Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Nevíte někdo náhodou jestli vyjde k týhle hře česká verze? Brousím si na ní zuby a přemejšlim, abych pak nelitoval koupě v ENG, protože moji kámoši nejsou v angličtině úplně zdatní. Díky moc za odpověď
2.5.2012 14:53:07

ValMor
Myslím, že POD rozšírenia sú výhodné pre obe strany. Čítal som, že tam bude nových 42 kariet, teda pre každý rod nových 7 kariet. Potom bude mať vlastne každý rod 14 kariet, ale bude to tak, že každý si asi pred hrou musí z tých 14 kariet opäť iba 7? Alebo to bude tak, že buď sa vyberie scenár zo základnej hry (teda vyberú sa karty a rozostavenie zo základnej hry) alebo sa vyberie ten scenár z rozšírenia?

26.5.2012 12:32:46

Santorrinni
Rozsireni simuluje stav kolem 5te knihy PlaO tzn co se psalo jsou i jine rody, jine rozestaveni (Baratheomove okupuji dve ruzna uzemi na opacnych stranach mapy) a jiny pocet power tokenu pro kazdy rod + asi tretina postav z puvodnich karet je mrtva (jen ze 4kovych vudcu jsou mrtvi jestli to dobre pocitam tri, jeden rod ma az na jednu postavu zabite vsechny) tzn hraje se se sedmi novejma kartama nove nastaveni a nebo se starejma puvodni nastaveni .... ale asi nic obecne nebrani delat si s kartama co hraci chteji.
Kazdopadne rozsireni jsem jeste nemel v ruce takze cituju co se psalo na netu :) Tzn nerucim za nic.

26.5.2012 17:48:51

ValMor
Znie to viac ako zaujímavo. Prešiel som teraz jedno fórum a tam boli dohady dokonca o veľkom rozšírení, kde by sa pridal ďalší kontinent Essos a s ním samozrejme Targaryeni, ale to mi pripadalo trochu pritiahnuté za vlasy. Každopádne sa teším na toto PoD rozšírenie. :)

26.5.2012 18:33:39

Santorrinni
Essos by byl hezký, ale to by museli udělat něco ve smyslu Journey across the Narrow sea. Řekněme, že by se jednalo o 3 potenciální cestovatele na východ (doufám, že moc nespoiluji, pokud ano tak se omlouvám) plus "targy" a nějakou východní stranu k tomu nebo Griffa s GC :-)

26.5.2012 23:40:53

CZ
tyyjo.. takze predsa!!
..a keby jednym smahom vysiel v cj aj "A Dance with Dragons Expansion"... to by bola aka parada!!

E> opops... :D ..neni to nova info.. ale aspon snad potesi;))

4.6.2012 09:14:54 | Upraveno autorem (porovnej)

opcik
vzhledem k BF strategii k prekladum rozsireni (Arkham,Civka) jsem rad za anglickou verzi ... navic hra neni prilis jazykove narocna

4.6.2012 09:27:00

Desing názvu CZ verze
Nevím jak Vám, ale mě se to moc nelíbí. To "o" je strašný.

4.6.2012 09:50:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Alne
nejake "na" by tam bolo lepsie..alebo bez predlozky, ci ako?

E: Aaa..uz chapem:) ..ale ak uz knihy boli takto prelozene, slo by to rpoti rozumu a marketingu prelozit to inak si myslim;)
Ad civka, mozno preto, ze je to jedno (dost univerzalne) slovo coz GoT nie je..

4.6.2012 11:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

opčík
Jde mi spíš o samotný provedení toho názvu. Proč to neudělají jako třeba u Civilizace, kde přeložili akorát slovo Board game.

4.6.2012 11:18:13

to Alne
proto?
http://www.talpress.cz/shop/produkt/339-hra-o-truny.html?katID=
http://www.csfd.cz/film/263138-hra-o-truny/

4.6.2012 12:17:48

Alne
Ten překlad je v pořádku, jen asi měli upustit od velkého "T" a hned by i to "o" vypadalo jinak.

4.6.2012 14:57:15

Nadpis
Já si osobně myslím, že se zabýváte ptákovinama a že z grafického hlediska vzhledem k originálu je ten nadpis naprosto v pořádku.

4.6.2012 15:45:58

ndru
Já vím, knížky mám za sebou už nějaký ten rok a Tanec jsem četl celý v originále.
Kren:ok ty jsi šéf :-)
Wolfsen: Něco v tom smyslu, jsi asi jediný, kdo mě pochopil ;-)

4.6.2012 15:58:01

to Alne
chci byt trochu za rejpala, ale pokud te Wolfsen jako jediny pochopil, tak je obdaren nejakym nevyslovnym darem (a to doslovne) pac pises 'Proč to neudělají jako třeba u Civilizace, kde přeložili akorát slovo Board game.'

4.6.2012 17:03:55

to Alne
Nejsem žádný šéf, ale vést diskuzi nad grafickým zpracováním názvu hry, mi připadá trošku ujeté. Trošku se zabývám grafikou a většinou se vždycky vychází z původního grafického pojetí originálu. Z grafického hlediska by samozřejmě to "óčko" bylo lepší na prvním řádku za slovem hra, ale to by zase odporovalo zvyklostem v češtině, že spojka a předložka se pojí k následujícímu slovu a nemůže být tedy na konci řádku.

4.6.2012 17:40:55

To Kren
tady bych si dovolil oponovat, neboť zvyklostem v češtině odporuje velké "T" ve slově trůny. Dle mého skromného názoru bylo nejlepší nechat název v jednom řádku a vypadalo by to lépe, nicméně to není věc, kterou bych mohl ovlivnit, takže je mi to jedno.

A souhlasím s tebou, že je ujeté se dále zabývat tím, jak je graficky zpracovaný název. Buďme rádi, že Blackfire trošku obrátil a o novince vůbec informuje a přejme jim, ať v tomto duchu pokračují dále. A pokud ne úplně dokonalý vzhled loga na krabici bude jedinou vadou na kráse, tak to bude velký úspěch a přeji BF ať se jim hra dobře prodává.

4.6.2012 17:49:13

Dotaz
Nechce se mi zakládat další vlákno, tak se zeptám tady. Snažím se sehnat tuhle hru někde na netu a všude je vyprodaná. Nemá někdo zájem o prodej této hry nebo kdybyste mě někdo nasměroval na nějakej link? Zároveň teď probíha tady aukce na RUNEWARS a chtěl bych se zeptat, jestli to není lepší než tahle hra. Díky moc za každou reakci.

28.7.2012 12:28:09

Nezbitch
zrovna mas v bazaru hru i s rozsirenim:-) Jinak nevim jestli to vubec s Runewars snese srovnani, rekl bych, ze jde o dost odlisne hry.

28.7.2012 13:06:07

ad bazar a srovnání
V bazaru je 1. edice s rozšířením...

S Runewars to má velmi málo společného, jsou to dost odlišné hry, takže říct která je lepší je ryze subjektivní. Pro mě je tedy neskonale lepší AGOT :)

28.7.2012 13:13:48

Dotaz
Díky za reakce, ale já bych chtěl tuhle druhou edici :( a pořád nemůžu najít obchod, kde bych to mohl koupit. Moc by se mi hodil ten link, nebo doporučení na nějakej kamenej obchod kde to maj. Jo a díkes za reakce na RUNEWARS.

28.7.2012 13:48:09

Nezbitch
ono by to melo vyjit v Cestine, takze obchody jsou asi v ocekavani teto verze a mozna anglicke uz neberou.

28.7.2012 14:06:29

Koupim
Už mě nebaví hledat.. Jsem z Českých Budějovic takže jestli někdo má zájem o prodeji tak tuhle hru koupim do 1400.. Jinak kdyby někdo objevil nějakej obchod, kde se to dá koupit nebo by vědel, kdy má vyjít ten dotisk, tak budu moc vděčnej za info .. Dík

28.7.2012 15:20:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Nezbitch
Jak už tu někdo psal, české obchody budou určitě čekat na českou verzi, protože po jejím vydání by se anglická stala prakticky neprodejnou.
Doporučil bych Ti obrátit se na Planetu her nebo Svět deskových her, zda by Ti byli schopni dodat nyní jeden exemplář v angličtině, resp. za kolik.

28.7.2012 21:14:59

Nedostupnost
Týden - dva dozadu jsem taky zoufale sháněl jednu kopii a nikde nic, kamenný obchody po celý Plzni nic, český a dokonce i slovenský stránky nic. I německej Amazon nic, nezbylo mi nic jinýho než se obrátit na ten bristkej. Obchod s nejnižší cenou (1300 i s poštovnym a balnym) mi pak bohužel oznámil, že taky nemá, ale od jinýho prodejce už se mi to veze. Jinak mi ze všech obchodů u nás v čr odepsali, že dotisk se chystá na půlku srpna a česká verze na podzim. Jak je to aktuální teď, to netuším a nechci nikoho mystifikovat, nicméně jsem se musel podělit o moje zkušenosti.

29.7.2012 00:36:40

Díky
Díky moc za odpovědi. Škoda že tu náhodou není někdo kdo to hrál a nemá třeba moc spoluhráců a příležitostí a že by jí prodal a pak si pořídil za nižší cenu na podzim českou verzi :D :) .. Budu muset ale asi čekat na dotisk. Taky jsem nic nenašel a z ciziny se mi to moc posílat nechce..

29.7.2012 09:46:42

Vybíráme z Bazaru

Talisman : Lesní království CZ (rozšíření)
Talisman : Lesní království CZ (rozšíření)
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas