Gears of War: The Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Gears of War: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

oficiálně oznámeno

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2266
18.5.2011 21:14:58

Beholder
Však ti nikdo nebrání si koupit anglickou verzi ;-). Já si stejně jako v případě Civilizace počkám na českou (snad bude).
Jen co bude Gears of War v prodeji, tak pošlu dotaz BF jak to vidí s lokalizací a uvidím na čem jsem. Případně to můžu z wish-listu vyhodit. I tak už mám her dost.
Vždyť ono tady o případný překlad vůbec nejde. Hlavní je, aby hra jako taková byla skvělá a bavila. To je určitě to, oč ti jde nejvíc :-), a nejen tobě.

20.8.2011 11:06:20

Preklad
Pokud nejaka dobra duse prelozi aspon manual tak do toho pujdu, kartama se uz nejak prokousu nebo pockam na preklad :D. Ale tohle jde na prvni misto ve wish-listu v kazdym pripade :)

24.8.2011 12:36:11

to Deth
No nevím, jestli má smysl lokalizovat dalšího Dooma :-) Ale uvidíme, nechme se překvapit ...

24.8.2011 12:38:14

to Merlin
Minimalne z marketingovyho hlediska to smysl ma, za mesic nebo dva ma vyjit Gears of war 3 a tohle se pekne sveze na vlne ;)

24.8.2011 14:33:08

to Merlin
Můžu s klidem a radostí říci, že to s Doomem má hodně málo společného. Normální člověk to sice podle krabice moc nepozná, ale normální člověk pravděpodobně Dooma deskovku stejně nehrál.
A TeCZko má naprostou pravdu. Mohlo by se to svézt na úspěchu konzolové hry. Ale to by musel Blackfire nějak ošetřit, aby se deskovka prodávala (nebo alespoň prezentovala) i v obchodech s konzolovými hrami. To je podle mě nejlepší možnost, jak hru dostat k její cílové skupině.

24.8.2011 16:00:41

Deskovky v game shopu
No v JRC uz Blackfire rozhodne zelizko v ohni ma ;)

http://www.jrc.cz/kategorie_ostatni_deskove_hry

24.8.2011 22:16:36

to Fuf00n
Mno, chodívám do JRCčka v Ostravě celkem často, ale ještě jsem tam nikdy žádnou deskovku na pultu neviděl. Na e-shopu je to sice moc pěkné, ale ani o tom jsem nevěděl, že tam jsou a to na jejich stránky taky chodím celkem často. Standardní postup - zadám adresu hlavní stránky, odkliknu, ihned po načtení kliknu na PS3 a na zbytek se ani nedívám. Řekl bych, že to je standardní postup mnoha uživatelů, takže to moc marketingově vyspělý tah není. Kdyby to ale nasadili s nějakou velkou reklamou do prodejen, nebo kdyby ke každé hře (i objednané z e-shopu) dali letáček, že vychází třeba GoW deskovka, tak by to podle mě byla jiná. Lidi se o tom jinak nedozví.

25.8.2011 00:04:04

Gears of war
v Brně na prodejně deskovky normálně prodávají. Ale jsou to tak tři kousky. Mají tam tuším zrovna ten Starcraft, wowko a formulu dé.

A abych nebyl tak OT tak musím říct že se na Gearsy taky už hodně těším. Stejně jako konzolovou hru, kupuju i tohle hned jak to bude k dostání. Doufám že se bude čas kdy se mi obě tyhle hry podaří sehnat co nejvíc překrývat, abych se mohl udržovat v té správné atmosféře.

25.8.2011 10:59:19

překlad
Já jsem jeden čas o překladu uvažoval, pořádná taktická střílečka jako alternativa k Descentu by byla super. Ale přiznám se, že stále nejsem přesvědčen, jestli do toho jít nebo ne (myslím do hry), takže si počkám na nějaké ohlasy, jaké to je.

No a pak, universum GoW mě nějak zcela minulo. Byl bych docela nerad, kdyby mě pak pravověrní pařani křižovali ze překlad nějakého kusu vybavení, když ve hře je to tak a tak (narážím třeba na situaci kolem WoWka a rozsáhlou diskuzi, co překládat a nepřekládat).

25.8.2011 11:22:17

Morthe
upřímně, řekl bych, že můžeš být v klidu, protože oficiální překlad PC a Xbox verze je docela vtipný, takže víc to ztrolit nejde :D

25.8.2011 14:09:23

Morthe
Prekladu nazvu bych se nebal, je par kvalitnich serveru s nazvy zbrani i monster. Navic ti co predlohu neznaji to nepoznaji a fanousci odpusti ;)

25.8.2011 19:11:59

pravidla
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/gears-of-war/support/GOW_RULEBOOK_sm.pdf

Podle pravidel to vypadá pěkně. Ted jenom zbývá otázka zda ta hra a) má v sobě nějakou taktiku nebo hráč dělá jen to samé b) je alespon trochu vyvážená.

Jo a 3 hodiny herní doby dle bgg zní hrozivě když vemu v potaz, že hry dost často mívají v reálu delší hrací dobu minimálně v prvních partiích.

1.9.2011 22:05:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Gears of War (TM): The Board Game is now on sale
píšou právě na FFG

1.9.2011 23:39:31

to alucard
Taktiky je tam dost, musíš se pořád přizpůsobovat měnící se situaci na desce, která se může mezi tahy hráče měnit dost zásadně podle počtů hráčů (každý hráč na konci svého kola přibírá AI kartu, která hýbe s potvorama). Na ruce budeš mít v lepším případě několik Order karet, takže budeš řešit, kterou použít a kterou si schovat na příště, při pohybu a útoku záporáků zase uvažovat jestli použít reakční ablilitu za cenu zahození dobrého Orderu a v kolech ostatních hráčů taktizovat, aby dotyčný probíhal kolem, aby ses k němu mohl přidat další reakční abilitou. Bude to nabité...
Délka hry je ovlivněna dost tím, který scénář budeš hrát. Jsou tam malé scénáře (1 patro), které budou odehrané rychle, a velké scénáře pro delší hraní. Takže hrací doby bych se nebál, prostě si vyberete scénář, na který se cítíte.

2.9.2011 10:36:15

Vybíráme z Bazaru

Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas