Lord of the Rings

xxxxxxxooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Lord of the Rings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Bard - Centrum Gier
Fantasy Flight Games
Hasbro
Kosmos
Parker Brothers
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

New Silver Line Edition of The Lord of the Rings

FFG vydali novou edici této hry, viz. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1426

Mimochodem, co na tu hru říkáte? Vypadá zajímavě.
22.6.2010 11:22:37

Rozdělení karet v Roklince a Lorienu
Ve staré verzi této hry je v pravidlech napsaný postup pro rozdělení karet v Roklince a Lorienu podle počtu hráčů. V nové Silver line verzi je napsané pouze rozdejte mezi hráče. Na BGG se vedly nějaké diskuze, ale všichni hráči se odkazovali na pravidla staré verze. Oficiální zdroje mlčí na foru FFG taky mrtvo. Co na to Zatrolenci?

20.1.2011 13:49:32

to Lumirius
Už jsme na to narazili, jak jsem to lidičky učil v Korunce (však jsi taky viděl). V nových pravidlech prostě není několik věcí, které byly ve starých pravidlech vysvětlené.
Rozdávání karet v Roklince a Lórienu se provádí tak, že někdo příslušné karty zamíchá a rozdává je postupně po jedné počínaje aktuálním Ring-Bearerem (tím, kdo zrovna nese prsten). Takhle rozdá všechny dostupné speciální karty z příslušné lokace. Ve 3 hráčích tak každý dostane 4 karty, ve 4 hráčích 3 karty a v 5-ti hráčích dostane Ring-Bearer a hráč za ním následující 3 karty a ostatní dostanou 2.
Druhá věc je přeposílání karet v Roklince nebo Dni Pytle (nejsem si teď jistý, ve které z těchto dvou lokací to je). Je tam akce, že každý má vzít jednu kartu ze své ruky a poslat ji hráči nalevo. Ve starých pravidlech to bylo ještě upřesněno, že takto začíná posílat kartu Ring-Bearer, který ji pošle hráči nalevo. Ten si ji dá normálně do ruky a pošle kartu dalšímu hráči (může vybírat ze všech karet na ruce, tedy i včetně té, kterou dostal od Ring-Bearera). A takhle to provede každý hráč, takže poslední hráč pošle svou kartu Ring-Bearerovi.

20.1.2011 14:22:12

Kadavere
nojo, ale jak to není v pravidlech tak s Caulym nepohneš, a ty pravidla lze chápat tak i tak. A nikdo netuší jestli třeba FFG neupravilo pravidla do nové verze, že to tam prostě nedali.

21.1.2011 06:26:02 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
Tak my starou verzi nikdy nehráli a neznáme rozdíly v pravidlech...a tuhle situaci jsme doposud hráli tak, že se karty otočily lícem nahoru a pak jsme se kooperativně domlouvali a vybírali, co si kdo vezme...asi to není úplně podle pravidel, ale nám to přišlo jako dobré a v pohodě...

21.1.2011 06:50:43

to The Hammer
Ten váš způsob bude hru zbytečně zdržovat a v některých situacích i ulehčovat (např. "Jako já ty karty brát nebudu a raději na mě použijte Lembas, musel bych se jich zbytečně zbavovat."), ale nechám to na vás. Pravidla ke starému vydání mluvila tak, jak jsem napsal, možná to v té nové verzi změnili, ale spíše si myslím, že ne a nechtěli lidičky zatěžovat "maličkostma" :-)

24.1.2011 15:12:41

Kadaver a Lumirius
Ja si zase myslim, ze to prehodnotili a zbytecnosti vyradili - proste z toho udelali kooperativkovatejsi kooperativku ;-)

24.1.2011 17:10:20

Vybíráme z Bazaru

Pharaon, obalené karty
Pharaon, obalené karty
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas