nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kmotrov.cz

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Kmotrov
Autoři: Mikuláš Josek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hráči putují nočním městem plným prostitutek, dealerů a heren. Jejich cílem je do tohoto podsvětí proniknout a začít ho ovládat. Potřebují k tomu peníze, dravost a štěstí. Z domluvených kšeftů jim jdou provize a oni postupně rozšiřují svůj majetek. Čím větší zisky však mají, tím větší ztráty jim hrozí. Pravidla podsvětí jsou neúprosná. Je třeba uplácet papaláše, platit výpalné, čelit nelítostným soupeřům i náhodným malérům. Ale právě nekalé praktiky vedou často k legální moci. Kdo má dost peněz, může si časem koupit jednotlivé představitele moci výkonné (Policistu), soudní (Soudce) i zákonodárné (Starostu) a být jejich kmotrem. Jen ten opravdu „nej“ dokáže nakonec shrábnout vše a stát se všemocným ŠÉFEM.

KMOTROV.CZ je společenská desková párty hra, která navazuje na mechanizmy klasických deskových her, paroduje poměry dnešní společnosti a cílí na dospělého hráče, který se chce hlavně pobavit v partě přátel. Hra je pro 2-5 hráčů a trvá přibližně 2 hodiny.

Hází se kostkou, postupuje se po hracích polích města Kmotrov, kšeftuje se se šlapkami, dealery a hernami, zakládají se nightcluby, plní se SMS příkazy a papalášům se platí výpalné. Jen hráč s celou sítí dealerů nebo heren nebo celou partou šlapek si může papaláše koupit a stát se kmotrem.

Hra končí ve chvíli, kdy jsou všechna esa papalášů ve městě rozdána. Vyhrává hráč, který se zmocní nejvíce es. V případě shody rozhoduje celková hodnota majetku (peníze + cena karet + cena žetonů).

Tři možné konce hry:

  1. (3:0) Vyhrává hráč, který získá všechny tři papaláše. Stává se ŠÉFEM s neomezenou mocí. Ostatní prohráli.
  2. (2:1) Vyhrává hráč, který získá dva papaláše. Stává se KMOTREM s většinovou mocí. Na druhém místě končí hráč (kmotr), který získal třetího papaláše. Ostatní prohráli.
  3. (1:1:1) Vyhrává hráč, který získá jednoho papaláše, ale má největší majetek. Stává se KMOTREM s rozhodující mocí. Na druhém a třetím místě končí další dva hráči (kmotři) podle hodnoty majetku. Ostatní prohráli.

Autor: mycoolass