Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game

xxxxxxxooo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Hall or Nothing Productions
Nuts! Publishing
Schwerkraft-Verlag
Autoři: Tristan Hall
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

info

Ahoj niesom nejak extra dobrý anglictinar, ale niektore veci zlvadam prelozit v pohode, chcel by som sa informovat , ci sa mi hra oplati zakupit , ci radsej najst nieco ine ? dakujem za info … popripade niekto preklad pravidiel ?

7.8.2021 11:45:24

Z hlediska angličtiny je na té hře největší peklo návod, je v něm dost drobných pravidel, které je třeba nějak vstřebat. Na kartách je většinou text krátký, ale i tak je nějaká znalost angličtiny nutná. Tam se těžko radí. Jinak ta hra ale exceluje po vizuální stránce, ty karty jsou krásné.

7.8.2021 13:16:35

Kodak : …ďakujem za odpoveď , nejako mi neprišlo upozornenie…tak lebo uvazujem nad nou,  co sa týka tej vizualnej stranky je to super ,taktiež sa mi velmi páči žáner hry , tak premýšlam ze sa do toho pustim a tým navodom sa nejako preluskam ale niesom si celkom istý :/, aké dojmy si mal ty z tej hry ?

25.8.2021 13:23:58

@Sapijak Já se k tomu dostal trapně asi jen dvakrát někdy vloni a pak už jsem zase neměl čas se k tomu vrátit (i když bych chtěl).. Každopádně: hrál jsem to v sólu a vždycky mi ta hra trvala přes dvě hodiny, aniž bych se dostal ke konci. Částečně to může být i častým koukáním do pravidel, i tak je to ale dost na dlouho s poměrně vysokou obtížností, která je odvislá, jak ti padají kostky - to se nechá podle novějších pravidel ovlivnit (za úspěch se bere při hodu i 4, a ne jen 5 a 6). Jinak ty různé odchylky od pravidel potom dávají logicky smysl, takže po těch dvou hrách se v těch mechanikách vcelku v pohodě zorientuješ. Takhle se to dost těžko vysvětluje, ale jak ta hra vypadá na poprvé hodně nepřístupně a složitě, tak věřím, že po pár hrách teprve ukáže, co v ní je :-) . Na bgg jsou případně ke stažení i různé průběhy kola, co dělat, když něco - to při tom hraní může minimálně zpočátku taky pomoct. Já osobně hodně dám na vizuální stránku, takže jsem do nákupu šel i s vědomím té nepřístupnosti, ale po těch pár hrách už vím, že tuhle hru rozhodně prodávat nebudu a čas od času ji zahraju.. Jinak ale vůbec neporadím, jak se to bude chovat při hraní ve skupině více hráčů, tam už asi bude herní doba dost narůstat a bude dobré, aby aspoň někdo uměl ty pravidla hodně dobře.

25.8.2021 16:08:40

Naprostý souhlas s Kodakem. Jen pár věcí na doplnění.  Hru jsem kupoval především pro sólo hraní a z tohoto pohledu mě nezklamala. Hrál jsem i ve dvou, kdy hra není špatná, ale to raději sáhnu pro jinou hru. Člověk nemá tolik času si pročíst ten příběh a užít si to jako v tom sólu :-) 

Ano, hra je opravdu těžká, nemusí padat kostky, můžeš narážet na těžké nepřátele nebo na složité úkoly. Ale i tak jsem si tu hru užíval a měl jsem radost z každého úspěchu. A těch možností, která hra nabízí je opravdu hodně. Pokud zvolíš tuto hru, tak určitě neprohloupíš.

25.8.2021 17:03:26

hoši , ďakujem vám velmi pekne za stručné info o hre, čo sa týka ludí alebo partie na hranie to nemám, povacsinou hravam solo , takze pustim sa do toho a verim ze sa dostanem k tomu a uzijem si to, lebo uz je to doba co po nej kukam :) …este raz vdaka :)

25.8.2021 19:26:13

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: The Card Game - sbírka + bindery
Star Wars: The Card Game - sbírka + bindery
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas