Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Frustrační hra aneb co je špatně

Včera jsme hráli Ghost Stories poprvé. Hráli jsme na super-nejlehčí obtížnost, tj. s pěti Qi na začátku pro každého. Atmoška výborná, bavilo nás to, ale pořád to nějak nechutně houstlo. No, nakonec jsem umřel a naž mě oživili, postupně to každé kolo vykosilo všechny jednoho po druhém. A to 3 karty před Wu-Fengem.
Nevím, co jsme dělali špatně a jestli je nějaká chyba v pravidlech (Kruh motliteb jsme hráli tak, že snižuje o jedna, duchové postupovali správně, tj. v "upkeepu" o jedno pole, atd.) Nejsme úplní zelenáči (ve hrách, ne v Ghost Stories), tak nás tahle tvrdá porážka zaskočila... a naprosto nechápeme, jak se dá hrát vůbec na nejlehčí obtížnost se 4 Qi nebo dokonce na jakoukoliv jinou.
Poradíte něco? My jsme si hodně hlídali, aby duchové neobsazovali vesnici, většinou jsme měli otočené jedno políčko maximálně, jednou dvě. Ale dojeli jsme na životy. Moc nepadaly kostky - vůbec ty kostky, to je v téhle hře peklo.
Každá rada či postřeh vítány...
10.1.2010 12:44:12

...
Tak další 3 prohrané hry :-D to se pak hraje blbě, když ani se 4 kostkama nevyženem ducha s obranou 1 :-D
Ale neva, jen bych se chtěl zeptat, jestli mi nemůžete pomoct ještě s jedním zapeklitým pravidlem a jak to hrát správně.

Mnich stojí na rohové destičce a vyhání současně 2 duchy. Podaří se mu vyhnat pouze jednoho, ale jako odměnu dostává volbu libovolného žetonu. Můžu si vzít žeton v barvě toho druhého ducha a ihned jej na něj použít? Nebo se musí vyhodnocovat obě "bitvy" současně a žeton si musím schovat na příští vymítání?

16.3.2012 10:48:29

fstibo
Co myslíš? :-) U téhle hry samozřejmě platí vždy ta horší varianta, takže žeton si vezmeš, ale uplatnit ho můžeš až v dalším vymítání. Jinak v GS mám nahráno mnoho desítek her, v současnosti to hraju pro zábavu i na iPadu a hra mě občas taky vyklepne, ale už to musí být svinsky špatná konstelace duchů.

16.3.2012 13:15:45

Vybíráme z Bazaru

Catan Junior od Albi
Catan Junior od Albi
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas