Lords of Hellas - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Poškozené miniatury

Začínám mít docela strach o kvalitní zpracování miniatur. Miniatury tvoří základ této hry a samozřejmě i velkou část velmi vysoké ceny.

V rámci komentářů na KS se objevují velice negativní odevzdy od hráčů, kteří dostali jejich CoreBox a před pár dny se objevil příspěvek s odkazem na fotky, kde byli veškeré miniatury deformovány včetně monumentů a reakce AwakenRealms? Opravte si sami.

Navíc AR přiznávají, že nestíhají vyrábět a tak se dá čekat, že se budou snažit výrobu zrychlit, což může být třeba uspěchaným chladnutím miniatur, barvením miniatur ještě za tepla apod...to vše by mohlo kvalitu do budoucna ještě komplikovat.

Jaké máte zkušenosti ve svých CoreBoxech?
15.1.2018 10:25:50

Kvalita miniatur
Já už jsem dával fotky mého boxu (ještě nejsou schválené). Naštěstí jsem měl figurky celkem v pohodě. Je pravda, že kvalita bohů není nic moc. Některé jsem musel převrtat, aby mi pasovali části, některé budu muset obrousit atd. (Prostě oltáře bohů stojí za ho...)

Bohužel jsem před rozbalením LoH hrál Vanguards of war od archonu a lepil KDM figurky. Ty jsou o 1000% procent lepší, tak jsem se zděsil.

Teď to mám týden rozložené a už mi to nepřipadá tak špatný

15.1.2018 10:58:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Miniatury

Prevrtat? Obrousit? To je na me trosku silne kafe :). Jeste ze jsem to nebacknul. Mam to ted ve wish listu kvuli cz verzi od albi. Ale nevim teda...Predpokladm ze ta kvalita bude stejna i v cz verzi. To zas bude reklamaci...

15.1.2018 11:59:20

je to deskovka
tak to zase tak neprožívejte, to nejsou miniatury do vytrýny ale na hrani místo dřevenejch kosteček.
Kdyby to měla být GW kvalita tak to stojí ještě 5x víc

15.1.2018 12:41:05

Miniatury
pro ifno odkaz z KS ohledně miniatur

https://m.imgur.com/a/A0TAv

samozřejmě to může být výjimka, ale ty zkroucený základny u monumentů? wtf?

15.1.2018 12:55:39

Paladin

Me uplne bohate staci cmon kvalita. Hry maji v podobne cenove relaci. Takze proc ne?

15.1.2018 13:01:15

Figurky
Tak to je škoda, protože se zdá, že problém je jen v odfláknuté výrobě. Takhle dřít na detailech, vypracovat fantastické modely a pak všechno úsilí pohřbít samotnou výrobou, to snad musí mrzet i autory? Škoda.

15.1.2018 13:17:38

Klid

Taky bych to neviděl tak černě, jak už tu bylo psáno tohle není KDM nebo GW. Tudíž trocha teplé vody se dá čekat, plus nějaké očistění mould lines též. Já na svoje ještě čekám, ale rozhodně nepanikařím :)

15.1.2018 13:31:32

Kvalita vs. cena
Ohledně kvality a ceny bych si rád přidal jeden příspěvek

Neřešme cenu na KS...to je VIP cena, která je v podstatě spoluinvesticí pro úspěšný rozjezd projektu a je zcela v pořádku, že cena za KS by měla být značně výhodnější (i když to tak vždy není)

Na KS je to celkem za vše "Titan" okolo 5.600 Kč

v maloobchodě jen CoreBox 2.200 Kč + všechny expanze počítám tak 1.200 Kč za každou, terrain bude tedy 600 Kč

City of Steel + Lord of the Sun + Terrain Expansion + The Lost City + Lord of the Underworld

To je tedy 2.200 Kč + 4x1.200 Kč + 600 Kč

Celková částka necelých 8.000 Kč za komplet hru v maloobchodu? A to nepočítám možnost dokoupení jezdeckých miniatur 1.700 Kč nebo Kronos Rebelie (zatím je to KS Exclusive)

Za tuto cenu by snad kvalita miniatur měla být fantastická podle mého názoru

15.1.2018 13:34:11

Kvalita VS cena
Jen střelím od boku a:

http://www.cernyrytir.cz/index.php3?akce=100&sekce=wh40k

3 lepší miniatury 979 Kč
10 obyč miniatur 1139 Kč

LoH core 90 miniatur.

Fakt to nejde srovnávat :)

15.1.2018 13:41:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Kvalita vs. cena
To není tak jednoduché...tyto miniatury jak píšeš, tak to je čistej zisk tak 1000% z výrobní ceny.

LoH je sice mnoho miniatur, ale z nich 80 jsou jen low-costové plastové figurky 22mm bez hodnoty, výroba 0,5 Kč jedna

4 větší low-costové figurky 28mm a jen několik prémiových miniatur nestvůr a monumentů.

Škoda, že to není vždy uvedeno....třeba úroveň miniatur kvalita A-B-C a člověk by hned věděl, že kupuje hru s miniaturami kvality C (například)

Takto si myslíte, že dostanete exkluziv a pak doma budete hodiny napravovat chyby výroby....pro mě osobně nepřijatelná věc. Jak odůvodnit tak drahou hru a ještě další hodiny, které namísto rodině věnuji post-produkci miniatur :-(

15.1.2018 14:10:57

kvalita
Souhlas, je to škoda.
Já osobně to nemám tak pokroucené, jako bylo v linku od Korenara :)
Hopliti a kněží jsou malinkaté postavy, kde není detail vidět, tak je to celkem jedno a u zbytku se to oškrábne nebo poupraví.

Jako bonus tam byla figurka do Nemesis, která se v LoH dá použít a ta vypadala úžasně.

Třeba se v budoucnu podobným chybám vyvarují.

15.1.2018 14:20:02

Kvalita
...keď tak toto vlákno čítam, môj zámer backnúť Nemesis nejak odchádza... Ja si práve na kvalitu komponentov potrpím a predstava, že sa mám ešte venovať úprave figúrok - adios :-/

EDIT: aspoň sa vyriešila dilema: HATE vs. Nemesis :)

15.1.2018 14:23:11 | Upraveno autorem (porovnej)

kvalita
Ještě by se asi mělo říci, že to není standardní kvalita, která je na tom linku. Spíše bych to klasifikovat jako menšinová vada v takovémto rozsahu.

Nicméně já mám obavy, aby z důvodu nečekané poptávky a navíc distribuce v několika lokalizacích tuto kvalitu nepošlou ještě více k šípku aby uspokojili kvantitu.

Byla by to velká škoda...to ať raději prodlouží termín dodání, nebo třeba přidají add-on za prémiové figurky. Vím, že každý nemá tolik peněž a je rád alespoň za to, co hra nabízí, ale je i mnoho lidí, kteří si raději připlatí, neboť ten efekt zklamání při otevření vadného boxu je opravdu deformující a znechucující od dalších nákupů.

Přeci jen za tu cenu můžete mít 7 jiných her bez miniatur

15.1.2018 14:26:23

zachovejte paniku....

Souhlasím s winringem s trochou teplé vody se dají dělat zázraky. Také čekáme na doručení LoH a o kvalitu se nebojím.

Navíc podle fotek to nevypadá na odfláknutou výrobu, ale zkroucení při transportu vlivem změny teplot. Takhle jsem měl zkroucené i figurky v CZ edici Blood Rage, koupenou v kameném obchodě v čechách a hrnec s vodou pomohl.

...takže nažhavte sporáky a plotýnky bude se rovnat.

15.1.2018 14:43:14

Kvalita
Koukal jsem na ten link a co tady probiha, je takova ta novackovska hysterie. "Moje figurky jsou pokroucene, je to na reklamaci!" Smirte se s tim. U predem sestavenych figurek z mekkeho plastu je tohle uplne bezne a napravit to je malickost. Me osobne mrzi ten prebytecny flesh a hodne viditelny mould lines. Ale zase, je to pomerne casty jev, zvlaste u figurek nizsi kvality. Na reklamaci to bohuzel neni.

15.1.2018 15:08:35

Kvalita

Já bych z toho nedělal tragédii, ale přijde mi fair-play tento link založit, aby se někteří kupci mohli seznámit s realitou této kvality.

Ne každý si denně kupuje takového velké drahé komplexní hry plné miniatur a takový kupec si pak bláznivě myslí, že dostává nějaký extra exclusive produkt.

To zklamání je pak značné

žhavit vodu a sporáky? Nebo nekupovat a ušetřit si starosti...to je oč tu běží :-)

15.1.2018 15:22:48

miniatury
Mám pocit ,že za komančů, měly figurky indiánů v hračkářství větší kvalitu .
:+)

15.1.2018 15:35:37

kvalita...

Nepředpokládám, že pokud si kupuješ takhle velkou a drahou hru tak jsi v deskovkách úplným nováčkem. K takové hře spíše "dospěješ" a v tu dobu kdy se pro nákup rozhodneš, už většinou takové informace znáš z jiných podobných her.

Proto si nemyslím, že by jsi měl být kvalitou překvapen, ale spíše smířen a buď nažhavíš sporák nebo té robo-amazonce necháš ty nohy šejdrem. Ona na to bojiště stejně doklopýtá.

Pokud se během nákupu zeleniny a kočičího steliva rozhodneš, že do košíku přihodíš i LoH můžeš být z kvality drobátko zklamán.

Za mě tedy "rovnat a hrát" případně "doklopýtat a hrát" než jen koukat, ale to už je na volbě každého.

15.1.2018 15:45:21

kvalita
Muffo: asi se schodneme ,že LoH je ve stejné cenové kategorii jako Mythic Battles.
A ať se na mě nikdo nezlobí ,rozdíl v kvalitě (podle fotek na odkazu) je sakra velký.

15.1.2018 16:06:48

Kvalita figurek
Rovnani v horke vode je jedna vec, ale prevrtavat diry aby to pasovalo a licovalo, to je zase jina vec.

Je mi jasne ze ti co to backli nepripusti ze by mohlo byt neco spatne kdyz do toho nasypali tolik penez :)

Je hezke jak ten herni trh "dospiva" od dostihu ke catanu a carcasonne, od nich pak k velkym hram od FFG, ci sofistikovanejsim eurum a aktualne frci obrovske krabice plne zdeformovanych a pozohybanych plastovych figurek za 5+ tisic z kickstarteru, kdy se hraci skladaji na bezurocny uver autorovi na vydani hry, ktera bude venku az za rok po zaplaceni v kdovi jake kvalite :)

Jinak mam backnuty rising sun :)).
Ale tam je to po zkusenosti s Langem a cmon v podobe blood rage, ktery jsem kupoval az v retailu u nas.

15.1.2018 16:20:17

Bastacka
Mythic battles pantheon mam komplet a skoro vsechny podstavce jsem musel narovnat. Takze tolik k tvemu srovnani.

Me spis pobavilo, ze takova banalita je pro nekoho duvodem hru nekoupit. Nedivil bych se kdyby ale ti stejni lide travili cas nad tvorbou vlastnich insertu z kappa desek vyrobou vlastni dice tower a jinym tunenim her. :)

15.1.2018 16:22:23

Fix figúrok
...trochu odveci - nikdy som v horúcej vode neopravoval figúrky a trochu sa obávam, že by sa pokazili alebo zdeformovali ešte viac. Možno keby som túto "techniku" mal už v ruke, nebol by som teraz na ako ihlách kvôli deformovaným podstavcom/figúrkam

(návodov a videí je na nete iste mnoho, nenašiel som ale žiadny taký, kt. by som veril :) ak máte typ, pls sem s ním + ďakujem :))

15.1.2018 16:32:27

Havelock
Tak to máme asi každý jinou hru pod stejným názvem......
A já nemyslel kvalitu podstavců ,ale celých figurek.

15.1.2018 16:32:35

Porovnání
Bastacka takže ty máš obě hry a porovnala jsi je? Pokud ne, tak to asi nemůže být uplně jasné srovnání a udílení takle přesných hodnocení. Navíc MBP mám a spousta figurek má něco ohnutého.

Jinak tady jsou hezky vidět miniatury a myslím, že podobnou kvalitu MBP to má:
https://www.youtube.com/watch?v=yg4rJ-rXTiA

15.1.2018 17:12:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Seladean
Metodu horkou vodou mam odzkousenou uz hodnekrat a nikdy jsem se nesetkal s poskozenim. Jednou jsem figurky dokonce chvili omylem povaril, ale nic se jim nestalo. Pokud se nekomu nechce do hrnce s vodou, stejne dobre funguje fen na vlasy. Na detaily je podle me i lepsi. Poskozeni bych se bal leda u horkovzdusne pistole, nebo peceni v troube.

15.1.2018 17:24:44

Vybíráme z Bazaru

Obsession EN (Predaj)
Obsession EN (Predaj)
Akt. cena: 75 €
Končí za: 1 den

Offcanvas