Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

here I stand přes Vassal

Hledají se hráči na hraní HIS před Vassal. Vzhledem k minulé zkoušenosti je jedinou podmínkou schopnost "bleskově" odpověd na e-mail, resp. odehrát svůj tah. Poslední pokus o hru přes Vassal skončil neúspěchem díky tomu, že se čekalo na odehrání tahu někdy i měsíc. Proto ti co se dostanou k PC s nainstalovaným Vassalem maximálně jednou za tři dny, prosím aby se nehlásili.
Ideální předatava je 1 týden= 1 kolo.
Jde do toho někdo :)?
3.2.2013 15:16:32

Další info
Ještě si dovolím odkázat na jinou diskuzi, kde v sašově příspěvku najdete spoustu dalších informací:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/here-i-stand-1310/diskuse/hra-pres-vassal-3370/

5.2.2013 09:13:22

chilly, sasa
...jelikož vy dva jste to již hráli přes vassal, očekáváme vaše postřehy a doporučení jak to hrát, abychom se vyvarovali případných chyb a jak tu hru udělat co nejkomfortnější.

5.2.2013 09:29:57

Klopik
Tak v prvé řadě je nezbytné poslouchat papeže a zbytek už se nějak vyvrbí!

Nejdůležitější je nezapomenout heslo! I když je to řešitelné, stejně je to zbytečné zdržení.

Kromě toho samozřejmě nezapomínat "zavírat" log. A já doporučuji vždy udělat a posílat vedle logu i save a vše, tedy i logy a savy protihráčů si archivovat.

5.2.2013 09:38:14

doporučení
Doporučené tipy jsou následující a ze skušenosti z minulé hry se osvědčily:
"TIPY NA HRU PŘES E-MAIL
Necelá polovina testovacích her Here I Stand se odehrála přes e-mail. Na více než tucet her přes e-mail se použil Cyberboard, aplikace fungující ve Windows, která sloužila jako pomocník pro hru přes e-mail (PBEM). Zde jsou některé tipy jak udržet hraní PBEM efektivní, bez ohledu na to zda používáte Cyborboard nebo jinou PBEM aplikaci.
Přerušení hry
PBEM hry probíhají hladce, pokud každý hráč odehraje svůj pohyb podle pořadí na tahu a celý svůj tah odešle v rámci jedné e-mailové zprávy. Nicméně karty boje a odpovědí mohou být zahrány v rámci soupeřova tahu a tím přerušit hraní. Navíc při pohybu pozemních nebo námořních jednotek, mohou další hráči provést zadržení, vyhnutí se boji, nebo ústup do pevnosti. Nejlepším způsobem jak zvládnout tyto situace je si uvědomit, že jediné akce ve hře, které mohou být přerušeny jsou:
-Akce Pohyb uskupení
-Akce Námořní pohyb
-Pozemní boj, námořní boj a zteč
Jsou i další akce, které dovolují přímý konflikt mezi dvěma mocnostmi (pirátství, pokusy o reformaci/protireformaci a náboženské disputace), ty však nemohou být přerušeny. (Výjimka: přerušení může nastat pokud papež vyvolá náboženskou disputaci v Německu a protestanti se musí rozhodnout zda nahradí, nebo nenahradí Luthera za jiného řečníka).
Při pohybu uskupení a námořním pohybu, může aktivní hráč pokračovat v pohybu, dokud není nutné, aby se nepřítel rozhodl, zda provede zadržení, vyhnutí se boji, nebo ústup do pevnosti. V tom okamžiku se hra přeruší a čeká se na odpověď nepřítele. Při pozemním boji a zteči, může aktivní hráč zahájit boj a oznámit jaké karty boje hodlá použít. Obránce následně zahraje svoje karty a vyřeší boj. Zahrání karet odpovědí
Nejkomplikovanější přerušení připadá na účet karet odpovědí (jelikož „odpověď“ mohou zahrát libovolní hráči v průběhu tahu jiného hráče). Nicméně je pouze 8 různých karet odpovědí. Doporučené zacházení s jednotlivými kartami při PBEM, je popsáno níže. Všimněte si, že některé z těchto doporučení způsobí, že se akce „vrátí“ zpět v čase, do místa, kdy se odpověď nastala.Tento návrat doporučujeme, protože potom není PBE neustále zastavována, kvůli možnosti zahrání karet odpovědí.
- „Špatné počasí“, „Pakostnice“ : Zahrajte hned po obdržení e-mailu informujícím o pohybu, zteči, pirátství nebo námořním pohybu, který chcete zastavit.
-„Halleyova kometa“: zahrajte v libovolné přestávce mezi tahy
- "Lancknechti“, „Švýcarští žoldnéři“: používají se jako karty boje (je možné je zahrát po vyhlášení boje, ale před jeho vyřešením)
- „Obléhací dělostřelectvo“, Profesionální veslaři“: Zahrajte hned po obdržení e-mailu informujícím o zteči, námořním pohybu, nebo námořním zadržení, které chcete upravit.
-„Wartburg“: Protestanti musí zrušit kartu události, hned po obdržení e-mailu informujícím o jejím zahrání. Protestanti nemají dovoleno vyčkávat, dokud neuvidí vyřešení celé události a pak teprve zahrát tuto odpověď. "

- Pro diplomacii se potom dopuručuje čas. limit 48 hodin
- Doporučuji do logu poisovat co právě děláte a na konci tahu napsat komu předáváte, nebo že přerušujete a čekáte na odpověď
- určitě posílat log i sav
- log i sav bydem číslovat ať je jasné, který je poslední např. HiS0001, HiS0002 atd.

- Mechanismus fungoval dobře. Zaseklo se na tom, že někteří nereagovali i měsíc
- Kdyby se stalo že budete pryč - dovolená atd. dejte vědět ať víme proč stojíme

5.2.2013 09:43:23

Diplomacie
Z předchozích zkušeností mám za to, že 48 hodinový limit na diplomacii nefunguje. Je lepší se s tím smířit a nechat hráče ať sami nahlásí, že už jsou hotovi.

(Ještě možná zbytečná poznámka, nezapomínat na to, že diplomacie nastává až po rozdání karet.)

Jo a nevím jak to funguje v téhle verzi modulu, ale zahrané domácí karty odkládat na svou domovskou "základnu" ať mají ostatní hráči přehled, zda už byla domácí karta zahrána.

5.2.2013 09:58:02

chilly
...když klikneš na políčko ,,hand count", tak vidíš, jestli má na ruce domovskou kartu či nikoliv.

5.2.2013 10:10:27

Klopik
To ano, ale vím, že to blblo, protože po odkliknutí odehrané domácí karty se vracela do ruky. Ale jak říkám, už možná funguje bez problémů.

5.2.2013 10:19:28

Vassal
Tak jsem si zkoušel zapnout hru ve Vassalu a zatím je to pro mne vcelku chaotické, ale do toho se dostanu :)

5.2.2013 10:26:42

all
...chce si tu hru spustit a zkusit si nějaké tahy a ošahat si herní systém. jediné na co jsem stále nepřišel, jak si náhodně hráči tahají diskutéry do debat a dobyvatele a objevitele pro nový svět...

5.2.2013 10:43:44

Klopik
Jak už jsem psal, možná si to přeskočil:

Náhodné výběry jsme nechali na kostce, tedy například při výběru ze čtyř debatérů se mezi ně rozdělili čísla 1-4 a na 5 a 6 se házelo znovu.

Stejně tak u objevitelů. Zde je dobré připomenout, že konkrétní objevitelé se losují až v osmé "New World" fázi.

Takže hráč končící "Winter" fázi, popřípadě hráč začínající "Card Draw" fázi losuje objevitele/dobyvatele a zároveň vyhodnocuje jejich výsledky.

5.2.2013 10:57:03

chilly
...jak to tedy funguje v praxi? Papež bude chtít diskutovat a má na výběr ze čtyř řečníků, protestant může diskutovat se třemi řečníky.
Oni si je očíslují a jiný hráč jim na ně hodí kostkou a oznámí výsledek?
Já sice nehraju za ani jednoho, jen by mně zajímalo jak to bude fungovat.

5.2.2013 11:17:44

Boje
Kdyby snad v sobě některý z hráčů nenašel dostatek zbožnosti a došlo by na krvavé boje mezi velmocemi, při minulé hře se nám osvědčil tento postup:

Útočník oznámí kolika jednotkami útočí a zahraje Combat karty a předá log obránci.

Ten odehraje své Combat karty a odháže kostky za útočníka i obránce. Následně odebere svoje ztráty a případně provede ústup. Pak předá log útočníkovi.

Útočník nakonec odebere své ztráty a pokračuje v impulzu.

5.2.2013 11:19:16

Klopik
Zkusím příklad:

Protestant zahajuje disputaci za CP (tedy ne na základě eventu) a to v Německu.

Nemá žádného "unaveného" debatéra, takže otevřeně - v "chatovacím" okénku Vassalu přidělí svým čtyřem debatérům čísla: Luther - 1, Melanchton - 2, Bucer -3, Carlstadt -4, 5 & 6 - háže se znovu.

Pak hodí jednou kostkou a výsledek 6 - háže znovu a výsledek 1. Debatérem za protestanta je Luther.

Nyní je na protestantovi, aby zvolil, zda bude za papeže vybírat z "unavených", nebo "neunavených" debatérů. Pro příklad unavení jsou Campeggio a Cajetan, neunavení Eck, Aleandre a Tetzel.

Protestant volí unavené a opět otevřeně přiděluje čísla Campeggio - liché, Cajetan - sudé.

Protestan hodí kostkou a padne - 2. Debatérem za papeže je unavený Cajetan.

Nyní protestant spočítá kostky a píše do chatu:
"Protestant má 3 kostky jako útočník a 4 kostky za Luthera tedy 7 kostek celkem.
Papež má 1 kostku za unaveného obránce a 1 kostku za Cajetana, tedy 2 kostky celkem"

Následně píše a háže:
"Hážu za protestanta"
7 dice - 6, 6, 5, 5, 2, 1, 1

"Hážu za papeže"
2 dice - 2,1,

A následně vyhodnotí a provede následky hodů - zprotestantní čtyři políčka a zesměšní Cajetána (1 bonus VP pro protestanta).

5.2.2013 11:36:42

chilly
ok, dík.
Ahá, Takže celý postup popisuje do chatu, včetně číslování. Teď už tomu rozumím.

5.2.2013 12:04:08

Klopik
Taky jsem si to před první hrou neuměl představit, jak to bude probíhat.

Kdybyste vám bylo cokoli dalšího nejasné, pište, zkusím dát další příklad.

5.2.2013 12:20:45

chilly
díky za vysvětlující příklad:-) Takže když protestant při vyvolání disputace náhodně vybere ze svých "čerstvých" řečníků - může náhodně vybírat z papežových řečníků, ale může si zvolit zda z "unavených" nebo z "čerstvých"? Není lepší tedy vždy vybírat z těch "unavených"? (menší počet kostek při obraně)?

5.2.2013 15:30:44

yossarian
Samozřejmě ve většině případů to tak bude, nicméně se určitě několikrát za hru stane, že bude výhodnější druhá varianta. Představ si případ, kdy budu jako papež volit mezi výběrem z unavených Luthera, Melanchtona a Bucera a neunaveného Carlstadta.

Pak budu logicky vybírat z neunavených - jisté 3 kostky a ne unavených - minimálně 3 kostky ale nebezpečí až 5 kostek.

5.2.2013 15:42:15

diplomacie
Nějak bych to omezil a třeba s možností prodloužení. Základ 48 hodin s tím že když bude někdo potřebovat více času, protože se mu někdo třeba neozval, tak dá echo a prodloužíme to o 24 hod.

5.2.2013 18:04:56

diplomacie
...nemám problém poskytnout svůj telefon, aby diplomacie probíhala rychleji a efektivněji.
Jak to vypadá se spuštěním hry? Na co nebo na koho ještě čekáme?

5.2.2013 18:21:05

Diplomacie
Sasa

Já nechci malovat čerta na zeď jen jsem si připomenul zkušenosti z minulé hry. Tam nebyl limit 48 hodin dodržen snad nikdy.

Klopik

Je to samozřejmě věc osobních preferencí, ale to psaní depeší má svoji neopakovatelnou atmosféru.

5.2.2013 18:40:18

diplomacie
Možná už mi slábne paměť, ale mám nějak zafixováno, že jediný problém v rychlosti nebyl s dipomacií. Ta že byla vcelku svižná.
A jak na to koukám tady tak to v totmto případě bude svižné určitě :)
Jsem určitě pro zasílání e-mailů v ramci diplomacie. Speciálně na chillyho resp. Jindřichova psaní jsem se vyloženě těšil. I když mě v nich s mými návrhy na alianci proti papeži poslal někam, byla radost si v nich číst :).
Mobil vám na sebe pošlu. pro každý případ.

5.2.2013 19:06:08

Začínáme?
Přidávám se ke Klopíkovi s otázkou, kdo ještě neposlal svůj email. Už se těším jako velké dítě!

5.2.2013 21:25:48

spojení
Ještě se mi nevrátil posel od Vysoké Porty. Asi se zdržel někde cestou na neklidném Balkáně. Klopiku?

5.2.2013 23:30:03

all
...můj posel dorazil jako první, ale proradný angličan ho hned schodil do Temže :-)

Vše funguje, sasa založí hru a každou chvíli pošle první log. protestant nechť hned odehraje své Lutherové teze atd.

6.2.2013 08:33:17

vyřešení spojení
Omlouvám se Vysoké portě. Náš vyslanec byl při návratu považován za špeha, omylem uvržen do Toweru a popraven.
Vytvořím první log a pošlu ho všem. Následně nechť Luther zahájí svoji reformaci přibitím svých tezí na wittenberský kostel a způsobí tím papežské booení hlavy a mnoholetý náboženský boj.

6.2.2013 08:36:26

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas