Hrdina v kostce - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Thunderworks Games
Autoři: Keith Matejka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz edice

Nějak jsem přehlídl ,že to Rexhry chtějí letos vydat.
Ale teď ve videu k Monster Lands ,se o tom zmínili.
Takže to je pro mě jasná volba.
12.3.2018 16:39:41

Bastacka
Hrdina v kostce

26.2.2019 16:59:51

peca007
Dík,moje hlava,už jsem to i já našel v seznamu připravovaných her . :+)

26.2.2019 17:10:59

Komponenty
Nevím, zda se to již někde neřešilo...bude mít CZ vydání výseky na kostky v deskách hráčů?

viz foto na BGG
https://boardgamegeek.com/image/2790298/roll-player

11.3.2019 11:34:49

Výseky
Ano, výseky normálně budou, některé se snad používají jako žetony.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

11.3.2019 11:42:50

Korenar
Odkdy jsou hry v jazykové lokalizaci jiné, než ty původní? Pokud se neudělá úplně nová edice (jak mají ve zvyku Poláci), tak to dělá ta stejná továrna, jako originál. Mají na to šablony a techniku ("vykrajovátka" na žetony, karty a jiné herní komponenty). Proto se taky čeká, až se sejde víc jazykových mutací, aby toho bylo víc najednou a snížila se hromadně cena výroby.

11.3.2019 12:54:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Jistota
Viděl jsem fotky, kde se hrálo jen na deskách bez výseků a nezjistil jsem, zda to byl prototyp, nebo o co šlo, tak jsem se raději zeptal. Nerad bych nějaké nemilé překvapení.

11.3.2019 13:40:03

Výseky
Mě to zatím podle pár fotek přijde, že tam výseky nebudou, což je pro mě zklamání. Kdo má už CZ verzi a může tohle zodpovědět?

22.3.2019 13:30:14

vyseky v CZ
Samozdrejme ze na deskach ras vyseky pro kostky jsou. Jak je zmineno niz, jedna rasa tam ma zetony zlevneni za pouziti charisma. Tak nevyhazovat vse :).

22.3.2019 13:43:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Charisma zetony

Popravde to maji 2 rasy. Jedna v krabici a promo zabaci taktez. Celkem tedy 12 zetonu...

22.3.2019 13:58:20

Chyba v české verzi
V pravidlech na str. 5 došlo k prohození ternímů u posledních dvou odstavců. V prvním z nich má být místo "talentů" "dovedností" a v následujícím analogicky místo "dovedností" "talentů". (Jinak by mj. výše uvedený příklad s kartou Vytrvalý nedával moc smysl.)

22.3.2019 18:27:47

Kořenář & runner333
Řekl bych, že jste viděli PnP delux verzi, která byla součástí KS. Co jsem koukal, tak většině lidem se tisk vydařil a hra vypadá jak originál - jen většinou bez výseků.

22.3.2019 19:26:25

Cz edice unboxing
https://www.youtube.com/watch?v=YSMSHHQnBdM

22.3.2019 19:58:24

Šotek
Na kartě nápovědy se objevují "žetony vystupování", zatímco na všech ostatních místech se nazývají "žetony charisma" (což by se snad i mohlo skloňovat).

***
Deskoherní inkvizitor

26.3.2019 11:21:08 | Upraveno autorem (porovnej)

šotek
Mám dojem, že šotky fakt nesnáším... znamenám si do dotisku, kdyby náhodou.

Jinak charisma má svoji sklonnou i nesklonnou variantu, my jsme se v této hře po rozhovorech s češtináři nakonec rozhodli pro nesklonnou variantu.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

26.3.2019 12:35:31

Preklad
Dnes sme si počas hry všimli, že dve karty talentov sú preložené ako "Čestný". Ide o karty "Honest" a "Honorable". Obe síce znamenajú čestný, ale asi by bolo lepšie pri jednej z nich zvoliť synonymum (napr. "Poctivý"), aby sa v hre nenachádzali dve karty s rovnakým názvom, keď nejde o jednu a tú istú kartu.

4.4.2019 22:46:19

Re
Tak errata už jsou venku, tady čekají na schválení, pro nedočkavce zde:
http://www.rexhry.cz/sites/default/files/instructions/roll_player_errata.pdf

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

3.5.2019 15:18:09

Eyron
Paráda, díky :)

***
Deskoherní inkvizitor

3.5.2019 15:27:44

Errata
Do zveřejněných errat se nedostala moje připomínka (viz níže):

V pravidlech na str. 5 došlo k prohození ternímů u posledních dvou odstavců. V prvním z nich má být místo "talentů" "dovedností" a v následujícím analogicky místo "dovedností" "talentů". (Jinak by mj. výše uvedený příklad s kartou Vytrvalý nedával moc smysl.)

3.5.2019 16:41:14

Shark
To by mělo být ve webových pravidlech opravené už delší dobu...
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

3.5.2019 17:00:57

Chyby
Jaké opravené webové pravidla? Tak na co vydáváte erata, opravte vše v nějakých webových pravidlech. Určitě každý zákazník ví, kde po zakoupení deskovky na netu hledat a zkoumat, jestli je hra dobře přeložena. Nezlobte se na mě, ale vždy jsem byl zastánce názoru, že vydat deskovku bez chyb se dá. Tohle je jen šlendriánství a amatérismus. Navíc tady není chyba v pravidlech, ale přímo v grafice na kartách, takže těžko opravitelné. Jako chcete za ty hry čím dál víc a ani pořádně to udělat neumíte. Samozřejmě pokud se stane chyba ve výrobě, tak tahle kritika padá na jinou hlavu. Tuhle hru jsme si koupil, a tak doufám, že nárok na vlastní názor mám a nestrhne se zde zbytečný flame.

3.5.2019 19:50:15

skyfire
1) ano mohli tu chybu co zmiňuje Morthe dát i do těchto errat
2) myslím si že errata a opravené pravidla lehce lidi najdou spíše na stránkách výrobce než tady na ZH
3) vydat hru úplně bez chyb je podle mě velice výjimečná situace ( i na KS, kde trvá i více než rok než hra výjde od té doby co ji zaplatíš je běžné že to výjde s pár chybama, které pak výrobce napravuje erraty (nutno zmínit že to jsou často zdarma posílané nově natisklé karty nebo žetony). Na moře chyb ve hrách tu máme speciálního vydavatele, takže rexíkům bych to zas tak tvrdě nevyčítal. I mistr tesař se občas utne.

3.5.2019 20:01:21

Beholder
Nevím, jak funguje KS, ale předpokládám, že se jedná o nově vydané tituly, kde se errata přikládají spíše optimalizaci a vyváženosti, která nebyla dostatečně otestována před vydáním, než nechtěným chybám v pravidlech. A buďte sakra trochu tvrdí a chtějte za své peníze opravdovou kvalitu místo stálého omlouvání :)

3.5.2019 21:01:30

Chyba
Ano, stala se chyba, velice se za to omlouváme. Jediný způsob, jak to v tuto chvíli můžeme napravit, je vydání errat, v nichž na chyby upozorníme, opravených pravidel a přelepek.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

3.5.2019 21:12:01

skyfire
Každá chyba, která nám uteče nás sestsakra mrzí. Vždy se chybu omluvíme, snažíme se na ni hráče upozornit a pokud je to alespoň trochu možné, pokoušíme se dopad chyby minimalizovat, např. vytvořením FAQ, errat nebo opravených verzí pravidel. Pokud je chyba na komponentu je to dvojnásob k naštvání, protože samostatný tisk např. jedné či dvou karet je nereálný.
Každou hru, kterou vydáváme, čte vždy několikrát několik lidí. Přesto je statistika neúprosná a stane se, že pět lidí přehlídne chybu v nadpisu.
Nicméně nebudu se vymlouvat. Všem, kdo chtěli hru reklamovat z důvodu, že jsou nespokojení s tím, že ve hře jsou chyby jsme vždy reklamaci uznali.


překladatel v Rexhrách

3.5.2019 21:25:02

skyfire
Já chci jen podpořit skyfirům připěvek. Souhlasím se všim, co napsal.
Po zakoupení hry rozhodně nebudu každý den čekat na ZH, nebo na webu výrobce, jestli náhodou se neobjeví nějaká chyba. Stejně tak určitě nebudu přelepovat karty (jiná barva, jiný povrch - okamžitě se ví, co držím za kartu v ruce).
Pokud platím 100% cenu, tak chci taky 100% kvalitu toho, co kupuji. Pokud se najde chyba, očekával bych pak svolávačku a výměnu vadného kusu za dobrý.
A neberte tento můj příspěvek špatně. REXům a Planetě hrozně fandím. Na Planetě pravidelně nakupuju. A i když jde něco sehnat levněji, vždycky sednu do auta a pojedu v koloně, a pak nebudu moct najít místo na zaparkování :-D
Hrdinu máme, moc se nám se ženou líbí a doufáme i v rozšíření!

3.5.2019 22:06:42

Vybíráme z Bazaru

U-Boot KS edice
U-Boot KS edice
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas