Lords of Hellas - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Poškozené miniatury

Začínám mít docela strach o kvalitní zpracování miniatur. Miniatury tvoří základ této hry a samozřejmě i velkou část velmi vysoké ceny.

V rámci komentářů na KS se objevují velice negativní odevzdy od hráčů, kteří dostali jejich CoreBox a před pár dny se objevil příspěvek s odkazem na fotky, kde byli veškeré miniatury deformovány včetně monumentů a reakce AwakenRealms? Opravte si sami.

Navíc AR přiznávají, že nestíhají vyrábět a tak se dá čekat, že se budou snažit výrobu zrychlit, což může být třeba uspěchaným chladnutím miniatur, barvením miniatur ještě za tepla apod...to vše by mohlo kvalitu do budoucna ještě komplikovat.

Jaké máte zkušenosti ve svých CoreBoxech?
15.1.2018 10:25:50

@Seladean a ostatní co s tím nemají zkušenosti
Souhlasím s Havelockem. Děláš z toho zbytečnou tragédii. Ty deformace nejsou většinou výrobní, ale bývají spíš transportní někde v horku. Ty deformace tady vždycky u figurek her byly a budou a jsou prostě dané technologicko materiálovými vlastnostmi. Už vroce 2006, kdy jsem si kupoval Battlelore se stovkami figurek, tak určité procento bylo deformováno.

Naštěstí ten materiál má paměťový efekt a dá se to úplně lehce spravit a není se čeho bát. K žádnému poškození nemůže dojít. Havelock to tady naťuknul tak já to popíšu podrobněji:

1) Dáte vařit vodu a až vaří, tak var vypnete a naházíte do nádoby deformované figurky. Nic nerovnáte - figurky mají paměťový efekt a samy se v horké vodě krásně narovnají.
2) Až se narovnají, tak je vyndáte (např kleštičkami na párky) a vhodíte je do ledové vody (nejlépe studená voda s ledem).

Po těchhle dvou krocích je vše krásně narovnáno. Pokud je prvotní deformace hodně velká, tak ten postup zopakujete.

Na závěr znovu opakuju - deformace u figurkových her byly, jsou a budou. Není třeba propadat hysterii, není to tím, že by ta nebo ona hra byla výrobně odbytá, ale je to prostě technologický fakt, který lze snadno napravit.

15.1.2018 17:45:17

winring
Napsal jsem podle odkazu (fotek které tam jsou).
Tzn. LoH nemám MBP mám.
Nemyslel jsem trošku prohlý podstavec nebo ohlé kopí,ale celkovou kvalitu figurek ,které se mi na těch fotkách nelíbí.
Jasně ,že teplá voda ,pilník,nožík toho hodně spraví,ale né každý má na to čas a chuť.
A nekupuji deskovky kvůli modelařině (na to mám autodráhu) ,ale kvůli hraní.
Kdyby se místo plastu v deskovkách ,zůstalo u kartonu,byl by klid a bylo by to levnější :+)




15.1.2018 17:54:04 | Upraveno autorem (porovnej)

LNF

Kvalita
Upřímně jsem s kvalitou spokojen. Nebál bych se přirovnat k blood rage. Pouze velké monumenty nesedí na setinu milimetru, ale to přežiju. Pouze 2 figurky jsem ocistil od trochu přebytku plastu, to mi zabrali cca 5 minut...

Viděl jsem i druhou krabici u kamaráda a de facto také ok. Takže to nebude úplně tak horké :-)

15.1.2018 18:00:08

@Kren
Super, ďakujem, idem hneď skúsiť :)

dúfam ale, že aspoň ta hrateľnosť LoH bude dobrá bez ohľadu na figúrky :)

15.1.2018 20:09:21

deformacia
Deformácie figúriek sa dajú pochopiť, to sa deje a aj dialo a aj bude diať. Mal som to pri X hrách a 1. krát som sa s tým stretol pri Middle earth quest.. Horúca voda to vyriešila vždy 100%. Čo mňa celkom zaráža, sú tie medzery, vŕtanie, brúsenie, pretŕčajúci plast pri tech. zalievaní, pri hre za 200€. Z kampane som usúdil, že sa jedná o nablýskanú záležitosť s riadnou kvalitou. Ak je toto štandard a nie náhoda, tak potom.... Vtedy som to nestihol backnúť, čo ma veľmi mrzelo, nažhavenie bolo veliké, už ma to omrzelo.

Ináč beholderov príspevok je veľmi trefný a podpísal by som sa pod neho. Trh aj hráči sú zdeformovaný. Ale môžeme si za to sami. :(

15.1.2018 21:43:10 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Beholder a stokyi
Však ono se to časem vytříbí. V podstatě s vámi souhlasím. Ono je to dáno tím, že dřív takové hry neměly šanci spatřit světlo světa, pokud za nimi nestálo velké nakladatelství (Fantasy Flight Games, Days of Wonder, Wizard of the Coast, atd.). Dneska je díku Kickstarteru a jejím klonům situace jiná a každý se může stát vydavatelem - někdo se zkušenostmi, někdo bez zkušeností. Hráči mají pocit, že se podílejí na tom co chtějí a co jim dlouhé roky chybělo. Je zákonité, že jako u jakéhokoliv boomu jdou ruku v ruce herní pecky s herním smetím a kvalitní výroba s nekvalitní. To co si velká nakladatelství nemohla dovolit, si teď mohou dovolit menší vydavatelé. Ono se to časem uklidní a dostane do rovnováhy a lidé budou zase ochotni platit jen za dobrý originální nápad s dobrou hratelností a ne jen za tuny všelijakých plastových nestvůr. Ono teď kdo nemá ve hře plastové nestvůry tak není in a o jeho hru není zájem, tak se tomu každý přizpůsobuje.

16.1.2018 10:05:12

figurky a insert
Já mám figurky v pohodě, jen pár hoplitů jsou zpitvořený,dlouhý krk atd. Co mě však vadí je, že po vyloupaní všech žetonů se hra nevejde do insertu, hrací deska se tím pádem opře o horkou vodou narovnané miniatury a hned je zas ohne. Takže za mě velké zklamání v insertu, kdy tvůrci nedomysleli, že vyloupané věci se musejí někam dát a když bych si chtěl obalit karty,páč se hra hraje i v hospodě, tak se mě do insertu už tuplem nevlezou, jelikož i bez obalu je to na milimetr. Takže já teď sednu a udělám si vlastní insert, ale při takové hře mě to pěkně štve.

31.1.2018 12:54:51

Děsná kvalita
Hru kupovat nehodlám, když je kvalita figurek tak mizerná a za ceny hry by se dalo čekat kvalitu.

Zde je dobrá ukázka...
https://www.youtube.com/watch?v=QpaTPGYzSwY&feature=youtu.be&t=3m59s

5.5.2018 22:16:38

Desna?
Jste dramaqueeni. Kvalita rozhodne neni desna. Figurky jsou super a to, ze je par figurek ohlych a ze je nekde vetsi mezera mezi slepenymi dily, je podle me naprosto prirozene, cena necena. Da se to narovnat pripadne zaplacnout green stuffem (je videt, ze jste nehrali zadne wargames). Argumentovat tim, ze za takovou cenu, jakou to stalo chcete genialni bezchybny produkt, to se v takovem mnozstvi her proste uhlidat neda, navic u tak male spolecnosti, jako je AR. Je to vykompenzovane mnozstvim bonusoveho materialu. Navic, kdyby byla figurka opravdu poskozena, da se to resit dopisem AR. Me treba u jednoho hoplita uplne chybi kopi - udelali jsme z nej invalidu a posilali ho do mesta :-) A jedno video nejakeho zpovykaneho nemce, ktery mel proste smulu, a ktery to prirovnava k figurkam z KD:M, ktera jedna stoji tolik, co cele LoH?...docela mimo

6.5.2018 09:54:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Kvalita!
Co si proboha někteří představují pod pojmem kvalita, to by mě opravdu zajímalo. Asi křišťálové lustry a mramorové schody...

Svou hru jsem včera před půlnocí alespoň na rychlo otevřel. Nic nechybí, naopak mi 5 žlutých hoplitů přebívá :) To, že je pár kopí poohýbaných neřeším. Polámané nebylo nic.
Sundrop za mě perfektní. Figurky bych sám nemaloval a tohle je o milion procent lepší, než ty celošedé zrůdičky z ostatních her. Sundrop na Nemesisákovi vypadá ještě lépe a pokud budu hru kupovat (zatím mám jen pětidolarový pledge z prvního dne a zvažuju), určitě se sundropem.

Pro porovnání, před pár roky jsem kupoval Shadows over kamelot skoro za 1800, je tam asi 30 šedých figurek a taky se ohýbají do všech možných směrů. Cena za LoH mi tím pádem přijde neuvěřitelná :)

7.5.2018 10:26:06

Kvalita
Tak za sebe jsem trošku zklamaný ze sundropu. Ale zvyknu si :-) Jinak chybí jeden podstavec, což budu řešit s podporou. Ale určitě to není důvod, aby se hra nekupovala. Naopak :-)
A budu muset nějak pořešit insert, jakmile bych obalil karty tak se to tam nevejde.

7.5.2018 10:43:32

kvalita
Pokud bych to tu necetl, ani by me nenapadlo se divat na kvalitu figurek. Po prozkoumani musim rict, ze stale nic nenalezam. Popravde se mi dost libi!insert je jina vec. Tezko se posklada i bez obalenych karet, to musim jeste poresit

7.5.2018 12:08:46

Insert
Takže stejně jako u This war of mine,jak jsem psal včera.Pro obalené karty není místo.

7.5.2018 12:19:22

Kvalita
Ono to není tak jednostranné jak to u této diskuze vypadá...neřešmě sundrop - na to jsou velmi subjektivní názory / mě osobně se líbí i kvalita sundrop, kterou na BGG označují za otřesnou :D

Co se týče miniatur tak řada kopií hry mají fakt děsně deformované postavičky / tedy se fakt nebavíme o ohnutém kopí "lol"

Koukněte na video níže v komentářích a zhodnoťte, zda byste si toto představili za 82 liber + poštovné tak 30 liber?

Řada lidí má štěstí a řad má smůlu a AR si na sebe ušili příliš her najednou a nestíhají řešit stížnosti, takže to všeobecně vypadá, že reklamace neřeší...proto pak logicky ten povyk

7.5.2018 12:33:09

Troška do mlýna
Maluji figurky a rukama mně jich prošla spousta od špatných po ty nejlepší. A LOH jsou pro mě zatím to nejhorší co jsem viděl. Neříkám, že jsou nepoužitelné. Ohlé kopí vůbec neberu v potaz, to se stane vždy. Ale ohnutý podstavec jsem ještě neviděl. Špatně slepené je taký velký fail. Výrobce (a ať je velký či malý) si řekl cenu za hru a tu dostal zaplacenou od nás spotřebitelů a pak dostaneme výrobek, který si musíme dodělat nebo opravit. Kde jsme? Chceme snad mít všechny hry, které si budeme postupně dodělávat? Takhle si můžeme i kupovat auta. Pane tady máte auto a tady krabice náhradních dílů. To nám zbylo tak si to doma dodělejte.

Na vině bude hlavně nekvalitní plast (měkký), detaily jsou prostě na úrovni deskovek před 10-ti lety (Talisman, Descent atd). Dneska už je prostě standart jinde.

Většina z vás problém nemá, ale je zde poměrně velké procento těch, kteří jsou standartně zvyklí na něco jiného.

Zmetky se objevují všude, tady je jich ale mnohem více.

7.5.2018 12:35:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Nerozhodnost + porovnanie s Panstvím Hruzy
Tazke rozhodnutie. Z komentarov mi vyplyva, ze mozem ocakavat v krabici zdeformovane figurky do celkom velkych rozmerov. Takze tu ide len o ujasnenie ci cloveku ta hra za to stoji (za tu namahu) alebo nie? Da sa to vzdialene porovnas s kvalitou figuriek v Panství Hruzy?

12.6.2018 18:07:23

nerozhodnost

já jsem spokojený, nejsem modelář ani malíř, ano sem tam něco ohnuté je (asi jako u všech plastů) - to spraví fén.
Sundrop - kvalita není úplně stejná na všech modelech někde je lepší ale mě se to líbí, nenašel jsem vyloženě špatný model. Nevím jestli mám štěstí nebo někdo smůlu. Za sebe jako nemodeláře říkám že jsem rád že jsem do sundropu šel a že to stojí za to. Bohužel nemůžu srovnat s Panstvím hrůzy

12.6.2018 18:25:31

O náhodě
Já osobně za sundrop palec nahoru. Mě se i líbí nejednotnost sundrop povrchu (že je každý chrám jiný)

Ohledně miniatur je to jisté riziko. Je to z 80% vše OK jen pár ohnutých kopí.

