Hrdina v kostce - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Thunderworks Games
Autoři: Keith Matejka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz edice

Nějak jsem přehlídl ,že to Rexhry chtějí letos vydat.
Ale teď ve videu k Monster Lands ,se o tom zmínili.
Takže to je pro mě jasná volba.
12.3.2018 16:39:41

strassta
Tu se píše o chybách ve hře Hrdina v kostce.
Můžeš mi napsat ,které karty držíš v ruce ?
Co chceš v této hře přelepovat a co tě prozradí ?



3.5.2019 22:45:40

kandelabr
Můžeš mi tedy prosím vysvětlit, jak se stane, že pět lidí si vezme kartu Vznešený a Mistr meče do ruky, pak si vezme do ruky eng originál, dá karty vedle sebe a podívá se, jestli jsou karty stejné a nikdo z nich si nevšimne, že jsou tam dvě bílé kostky, které v originále asi nebyly? Já si to vysvětluju jen tím, že nikdo z těch lidí tohle neudělal, protože pak by museli být slepí.

3.5.2019 23:09:00

Skyfire
Ano je to tak. Rika se tomu provozni slepota. Vsichni se soustredili na texty protoze prece prekladaji hru s texty a proste tam nebyl nikdo bez te provozni slepoty, ktery by rekl: "Hej kontroloval nekdo ty barevne kosticky na kartach pribehu jestli jsou OK"

3.5.2019 23:51:35

skyfire
Já ti to vysvětlit dokážu, jsou to části karty, na které tak nějak automaticky při kontrole nikdo nekouká, protože nečekáš, že je chyba v grafice. Respektive se nám to ještě nestalo. Při výstupní kontrole kontroluješ primárně texty, protože to je ta část, která se mění.
A ano, i při xté kontrole tam často něco najdeš. Přestože jsi přesvědčen, že je snadné vydat deskovku bez chyby, zkušenosti z celého trhu hovoří spíš o opaku. U nás i u konkurence znám minimum her, kde by se alespoň nějaká ta drobná chybka nenašla. Můžu tě ubezpečit, že děláme vše pro to, aby to tak nebylo, čte to x lidí, naše super korektorka Eliška, ale prostě se stane, že něco proteče, jakkoli jsme poté vždycky fakt naštvaní...


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

4.5.2019 10:17:17

Errata
Díky za errata, osobne mi to zas až také hrozné s tými chybami nepríde a opravím si ich úplne v pohode ručne.

7.5.2019 10:09:47

Nemel jsem koukat

Tak dnes jedu koupit.
Bohuzel jsem videl hru i s rozsirenim a ty jo.
Jako pokud ma k nejake hre byt rozsireni tak k teto.
Uz sama podstata zanru ho vyzaduje.

23.5.2019 06:16:41

Maxim
Neváhej a nakupuj. Tím, že si další hráč pořídí základ, jsme zase o něco blíž rozšíření v CZ:))

Já jsem dost optimistický a rexikům věřím..

23.5.2019 09:13:31

Rozšíření v CZ?
Hru jsem si dnes objednal a před pár měsíci ji doporučil kolegovi pro hraní v rodinném kruhu, kde se prý hodně osvědčila. Tedy jsem vlastně zvýšil šanci na vydání rozšíření o dva prodané kousky (jak vyzýval Juanitos) :-D

Já jsem se ovšem už před nákupem domníval, že rozšíření Monsters and Minions REX hry oznámili, ale marně o tom hledám písemnou zmínku, tak tomu asi tak není, nebo se mýlím?

19.9.2019 08:29:50

Deth
Podívej se sem:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/roll-player-monsters-minions-6987/diskuse/cz-edice-17267/

19.9.2019 08:51:03

Death
Rozšíření bude. Údajně v 1. kvartálu příštího roku:)

19.9.2019 10:52:49

Rozsireni
Tak to je velka parada! Zaklad je vyborny ale rozsireni to uplne vysperkuje :-)

19.9.2019 20:00:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Doplnění erat - Morthe
Záměna popisu talentů a doveností v textu pravidel není dosud opravená aní v pravidlech zde na ZH, ani na stránkách REXHer. Totéž platí i pro záměnu názvů Šikovné ruce/Zručnost.

Bylo by případně možné vydat v grafice i kartu Čestný/Poctivý se správným názvem (nebo alespoň tu část, která název obsahuje).

Předem děkuji.

23.2.2020 21:49:06

Opravný balíček
Viem, že je to asi malá šanca, ale náhodou sa neuvažuje o vydaní opravného balíčka s kartami, ktoré boli v pôvodnom vydaní vytlačené nesprávne? Či už v rámci reprintu základnej hry (ak nejaký bude, ale vraj sa hra predáva celkom dobre, tak snáď hej), alebo rozšírenia?

Lebo samozrejme každé takéto hodnotenie je dosť subjektívne, ale ja osobne si myslím, že tých chybičiek bolo v tlači 1. vydania predsa len až neobvykle veľa, a navyše boli niektoré z nich hodne závažné (najmä karty Vznešený a Mistr meče).
Predsa len, pri hrách od Rexa sme boli predtým zvyknutí na konštatne vysokú úroveň nimi vydaných kúskov, takže takýto krok by bol určite fér voči zákazníkom, ktorí mohli byť tou odfláknutou korektúrou (nech už bol jej dôvod akýkoľvek) oprávnene dosť sklamaní.
Navyše v súčasnej paradoxnej situácii, kedy ani oficiálny errata dokument zďaleka neopravuje všetky chyby, ktorá sa pri tej hre podarilo vyrobiť.

30.6.2020 19:10:02

Magicus

Opravdu se ti zdá, že tam bylo hodně chyb? Ty jsi teda pěkně přísnej:))

30.6.2020 20:36:12

Opravené karty
Měly by vyjít jako součást rozšíření Bestiář.

30.6.2020 21:07:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravný balíček
Super, skvelá správa, toto som presne potreboval vedieť.
To rozšírenie som si tak či tak plánoval kúpiť, keďže všetci ospevovali, ako skvele dopĺňa základnú hru, takže v tomto prípade mi vôbec nebude vadiť, že sa nebude distribuovať samostatne.


1.7.2020 17:59:17

Magicus
Ahoj, přesně tak, karty jsou v rozšíření, jinak to moc udělat nešlo, muselo se to nacpat na tiskový arch, když se rozšíření tisklo. Jinak věř mi, že korektura odfláklá nebyla, naše hry před tiskem čte několik lidí. Bohužel se to prostě občas stane i přes nejlepší snahu to tam nikdo neodchytí...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

2.7.2020 08:07:08

Na můj vkus je tam opravdu chyb hodně, působí to jako Blackfire style rules. Kromě již uvedeného je na lama kartě ve fázi Úklid zmíněn žeton vystupování. To má lama pochopit, že žeton vystupování je žeton charisma? 

Překlad dovednosti Akrobacie se taky povedl…místo prostého +1 na jedné kostce a -1 na jiné kostce na desce hrdiny, tak si tam začne překladatel přidávat a použije sloveso “má”, což přesně u nás vyvolalo nejistotu, zda má na konci hry nebo při každém využití. A dle jedné ze zdejších otázek nejsme jediní. To sloveso se tam absolutně nehodí, v originálu tam není. Tím, že má návod pár stran a hra je jednoduchá, tak se na korekturu někdo jednoduše vykašlal.

16.9.2022 22:45:22

Vybíráme z Bazaru

Alhambra
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas