Hobit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Kosmos
Piatnik
Sophisticated Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla čj vs. aj

Tak jsme dnes v Praze na Deskohraní zkoušeli první partii české verze Hobita a líbilo se.
Nicméně jsem se teď pohrabal v anglických pravidlech, protože mi nebylo jasné přehazování kostek při bojích na kartách dobrodružství a zjistil jsem, že v anglických pravidlech to je jinak než v českých.
Českou verzi si už nepamatuju (online není), tak popíšu tu anglickou: Hráč při boji hodí pěti kostkami, a pak má tolik přehozů (všechny najednou !!) kolik symbolů kostky je pod nebo na úrovni jeho ukazatele na stupnici lsti (ta s liškou). (Pak případně může použít prsten). A to je všechno !! Čili žádné posunování fialového ukazatele dolů jako v českých pravidlech !
Přijde mi to logičtější, protože to jednak vyrovnává užitečnost všech tří stupnic (nechápal jsem, proč je stupnice lsti jediná, kde se ukazatel vrací dolů, přišlo mi dost zbytečné do ní investovat). A taky to trochu snižuje sílu prstenu (který je i tak dost silný, ale to zas odpovídá příběhu).
11.10.2011 00:55:56

aj pravidla ?
A kde jsou anglická pravidla ke stažení ? Souhlasím, že je to docela náročný, hráli jsme to ve dvou a drak se nedá porazit, prostě je ve hře málo chleba, aby se odehrály všechny dobrodružství...

17.10.2011 22:33:35

pravidlá
Mňa to učil Peťo Černák z Ihryska, ktorý pokiaľ viem spolupracoval na preklade a o posúvaní ukazovateľa nič neviem. Hrali sme to párkrát, ale po prehodení kociek sme nič neposúvali. Hru síce mám ale pravidlá som neštudoval, spolieham sa, že ma to naučili správne...

17.10.2011 22:40:38

pravidlá
Tak som pozeral pravidlá v hre - v slovenských to nemáme, ale v českých som to našiel.
Myslím, že je to hard core úprava, odpovedajúca obtiažnosti príbehu, ale verte, že ani z možnosťou, že nič neposúvaš, je to niekedy zúfalé...

17.10.2011 22:49:40

czechpastor
na stránkách vydavatele

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/the-hobbit/support/hobbit-rules.pdf

17.10.2011 23:09:55 | Upraveno autorem (porovnej)

trohat
Jj, je to tak, neposouva se to. Jeste bys to chtelo nejak osefovat ten prsten, ten je fakt divnej, je desne silnej...;)

17.10.2011 23:32:17

Drobný rozdiel medzi čes. a slov. pravidlami
V slovenských pravidlách úplne vypadol odsek hovoriaci o tom, že po hráčovi, ktorý splnil úlohu si ťahá novú kartu dobrodružstva nasledujúci hráč v smere pohybu hodinových ručičiek.

22.12.2011 21:56:01

nejasnosti v pravidlech
Super, jednu odpověď jsem našel a to na otázku, jak to je se lstí. Ale ještě mi tam chybělo něco málo k prstenu. Má ho hráč, který ho najde první, do konce hry? Nebo mu ho vezme hráč, který vstoupí na další políčko s prstenem? My jsme to hráli tak, že po každém dobrodružství se prsten odevzdával, aby nedával tak velkou výhodu jen jednomu a nejspíš u toho zůstaneme.

31.1.2012 11:10:44

Přehazování
Chci se zeptat pokud přehazuji kostky pomoci lsti tak musím přehodit všechny a nebo si můžu dát vybrané stranou a přehazuji ty, které se mě nehodí.

28.2.2013 14:51:16

ad Přehazování
Pokiaľ si dobre pamätám, tak prehadzuješ len tie, ktoré sa ti nehodia :).

28.2.2013 15:25:10

Jaká nejasnost v pravidlech?
Reaguji na uplne prvni prispevek Trohata.

Cetl jsem ceska pravidla a nic o posouvani fialove stupnice jsem v nich nenasel, tj. vubec nechapu o cem tato diskuse byla. Ale mozna ze mam nejakou novejsi verzi, ve ktere uz ceska pravidla opravili (aspon insert vypada jinak nez ten, co je tady na fotkach. Je bily a nema tolik prihradek, tj. je horsi)

30.1.2014 21:46:27

chyby v CZ/SK pravidlách
Po 100 rokoch sme vytiahli túto hru zo skrine a skúšali hrať, takže som narazil na pár nezrovnalostí, na ktoré chcem upozorniť hráčov (aj skúsenejších), ktorí si to nevedia porovnať s anglickým originálom.

Upozorňujem na nedôslednosť SK/CZ pravidiel, kde nie je, narozdiel od EN verzie, jednoznačne uvedené, že pri získavaní kariet schopností opäť, podobne ako pricestovaní odhadzujú hráči po jednej karte trpaslíka z ruky a po vyhodnotení sa tieto karty odhodia na odhadzovací balíček (ani v EN pravidlách nie je spomenuté, že by sa doberalo do 5 kariet v ruke ako pri cestovaní, takže je otázka ako to hrať).

Ďalšia veľmi mätúca veta je v SK pravidlách v prvom odseku vpravo na str. 4, kde sa hovorí, že ak hráč s najvyššou hodnotou energie nevyhrá alebo odmietne súboj na karte dobrodružstva, tak ďalšiu novú kartu dobrodružstva odkrýva hráč s najvyššou hodnotou rýchlosti (má to byť energie, v originále je to stupnica iniciatívy, ktorej názov je, na rozdiel od "energie" v CZ/SK pravidlách, logický a intuitívny). V CZ pravidlách táto chyba nie je, pretože tam píšu, že novú kartu ťahá ten istý hráč, ktorý ťahal predtým, t. j. ten s najvyššou energiou.

12.1.2016 21:33:20

ad Přehazování: Přehodit můžu kostek podle toho, kolika kostek na stupnici lstivosti jsem dosáhl. Nemusím přehazovat všechny kostky, ale ty, co se mi hodí, si nechám. Např.: mám lstivost 8 a můžu přehodit až 4 kostky. Nic se neposouvá, zde je v CZ pravidlech chyba.

ad Prsten: Prsten zůstává u hráče, který stoupl na políčko s prstenem až do té doby, než mu ho vezme další hráč, co stoupne na další pole s prstenem. @arged 

ad Dobrodružství: První kartu dobrodružství odkrývá hráč s nejvyšší iniciativou (energií). Ten ji může zahrát a pokud prohraje nebo passne, posouvá po směru hodinových ručiček dále, dokud ji nikdo nevyhraje, nebo nepassnou všichni. Další kartu dobrodružství tahá opět hráč s nejvyšší iniciativou (energií), to ale může být jiný hráč, pokud původní hráč neuspěl a kvůli otočení dračí destičky zelenou kostičku posouval dolů. @acedrac @pecovarhy 

Dále, abych se mohl pokusit uspět v dobrodružství, musím vlastnit, nikoliv odevzdat dva provianty. Tedy ve hře není zas až tak málo chleba. @czechpastor 

ad Karty schopností: Tady se o doplnění karet nemluví v žádných pravidlech. Hrajeme tedy tak, že dobíráme do celkových pěti až s dalším cestováním.

11.4.2022 16:46:34

Vybíráme z Bazaru

Kyvadlo vo folii
Kyvadlo vo folii
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas