Kmotrov.cz - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Kmotrov
Autoři: Mikuláš Josek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Kmotrov aneb Nas...á zelenina ze Slovenska vrací úder?

Někteří z Vás si možná vzpomenou jednu slovenskou firmičku, která nám tady v diskuzích udělala pěkný pofírung. Prodávali takovou sběratelnou karetní hru plnou agresivní zmutované zeleniny...

Mně ten Kmotrov připadá ze stejného ranku. V okamžiku, kdy se o nás začíná v Essenu vědět a vyjíždíme zajímavé autorské hry a uživí se tu i menší vydavatelé, co se snaží dělat kvalitu, se musí objevit TOHLE jako výkřik z doby temna :-(

Jako je moc hezký, jací jsou kluci autorští frikulíni a že jim Míra profi namluvil PR videjko, ale sorry, nemám z toho radost, protože takhle si čerstvý vítr na české deskohoerní scéně skutečně nepředstavuji. Víte, hry, to není jenom marketing a soft skills, ale taky kapku kumšt. Tohle je prostě babicárna mezi deskovkami, a typ hry, které byly out už před lety. Pokud už tohle téma, podívejte se na Mafia city...
30.11.2012 21:57:35

prodejnost
Já bych se navíc nějak extrémně neděsil nějaký tý prodejnosti. Ta hra nemá cílovku. Diskutující na novinkách a "internetový hejt-důchodci" rozhodně nebudou nikdy cílová skupina na jakoukoli deskovou hru. Navíc jako párty záležitost těžko uspěje hra, ve který děláte dvě hodiny to samý, to kartičky s děvkama prostě nikdy nevyváží :)

Navíc si myslim, že tahle hra má trošku nezaslouženou pozornost. Z Kmotrova je vděčný si dělat prdel, odplivnout si, elitářsky odfknout, ale tohole flejmu co tady jede je to hra imho tak nějak nehodná. To bych se radši hádal se zástupci pseudo-ekonomických sekt pod seňorem Kobayashim u jeho díla Cashflow za 1700,- to je podle mě ZLO.

6.12.2012 17:34:27

Je to smutné ale je to tak
souhlas s Jiramanem. lidi jsou .......
pořád se někdo ptá, proč nemáme monopoly, sázky atd.

každý prodejce Vám potvrdí, že si zákazník místo nové hry koupí 10rozšíření hry carcassonne, nebo aby byla změna tak si koupí Lovce a sběrače atd.

převládá totiž lenost, stačí na hru napsat vylepšená verze/nová verze hry monopoly/sázky a dostihy a máte zaručený prodej. Lidi se totiž nemusí učit nová pravidla.

bavilo mne to, když jsem byl malý a tak to musí bavit moje děti, co naplat že budeme mít ve skříni již páte monopoly.

NA to aby se toto změnilo je potřeba více speciálek ale dnešním přístupem většiny distributorů (píšu většiny a tak nemyslím všechny) se ale zdá, že se snaží tyto speciálky likvidovat.

Proč se ty hry více nepropagují?

prodejna se snaží lákat na hry celý rok a distributor v tom pomůže tak že na vánoce dá do tecsa hry za polovic. Speciálka tedy na vánoce utře....... a příští rok bude propagovat asi co?

já osobně bych ale hru jako monoply přes práh nepustil.

a ohledně Cashflow, každý kdo proto přišel tak jsem se mu vždy snažil vysvětlit že za ty peníze může kozupit 10x lepší hry a dokonce že si může koupit za tu cenu dvě hry. reakce byla že o tom nic nevím ......... prostě marný.

Komtrov si najde hráče a možná se část dostane i pak k těžším hrám takže to zas tak negativní nebude, ale na druhé straně to zase může spoustu lidí odradit:(

6.12.2012 18:20:28

a já bych si zahrál
Ano, pokud bych měl na výběr mezi Dostihy, Monopoly a Kmotrovem, asi bych zkusil kmotrov. Prostě jiná verze a jen myšlenka, že jendou budu hrát za ty sprosté mafoše, děvkaře a pasáky a prokládat to hláškama z naší politické scény a zapíjet stakany Behera, Slivky a Vodky... Proč ne? Jinak si ale myslím, že pokud to lidi budou kupovat proč ne. Žijeme v korporativním a mafianizovaném kapitalismu s "volnou" rukou trhu. Je to mířeno na takové ty hospodské povaleče a v té hromadě her jiných co již někteří naznačili to bud zapadne či ne. Každopádně pokud si to lidi koupí, ať si to vydávají, aspoň nebudou vybírat zajímavé hry klukům z Planety, Mindoku a dalším.

Ps. Nedivte se, žena mi taky furt nadává, že můj humor a pokusy o cynismus a některé názory se hodí do IV. cenové.

6.12.2012 23:33:27 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Jarwiks
Jarwiks:„Ano, pokud bych měl na výběr mezi Dostihy, Monopoly a Kmotrovem, asi bych zkusil kmotrov. Prostě jiná verze a jen myšlenka, že jendou budu hrát za ty sprosté mafoše, děvkaře a pasáky ......“

Kdo chce hrát za minority, má k dispozici Gay Monopoly :-)

Že se hraje za „temnou stranu“ nevidím jako problém. V ASL se hraje za nacisty, v každé první vesmírné hře není úkolem vybudovat prosperující civilizaci, ale zašlapat do země tu soupeřovu. V Descentu se snaží hráči, v roli podlých zlodějů, vykrást příbytek dobrotivého pána jeskyně a pozabíjet přitom co nejvíc jeho ochočených mírumilovných mazlíčků .... o morálce vážně hry nebudou. :-)

Spíš by mě zajímalo, co mají rozdělaného jako další projekt. Možná člověče nezlob se z poslanecké sněmovny (invencí by mohlo být např. plnění vlastního domečku figurkami soupeře). Nebo třeba žravá dáma s figurkami krabic od vína na podložce z polorozebrané plovoucí podlahy. :-) Uvidíme, už se na to skoro těším.

7.12.2012 09:45:14

Anderson
Já myslím, že by nebyla špatná hra na motivy (tedy okopírovaná) carcassonne, Kde by se stavěl domeček, postýlky a spodní prádlo by se na jednotlivých dílcích spojovalo v souvislé útvary. No a jmenovat by se to mohlo třeba Bordel.cz. Místo meeplů by se mohly umísťovat pasáci, no ne?

7.12.2012 09:52:27

Ladik81
děsivá představa :-)

7.12.2012 10:15:22

Zajímavé je ...
... kolik času jsme ochotni v diskuzi věnovat takové ptákovině.

7.12.2012 10:25:34

Kren
Máš pravdu, myslím, že diskuzi o hře jsme tady všichni věnovali více času, než věnoval sám autor vymyšlení hry.

7.12.2012 10:35:05

...
To je mi ale nahoda, ze vznikne nova registrace, ktera na potvoru prvni (a mozna i posledni) vec tady udela, ze da tehle pitchovine 4 hvezdy :-) cele to jen dokresluje uroven tehle hry :-) gratuluji tak autorum, toto je pomyslne dno zumpy, povedlo se vam to :-)

9.12.2012 19:44:56

Všem
Co se tu všichni tak čertíte? Jasně, je to blbost a zřejmě x-miliontá variace na Monopoly. Pokud se tu ale bude dále diskutovat zřejmě nejčastěji z celého serveru, autoři dosáhnou toho, o co jim šlo... Dle hesla negativní reklama je taky reklama...

Obávám se, že tato hra stejně sklidí úspěch, protože národu českému stačí málo, hlavně že při hraní bude netřeba myslet. Přirovnal bych to k rok starému Šalingradu (taky jsem ho čistě z patriotsví zkusil). Proč se ve všech obchodech objevují Monopoly, Aliasy, Activity? No protože se nejvíce prodávají a tato hra na tom bude obdobně, ať děláte, co děláte.

Tady nezbývá, než poděkovat vydavatelstvím typu Rex hry apod., že vydávají také české hry z trošku jiného soudku. Z pohledu prodeje to však vždy budou pouze druhé housle, s tím tady 2000 registrovaných nic neudělá!

9.12.2012 20:03:09 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Nahodou ja sa na tejto diskusii celkom bavim. Takyto zachvat "righteous fury" od miestnych moralistov sa nevidi asi ani u Imperialnych fanatikov zo sveta Warhammeru. :P

Stavim sa ze keby sme v stredoveku, tak by sa predhanali ze kto z nich ako prvy dostane autorov hry pred inkvizicny tribunal. :)

*sadne si a ocakava shitstorm smerovany nanho od butthurt jedincov*

9.12.2012 21:15:06

ad ...
"To je mi ale nahoda, ze vznikne nova registrace, ktera na potvoru prvni (a mozna i posledni) vec tady udela, ze da tehle pitchovine 4 hvezdy :-) cele to jen dokresluje uroven tehle hry :-) gratuluji tak autorum, toto je pomyslne dno zumpy, povedlo se vam to :-)"

Palec hore! Akurát som to chcel okomentovať. To už je aká úbohosť, keď sa niekto z vývojového tímu hry zaregistruje na fóre a objahuje a vychvaľuje si svoju hru...

10.12.2012 14:07:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Hje?
http://xman.idnes.cz/deskova-hra-kmotrov-cz-0bq-/xman-styl.aspx?c=A131031_103014_xman-styl_fro po roce reklama na yHeute :)

3.11.2013 13:12:49

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne - základní hra stará grafika
Carcassonne - základní hra stará grafika
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas