Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Poraďte - Ghost Stories- Záchranáři - Pandemie

Ahoj, poraďte prosím. Prošlo mi rukou Pandemie, Záchranáři a nikdy nás extra nezaujali. Proti kooperativkám nic nemám. Ale člověk zahraje 2x a více nemusím. Je Ghost stories v něčem výrazně jiná a lepší? Přijde mi podobné, speciální vlastnosti hráčů, chodit okolo a hasit oheň, ničit nemoci. zahánět duchy. Navíc leda házení kostkami. Prosím, kdo máte zkušenosti o reakci. Díky
27.5.2015 07:49:25

Kubrtvideo
Už jsi viděl Deskofobické video s představením Ghost Stories?

https://www.youtube.com/watch?v=HRf7PJV2Lyw

Je tam stručný úvod, průlet pravidel a pak celou hru hraju a popisuju...

Jinak s Požárníkama ani Pandemií bych to nesrovnával. Přijde mi to dost odlišné. Ghost Stories se dost blíží spíše principu Tower Defense.. Rozhodování ve hře jsou tady dost jiná a i je dost jiná atmosféra. Pocit bezmoci tady z tebou zmíněných her je asi nejvyšší. Navíc pravidla jsou i celkem jendoduchá a hra má dobře fungující rozšíření, která hru významně rozšiřují.

27.5.2015 08:27:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Ne.
Odpověď zní: Není, je to v těch ohledech, které jmenuješ, stále stejné. Mechanismy se v něčem liší, ale pořád jde o v principu o totéž - postavy dokáží některá pravidla porušit, informace jsou víceméně otevřené, AI hry je přímočará, mění se jen úvodní setup a některé posloupnosti. Některé hry jsou s rozšířeními bohatší, ale v principu stále totéž (což osobně nemíním jako chybu). Pokud chceš něco jiného v rovině kooperativních her, pak:

semi-coop: Dead of Winter, Shadows over Camelot
scenario-based: Robinson Crusoe
dexterity-based: Escape, Dungeon Fighter

Ultimátní kooperativka je ovšem Hanabi, jen to vyžaduje správně naladěnou skupinu.

27.5.2015 08:45:27

když Hanabi
tak ještě The Game. Má vyjít u MindOKu, je v lecčems podobná, ale podle mě si ji víc užiješ se skupinkou, která není tak sehraná. Na Hanabi už to fakt chce hodně dobře dedukující lidi a lidi na podobné, ne-li stejné vlně.

27.5.2015 09:04:39

Arkham a Eldritch; Space Alert
Zkus Arkham Horror nebo Eldritch Horror, je to jiny zazitek nez Pandemic, hlavne pro ty s bohatou fantazii, ktere herni svet dostatecne vtahne. Jenom je to hrani na cele odpoledne, coz muze byt proti rychle partii pandemicu nevyhoda, ale dle meho se vyplati :)

Ultimatni, originalni a u nas doma asi nejoblibenejsi koop je Vlaaduv Space Alert. Na uspechu se hodne odrazi komunikacni schopnosti a taktika a obe zminene se (aspon u nas) s kazdou dalsi hrou zlepsuji. A na to je hra pripravena tim, ze si ji muzes delat tezsi a tezsi, az nemas problem a koupis si rozsireni. A ejhle! Dalsi vyzva v podobe cervenych hrozeb a über-vyzva s dvojityma akcema (na kterych jsme si parkrat vylamali zuby a s respektem je odlozili na pozdej). SA proste doporucuju vsema dvaceti!

Robinsona a DoW jsem jeste nehral, ale chystam se na ne hned jak vyjdou v cestine.

27.5.2015 11:10:08 | Upraveno autorem (porovnej)

díky za reakce
díky za reakcim asi do toho pujdu. no jde také o to, že kooperačku většinou jen s partnerkou ve dvou, případně s hráči začátečníky - nekonfliktní. Tak musí být pokud možno co nejjednodušší pravidla. Robinson Crusoe bude asi super, ale těch těch množství žetonů. :( Rozšíření říkáte, že jsou taky skvělá a teda chápu, že díky spouštění akcí ve vesnici (větší výběr možností tahu) je tato hra o třídu dále než staré kooperačky. diky

27.5.2015 13:19:12

ve dvou
Space Alertu jsme taky nahrali nejvic ve dvou se zenou. Je to pak trochu jednodussi (kazdy hraje dve postavy, a sam se sebou je rychlejsi/snazsi domluva nez s hracem u stolu), ve ctyrech to ma pak zase trosku silnejsi naboj.

27.5.2015 14:25:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Al

Ghost Stories
Za sebe musím říct, že se mi na GS právě líbí, že nabízí docela dost možností, jak v tahu postupovat. Hra je dobrá sama o sobě, rozšíření jsem zatím nepotřeboval. Záchranáře neznám, Pandemic jsem kdysi viděl a připadalo mě to hrozně suché.

27.5.2015 17:37:32

Velmi těžká hra
Hojas Pawlismane, hru si kup. Mají teď za doré peníze. Ale pozor....dáno asi 12 her na nejlehčí obtížnost a ve 4 hračích ani jednou výhra. Jen jednou jsme se dostali k inkarnaci. Nevím nevím, jak dlouho nás tato hra bude bavit, ptž nám dáva tak neuvěřitelně pokouřit, že tě to pak ani nebaví.......to házení kostkou, kdy 3 krát v řadě nedáš 1 červenou je prostě k zbláznění......zlatej Pathfinder, který mimochodem u nás VEDE.

14.6.2015 15:46:24

ghost stories
Za mňa Ghost Stories v kooperačkách vládnu. Tie prvé hry sú často taký strašiak, kedy ti to dá seriózne nekompromisný preplesk bez možnosti sa poriadne nadýchnuť (v tom balíku fakt nie je jediná dobrá karta) a pošle pod drn skôr, než sa dokážeš zahriať, no akonáhle do toho začneš vidieť zhruba na pár ťahov dopredu, tak už to ide. A keď k tomu vysypeš White Moon, tak sa dostaví aj trošku viac pocitu, že to máš pevnejšie v rukách a trochu viac šancí na úspech....len treba kombinovať, taktizovať a neskúšať to troma kockami na dva alebo tri úspechy :-))

14.6.2015 17:36:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Ghost Stories
Takže hlásím první výhru. Desky: zelený mantra, červený dance of the winds ( posun mnicha ), modrý heavenly gust ( akce + vymítání) a zelený strenth of the mountain ( kostka navíc ). Uprostřed vesnice jsem měl Buddhist Temple( hraji tak defaultně, ale tady to asi nemělo vliv) . Inkarnace Nameless, kdy modrý za podpory žlutého a Jing tokenu mu dal na zadeček 5 duchů po objevení. To moje pumpování rukou po výhře jako při golu hokejistů v nároďáku - k nezaplacení. V tomto setupu hra pod kontrolou ( ještě 2 hry zpět jsem tu nadával na lidi co to umí dohrát .. HAHAHA) a konečná ztráta Qi tokenu 1-2 na mnicha ( měl jsem 4 Qi tokeny / na začátek ). Opravdu jsem využil min. 4 Budhy ( tuto kartu hraji tak , že mnich dostává obě figurky a to si myslím, že je špatně, ptž v pravidlech není množné číslo )..... Takže po této hře GS opravdu opravdu prodávat nebudu. Ptž dohrát GS asi nebude každodenní pošušnáníčko, ovšem ta radost pak, no jsem se smál jako malý Jaryn.. Hra trvala něco málo přes 1 hod.

14.6.2015 22:40:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Elkrajico
Hej hej, budhov pekne po jednom. Jedine s modraskom, ked zvladne dva krat dedincana zneuzit, sa daju jednym vrzom vziat obaja....alebo potom iba s jing-jang podporou. Kazdopadne ovacie a gratulacie k prvemu zarezu :-)

15.6.2015 00:29:20

Grogodil
JOJO, Budha bude po jednom. Ale na začátek je potřeba si udělat pravidla tak, že to jde dohrát......ted už budu jen přikládat polínka.

15.6.2015 08:43:51

Vybíráme z Bazaru

Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas