Le Havre - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Lookout Games
MindOK
Ystari Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pro jednoho hráče

Tak mě dnes moje děti nechaly na holičkách a já se nechtěl jen dívat na telku, tak jsem si vyzkoušel tuto nedávno zde hodně "probíranou" :-) hru sólo. Musím konstatovat, že i v jednom hráči je výborně hratelná a hodinku (i s nachystáním a uklízením) jsem se dobře bavil. Mých 96 bodů není sice zrovna moc (speedy minule nahrál 125 bodů), ale to mi vůbec nevadí, alespoň mám co zlepšovat. Zkoušel to už někdo taky?
PS: Malinko se nám ti dělníci (kolečka) na kartách ztráceli, tak jsem je trochu vylepšil, a teď je to OK. Pokud budou schváleny fotky, můžete kouknout.
8.8.2009 22:36:44

rbx

The Hammer
Schvaleno.

8.8.2009 23:36:06

dodatek
Možná jsem měl napsat, že ti dělníci jsou na těch kolečkách přilepení, tekže se teď dobře berou do ruky a jsou i lépe vidět.

9.8.2009 08:26:40

v jednom hráči
The Hammer,
potěšil jsi mě slovy: "jsem se dobře bavil, je výborně hratelná", protože tuto hru plánuji prvořadě jako hru, kterou budu hrát sám, když ostatní hry pro více než jednoho hráče se mnou nebude chtít nikdo hrát. Snad se budu bavit stejně dobře jako ty.

9.8.2009 14:40:20

Le havre
Musím souhlasit s The Hammerem, hrál jsem to už dvakrát a spokojený.Množství jídla na každé kolo je přesně udělané tak aby mě to nutilo pořád přemýšlet a nebrat to na lehkou váhu. Zatím jsem nahrál 171 a pak 265... Rozhodně fajn hra.. :D

9.8.2009 15:02:42

SSZGSA
171 a 265 ??? Tak to není divu, že jsem se dobře bavil, asi jsem moc nepřemýšlel :-)

9.8.2009 15:55:04

To The Hammer
Ale jdi! :) Tohle nemůžeš porovnávat.. Prostě jsem měl výhodnou konstalaci hvězd. :) Ani nevím zda je to hodně nebo málo.
Když by tu napsal někdo svůj výsledek bylo by to super.. :)
Doufám, že se slezeme na Deskohraní a zahrajeme spolu..:)

9.8.2009 16:07:53

srovnání s Agricolou
Která hra v jednom je zábavnější? Le Havre nebo Agricola? Dík za srovnání sólo hry.

9.8.2009 17:09:51

srovnání
Deth: Já bych hlasoval pro Le Havre, je to opravdu náročné,zajistit tolik jídla, kolik je vždy na konci třeba, a taky ty základní budovy příchází do hry pokaždé jinak a speciální jsou v každé hře jiné. Ale nerad bych Agricole křivdil, sám ji nehraju, jen ve více hráčích. Le Havre jsem sám zkusil z nouze, ale určitě si to zopakuju.

SSZGSA: Deskohraní? Kdy a kde? Obávám se, že já a volný čas moc nejde dohromady....

9.8.2009 18:09:47

Deskohraní
SSZGSA: Tak jsem si to deskohraní našel a jsem docela překvapen. jestli je to ono, tak to má být 19 - 27.9. v Praze v Tyršově domě. Já zrovna 18 - 20.9. jedu s děckama z oddílu do Prahy na nějakou akci a spát budeme v Hostelu vedle Tyršáku....to jsou věci, asi tam nakouknem.

9.8.2009 18:19:05

To The Hammer
Tak kdyby jsme se pak třeba víc domluvili tak jsem rozhodně pro pro společné zahrání.Schováme se v koutě a dáme Battlelore.. :D
Nebo cokoli.... :)

9.8.2009 22:38:42

To Deth
To je opravdu těžké.. V Agricole se snažíš každou hrou překonat sám sebe.Kdežto Le Havre je podle mě lehčí a možná i zábavnější. Nejorší na Agricole pro 1 hráče je, že musíš platit za jednoho člena 3 jídla a to je opravdu dost.

9.8.2009 22:41:15

SSZGSA
Dneska už mi to šlo líp, občas jsem se i zamyslel a bylo z toho 161 bodů, určitě to zkusím znovu.

12.8.2009 20:34:01

To The Hammer
Takže super ne? :) Ono hodně záleží jaké speciální budovy přijdou.. třeba dům v lese je naprosto bomba.Jak tak nad tím přemýšlím, zahrál bych si...

12.8.2009 21:26:12

SSZGSA
Dům v lese jsem ještě nepotkal...Ale podařilo se mi na konci postavit jednu cennou budovu(na jméno si teď nevzpomenu) a dost jsem vydělal i na prodeji usně...tak nějak zjišťuju, že mě to snad sólo baví víc jak ve více lidech?! Ale třeba se mi to jen zdá :-)

12.8.2009 21:43:04

The Hammer
:) Taky jsem už nad tím přemýšlel.. Ale více jsem zatím hrál ve více lidech resp. 2-4 a nebylo to špatné.Ale při hře 4 hráčů to bylo pro mě víc pomalé a než jsem něco udělal tak to trvalo..

12.8.2009 21:51:36

SSZGSA
Tak jistě, ve více hráčích je tam navíc ten faktor toho "škodění" kdy třeba nemůžeš udělat co potřebuješ, protože je obsazeno, nebo ti někdo sebere co potřebuješ, to v sólo hře není...my zatím hráli jen ve 2-3 lidech a to celkem slušně odsýpá (až na speedyho, tomu se vždycky kouří z hlavy jak kombinuje, však taky vždycky vyhrává) ve 4 už ty prostoje budou asi větší

12.8.2009 22:03:41

The Hammer
Mě se to zatím asi nejvíce líbí v 2 až 3 lidech.Když nepočítám v solo.Ve 4 lidech už máš jako poslední hráč opravdu jen 2 akce za kolo a to je zoufale málo.Proto jsem to zkusil hrát přes rybky ale to nemělo moc efekt.. Musím příště něco vymyslet. Když se sejdemem na tom Deskohraní tak zahrajeme... dost bych se těšil.. :D

12.8.2009 22:10:51

SSZGSA
Třeba nám to s tím deskohraním vyjde, rád tě poznám osobně, ale budu tam mít na starosti děcka (nejen svoje) takže uvidím, co se bude dát dělat :-)

12.8.2009 22:22:29

The Hammer
Ti s nimi pomůžu..:D Vezmu přítelkyni a budeme mít dost času.:)
Taky tě rádosobně poznám.. dokonce přemýšlím, že bych vzal Battlelore a dali bychom partičku.. :D

12.8.2009 22:34:12

body
Dostal už se někdo v sólové hře nad 300 bodů ? Pravidelně dosahuji kolem 270 - 280 bodů, ale přes 300 ne a ne se dostat.

15.4.2010 13:46:06

darwin
Zrovna včera jsem měl 321. Do hry přišla hned na začátku ta speciálka (jak se jen jmenuje), kdy bereš 2 železa a 1 uhlí, která opravdu hodně pomohla, a navíc konstelace základních budov umožnila vyudit rybičky ještě před první výživou. No, věřím, že to bude ještě lepší...

15.4.2010 15:49:05

darwin
313 maximum zatial ale 321 je fakt narez :) Musim este posnazit ale podla mojho nazoru to dost zalezi fakt na rozostaveniu zakladnych a na specialnych budovach - su jednoducho lepsie a horsie a ked nepridu take co sa hodia, pripadne este horsie, to rozostavenie nie je idealne, neda sa - vtedy som rad ze mam 250 - 260

1.7.2010 02:05:08

score
Plna hra
Prachy: 88
Lode: 88
Budovy: 152
Total: 328
Bez vyuzitia specialnych budov - v hre sice boli ale nedali sa vyuzit (neboli dobre :(

1.7.2010 13:44:36

Pre jedného
V noci som vyskúšal moju prvú zjednodušenú (4 kolovú) sólo hru. Trvalo mi to teda hodne nad avizovaných 20 min, ale samozrejme som sa s hrou iba zoznamoval, bol som nemotorný v práci so žetónami, každú budovu sa snažil podrobne naštudovať... 109 bodov, a to ešte keby som tušil, že príde po poslednom konci luxusný parník, možno by som dokázal zariadiť aj jeho stavbu.

Dojmy sú vynikajúce, už sa neviem dočkať plnej hry a hry 2 hráčov. Jediné, čo mi trochu chýbalo, bola absencia bodového cieľa v sólo hre, podobne ako je to v Agricola. Niečo v zmysle - zjednodušená sólo hra - získaj min 200 bodov. Takto to zostáva iba na mne, aby som si stanovil méty do ďalšej hry.

18.9.2010 10:04:08

ad Solo hra
Můžete mi jen tak stručně každý, co hrajete solo deskovky, napsat co vás na tom baví? Zkoušel jsem se několikrát pustit do solo deskovky, ať už to byla Agricola nebo jiná hra, ale k smrti mne to nudilo. Já prostě potřebuju spoluhráče se kterým můžu komunikovat, kterýmu můžu závidět, na kterýho můžu být naštvaný a nebo naopak nad kterým můžu vítězit a nebo s ním prohrávat, se kterým si společně můžu dát občerstvení atd. atd. Prostě dosažení nějaké bodové mety v solo hře mne strašně nudí.

18.9.2010 11:17:37

Vybíráme z Bazaru

Oath CZ - nová, pouze rozbalená
Oath CZ - nová, pouze rozbalená
Akt. cena: 2024 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas