nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Journalist

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Bonaparte
Czech Board Games
Stragoo games
Autoři: František Čermák
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

 

 

 

Kámo,

  mám pro tebe tip na super na zprávičku , ale jenom pokáď to zůstane mezi náma, kapišto?

Akorát je to dost horký zboží, takže, pokáď mi nevysolíš chechtáky a nevotisknete to zatraceně rychle, můžeš si na ňákýho toho sólo žraloka, nebo co, nechat zajít apetýt, je ti to jasný?

V této hře se stáváte novinářem , který je pod tlakem okolností donucen, doručit svůj článek z hotelu do své redakce,co nejrychleji.

Na začátku si zvolíte, zda použijete  plán města,který je k dispozici, nebo vytvoříte město vlastní.

Každý z hráčů má svou hrací desku města , tudíž je možné vytvořit město, pro každého hráče odlišné, podle jeho zkušeností,či vrhnout hráče do stejného města.

Každý hráč má na začátku hry před sebou 7 vylosovaných, zakrytých písmen.Po otočení přesýpacích hodin, hráči otočí písmena a skládají slova tak,aby získali co nejvíc bodů a zároveň se přiblížili svému cíli. Hra, co se týká tvorby slov, v podstatě využívá některé mechanismy hry Srabble.Použitá písmena se po každém kole doplní, nebo je lze za určitých podmínek měnit.

Cílem hráče je propojit pole!hotelu" s polem "redakce" řetězcem  slov, vytvořenými z písmen, které ,má v jednotlivých kolech k dispozici tak, aby získal co nejvíce bodů a zároveň se vyhnul různým nástrahám herního plánu. 

Po každém kole se hráči obodují za použitá písmena a případné bonusy.Některá pole na herním plánu jsou bonifikována, jiná hráče o body připraví. Další body lze získat za použití všech písmen.

Hraje se na předem dohodnutý počet měst.

Vítězí hráč, který získal nejvyšší počet bodů celkem.

 

 

 

 

 

Autor: Krkavec