Ale je i velké procento lidí, kde byli velké miniatury bohů a nestvůr deformované natolik, že to bylo na vyhazov...v tom případě se reklamuje u Výrobce, ale Awaken Realms nereagují tak rychle, jak by si hráči přáli, takže se to negativní hodnocení hodně v diskuzích projevuje.

12.6.2018 19:22:27

figurky
Výhrady mám akorát k monumentům. Ani jeden nejde jednoduše složit. Asi nejlíp je na tom Hermes. Má jenom větší spáru na zádech. Nejhůře je na tom Atena. Ruka nejde zasunout, protože kopí naráží do hřebenu na helmě. Ostatní figurky jsou v pohodě. Jak, že se to dá opravit. Horká voda, nebo jiný způsob?

13.6.2018 07:19:26

oprava

já opravuji fénem - horkým vzduchem - figurku (zdeformované místo) nahřeju a pak vytvaruji do podoby jakou potřebuji, podržím než vychladne a pak už to drží. Dělám to takhle už dlouho a zatím vždy v pohodě. Horkou vodu jsem ještě nezkoušel, takže nemůžu porovnat.

13.6.2018 07:27:01

Fén

Měl jsem Athénu podobně a Zeus mi nešel na jedné straně zasunout úplně do sebe. Hermés byl ohnutý do strany. Vše vyřešil fén. Použít nejvyšší teplotu a jak se figurka dala tvarovat, tak upravit, chvíli počkat, případně fénem, nebo pusou foukat studený vzduch. Teď jsem naprosto spokojený.

13.6.2018 07:31:41

EN verzia kvalitnejšia?
Môže sa stať, že by eng verzia bola z hľadiska miniatúr kvalitnejšia? Či je to to isté? Neviem či to viete takto určiť.. Veľmi by som tu hru chcel, ale tá kvalita vs. cena mi robí problém.

21.6.2018 10:08:07

MAXI zničené MINI
Bohužel se musím přidat k vlně právem naštvaných. Co se týče kvality miniatur, je na tom AR hodně hodně špatně a oficiálně uvedená poznámka v pravidlech o samosprávce miniatur tuhle bídu pouze potvrzuje! Na krabici Scythe od Stonemaier Vám nabídnou zdarma doposlat chybějící komponentu a LOH naproti tomu nabízí "manuál" oprav si sám :D je to opravdu výsměch, navzdory tomu jsem LOH koupil a foufal, že právě mé balení bude v pořádku :) není tomu tak ale nedomrdky na tom nejsou naštěstí tak špatně, aby byly na vyhazov. Jak se zde uvádí - podstavce nic moc, pokroucené zbraně a tenčí materiál na plastu a nelícující díly monumentu. Dnes zkusím poopravovat co půjde a uvidíme. Trošku mě mrzí, že podporuji nakvalitní výrobu koupí hry ale zkrátka kolem LOH bylo takové HALO ze jsem ji musel jako fanda strategických deskových her i amaterský modelář mít :)

21.6.2018 10:42:01

Nyiziel
To co píšeš vypadá spíš jako takový standard...já coby hráž nezkušený s miniaturním trhem jsme z toho byl taky rozladěný, ale je pravda, že za ty peníze je to slušná odměna ve srovnání s jinými hrami.

AR bohužel začíná v tomto mega miniaturním světě a u LOH dostalo pořádně přes prsty...u Nemesis už vylepšují podstavce na tvrdý plast.

Jinak pokud je to opravitelné, tak je stejně nejrychlejší cesta k opravě sám, za což děkuji manuálu...pokud to opravit nejde, tak není problém a zašlou náhradní díl.

21.6.2018 10:45:54

Kvalita
1. CZ i EN - mám možnost porovnat, žádný rozdíl nevidím
2. U verze z KS mi přišla jedna z figurek bez podstavce - poslal jsem reklamační email, za 2 hodiny! jsem měl odpověď a za 5 dnů figurku doma.

Takže za mne super hra, kvalita odpovídající.

Dobrá duše v domovher.cz

21.6.2018 10:51:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fairy Tale
Fairy Tale
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas