Infidel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Infidel NEBO The Rebirth of Infantry

Odborníci poraďte prosím. "The Rebirth of Infantry", které jsem měl mít poměrně za levno nevyšlo a teď mám možnost tuhle hru koupit plus mínus autobus za podobnou cenu, za jakou bude asi u nás zanedlouho k dostání "Infidel" (předpokládám, že známé e-shopy nezklamou).

Takže mám dilema, kterou z těchto dvou her (neplánuju obě). Vím o čem jsou, z které doby a místa bitvy jsou, tak se chci zeptat našich wargame odborníků, čemu mám dát přednost?
13.5.2011 20:15:22

kren
Těžko porovnat, když se tu ještě nedá koupit... Viděl bych to spíš na osobní preference.

13.5.2011 20:30:17

infidel
dneska jsem četl pravidla. Sice jsem teprve v půlce ale přijdou mi maličko víc do hloubky.velitele už musejí být pod velením svého krále nebo to mají pak těžší, velitele křižáku dávají svým rytířům lepší bonusy přeci jen to jsou borci, že? :) jinak jsem se ještě nedostal k boji ale to rychle napravím. Líbí se mi i lepší bojové jednotky, myslím větší výběr a celkové si myslím že to bude o kousíček lepší. Tím rozhodně nechci škodit prvnímu dílů, který se mi taky líbí.. :) a další fajn věc je to, že bude normálně k dostání. :D

13.5.2011 20:32:09

pravidla 2
tak jsem skoro na konci. Ještě cca 3stránky.. Oproti prvnímu dílů to je opravdu zajímavější a víc do hloubky. Dokonce je zde větší práce s jezdectvem.. Lepší práce s velením a celé to krásné bude odrážet tu dobu. Moc se na to těším...

14.5.2011 21:46:15

Křen
Pokud je to tak jak říká jenda, vzal bych Infantry - je jednodušší a s Tobym to budeš mít lehčí na vysvětlení. A navíc Infantry už je OOP tak bych jí bral dokud je, Infidel bude.

15.5.2011 00:04:54

to Sydo
No vzhledem k tomu, co píše Jenda, tak spíš mne láká ten Infidel. Tak teď fakt nevím.

15.5.2011 10:32:07

kren
Mě taky, ale pokud chceš hrát s Tobym, tak bych začal tím jednodušším. Stejně si koupíš obě :)

15.5.2011 10:49:08

To Kren
Neeee... není to tak, že by jsi mohl říct, že mezi MoI a Infidelem mohl poskočit o úroveň výš. Jsou pořád na stejno a to i označením, s kterým souhlasím. Tím myslím, že Infidel rozhodně není těžší. Spíš ti nabídnul zase o kousek víc.. a abych se přiznal, po přečtení pravidl bych to "přirovnal" k Battlelore. Vím, šílenost ale tím chci prostě naznačit, že to je taková začínající hra k taktickým wargames. Naučíš se základní termíny, postupy a pak je další krok lehčí..
Uvedu příklad rozdílu ve velení :
MoI: Když aktivuješ jeden oddíl a uděláš vše co potřebuješ, můžeš se rozhodnout aktivovat dalšího velitele. Pokud tak uděláš, hodíš kostkou a podle jeho akt. hodnoty zjistíš zda jsi uspěl nebo ne.
U Infidela už k tomuto hodu přičítáš plus 1 ( což je pro tebe horší ), když je tvůj velitel mimo dosah svého krále. Pokud je v dosahu, házíš bez postihu..

To je jen jeden příklad, který ale pro mě zase krásně odráží strukturu vojska... Není to nic šíleného a rozdíl je minimální... :)
Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl.. :)

15.5.2011 11:11:46

sydo
Infidel je už na cestě (podle stránek GMT). Čili tato nevýhoda odpadá.

Já jsem pořídil Infidel, protože má radši historické pozadí Křížových výprav:-)
Pořídil jsem si ho právě jako první hru, než postoupím na šílenosti typu SPQR.

15.5.2011 15:43:28

infidel
ach ty naše celnice... vsadím boty, že 80% přepravního času stráví ten infidel někde v čechách na stole..

jinak jsem na consimworldu četl, že pravidla k infidelovi by měly být o něco jasnější než k rebirth of infantry (některá místa tam jsou trochu nejasná), takže bych se u základních konceptů nebál pro RoI použít pravidla z Infidela..

13.6.2011 07:52:14

Infidel
Btw na webu GMT games je ke stazeni jakysi soubor, ktery aplikuje nova pravidla z Infidela na Men of Iron.

13.6.2011 08:36:34

KungPao
Taky čekám:-(

13.6.2011 11:44:41

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas