Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 120x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Designer Diary by Corey Konieczka

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1641

no nevypadá tohle neskutečně lákavě? :)
28.9.2010 21:29:15

a abych nebyl úplně offtopic, tady je další povídání :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1656

Vypadá to na dobrou hratelnost i ve dvou. Hráč představující investigatora si prostě jednoho vybere a hraje proti keeperovi. Počet investigátorů ve hře by měl ovlivňovat nastavení hry. Navíc je hra extrémně zaměřená na příběh, ne na soupeření kdo vyhraje (něco jako AH, MEQ a pro mě i Descent :) ale ještě ve větším měřítku ), protože když hráč zemře vezme si novou postavu a hraje se tak dlouho dokud příběh nevyvrcholí (čili do úplného konce). Tohle mi přijde skvělé

5.10.2010 00:06:20

rbx

Beholder
jo, ja Petersena obdivuju, kam až to dotáhl a jsem zvedav, jaky vyvoj to bude mít, protoze FFG je strašný moloch a jakmile ma člověk pocit, ze se jaksi kamsi vytraci ta firemní domacka atmosféra, co tam byla v začátcích a je z toho jen fabrika na peníze, tak se po čase cítí tak nějak kreativně zneužity a cestuje o dum dal. Takže doufejme, ze i jeho vnitrofiremni politika je natoli dobra, aby mu tam všichni ti lidi, co vlastně FFG dělají dobre jméno, vydrzeli. My z toho pak budeme mít o to větší radost a věřím, ze Peterson a jeho konto také ;-)

5.10.2010 00:07:52

rbx
jj, to je taky pravda, snad to bude dále šlapat i uvnitř :)

...ještě na customer servis jsem v tom výčtu zapomněl :)

5.10.2010 00:21:00

FFG
A já doufám, že se nikdy nevyprázdní studna jménem Konieczka a že si ho Petersen udrží. Hail to the King!

5.10.2010 08:28:28

Nove info
tentokrat k vysetrovatelom
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1667

12.10.2010 08:16:12

Moc pěkné
Vypadá to moc pěkně a bude silně záležet na tom, jak rozmanité budou ty exploration karty. Jelikož ale má FFG silnou Arkham základnu, tak snad budou dost roztodivné a bude jich tam dost.
A mimochodem, dost se mi líbí akce na sekeře, kdy za úspěšný test síly můžeš ihned vyřešit zamykací puzzle ve své místnosti :-) (dokonce to prozrazuje i to, že tam budou i nějaké puzzly, ale obávám se, že budou řešeny jen pomocí testu nějakého atributu)

12.10.2010 09:19:29

To je super
že si drží celý ten úžesný Arkham "look", a taky že tam jsou staří dobří znamí vyšetřovatelé.
Člověk má hned (sic ještě k nevydané hře)takový ten familiérní vztah. Jako když se vrátíte z příměstského tábora v Arkhamu zpět "domů" :)

12.10.2010 17:44:16

Puzzle tokens
Mno, když si tak pročítám seznam komponent, tak tam je i položka "nearly 70 puzzle tiles", takže puzzly asi nebudou jen o házení kostkama. To by mě zajímalo, jak bude ten mechanismus fungovat... Slinty slint...

12.10.2010 18:30:17

RBX
U BB příjde na to, že je to hrozně nevyvážený a že to musíš hrát jen jedním stylem, aby jsi měl vůbec šanci vyhrát u některých týmů a znechuceně to přestane hrát. Takže dočkej času.

14.10.2010 18:51:26

rbx

Jedi
ale to asi patrí jinam... Každopádně pro me BB není, mám uz tři jiné figurkovky.

14.10.2010 20:40:32

datum vydania
Tak Jezisko asi Lovecrafta neprinesie :(
http://boardgamegeek.com/thread/577446/can-we-get-confirmationdenial-that-this-has-been-b

25.10.2010 17:43:52

datum vydání
Díval jsem se na stránky FFG a ti mají uvedeno, že hra je ve výrobě, teď jen záleží, kdy se ikona změní , že je zboží na lodi, pak stačí čekat tak 4 až 6 týdnů a je to tu :-)

25.10.2010 18:12:12

Tormentr
No neviem, neviem. Na FFG mali povodne Christams a uz to zmizlo :(.

25.10.2010 18:17:26

to Miri
U FFG se to dá čekat, oni moc stanovené termíny nedodržují, i když v poslední době se to poměrně lepší (už nebývají zpoždění kolem roku, jak se občas stávalo). Rozhodně hru na Vánoce neočekávám a vidím to na ten únor. I z Essenu pár lidí dovezlo ty zprávy, že to únor jistí.
Do Vánoc ale naštěstí bude Civka, u té očekávám, že ji stihnou :-)

25.10.2010 18:29:02

Puzzles
Mohu s klidem v duši říci, že jsem se mýlil. Po přečtení dvou session reportů z BGG jsem zjistil, že puzzly ve hře nejsou jen o házení kostkama, ale jsou to opravdu kombinatorické hádanky, které záleží jak na intelektu hráče, tak na intelektu jeho vyšetřovatele. Dočetl jsem se, že na některých místech musí postava vyřešit nějaký puzzle a ten může být jednoho ze tří typů: Rune, Wire, Lock.
Rune puzzle je údajně podobný slide puzzlům, kde postupným posouváním dílků na prázdné pole musíte utvořit nějaký tvar. Hodnota intelektu postavy tento puzzle ovlivňuje tak, že umožňuje jen určitý počet posunutí a pokud se hráči puzzle nepodaří s tím počtem posunutí vyřešit, puzzle zůstává rozestavěný a postava v něm může pokračovat další kolo, případně jí může přijít někdo pomoct.
Wire puzzle sestává z náhodně vylosovaných dílků skládačky, na které jsou dva barevné drátky, které musí hráč nějak spojit dohromady posouváním a otáčením dílků. Body intelektu postavy omezují počet posunutí a otočení. Navíc si může za intelekt postava "nakupovat" nové dílky, které by se jí mohly do skládačky hodit.
Lock puzzle je něco podobného, akorát se nějak musí spojovat několik různých barev, aby navazovaly. Omezení a nakupování nových dílků je přibližně (ne-li úplně) stejné jako u Wire puzzlu.
Vypadá to na velmi zajímavý mechanismus, při kterém si i trochu potrápíme mozkové závity, i když se trošku obávám, jestli ty puzzly nebudou časově na úkor ostatních hráčů, obzvláště jestli bude jejich řešitel trpět analýzou-paralýzou a bude se snažit promyslet všechna otočení a posunutí co nejideálněji. Ale ani jeden z reportů zatím nehlásil, že by to nějak zpomalovalo hru, tak jsou mé obavy možná neoprávněné.
A ještě údajně existují různé složitosti těch puzzlů, čemuž asi bude odpovídat počet dílků příslušné skládačky.
Nuž každopádně podle reportů to vypadá hodně vymazleně, hlavní důraz je kladen na příběh a odkrývání stop vedoucích k odhalení tajemství podivné vily. Už aby to tu bylo.

25.10.2010 22:25:27

Datum vydání
Lidičky na BGG se bavijou, kdy tahle hra konečně uzří světlo světa a pár lidí z Essenu doneslo smutné zprávy, že hra bude k dostání až v únoru příštího roku. Ozval se tam i jeden človíček z Heidelbergeru, že jim to bylo sděleno jako oficiální informace, kterou měli předávat dále zákazníkům. Včera se ale do toho vlákna ozval sám Christian T. Petersen, že to rozhodně není oficiální stanovisko FFG a že zanedlouho sami oznámí přesnější datum vydání. Těšme se tedy spolu a třeba se to do Vánoc stihne!

27.10.2010 09:06:05 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kadaver
Hmmm, to přesnější datum vydání bude ne únor, ale duben příštího roku :-) Co se týče termínů, tak FFG nevěřím od dob Road to Legend, kterej anoncovali snad rok dopředu a asi pětkrát odložili... třásli jsme se na to neskutečně a výsledek stejně nestál za to...

27.10.2010 09:28:00

to Merlin
Taky si pamatuju ty doby, kdy FFG vydávali hry s ročním zpožděním, než měly být. Byli tím celkem proslulí, ale v poslední době trochu změnili oznamovací strategii a už se to nestává. Je ale pravda, že pár měsíční zpoždění proti původním plánům ještě stále mívají. Každopádně se nechám překvapit, jak to s MoM dopadne, snad budu překvapen příjemně a už brzy se tahle hra objeví na našem hracím stole (resp. na naší hrací podlaze :-) ).

27.10.2010 09:43:59

Kadaver
No my mame zatim info 2011, takze Vanocum bych moc nedaval...

27.10.2010 10:23:53

to uz tu bylo
bych to videl obdobne jako runewars

27.10.2010 11:33:50

mam abstak
Uz aby to tady bylo, klepou semi ruce a ... proste mam abstak. Tohle vazne chci! Aspon nakouknout do pravidel, prosim prosim.

1.11.2010 19:23:45

:-o
Kdyz jsem videl hru poprve, tak me nijak neuchvatila a ja ji bral jako peknou hru, nikoli jako must have. Ale dnes jsme se o tom bavili se slecnou, ja omrknul par obrazku, precetl si toto vlakno a je to jasne, musim to mi. Vypada to paradne a Kadaver me popisem puzzlu nazhavil, protoze to vypada na zajimavy mechanismus. I ta atmosfera je uchvatna, takze ja mam jasno. Jen doufam, ze to nebude mit tolik rozsireni, jako AH :-D
Mate jeste nejake dalsi info ohledne mechanismu hry apod., jak bude samotna hra probihat a o co tam vlastne konkretne jde? :-)

7.11.2010 02:39:11

Vojtech Musil
Tak to jsme na tom podobně. Také jsem přešel z postoje "ignore" na "must have". Jediné obavy které mám je, aby to AH nevytlačilo úplně. A pokud jde o rozšíření, tak s těma já počítám na 100%.

7.11.2010 07:52:23

dalši hra
kterou si urcite koupim a nebudu mit cas ji hrat:-( Ale co je doma, to se pocita:-)

7.11.2010 10:45:33

to Parxel
Ja si nemyslim, ze by Mansion of Madness mel vytlacit nejakou jinou hru, kazda je necim specificka a ma svoje pro i proti. MoM vypada, ze nabidne velkou skalu zajimavych a ruznorodych akci, ale bude to odlisne od AH a tudiz si myslim, ze se k AH budeme velmi radi vracet :-)
Spis by me zajimaly detaily nejake, co hra konkretne nabizi. Kadaver tu zminil ty puzzly a co dal? :-)
Kazdopadne me az udivilo, jak z ignore po tomto prahnu a nemyslim na nic jineho :-D To bych kecal, ale hra me opravdu uchvatila, ciste znenadani.

7.11.2010 10:55:30

Vybíráme z Bazaru

canvas cz
canvas cz
Akt. cena: 367 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas