pak dalsi a dalsi, samozrejme pokud tomu napovidaji prodeje.

Takze muzeme reptat, ze driv bylo vseho v krabicich dvakrat tolik, ale je nam to prd platne, protoze dnesni obchodni model je jiny. Ale spise bych si na tento postup zacal zvykat Nepredpokladam, ze by to bylo do budoucna jine. To by pak Harry Potter nemel 7 dilu, nebo kolik jich vlastne ma, kdyby tento model nebyl uspesny. Samozrejme zavisi na kvalite rozsireni, ale jde o profesionaly, jednomu produktu se venuje jeden tym a tudiz by kolisani kvality nemuselo byt tak patrne, jako treba ve filmovem prumyslu.

Tak co vy na to? :-)

9.3.2011 01:17:37

rbx
No myslim, ze mas pravdu, on i ten system skladani domu je nastaven tak, ze ti v ruznych rozsirenich mohou pribyt nove casti domu, ktere budes kombinovat s temi starymi. A kdyz budes vymyslet zajimave pribehy, je to rozsirovatelne prakticky do nekonecna. Ja v tomto vkladam docela nadeje do komunity, ze se zacnou objevovat nove scenare, ktere budou mit treba jasne dano, v kolika lidech bys je mel hrat, aby to nebylo z velke casti jen o behani, protoze to je do urcite miry samo o sobe nudne...

9.3.2011 01:23:32

rbx

Aneken
no, oni nemusi bezcilne bloumat. Kazdy by se mel snazit otevrit co nejvice locknutych mistnosti a ziskat co nejdrive clue. Tim padem ziskas smer. A o zbytek se musi postarat dum samotny, tedy keeper. Hazet jim klacky pod nohy a zneprijemnovat jim zivot, zatimco se budou snazit najit dalsi clue. Vysetrovatele taky musi vyuzivat moznosti domu, divil jsem se, proc mi nezatarasili moje dva spawn pointy chytre postavenymi knihovnami. K bloumani prazdnym domem by vubec nemelo dojit, protoze v tu dobu uz by mel byt i keeper v plneni mise dost daleko, takze je potreba se postarat i o nej, predavat si vybaveni atp. K tomu vsemu v nasi hre doslo.

9.3.2011 01:43:55

rbx
pekne si to rekl, ja jsem clovek co je snadno potesem a prese vsechno co bylo o teto hre receno, jsem stale nadsen a je to pro me must have. Kdyz jsem se dival na unboxing tak o nedostatek komponent se nebojim. A kdyz jsem se divam na fanouskovskou zakladnu u Tannhauseru tak lide vymysleji spousty novych veci a to neni zase tolik nahypovana hra. (a FFG z toho take maji dojnou kravu). Takze o nove napady a scenare zcela jiste nebude nouze.

Jinak k te karte s upiry, beru to uplne stejne jako v Race for the galaxy, kde je jasne receno ze to nema zadny efekt a smysl to ma az v budoucich rozsirenich. Neprislo mi to jako podvod na mou osobu ale naopak, ze neprijde novy mechanismus ktery by nejakym zpusobem musel erratovat karty ze zakladu, nebo podobne. (Sice tohle je trochy jiny pripad, jde o myslenku).

9.3.2011 02:34:47

Rozšíření ala Race
tak Race byl vymyšlen otestován a poté rozdělen. Možná byl přidán jen ten robot pro solo hru, jinak se všema rozšířeníma to dává krásně funkční celek.
Nedávno jsem byl u testování prototypu, kdy přímo u hry padlo něco v tom smyslu: "to bude až v případném rozšířeníí, toho si zatím nevšímejte."

9.3.2011 06:47:08

No tak já si počkám ...
... až jak říkáte ta hráčská základna hru dokončí, vylepší, dodělá scénáře, vyjde rozšíření, atd. Já mám prostě rád hry, které když si koupím, tak plně fungují v celém svém potenciálu a nepotřebují žádné dodo herního principu (dodělej si doma). Kdybych měl jen jednu, třeba tuhle hru a žil s ní a věnoval jí čas, tak prosím, ale to si raději pořídím další 3 ucelené hry. A rbxův princip nekonečných televizních seriálů a konzumní způsob přístupu k deskovým hrám odmítám. Je to můj názor a jako takový ho berte, nikomu ho nevnucuju a s nikým se o něm nemíním přít. Respektuji jiný názor, že někdo může mít spoluvývoj a rozšiřování jedné hry jako koníčka. Já asi ne. Až bude třeba nějaké další rozšíření a nějaké vychvalované fandovské scénáře spolu s lokalizací hry tady na Trolovi, tak si hru pořídím, protože se mi hodně líbí i s hlediska herního principu. Nicméně prodej hry, jako auta, které sice bez poruchy jezdí ale bez domácího vytunění a dokoupení dalších doplňků nebude mít moc velkou užitnou hodnotu, podporovat nechci. Raději si našetřím a koupím si nové auto se vším všudy u kterého nemusím nic dodělávat a nemusím čekat tu na upgrade čalounění, tam na upgrade odhlučnění a jinde na výměnu malého stěrače za větší.

Jo a mimochodem (to je asi na Kadavera nebo Lumiriuse), pokud se teď někdy bude hrát tahle hra v Korunce, tak bych se rád zúčastnil.

9.3.2011 08:46:40 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
A odkud máš prosím tě tu informaci, že je hra nedodělaná a je třeba počkat na rozšíření a fanouškovské scénáře? :)

9.3.2011 08:55:03

kren
Heled, já teda nevím, ale myslím, že jsi to úplně nepochopil. Raději si to zkus. Já to hrál včera s Radkem u Toma. Připravovalo se to tak dlouho, že jsem vypil celou kofolu. Pravidla skro nikdo neuměl, ale Rbx udatně bojoval. Nakonec jsme to sehráli. Všechno nasvědčovalo, že zážitek ze hry by mohl být pokažený. Mám zkušenost, že to tak často bývá. Ideální je, když to všici umí a ničím se nezdržujeme. A ejhle. Já mám z tohopocit veskrze pozitivní. I když se dělalo spousta chyb, tak se událo mnoho zajímavých okamžiků. Nevím jak to hrají jiní, ale já si tyhle hry užívám na bázi metagame. Asi to slovo všichni znáte, nebo alespon ti co hráli někdy nějaké rpg. že jsme tady na zatrolenkách všichni magoři, co rádi debatují, jak by co šlo vylepšit je normální. Fotbaloví fanoušci managementu klubu taky u piva rozumí nejlíp. I přesto, že jsme hráli v plném počtu, tak se podle mě nikdo nenudil. Jenom u toho setupu, ale to bylo kvůli tomu, že to rbx podcenil a domníval se, že to nastudujem dopředu. Naivka. Asi tenhle příspěvek měl být v druhém vlákně. Ale chtěl jsem reagovat na tebe. Beztak se to prolíná.

9.3.2011 08:57:03

Já jsem vyjádřil čistě svůj postoj ...
... jako reakci na více příspěvků v tomto a vedlejším vlákně a dál ten můj názor už nehodlám ani komentovat ani vysvětlovat. Nikomu ho nevnucuji a nikoho nepřesvědčuju, že je jediný správný.

9.3.2011 09:04:50

to Křen
Já se obávám, že konzumní přístup a seriálový vydávání čehokoli je skutečně stávající trend, do kterého jsme tlačeni ... nelíbí se mi to taktéž, ale nic s tím nenadělám.

A co se týče fungování hry a vylepšení od fanoušků - nekupuj si třeba Descenta, ten "nefunguje" stejně... V základu je to nevyvážený až hamba, overlord má neskutečně navrch a hrdinové téměř nemají šanci něco vyhrát... A vůbec, nekupuj radši žádnou scénářovou hru, obvykle se to nedá dokonale vybalancovat a budeš zklamanej, že to "nefunguje" a musíš si to dodělat doma...

9.3.2011 09:13:48

OMG
to jsou zase nesmysly (o tom Descentovi), no nic, raději to nebudu komentovat, protože to sem vůbec nepatří.

9.3.2011 09:20:43

Další nápověda
Podívejte se pozorně na tento obrázek Henninga (ilustrace pro MoM): http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/275/2/a/mansions_of_madness__tokens_by_henning-d2zy4mi.jpg

Kolik vidíte obrázků tokenů? 8 a ve hře jich je pouze 6. Poslední dva obrázky vpravo dole jsou tedy z čeho? Z rozšíření! :-) Teď je prostor pro dohady, co podle vás bude dělat ten druhý typ skříně a k čemu slouží ten zvláštní generátor?

EDIT: Až bude nějaká rozumnější hodina, tak ještě porovnám obrázky místností s obsahem MoM a když najdu nějaké místnosti, které ve hře nejsou, upozorním na ně. ;-)

9.3.2011 22:38:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Thales
Tomu rikam spravnej fanatik :).

Elenistar: sakra, dostal jsem chut na kofolu... hmm v bille zaviraji az o pulnoci. Challenge accepted :)

9.3.2011 23:08:02

to Thales
Vypadá to, že tu velkou skříň nahradil kufr na schovávání (alespoň bych to tak tipnul), ale ten generátor vypadá řádně ďábelsky (a absolutně nádherně). Už se těším, až v nějakém rozšíření vydají procházku domem Nicoly Tesly :-)

9.3.2011 23:27:39

Falco
Jakýpak fanatik? :-P Jenom mi přijde škoda, že oboustranností dílků má člověk k dispozici vždy jenom polovinu. Plánuji si ty dílky naskenovat, protože bych pak chtěl vyšetřovatelům připravit něco decentního, asi jako tady:

http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2010/275/3/e/mansions_of_madness__boardgame_by_henning-d2zy4yx.jpg

Zkrátka takový menší domek plný naštvaných kultistů, kde budou mít vyšetřovatelé dost času, aby z nich dům udělal potravu pro krysy... Anebo už mě napadlo mít dům a k němu druhý menší zakrytý plán představující sklepení/jeskyni pod domem. >:-)

10.3.2011 08:01:07

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas