Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

here I stand přes Vassal

Hledají se hráči na hraní HIS před Vassal. Vzhledem k minulé zkoušenosti je jedinou podmínkou schopnost "bleskově" odpověd na e-mail, resp. odehrát svůj tah. Poslední pokus o hru přes Vassal skončil neúspěchem díky tomu, že se čekalo na odehrání tahu někdy i měsíc. Proto ti co se dostanou k PC s nainstalovaným Vassalem maximálně jednou za tři dny, prosím aby se nehlásili.
Ideální předatava je 1 týden= 1 kolo.
Jde do toho někdo :)?
3.2.2013 15:16:32

přes Vassal
Já se hlásím a je mi jedno za koho budu hrát.

3.2.2013 15:19:53

Vassal
Byl jsem účastníkem oné nešťastné partie (mimochodem velice zajímavé).

Rád si to zopakuji a pokud to poběží svižně, tím lépe. Vassal mám na notebooku, na kterém jsem v podstatě nepřetržitě.

3.2.2013 16:35:44

Vassal
Count with me boys!

3.2.2013 20:42:55

vassal
hlásím se jako zájemce o hru přes vassal. A jako naprostý začátečník bych si případně rád zvolil Turky - zdají se mi jako nejlehčí pro seznámení s hrou přes email (vassal).
Na pc jsem neustále od rána do večera.

4.2.2013 08:43:10 | Upraveno autorem (porovnej)

vassal
...tak už je nás pět, tak ještě jeden odvážlivec a nadšenec :-)

4.2.2013 14:09:58

yossarian
Je to jenom můj názor, ale podle mého je při scénáři 1517 nejlepší na naučení protestant. Prvních pár kol řeší jen náboženství. V klidu se naučí pracovat s kartami a nedojde žádné nevratné úhony.

4.2.2013 14:45:05

vassal
Tak já bych do toho asi taky šel, ale s Vassalem zatím nemám žádné zkušenosti, pokud to nevadí..

4.2.2013 15:04:00

vassal
Fajn, tak je nás už šest. Sasa to zrejmne zmoderuje.
Já taky ještě nehrál přes vassal, ale hru mám rád, tak to chci zkusit.
kazdy by si mel napsat, za koho chce hrát. Jak jsem psal níže, budu hrát za toho, kdo zbude.

4.2.2013 15:07:30

národ
Mně je to taky vcelku jedno, jen nechci Turky :)

4.2.2013 15:17:56 | Upraveno autorem (porovnej)

jdeme do toho
Obecné pokyny:
Vassal zde: http://sourceforge.net/projects/vassalengine/files/VASSAL-current/VASSAL-3.2.2/VASSAL-3.2.2-windows.exe/download
Modul navrhuji nejnovější 2.7. : http://www.vassalengine.org/wiki/Module:Here_I_Stand.

Pošlete mi prostřednictvím SZ svůj e-mail a já vás obešlu, ať máme na sebe kontakt.

Ať se to rozhýbe ještě jsem nehrál za Anglii, papeže a protestanta. Docela rád bych zkusil několik svateb. takže bych si vzal, pokud někdo není vyloženě proti, Anglii.
Chilly má asi pravdu, že na začátek je dobrý protestant, proto nechávám yossarianovi na zvážení jestli nechce šířit místo islámu reformaci :)

4.2.2013 15:18:18

Velmoc
Je mi vcelku jedno za koho budu hrát, jen by asi bylo trochu nudné, kdybychom si se sašou zopakovali tandem Anglie-Francie.

4.2.2013 15:18:52

Národ
Oki, tak já vezmu nejradši buď Francii, nebo Papeže.

4.2.2013 15:32:19

výběr národa
je mi asi jedno jestli budu šířit protestantství nebo islám:-) I když raději protestantství.
Jestli myslíte, že je to pro začátečníka jednodušší - tak klidně vezmu Luthera:-)
Trochu si ale nejsem jist, zda jsem dobře pochopil ty disputace....niméně to raději ještě jednou vše nastuduji:-) Beru tedy s konečnou platností protestanty!!!

4.2.2013 16:13:43

to death
Tak si vem Francii a chilly ať si vezme papeže aspoň si pokecám i s někým jiným :-)

4.2.2013 16:39:23

sasa
ok, nejsem proti :) takže zbývá už jen Turecko a Španělsko na rozebrání.

4.2.2013 16:56:36

Habsburg, Turek, Protestant
Jak se tu večer ukáže Ecan, tak se domluvíme kdo si co vezme.
Nechal bych mu i na výběr Protestanta, pokud by se na něj cítil. Protestant není těžký, ale pokud se necítí na to kolik kostek na co je potřeba, tak ať neopravujem yossariana stále.
My co to budem hrát přes vassal poprvé, tak bych přivítal nějaký manuál anebo telefon na někoho, kdo mi poradí než se naučím ovládat tlačítka :-)

4.2.2013 17:17:13

Klopik
ten manuál na tlačítka by byl asi dobrej nápad, - nebo přítel na telefonu:-)
ta poslední věta nebyla prosím určena pro 4% menšinu - jen taková slovní hříčka!

Jinak jsem se díval opět do pravidel a snad by ty počty kostek při disputacích atd. nemusely být až takový problém :-). Ale počkám co tedy zbyde:-)

4.2.2013 18:08:36

Habsburg
Ještě bych rád podotkl, že za Habsburka by měl hrát někdo, kdo už to má nahrané a nejlépe někdo kdo už za něj hrál.

4.2.2013 18:16:09

yossarian
Protestant má výhodu, že v podstatě polovinu hry nemusí téměř nic sledovat a jen si hraje na sebe. Ale je to takové čistě o kostkách :) musí Ti to dobře padat, jinak máš v podstatě smůlu. Jinak kostky jsou v pohodě, sice ze začátku se budeš asi chvilku topit, ale rychle to přejde do krve.

S tím, že by měl hrát za Habsburga někdo hry znalý určitě souhlasím, proto raději volím někoho jiného :) mám za sebou pouze hry za protestanty a Angličany a u obou je to krapet jiné.

4.2.2013 18:36:06

Habsburg
Pokud na mně zbude Habsburg, nebude mi to vadit, hrál jsem již za všechny (otázkou je jak moc dobře nebo blbě jsem za ně hrál:-)
Stáhl jsem si Vassal i modul na pc, založil hru a zkouším si tahy. Jediné na co jsem nepřišel, jak se náhodně losuje objevitel či dobyvatel, abych nevedel koho si táhnu.

4.2.2013 18:56:59

Klopik
Tuším jsme si házeli kostkou.

Vyhodnocování objevů má na starosti buď Protestant, nebo Turek, takže objektivita je zaručena...

4.2.2013 19:19:14

Habsburk
Pokud to nikomu nebude vadit, tak bych si klidně vzal Habsburka, mám za sebou několik her (sice solo, ale i z toho se mechanismy a obecná strategie naučí O:)). Navíc mám rád výzvy a hodně se ztotožňuju s názorem Eda Beache na Habsburky v jeho poznámkách ve Scenario Booku :). Takže asi tak.

4.2.2013 19:50:08

rekapitulace
Klopik - Turek
Ecan - Habsburg
Sasa - Angličan
Deathmers - Francouz
Chilly - Papež
Yossarian - Protestant

Máte všichni stažený vassal a modul 2,7 his?
Všichni souhlasí s přidělenou mocností? Máte poslední možnost změny :-)

4.2.2013 20:18:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Klopik rekapitulace
já mám staženo vše - teď to jenom rozchodit a ještě jednou prostudovat pravidla:-)

4.2.2013 20:39:06 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas
Souhlasím s rozdělením.
Odeslal jsem vám zkušební e-mail, pokud jste ho obdrželi odpovězte na něj a tím bude spojení navázáno. Během zítřka doladíme organizační a technické detaily a budem to moci spustit.
Váš
Jindřich VIII. z boží milosti král Anglie a Irska, uchazeč o trůn francouzský, věčný rozmnožitel říše toužící po rozvodu s Kateřinou Aragonskou.

4.2.2013 22:51:54

Vybíráme z Bazaru

Riverside
Riverside
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas