Le Havre - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Lookout Games
MindOK
Ystari Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pro jednoho hráče

Tak mě dnes moje děti nechaly na holičkách a já se nechtěl jen dívat na telku, tak jsem si vyzkoušel tuto nedávno zde hodně "probíranou" :-) hru sólo. Musím konstatovat, že i v jednom hráči je výborně hratelná a hodinku (i s nachystáním a uklízením) jsem se dobře bavil. Mých 96 bodů není sice zrovna moc (speedy minule nahrál 125 bodů), ale to mi vůbec nevadí, alespoň mám co zlepšovat. Zkoušel to už někdo taky?
PS: Malinko se nám ti dělníci (kolečka) na kartách ztráceli, tak jsem je trochu vylepšil, a teď je to OK. Pokud budou schváleny fotky, můžete kouknout.
8.8.2009 22:36:44

solo hraní
Naprostý souhlas s Křenem. Také jsem zkoušel solo a to jednou Agricolu a jednou Le Havre a fakt mě to nebavilo ze stejných důvodů jako píše Křen.
Dnes již hraji solo jen když si chci vyzkoušet novou hru, abych se naučil herní mechanismy. Tak si prostě zkusím zahrát za více postav a projíždím pravidla, abych to snáze naučil ostatní.
Když není s kým hrát, tak si prostě sednu a hraji na PC, ale deskovky solo, né děkuji nechci.

18.9.2010 12:15:35

ad kren
Uznávam, že čaro stolných hier je najmä v ich súťaživosti alebo spolupráci viecerých ľudí, spoločnosti, ale je v tom to slovko "najmä". Viem si teda predstaviť úplne bez problémov aj ľudí, ktorých okolnosti, zázemie, možnosti, povaha, čokoľvek iné predurčuje k tomu, aby ich bavil práve aspekt solitéru.

Napríklad moja, možno netypická, povaha mi nedovolí baviť sa pri hraní akýchkoľvek PC hier. Určite by som si radšej rozložil hru na stôl, ak by boli okolnosti krajne nepriaznivé.

Našťastie pre mňa, pre Teba, kren, deth, atď, máme vždy po ruke priaznivé okolnosti (a spoluhráčov) na hranie hier a sólo hrami sa iba učíme nové pravidlá, postupy, aby sme ich mohli vysvetliť ďalším.

Tipujem však, že iní ľudia také šťastie mať nemusia, napriek tomu hranie hier uznali za zmysluplnú činnosť, takže...

18.9.2010 12:59:08

Solo hra (pro Křena)
Zkus Ghost Stories - tím, že je to kooperativka, nehraješ na body, ale o přežití.

Jinak jsem zkoušela Le Havre jako sólo asi pět her a to mě těžce nebavilo a hrála jsem to jenom proto, že vypadl proud, vybila se mi UPS a tudíž jsem nemohla pracovat na PC a nemohla jsem dělat žádné užitečné činnosti v domácnosti, protože téměř vše vyžaduje elektřinu (a to jsem netušila, že bez proudu budem týden:-)

Jistou nevýhodu Ghost Stories v solitéru je to, že máš nahráno víc než ostatní a pak vidíš, kde dělají chyby, což v kooperativce dost štve.

18.9.2010 16:47:43

to Sodovka
Ghost Stories nemůžu, protože z toho mám trauma ještě ze Zatroconu :).

18.9.2010 17:57:14

solo hra
No tak ono, když je člověk prakticky půl roku sám doma, tak ho i solo hraní Le Havru tak nějak začne bavit. Ale je pravda, že jenom na PC, když jsem to zkoušel vytáhnout na stůl, tak jsem u toho celkem slibně usínal. Dneska už to mám bohudík za sebou, takže si hodím maximálně tak Blue Moon na odreagování proti PC, což je partie tak na 3 minuty, a člověk pak může jít dělat něco užitečnějšího.

18.9.2010 21:56:53

solo
Tak včera jsem se stal hrdým majitelem Le Havru, celý večer luštil pravidla a dneska si zkusil zahrát solo hru. I s postavením hracího plánku mi celková hra zabrala kolem 2 hodin (hodně mě zdržovalo časté koukání do pravidel). Ale aspoň už jsem rozluštil všechny zapeklitosti, které jsem nechápal při čtení a jsem zvědavý na další hru. Teď mám ale další bojový úkol, zasvětit do pravidel mojí přítelkyni, ať si můžem dát duel. A to už bude trochu fuška :-D

BTW: Při první hře jsem měl kolem 150 bodů, tak nevím, jestli je to dost nebo málo, ale měl jsem pocit, že pořád toho chci udělat víc, než jsem stihnul.

9.2.2011 14:25:56

kren
Normální hry sólo nehraju, nevidím k tomu důvod.. Zato sólo wargames, to je jiná liga. Já ale nejsem normální, takže můj názor berte hodně zlehka :)
Na sólo wargames mě baví to, že člověk tu hru může prozkoumat ze všech stran i možných i nemožných situací.. Člověk nikoho nezdržuje, sám si může všechno v klidu dohledat v pravidlech atd... Když je to dobrá wargame, tak se i naučí kus té historie :)

Teď třeba nejvíc sóluju Men of Iron, která je podle mě snad lepší jako solitér než jako hra pro dva. Nastavím si scénář s maximální historickou věrností a pak pár hodin pozoruju bojiště a zjišťuju co se proč stalo a jak, abych to příště mohl třeba napravit... takže asi tak.. teď vlastně ani nevím co jsem tím chtěl říct...

9.2.2011 17:02:15

solovka :)
Koukám, že tady většina mastí sólo :) no já si to koupil právě kvůli tomu protože zrovna když mám já čas a chuť si zahrát tak přátelé nemají čas ;) snad zítra si dám první sólovou tak dám vědět, jak jsem dopadl s bodováním

3.3.2011 00:08:12

Solo score
Dnes 331, úplne všetko vychádzalo. Konečne sa mi podarilo nájsť také poradie akcií, aby boli zužitkované všetka oceľ a koks... Najväčšiu frustráciu mám vždy na začiatku hry, keď z vyše 100 špeciálnych kariet z rôznych doteraz vydaných rozšírení vyberám iba 6 do hry...

27.4.2013 14:32:32

339
Sorry, že to nenahrávam do hrania, s tou funkciou som sa nejako nestotožnil. Dnes som využil totálne všetko, na konci som nemal ani jeden žetón. Veľmi mi pomohli špeciálne budovy, ktoré nevyšli v češtine... Obávam sa, že na dlhší čas Le Havre nezahrajem, toto skóre je moje maximum.

28.4.2013 17:41:41

367
Nečakal som, že po tak dlhom čase pôjde všetko tak hladko... 5 pôžičiek a veľká flotila obchodných lodí.

11.11.2013 11:05:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lorenzo Il Magnifico
Lorenzo Il Magnifico
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas