Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření?

Sice hru ještě ani nemám, ale jak jsem si tak prohlížel vlákna na BGG, tak jsem narazil na jednu zajímavou věc. Jedna karta ve hře údajně říká: "kill any zombies or vampires". Jelikož však v základní hře nejsou žádní upíři, tak je úplně krásně vidět přípravu na rozšíření. Nebo přesněji jde krásně vidět to, že Konieczka udělal hru a pak ji s Petersenem do základní krabice očesali :-)
Každopádně upíry já můžu, takže sem s nima!
8.3.2011 13:11:32

Kadaver
No ty vago, to je dalsi ukazka toho, jak rychlokvasne tahle hra vylezla ven, kdyz si nejsou schopni ohlidat tohle. Verim tomu, ze to bylo tak, jak rikas, Corey to namyslel a FFG rozhodly, ze to bude dobre pro rozsireni, zbloudila karta ale zustala;)

8.3.2011 13:35:39

to Kadaver
nebo to je preklep

8.3.2011 13:51:45

nebo sotek
to jsou vsudevlezle potvory

8.3.2011 13:52:03

docela usmevne
jak branite designera a hanite firmu. co kdyz to je naopak? nebo velky Corey o te karte vi, jen nevedel jak to poresit

8.3.2011 13:53:26

Kadaver
Hehe, dobrý kiks, ale zase můžeme tuhle kartu brát jako potvrzení budoucích rozšíření. Otázka se tedy mění z "bude" na "kdy bude"? Jak dlouhý čas byste hádali? Během jara, v létě, nebo snad později? Já bych to viděl na jaro/léto.

8.3.2011 13:53:33

a nesmime zapomenout
na viralni reklamu (e;

8.3.2011 13:53:46


sem s nima, na nemrtvých já ujíždím ... a jinak je to jasný, dneska je to tak se vším, pokud je to úspěšný, tak sypat pokračování jak na běžícím pásu. Aneb prachy jsou až na prvním místě...

Jak jsem psal jinde, ta hra je skvěle rozšiřitelná (přidat jde skoro cokoli), takže smršť rozšíření (a ještě víc amatérskejch přídavků a mnohdy lepších než oficiálních) nás jistě čeká...

8.3.2011 14:13:04

ndru
Tak obecne to byva tak, ze designer je snilek snazici se vytvorit co nejlepsi hru:) Zatimco spolecnost se snazi vymyslet, jak z toho co nejvic vyryzovat, coz se s expanzema muze darit;)

8.3.2011 14:13:44

ad kiks a rozšíření
Kdo ví, třeba to tam nechali schválně, aby to prostě v rozšíření nemuseli předělávat. Další dobrý příklad je Cosmic Encounter, kde jsou symboly pro hazardy už od základní hry od FFG, ale až do nejnovějšího rozšíření neměly vůbec žádný význam. A teď jich "náhodou" využili pro určování Hazard událostí :-)
Každopádně hodně lidí očekává, že rozšíření budou vypadat jako u Arkhamu - malá a velká rozšíření. A fanoušci doufají, že by FFG mohlo vydat první malé rozšíření do roka, jak tomu bylo v případě Curse of the Dark Pharaoh u Arkhamu. Tak uvidíme.

8.3.2011 14:55:16

to Kadaver
Nebo Dobyvatelé vesmíru - tam ty barvičky v nadpisech a symboly taky nemaj v základní hře žádnej význam, jestli si to dobře pamatuju :-)

8.3.2011 15:04:40

rbx

no, asi takto...
co je na tom spatneho? A nevim, z ceho anekene neustale usuzujes to, ze je ta hra rychlokvaska? Ze je pripravena na rozsireni? To je spatne? Vzdyt to jejich zakaznici chteji. Kdyby to neudelali, tak by dostavali tisice nastvanych mailu, ze prece nemuzou tema jen nakousnout a hned jit o dum dal. Oni si lidi vychovali a tak nejak automaticky se pocita s tim, ze kdyz vydaji hru, ktera se libi, tak je predem urcena na dalsi rozsirovani. Vsichni volaji po rozsirenich a ted to je spatne? Notabene u hry, ktera tezi z Arkhamu a ma tudiz uz dopredu danou fanouskovskou zakladnu, tedy i potencialni kupce?

Nevidim na tom nic spatneho.

8.3.2011 15:27:55

DD

to rbx
EDITED: viz prispevek vyse..

EDIT: Ze bude mit hra rozsireni je celkem jasne i bez toho ze se tam objevila karta sVampirama. Hra, ktera ma scenare ma obrovsky prostor pro rozsireni. Zvlast, kdyz jedine co muze byt spolecne jsou tiles pro dum, vse ostatni muze prijit s rozsirenim (i dalsi vysetrovatele).

8.3.2011 15:32:49 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

beru zpet
Karta sve opodstatneni ma proti Zombiku nejsou tam Vampiri.
Coz znamena ze karta tam mohla zustat klidne zamerne, protoze proste vedi ze Vampiri prijdou a tudiz je to celkem v pohode.
Sorry za out prispevek a Radkovi za osoceni :o).

8.3.2011 15:39:04

rbx

karta Crucifix
DD uz to rekl, ja si dal tu praci a projel jsem ted vsechny karty. Tato karta predmetu rika mimo jine:
Pass: Stun a zombie or vampire within 1 range.

Z tohoto a jednoho zahrani nelze podle mne usuzovat, ze je hra rychlokvaska.

8.3.2011 15:50:08

...
To je až k nevíře za jak krátkou dobu vznikají směrem k této hře výroky typu: "ještěže jsem si to nekoupil", "rychlokvaška", "nevyvážené pro různý počet hráčů" atd. Navíc už se špekuluje, jak co kde vylepšit, nahradit a udělat z toho jinou hru...Já teda žasnu :)

8.3.2011 15:59:29

to Beholder
Když mají lidi s hrou negativní zkušenosti, píšou negativní komentáře. Když mají s hrou pozitivní zkušenosti, píšou pozitivní komentáře. Jestliže převažuje více negativních komentářů, tak proč bych nenapsal, že jsem rád, že jsem si hru nekoupil. Když si hru koupím, tak předpokládám, že bude dobře hratelná a bude bavit v takovém stavu v jakém jsem ji koupil a ně že si budu muset tam shánět jiné scénáře tu dodělávat nějaké žetony průzkumu, támhle to hrát v určitém počtu, atd. atd. Mě může být přece ukradené jestli hra má nebo nemá nějaký potenciál. Když si ji chci pořídit, tak předpokládám, že bude fungovat taková jaká je. Od toho jsou přece testeři ne? A aby hra byla týden na světě a lidi už psali o tom, že bude fajn až vyjde rozšíření, že to bude fungovat líp, to už mi připadá úplně na hlavu postavené.

8.3.2011 16:22:06 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Huh já teda koukám. Nevidím nic špatnýho na tom, že se dopředu počítá s rozšířeními. Např. Race For The Galaxy jsou v základu také karty, které se odkazují na budoucí rozšíření a neviděl jsem tu nikoho tu hru kvůli tomu hanit.

Jj přehnanej hype je holt mrcha mrchoucí a pak to takhle dopadá (viz. Beholderův poslední příspěvek). Lidi si to zbytečně moc vysní a čekaj od toho kdo víc, než to doopravdy je...viz. včerejší debata o změně pravidel apod....

8.3.2011 16:23:07

kren
Možná si zkusit přečíst víc těch komentářů než jen od jedné skupiny, co hráli jeden scénář....ke vší smůle zrovna ten, který potřebuje dodatečnou úpravu;) Na BGG situaci takhle nehrotí ;)

PS. Nejde mi o to hru bránit za každou cenu, ale přijde mi, že verdikty na ni tady přicházejí opravdu dost rychle a někdy až ukvapeně;) No nic jdu si ji rozbalit......ááááá:)

8.3.2011 16:30:14 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

kren
cela diskuze ohledne Mansions je zatim ukazkovy pripad toho, jak se z komara udela velbloud. Po nekolika nadsenych ohlasech nekolik ruznych hracu a hernich partii si 5 lidi zahraje hru podle scenare, ktery neni uplne nestastneji poresen a uz byl oficialne ofaqovan (sic!) a napisou naprosto negativni reakce, cehoz se zdejsi komunita chytne, na pozitivni reakce se okamzite zapomene a jdou se resit vsechna negativa :-)
Pote se na geeku nekdo vyjadri, ze je na jedne karte zminen upir a razem je ohen na strese, ze hra prece zadne upiry nenabizi, takze co to jako je? :-))

No, dovol mi se pousmat. :-)

8.3.2011 16:39:33

rbx
Z toho, ze to evidentne neni dotestovane, je k tomu spousta errat (nekrtere uz v krabici), je v tom docela dost chyb. Kdyz tohle udelal blackfire pri lokalizaci, lidi se tu mohli zblaznit. Kdyz vyda nedodelek se znacnym mnozstvim chyb FFG, tak je to v pohode?;) Ja nemam nic proti rozsireni, ale proti tomu, ze neni v poradku zaklad. A za tim si stojim. A ani nevim, kde vidis v mem postu kritiku na rozsireni, kdyz jsme u toho;)

8.3.2011 16:43:58

hmm
Vypadá to, že je to tak strašně nedodělané, že ti, kterým se to líbilo to určitě hráli blbě, že? :) Už se těším na večer na první hru, ať si udělám obrázek sám, zatím mě tu kluci hodně bavíte.

8.3.2011 16:45:42 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
Me proste nikdo nepresvedci, ze neco, co se hralo tak, jak jsem to videl (s odbihanim ke komplu, hledanim errat a chybama v setupu) bylo dostatecne dostestovane. Nekomu to mozna staci, ja davam prednost, kdyz hra, do ktere investuju tri hodiny casu, je doladena.

8.3.2011 16:49:18

rbx

aneken
u Arkhamu mohl byt klid, nebyt toho, ze ofiko zastupce BF vsechny zdejsi lidi celkem bez rozpaku vyfuckoval s tim, ze jsou minorita, pro kterou nema cenu delat nejakou napravu.

BTW: spatne jsi me pochopil. O tom ze kritizujes rozsireni jsem nic nerekl. Jen me trochu zarazilo, ze oproti svym klasickym zvyklostem shodis hru hned po prvnim zahrani. Notabene hru, ktera obsahuje scenare a ne vsechny scenare muzou byt stejne kvalitni, takze to jde po prvni hre hrozne tezko soudit. To mi vuci te hre neprijde zrovna košer.

8.3.2011 16:51:47

rbx
No mozna to bylo tim, ze jsem se na to tesil a ten zazitek byl dost tristni - odbihani ke komplu pro errata, chyby v setupu a hlavne to, te se to neupravuje dle poctu hracu, vysledkem cehoz byla nuda. Hru jsem proto hvezdickove jeste nehodnotil, protoze ji budu urcite hrat znovu.
Ja jsem na jinem miste psal, ze ta hra ma podle me velky potencial a celkove to, jak je vymyslena, povazuju za dobre. Ale schazi mi tam proste upozorneni, ze treba nekterej scenar mas hrat lepe ve 2 ci 3 lidech, nekterej ve vice. A pak spousta drobnych nedomyslenosti, ktere by se dukladnym testingem daly odstranit, protoze mi prijdou proste zjevne. Viz nas pripad s pacidlem - kdybych jim ho sebral, tak mame par hodin total nudy. To pacidlo proste v tom scenari nema co delat a ma to tam byt napsane. Kdyz uz neco mam chystat pul hodiny, tak at to dava safra smysl;)

8.3.2011 16:57:20

rbx
Za to, ze vynasim soud po jedne hre, jsem ti dal like ja sam;), to je pravda a obvykle to nedelam:)

8.3.2011 16:58:07

Vybíráme z Bazaru

Hero realms + dva decky
Hero realms + dva decky
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas