HeroQuest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Stephen Baker
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové vydání hry pod hlavičkou Hasbro

Kamarád našel tento článek:
https://www.polygon.com/2020/9/14/21436333/heroquest-board-game-revival-hasbro-announcement-time-release-date-price

Odpočet zde:
https://heroquest.avalonhill.com/en-us
15.9.2020 13:01:20

A nejen to

http://www.gamezoneminiatures.com/tienda/en/89-heroquest-25th-

15.9.2020 13:34:59

Re:

Mazec :-)

15.9.2020 13:49:36

El Ďábel
Ale tohlw je pokud se nepletu celkem mrtvá záležitost, aspoň už se to pár let táhne a nemyslím si že by se něco změnilo.

15.9.2020 14:24:25

Froggery
Ta o tom nevím... Tedy, že by to bylo úplně mrtvé.
Jen jsem četl pár lidí si stěžovat, že do toho šly a nakonec by dostali dříve Heroquest 2.0 (tedy asi ten, na který běží odpočet).

Každopádně znovu vyjde a to je hlavní :)

15.9.2020 14:31:58

Froggery

Tak jsem jim zkusil napsat a už dorazila i odpověď... Část mailu:

Ahoj Jakub.

Yes, it is possible pre-purchase Heroquest, the special edition.

I must warning you that Heroquest official release it's on delay, it has not
yet been established release date. It is for this reason that we indicate it
in pre-order at our online store.

Release date information will be made public, in an extensive manner to all
patrons, supporters and customers on www.heroquestclassic.com and in our
online store www.gamezoneminiatures.com


Tak, že by přecijen dvě verze Heroquestu? :)

15.9.2020 20:11:11

El Ďábel
Tak je možný že to třeba po nějakých sedmi letech co to je pořád v tomhle stavu dotáhne i když na to nemá licenci,ale osobně bych mu žádné peníze raději nedával a vzal tu oficiální verzi od Hasbro.

15.9.2020 20:23:42

Froggery
Jj, teda chtěl jsem se pustit do výroby, když uvolnily podklady.
Ale naštěstí nebudu muset :D

15.9.2020 20:25:45

Heroquest 25th Edition

Tu Gamezone “edici” prosim ignorujte pro vlastni dobro.

Long story short: Pred sedmi lety s velkou slavou manik spustil kickstarter, vlastnik licence na jmeno Heroquest (Chaosium) se ozval a KS jim projekt zrusil. Tak sel na jinou platformu, zaklinal se ze prava ma osetreny a ze to nutne musi stihnout vydat do r. 2014 jinak to prece nebude 25th anniversary... stejnej vysledek. Napotreti pouzil spanelskou platformu Lanzanos, ktery mu to dovolili dojet do konce, vybral obrovskej ranec a od ty doby (7 let) ukazal par figurek, vydal prohlaseni ze “to bude az to bude”, prestal komunikovat s backerama, ale na strankach spokojene (uz 7 let!) na hru prodava predobednavky... ted navic s vymluvou na virus a ze “spolecne to zvladneme”. Resilo se to hodne na BGG, podle vseho na nej Hasbro - majitel licence na hru nemuze dokud se backerum/zakaznikum nepokusi hru fyzicky dorucit. Zjevne se o to ani nesnazi, vsichni uz to s nim davno vzdali a podle par jeho vyjadreni a lidi co se s nim setkali je to neprekvapive hroznej konojeb...

15.9.2020 23:34:36

Polylux
Tak to děkuji za info :)

16.9.2020 00:40:39

Heroquest
Taky jsem chtěl vyrábět. Taky jsem koukal na tu 25 aniversary edici a skoro ji bidnul. A teď trochu uvažuju, že možná ještě vyrobím, nebo to Hasbro koupím.

Ale ... asi počkám, až dojde Dungeon Crusade a Altar quest. A možná to bude stačit :)

16.9.2020 07:46:14

Kampaň
Už byla spuštěna kampaň na novou verzi HeroQuestu, nicméně je to pouze pro USA a Kanadu :-/

https://hasbropulse.com/products/heroquest-game-system

22.9.2020 20:39:47

Nove vydani
Tak gratuluji, diky te nove infantilni grafice jsem usetril ranec penez.

23.9.2020 09:58:19

No nekúp to za tú cenu ...
Nad touto hrou som slintal ako decko niekedy začiatkom 90. rokov po otvorení hraníc v jednom z hračkárstiev na "západe" a nemohol som si ju kúpiť.
Dnes už je táto deskovka x-krát prekonaná množstvom nových a lepších, ale ... nostalgia je silná vec, dúfajme, že nám ju v USA zafinancujú a dostane sa časom aj sem k nám na starý kontinent za nejakú rozumnú cenu.

23.9.2020 13:32:33

Jsem zklamaný
Nějak tomu nerozumím čím nové vydání chce být. Pokud chtěli oživit Heroquest, tak měli získat práva a být věrni předloze, tj. mít styl figurek ze světa Warhammer.

Pokud chtěli lidem nabídnou stejný požitek jako kdysi z heroquestu, ale v novém stylu a kabátu, tak nechápu proč je vše kromě figurek, kompletně zkopírované z originálu.

Takhle se jedná o jakousi polovičatost, která asi měla potěšit všechny. Za mě teda velké mínus. Když od hry odmyslíte nostalgii a osobitý styl figurek a k nim art, pak by na dnešním trhu naprosto propadla, hry se zdokonalují a hry tohoto žánru obzvlášt.

Navíc za tu cenu... Heroquest je fajn nostalgická záležitost, tohle vydání je smutný pokus jej oživit.

Ale určitě to hit (myšleno finančně pro vydavatele), většina lidí už hry totiž jen sbírá :)))

23.9.2020 16:41:44

bounty
Vidím to dost podobně. Jako hru, kterou bych z nostalgie zahrál s děckama jsem od toho čekal ten jednoduchý design, co to mělo a ne všechno v detailním šedém plastu k malování za 150$. A ten super kartonový nábytek 100% Hasbro a vůbec, aby to vypadalo jako Hasbro hračka, jako jejich jiné hry a aby s tím zaplavili supermarkety a dalo se to koupit ve slevě za 800Kč :-D

No nicméně, 44 dní do konce a 1mil$ vybráno, takže podnikatelský záměr dobrý, nicméně za mě zklamání.

23.9.2020 18:54:21

Vybíráme z Bazaru

War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas