Lord of the Rings

xxxxxxxooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Lord of the Rings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Bard - Centrum Gier
Fantasy Flight Games
Hasbro
Kosmos
Parker Brothers
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

New Silver Line Edition of The Lord of the Rings

FFG vydali novou edici této hry, viz. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1426

Mimochodem, co na tu hru říkáte? Vypadá zajímavě.
22.6.2010 11:22:37

To už jako opravdu vyšlo?
Tak tuhle hru jsem chtěl už jednou koupit, ale nedala se sehnat...
Chybí nám ve sbírce něco z Pána prstenu, tohle by mohlo být řešení...

22.6.2010 12:23:19

Hammer
Neee, vyjde to az nekdy na podzim;)

22.6.2010 13:47:03

aneken
Uff, to jsem si oddechl :)na podzim, tzn. že tak začátkem příštího roku by to mohlo být venku... momentálně mám s nákupy zaracha, musím plnit zanedbávané manželské povinnosti (tzn. makat na baráku)
a přitom bych hrál, až bych brečel...

22.6.2010 13:53:43

silver line
a znamená to, že to bude levnější, když je to silverline?
a jinak jako hra je to dle mého pěkné, jenom ty žetonky mají hnusnou grafiku. a pak mám taky jednu desku španělsky nebo snad katalánsky, ale to už je jiný příběh :)

22.6.2010 14:44:05

Nové vydání
Zaplať pánbů za to, protože tato hra se mi celkem líbí, její zpracování je však na pováženou. Kontrast krásných hracích desek od Johna Howa proti hnusným žetonkům a příliš jednoduchým kresbám na kartách je hodně nechutný. Nová edice slibuje předělávku grafiky i změnu velikosti herních komponent, což této hře velice prospěje. Snad nová edice bude vypadat mnohem lépe než její taťka.
Obrovská nevýhoda ale je, že tato edice nebude kompatibilní s doposud vydanými rozšířeními (i když ty se už teď taky nedají moc sehnat). Je sice pravda, že asi jedině rozšíření Battlefields stojí za to (ostatní jsou takové divné), ale to opravdu stojí za to a přináší hru na úplně jinou úroveň. Snad alespoň Battlefields vydají znova v tom novém hávu. I když je pravda, že v tomto rozšíření by byl problém jen s kartami (myslím, že je tam jen 6 karet, takže ty by se daly nějak nahradit), ostatní komponenty jsou samostatné.

26.6.2010 18:37:38

Release
Tak nove vydani je bliz, nez jsem si myslel, melo by to byt uz na konci zari. A pokud platila cena, co jsem zahledl, tak to vyjde necekane docela levnej nez puvodni edice:)

25.8.2010 14:09:49

aneken
a nenašels někde nějaké slovo o tom jestli pro tuhle řadu upraví i rozšíření?

25.8.2010 14:16:37

aneken
Kurna koukam na thoughthammer a cena jen 20 dolacu...to je super:)

25.8.2010 17:48:47

kandelabr
To fakt netusim, ale myslim, ze za tuhle cenu se to bude prodavat hodne dobre, takze nejake to rozsirko tam pristane:)

25.8.2010 18:41:09

Pán prstenů
Že by první hra na motivy pána prstenů u Hammerů ve skříni?

25.8.2010 18:55:01

kandelabr

velikost
nenašli jste někde na netu foto jak to bude veliké? jestli to chtějí nacpat do té malé krabičky, tak by to mohlo být zajímavé. mám sice originál, ale takhle přenosná verze by jistě našla lepší uplatnění...

25.8.2010 20:14:08

to kandelabr
Však máš tu ůvodní hru, myslíš, že by ty Howovy desky šly nějak nacpat do té malé krabičky (předpokládám, že myslíš Red November-like krabičku)? Silně o tom pochybuju, na to je tam příliš mnoho komponent a desek.

26.8.2010 09:52:00

to The Hammer
Pokud bys měl zájem a někdy by sis opravdu našel cestu přes kopec do Korunky, tak bych mohl přinést tu původní verzi a mohli bychom zahrát. Nebo jestli to máš blíž do Brušperka, tak bys mohl přijet rovnou k nám. Já Tě prostě jednou ukecám ;-)

26.8.2010 09:53:16

Nová verze
Zdá se, že tam nebudou žádné plastové figurky ani prsten, to se mi líbilo asi nejvíc na té původní verzi.

26.8.2010 14:23:03

Kadaver
no podle obrázku na FFG netu je krabice čtvercová, ne obdélníková. čili tipuju dvojnásobně velká než red november? I tak ale příjemná velikost oproti obřímu (a skoro prázdnému) boxu originálu.

Droll: plastové figurky stejně nebyly nic moc (ovšem pokud tam nebude sauronova věž, to by byla škoda). prsten taky klidně oželím. V originále byl doslova hnusný, vypadá jako kdyby se prsten spářil s cédéčkem :)

26.8.2010 14:39:13

pravidla
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Lord%20of%20the%20Rings%20The%20Board%20Game/revised/lotr-bg-rulebook-low-res.pdf

je tam vidět trochu i upravená grafika karet a je to tedy o dost lepší. ovšem místo figurek budou asi kartony+stojánky

26.8.2010 14:53:14

to Kandelabr
Po dokoupení rozšíření Friends & Foes a Battlefields už je náhodou původní krabice narvaná až po půdu :-)

26.8.2010 14:56:42

Kadaver
Já mám jenom FaF, zatím ještě nezahrané, ach jo...

26.8.2010 15:00:12

to Kandelabr
Ani nehrej, je to strašně easy a podle mě to rozbíjí hru. Pořiď si Battlefields, to je jiná. Možná kombinace obou těchto rozšíření bude fajn, ale to jsme nezkoušeli.
Jak se tak dívám na ta pravidla, tak prsten je tam taky jako žetonek, který se nasadí kolem stojanku na kartonovou figurku ala Arkham Horror. Pěkně nám to upravili. Jinak design upravili moc hezky, akorát ještě některé ty ilustrace mohli vylepšit. Ale co už, nemůžu mít všechno :-)

26.8.2010 15:05:16

Dodatek
I když jak se tak dívám na ty karty, tak umístění symbolů uprostřed stran karet nebude úplně nejšťastnější. Člověk si bude muset dělat velký vějíř, aby symboly na kartách viděl.

26.8.2010 15:10:28

líbí
Kouknul jsem se na ty pravidla a líbí se mi to čím dál víc. Figurky mám sice rád, ale občasné žetonky neuškodí (například u Arkhamu bych za figurky neměnil)a tyhle vypadají fakt pěkně...Jestli i ta cena zůstane takhle pěkná, pak si myslím, že se neudržím...

26.8.2010 15:50:29

To vypada moc pekne
...ta grafika se vazne povedla. Jsem zvedavej, jak to ve finale bude vsechno vypadat na stole. Jsou i nejaky zmeny pravidel?

26.8.2010 16:56:37

Něco nového?
Nevíte jestli jsou nějaké nové zprávy o novém vydání této hry?

2.1.2011 18:45:49

Nové vydání...
... mi nadělil ježíšek :) Takže nic nebrání v jeho pořízení.
Graficky a materiálově je to velmi velmi povedené. Figurky mi v téhle hře rozhodně nechybí, a hrací plány jsou nádherné. Maximální spokojenost.

2.1.2011 19:30:53

The Hammer
No jo , je to moc pěkná hra, nejen na pohled. Nutno přiznat , že nás na silvestra Sauron nešetřil a s přítelkyní jsme prohráli tři hry za sebou a ani jsme si neškrtli. Asi to bude tím, že jsem dělal ramena a rozděloval jen polovinu karet z Roklinky a Lorienu.
Nechť Sauron (aneb pochva jak bez respektu říká moje přítelkyně) zhyne!!

2.1.2011 20:11:37

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas