Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Mám pár otázok, ktoré mi stále nedajú spávať. :)

1. Ak mám dve rovnaké karty lokácií tak môžem tú druhú tiež použiť ako vybavenie pre prvú zahranú?
2. Ako je to s akciami? Mám k dispozícií ľubovoľný počet akcií? Môžem ich hrať kedykoľvek (samozrejme podľa hrubo vytlačenej fázy)?
3. Ak vyhrám mocenskú výzvu proti hráčovi, ktorý nemá žiadne žetóny moci, tak získavam tieto žetóny z banku?
4. Ak je na karte napísané: "Vyber si charakter, do konca fázy stráca tento charakter Renown a Stealth a získava to...." Ak je takto koncipovaný text, tak to znamená, že takto stratí tieto schopnosti charakter protihráča, alebo niektorý z mojich, ktorý si vyberiem?
5. Targaryeni majú plot, ktorý dáva protihráčovi možnosť zabiť nekontrolovaný charakter. Načo je to dobré? Stále na to nemôžem prísť.
Zatiaľ všetko. :) Ďakujem vopred.
19.2.2012 19:46:11

Roman
char ti umře ale dáš si ho místo toho na ruku, podle mě to není save ani náhodou.

3.6.2012 10:39:51

Alne
Já tu kartu taky tak chápu. Proto jsem se ptal tu a ne na FB, abych zjistil zda to v te naší mini metě nehrajem blbě. Tvou odpověd jsem znal už dopředu ;)

3.6.2012 16:17:23

Jarwiks
Pokud na kartě není napsáno, že to je save, pak to není save. Save je response, má svoje místo ve frameworku a je definovaná slovem save. Mám zato, že toje takhle.

3.6.2012 17:25:50

Bay of Ice
Předpokládám, že pokud mám ve hře 2x Bay of Ice a vyhraju iniciativu, pokleknu všechny Bay of Ice (jak je psáno na kartě) a líznu si 2 karty? (za každou Bay of Ice jednu). Je to tak?

Pak jsem se chtěl zeptat ještě na jednu věc, která možná ani nepatří na tuhle diskuzi, ale týká se OCTGN. Vzhledem k tomu, že v Plzni jsme na AGOT jen dva a občas, ale jen hodně málo mám možnost zahrát ještě s bráchou, uvítal jsem možnost hrát i on-line přes OCTGN. Včera jsme to s bráchou testovali a vypadá to výborně. Jen jsem se chtěl zeptat, jak funguje komunikace během téhle hry. Typ souboje se ohlašuje přes chat? Během souboje se po každém kroku musím ptát chatem protihráče, jestli chce použít nějakou action? Jak to děláte vy, kdo máte s touhle aplikací nějaký zkušenosti.

Dík

12.6.2012 07:14:18

libor
Bay of Ice se nenasobí. Na kartě je přímo napsáno. Poté co hráč vyhraje iniciativu, klekne všechny Bay of Ice karty a lízne si jednu kartu. Takže pokud jich máš vyložených více máš jen větší iniciativu a pravděpodobnost její výhry, ale vždy si výherce iniciativy lízne pouze jednu kartu.

12.6.2012 08:14:46

Bay of ice
Vidíš, já myslel, že se ten efekt násobí vzhledem k tomu, že jsou ty karty ve hře 2 a každá z nich má tuhle vlastnost. Dík moc, včera jsme to tím pádem hráli blbě...

Nemáš nějaký zkušenosti s tím OCTGN? S bráchou jsme si navzájem vyhověli, ale nevím, když budu hrát s někým cizím, abych dodržoval nějaký ty nepsaný pravidla, jak probíhají útoky, akce a tak. Nevíš, jestli je někde na netu nějaký souhrn rad a tipů? Neměl bych na to OCTGN založit nový vlákno, když jsem tu o něm žádný nenašel (na zatrolených-hrách jsem nový, tuším, jak se to dělá, ale ještě jsem to nezkoušel)

12.6.2012 08:51:33

octgn
No já osobně a lidi kolem mne to dycky píšem. Jsou tam nějaké zkratky na your turn atd. ale ty nepoužívám, jenom ty na draw, stand etc. Ještě je dobrá věc označovaní stealthu klekání a spol přes shift.

Jste v té databázi octgn na agot cz? Sice su ted bez pořádného pc ještě asi měsíc než vyreklamuju, ale poté někdy rád zahraju ;).

12.6.2012 12:16:41

octgn Jarwicks
V té databázi na agot.cz zatím nejsme, jinak přes agot.cz jsem se k octgn dostal, ale když si otevřu tu tabulku v diskuzi, kde by měly být kontakty, tak mi napíše, že otevřít nejde a tabulka se otevře prázdná bez kontaktů. A jak bych se do tý tabulky moh dostat?

Další věc je, že jsem PC anti-talent, sice umím "skypovat", ale jen s těmi, který mám v kontaktech. :) Jak si domlouváte hry? Přes Skype nebo mail?

Jinak bych si zahrál hrozně rád, možností k reálnej hře je fakt poskrovnu. Přes komp to sice není ono, ale aspoň něco. Pokud bysme někdy něco dali, předem varuju, včera jsme to hráli přes PC poprvý, takže ty první hry by asi byly docela těžkopádný, ale to by se snad poddalo...

12.6.2012 12:55:34

libor
Na facebooku je skupina AGOT Brno, no tak si najdi lidi v té skupině hod si je do přátel a tam přes chat se domlouváme nebo přímo v té skupině. Občas taky přes mobil. Ale nejvíc přes FCB.
Ps. Škoda žes nemohl dojet tedka na regional, rozhodně by sis zahrál /pokud jsi tam nebyl/ a žil super den.

12.6.2012 13:59:55

Brno OCTGN
No, facebook... nedisponuji a zakládat jsem neplánoval. Ještě jsem zkusil tu tabulku kontaktů z agot.cz a tady v práci mi otevřít šla, jen doma ne (asi problém s prohlížečem, nevím...) Ty maily (gmail), co jsou tam uvedený, jsou u vás Brňáků aktivní? V případě, že bych facebook neměl, dá se něco dohodnout touhle cestou? Sorry za tyhle dotazy, ale jsem novej jak v komunitě, tak v on-line hraní, tak jsem trošku bezradnej. Dík

12.6.2012 16:34:24

OCTGN
Maily no jak kdo. Já osobně ho kontroluju ale doopravdy na 99% komunikujem přes FCB. Ještě ti mohu přes SZ pokud v kontaktech nebylo uvedeno poslat pokud budou souhlasit kámoši nějaké tel. kontakty. Jinak doopravdy bych volil založení toho FCB i kdyby jen kvůli tomuto. Potom zkus ty ICQ. Co se týče osobního hraní v Praze je větší komunita, takže určitě dojeď na nějaký turnaj až zas za 3 měsíce bude v Praze /budem tu informovat a taky na AGOT.cz/ atd. V Plzni ti asi nezbude, než to v nějaké herně zkusit pár lidí naučit. :-/

12.6.2012 19:05:37

OCTGN
OK, o tom facebooku zapřemejšlím, ale nebude to hned tak, budu potřebovat někoho, kdo mi pomůže se založením a vysvětlí, jak to funguje... :) Když tak se připomenu přes ten mail a uvidíme, nějakej čas budu pilovat s bráchou, abych pak eventuální hry moc nebrzdil. Osobní hraní by bylo fajn, ale dojíždění je pro mě špatný (práce, malý děcka). Jinak můj agot kontakt na gmailu je: tyrion003@gmail.com (originální, já vím :) ). Dík moc za trpělivost a rady, další debatu bysme možná mohli přesunout tam, ať tady nespamujeme, už je dost off topic.

12.6.2012 20:30:09

Reinforcement
Co se stae, když Meera Reed (nebo jakákoliv karta, která zruší text jiné kartě) má za svůj cíl Reinforcement charakter, který je ve hře? (Pay 1 gold to put Beguiled bodyguard into play from your hand as a character with (ikony, renown...)). Přestane být charakterem a stane se event kartou bez textu a tím pádem jde na discard pile? Každopádně nějaký efekt to mít musí, protože karta sama o sobě charakterem není...

25.6.2012 13:13:01

libor
Už v textu karty se píše že se stává charakterem, takže to není event, je to charakter s ikonama a silou. Takže Meera nemá co mazat.
To stejné jako třeba ty income lokace (chambers) co mohou být zahrány jako attachment, v tu chvíli jsou už attachmenty a neplatí na ně karty a efekty co ovlivňují lokace.

25.6.2012 13:28:05

Lumirius
Tak to jsme hráli špatně a stálo mě to hru... Předpokládám, ale že minimálně přijde o ten stealth a renown. A po zabití jde tenhle charakter kam? Discard nebo dead pile? Koukal jsem totiž na FAQ a pochopil jsem, že tyhle Reinforcementy nejsou zase vyloženě obyčejné charaktery... Například Narrow escape je nevrací do hry. (Narrow Escape only puts into play character cards that have been killed or discarded. Event, attachment, or location cards that were characters when they were killed or discarded do not qualify)

25.6.2012 16:10:38

Family, Duty, honor a Rickon Stark
Jen pro jistotu - můžu Rickonem zkopírovat vyhledávací efekt tohodle plotu?

FDH: When revealed, search the top 5 cards of your deck for any number of House Tully cards, reveal them, and add them to your hand.

RS: Response: After an effect allows you to search your deck, kneel Rickon Stark to copy that effect. (Limit once per phase)

Není zádrhel v tom, že prohledávám jen 5 karet a ne celej balík?
Dík

13.7.2012 10:42:38

libor
Funguje to. Těch pět karet se textově bere jako search podle wordingu. "Effect allows you to search your deck". ;-)

13.7.2012 13:55:28

Alne
Tak to je super zpráva. Musím říct, že i bez tohohle Tully balík vcelku fungoval, a teď bude snad ještě lepší...

13.7.2012 15:52:29

Robb Stark, Grey Wind Deathly
Ahoj, jsem novacek a spis si chci pouze ujasnit, jednu kombinaci.

Grey Wind
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/core-set/grey-wind-core

Robb Stark
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/core-set/robb-stark-core

Pokud poslu tyto dva do millitary challenge a vyhraju, musi oponent zabit 2 karty dle sve volby (diky jeho prohre a traitu Deathly Grey Wind) a 1 dle me volby za Responce Robba?

Prijde me to dost silne, zabiti 3 postav v jedne vyzve, tak si to chci radeji overit.

Diky

17.7.2012 08:50:06

sirajch
Ahoj,
v podstate je to tak ALE... Tenhle pripad by nastal pouze, pokud by oponent branil minimalne dvouma charama a nemel deadly. Jinak by to probehlo takle:
-Oponent brani jednim charem, abys nemel unopposed chal. a pak si na claim zabije branici char, tim se uz nezaktivuje deadly, ty si porad muzes aktivovat Robba a zabit mu dalsi, zabils 2.
-Oponent nebrani - totez, jen mas jeste bod navic.
-Asi nejpravdepodobnejsi je to, ze tuhle kombinaci nikdo hrat nebude, protoze je strasne draha a Robb za 4 se silou 2 je fakt na prd - jeden Flame kissed a je pryc navzdy.


Mozna s velkyma armadama nebo jako doplnek do obranneho decku by to mohlo byt docela fajn, ale s timhle toho moc nepretlacis. GJ se ti vysmeje, Lannister ti proste Robba klekne, Targ ti ho spali, hned jak se objevi na stole, Starka s touhle kombinaci nepretlacis, Martel ti ho bude par kol drzet bez ikon a Bara? Proste na oko to kombo vypada dobre a verim, ze proti nezkusenemu hraci asi i funguje. Postav ty karty proti zkusenemu hraci a ani si neprdnes. :)

17.7.2012 09:18:56

sirajch
Jsou to jen dvě mrtvoly. Deadly zabíjí pouze obráncův charakter, který se souboje účastní. Nejčastěji se stavá, že pokud se rozhodněš bránit deadly aspoň ať nemá soupeř power za nechráněný útok, tak zrovna ten charakter zabiješ na military claim, protože by stejně umřel na deadly.
Takže pokud oponent nepošle nikoho do obrany zabíjíš na claim a schopnost Robba.
Jinak tenhle char k Robbovi se mi líbí více
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/core-set/shaggydog-core

Edit: dlouho jsme to psal :-) Jinak tohohle Robba jsem viděl hrát, zas tak děsný není, ale určitě mu hned šoupnout nějaký attachment ať není sejmutelný Flamekissem.

17.7.2012 09:29:41 | Upraveno autorem (porovnej)

nameless_one
diky za info, ja zatim studoval jen starky a lannistery :) jeste mam jeden dotaz, vim ze uz jsem ho jednou nekde cetl, ale uz za boha nemuzu najit kde (diskuse, pravidla, FAQ...nevim). Kdyz je psano "choose character" ... je tim mysleno svuj i oponenta? Nekde to bylo v pravidlech ujasnena, ale nemuzu najit :(

17.7.2012 09:33:07

sirajch
pokud je napsáno pouze "choose character" tak to může být jak tvůj tak soupeřův.

17.7.2012 09:36:22

Libor & Alne
Je mi líto, ale zrovna tento efekt Rickon zkopírovat nemůže. Jde o to, že je rozdíl mezi hledáním x karet a hledáním TOP x karet. Rickon pomáhá jen při hledání v decku, ne v hledání TOP x karet v decku, takže zrovna tento efekt je nekopirovatelný. Rozdí je například s plotem at the gates, kde si člověk díky rickona najde a dá do hry 2 maestry.

29.7.2012 13:33:42

Raius
Díky, jsem rád, že tohle vím. To bude mít Jarwiks radost až tohle zjistí, pokud to již neví. :-D

29.7.2012 14:17:22

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 13 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Eldritch Horror EN (komplet)
Eldritch Horror EN (komplet)
Akt. cena: 7900 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas