Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Nevíte někdo náhodou jestli vyjde k týhle hře česká verze? Brousím si na ní zuby a přemejšlim, abych pak nelitoval koupě v ENG, protože moji kámoši nejsou v angličtině úplně zdatní. Díky moc za odpověď
2.5.2012 14:53:07

Nezbitch
te ceske verze se bojis?

29.7.2012 10:19:06

Ringo
Nebojím se jí.. Originál je prostě originál. Např. Darkstar - Temnohvězda. Neříkám, že je to špatně nebo něco, ale ta angličtina prostě zní. Proto preferuju originál filmy před dabingem. Originální autor to vymejšlí třeba celej den aby to bylo foneticky perfektní a překlad pak prostě nezní. Ale to není chyba překladatele.. A zároveň se mi nechce čekat až to vyjde. Už chci o prázdninách pařit s kámošema. Už sem nastudoval pravidla na videotraileru na boardgamegeeku a sem prostě nadrženej :) .

29.7.2012 13:44:41

Ringo
A k tomu jak sem se ptal na ten českej překlad na tomhle vlákně, tak to bylo pro kámoše :). Já jinak fakt preferuju angličtinu..

29.7.2012 13:46:38

Nezbitch
jasne, ja v podstate taky, nebo spise neprekladani originalnich nazvu. Oxford nebo taky v atlase neni prelozen do cestiny, ze:-) Ale jak to vyjde cesky, tak si pockam, jak to jako dopadne a kdyz to nebude ok, budu shanet taky Anglickou.

29.7.2012 14:23:04

Můj názor
Proti překladu nic nemám, překladatelka knihy si s tím dala hodně práce a upřímně, čtu to v češtině (a na seriál jsem koukal s českýma titulkama, pokud byly k dispozici), takže tady bych se klidně i přiklonil k české verzi, pokud nebude plná nesmyslů. Jenom se mi prostě nechce čekat těch pár měsíců. Prázdniny se mi krátí a rád bych si to ještě zahrál, než se bývalí spolužáci rozutečou pryč z Plzně.

29.7.2012 16:30:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Iusedtobemoony
Sem na tom stejně. :(. co naděláme. :)

29.7.2012 19:49:46

pro vsechny
A kdy to teda ma presne vyjit?

30.7.2012 15:48:54

Z webu BF
"Na překladu momentálně intenzivně pracujeme, abychom vám mohli hru představit v profesionální české verzi již koncem tohoto roku!"

30.7.2012 18:28:45

z úst překladatele
Už je dopracováno, teď je to v tisku :-)

30.7.2012 19:14:59

Doplnění offtopicu
Tak mou zásilku někde po cestě z Anglie ztratili/zničili/ukradli a dohledatelná zřejmě neni, takže jsem se rozhodnul pro vrácení peněz namísto poslání znova. Tím pádem jsem ve stejný pozici jako hromada jinejch lidí a zoufale čekám na naskladnění u nás /:

8.8.2012 13:23:56

:(
To je v ... Já chci hrát :) ...

9.8.2012 10:01:26

...
Doufám, že to stihnou co nejdřív vytisknout a doplnit s tím regály :)

9.8.2012 10:02:31

Nejaké nové informácie?
Nemá niekto nové informácie o českej verzii? Aspoň približný dátum?

17.9.2012 10:14:08

Datum vydání
Česká verze vyjde 2.11.2012

9.10.2012 10:48:25

Dátum vydania
Ďakujem!! :)
Sú možné nejaké predobjednávky?

13.10.2012 11:04:43

Předobjednávky
Napiš do Tomových her na ICQ, já si s nima dycky dobře pokecám a dostanu odpovědi na všechny dotazy :-)

13.10.2012 11:31:04

Složitost
Mohl by někdo přiblížit složitost hry/pravidel , popř. herní dobu ve 2 a ve 4?
Měl jsem doma českou Civilizaci a prostě byla na nás příliš složitá.
Arkham zvládáme lépe.
Díky

6.11.2012 16:25:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Blade
Tohle je pravidlove celkem nenarocne. Ale imho u toho plati, ze v cim vic hracich budes hrat, tim to je lepsi. Protoze je to hodne o diplomacii, zvratech a kudlach do zad. Zazil jsem hru, ktera se prelevala tak, ze k vitezstvi melo velmi blizko pet z sesti rodu (posledni byl docela rychle znicen;))

6.11.2012 16:39:31

Složitost
Takže úvodem: herní doba dost záleží na skupině, ale i v nejmenším možném počtu (3) ostřílených hráču se pod dvě hodiny nejspíš nedostaneš. V plném počtu nám to trvalo klidně hodiny čtyři, ale nutno uznat, že jsme měli ve skupině nováčka.
Pravidla nejsou žádná záludnost, je tam pár věcí ohledně rozkazů podpory a rozkazů drancování, stejně tak drobnost s přístavy, ale jinak hra na kartách nemá žádné záludnosti a v principech také ne (když jsem to vysvětloval nováčkům, tak jsem všechno podrobně vysvětlil a předvedl do půl hodiny). Ty se skrývají až při hře samotné, kdy hráč musí pořádně promyslet svůj tah, utvářet (krátké) aliance a bodat do zad co nejvíce to jde. Aneb "Když hraješ hru o trůny, buď vyhraješ nebo zemřeš."

6.11.2012 16:45:27

BladeBrown
ta hra je pro 6 ... tyhle mensi pocty tu hru dost kazi

6.11.2012 17:57:40

ve třech
... to je náhodou taky pořádná řežba, daleko lepší než ve čtyřech a pěti. A smlouvy jsou v tomto počtu více než nestálé :-)

6.11.2012 18:24:45

Nižší počet hráčů
Na jednu stranu souhlasím s ValMorem a na druhou tak trochu ne. Neřekl bych, že to hru kazí, hra je dobrá i v menším počtu ALE čim víc, tím lépe řekl bych. Rozkazy podpory se třeba v nižším počtu používájí jen v rámci jednotlivých rodů, žádná velká aliance a společná taktika, každý kope na sebe a spojí se jen jakmile někdo dosáhne dobytí 5. hradu/pevnosti řekněme, aby ho nenechali vyhrát. Takže hra je hratelná klidně i ve třech a dá se to skvěle užít, nicméně kdo někdy hrál v šesti, bude vždy na hru v menším počtu nahlížet trochu skrz prsty.

6.11.2012 18:32:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
Blackfire už má skladem CZ verzi!

11.11.2012 11:21:49

blackfire
Jejich cesťák slíbil, že mi je ještě v pátek pošlou na krám a zatím nic!!!

11.11.2012 16:32:20

Už aby to tu bylo
jsem zvědav na srovnání kvality komponent a úroveň překladu. Mohl by to být dobrý vánoční dárek

11.11.2012 18:02:49

Vybíráme z Bazaru

Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Akt. cena: 315 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas