Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Mám pár otázok, ktoré mi stále nedajú spávať. :)

1. Ak mám dve rovnaké karty lokácií tak môžem tú druhú tiež použiť ako vybavenie pre prvú zahranú?
2. Ako je to s akciami? Mám k dispozícií ľubovoľný počet akcií? Môžem ich hrať kedykoľvek (samozrejme podľa hrubo vytlačenej fázy)?
3. Ak vyhrám mocenskú výzvu proti hráčovi, ktorý nemá žiadne žetóny moci, tak získavam tieto žetóny z banku?
4. Ak je na karte napísané: "Vyber si charakter, do konca fázy stráca tento charakter Renown a Stealth a získava to...." Ak je takto koncipovaný text, tak to znamená, že takto stratí tieto schopnosti charakter protihráča, alebo niektorý z mojich, ktorý si vyberiem?
5. Targaryeni majú plot, ktorý dáva protihráčovi možnosť zabiť nekontrolovaný charakter. Načo je to dobré? Stále na to nemôžem prísť.
Zatiaľ všetko. :) Ďakujem vopred.
19.2.2012 19:46:11

libor
Je to v priblizne jak rikas. Obrance musi zabit branici char, pokud ma min deadly charu v challengi. Pokud military brani jen jediny char - a ten pak urcis jako claim, tak deadly nedela nic. Ovsem pokud branis treba dvouma charama a jeden z nich je urcen na claim, tak porad umira i druhy(coz se v podstate nestava, kdyz uz branis a vis, ze prohrajes, tak se proste jen dava do obrany max jeden char, aby nebyla nebranena). V intrice a power je to opravdu kapku jine kafe, tam uz se pak musis hodne rozhodovat, jestli pak branit nebo ne. Nekdy i ten mrtvy char je dobry, kdyz si ubranis ruku pred high claim intrikou.

3.4.2012 17:31:41

re: Nameless one
Díky moc.
Dost jsem si prolejzal fora, diskuze a články ke hře na Cardgamedb.com a tam se i v případě vlků skrzeva deadly zmiňovali o "extra kill", což mě navedlo k tomu, jestli něco nechápu špatně. Kamarád mi to bránil právě jen jedním charakterem, takže tohle "zlovlčí" keyword jsem nevyužil snad ani jednou. Zlovlci tak podle mě nejsou vůbec tak deadly, jak vypadaj. Zato nová verze Bronna...

3.4.2012 17:42:59

duplikáty
Ještě jednou prosím zkušenější o trpělivost a shovívavost, ale měl bych další dva začátečnické dotazy ohledně duplikátů.

1) Podle pravidel duplikát nemá žádný text ani traity, nic... Kdy je ztrácí? Až v okamžiku, kdy je na charakteru nebo ihned po vynesení z ruky? Mám ve hře dejme tomu Roberta Baratheona a druhého na něj vynáším jako duplikát a na ruce mám Royal entourage (Po zahrání Lord charakteru dej RE do hry). Zahrál jsem charakter kartu s traitem Lord, o který ta karta následně přichází a stává se dupikátem, nebo jsem zahrál duplikát bez textu a traitu?

2) Podobný dotaz se týká Lady Daenerys chamber. Pokud vynesu duplikát, počítá se to že jsem vynesl Targ charakter, abych si mohl vrátit attachment, nebo jsem zahrál duplikát a Chamber v tomto případě nefunguje? Hypoteticky - Kdyby náhodou fungoval, jaká je cena charakteru? Ta vytištěná nebo je cena 0 (duplikát je zadarmo)?

Ještě jednou díky za pomoc s pravidly...

5.4.2012 08:02:32

libor
Duplicates have no text, titles, or traits. Duplicates
may only be played on unique cards that
you control and own. A card attached in this way
is thus only considered to be a “duplicate card”
while it is actually in play and attached to a version
of itself.

Tzn. kdyz hrajes duplikat, hrajes kartu bez traitu. Tzn. efekt zahrani karty se proste nespousti.

Reknu to jeste jinak. Je to v podstate zahrani attachmentu s cenou nula a textem:Response:Discard this card to save attached character/location/attachment from being killed or discarded. Az na to, ze na duplikat nefunguji karty odstranujici attachment - pokud to teda neni duplikat unikatniho attachmentu. ;) Rozumime si? :)

5.4.2012 09:05:52

dotaz
Zdarec
Taky bych měl jeden dotaz týkající se posloupnosti akcí při vyhodnocování challengů.
Mám charakter se silou řekněme 3 na který je zahrán attachment Sun Stroke (Response: After you lose a challenge by 4 or more total STR, until theend of the phase, attached character gets -4 STR and is killed if its STR is 0.). Prohraju military challenge s rozdílem o 4 nebo o víc, můžu následně jako claim tohoto challenge určit charakter s tímhle attachmentem? Nebo se efekt toho attachmentu provede ještě předtím než vybírám claim a tudíž mi umře jak charakter s attachmentem tak nějaký další?

5.4.2012 10:08:11

ad duplikaty
ještě duplikát chrání aji před vrácením na ruku.
Jinak taková věc co třeba hned každému nedocvakne je to že pokud vyhodíš na nějaký efekt unikatní charakter z ruky jako třeba "skákací" Catalyn, tak ho můžeš vyložit rovnou s duplikátem.

5.4.2012 10:50:09

Trpaslik88
Posloupnost: (FAQ str. 17)
1. Claim
2. unnoposed
3. renown
4. pasivní efekty
5. triggered efekty (responsy, atd.)

5.4.2012 10:54:53

nameless one
Rozumíme si a děkuju mnohokrát!!!!!

5.4.2012 13:11:44

pravidlá a nejasnosti
mám pár otázok som v tejto hre nový
1. aký je rozdiel medzi discart a dead pilom - načo slúžia ?
2. je nejaký limit na počet kariet na ruke na konci kola ? napr v magicku je to 7 kariet.
3. máme síce len core set no zaujíma ma ako je t ak je karta nejakej postavy v discart pile či ju môžem zahrať a ked je tak karta v dead pile či ju možem zahrať ... to som nejak nepochopil
3. môžem hrať attachment karty v setupe hry ?

12.4.2012 14:51:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Faarha
1) Discart pile - tam jdou karty co jsou discart např. z ruky po prohrané challenge na intriku či jako efekt karty nebo duplikáty nějaké karty které jí tímto dají save. A zároveň tam jdou všechny odehrané eventy či attachmenty a lokace, které musí nějakým způsobem opustit herní stůl. Dead pile, tam jdou jen charaktery, které jsou kill.

př. odehraješ event discart, zabíjíš charakter na claim mil challenge a charakter má attachment = charakter deadpile a attachment discart pile. Zabíjíš charakter na claim co má na sobě duplikát = použiješ duplikát do discart pilu jako save. etc.

Další rozdíl mezi discart pilem a dead pilem je v tom, že z discardpilu se dají karty mnohem jednodušeji dostat zpátky do hry. A když je karta v discard pilu tak ji můžeš opětovně hrát.

Deadpile - blbě se z něj dostávají karty zpátky do hry a nelze hrát unikátní charaktery které jsou již v deadpilu/jsou kill/. Neunikátní charaktery, které jsou v deadpilu hrát můžeš.

2) Limit není, je jen draw cap, nemůžeš si za kolo nabrat víc jak 5 karet na draw. Ale možeš neomezeně si nabrat X karet přes search, reveal, a spol.

4) Attachment v setupu - nelze hrát pokud není na kartě uvedeno jinak/zpravidla slovíčkem setup/.

12.4.2012 15:28:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Timing
Včera jsme zase s kámošem jako bývalí magikáři nedokázali rozhodnout jak je to s timingem. V podstatě šlo o jednoduchou věc ....

Nastavíš v challenge fázi útočníky a řekneš přes co útočíš např.military, pak soupeř nastaví obránce - tak aby challenge vyhrál. Mám v zásobě za kneel posílení útočníků tak to udělám. Soupeř zase kneelnutím svých posilováků posílí obránce tak, že challenge vyhraje.

Je to tak v agotu správně? Můžem se takhle střídat?

23.4.2012 08:46:34

Sinuhet
Ano. Pokud ti neni jasny timing. Stahni si na strankach FFG FAQ, kde je timing presne rozpracovan, uvidis presne, kde je jake okno. A jeste si ujasnete, co je any phase a response. Any phase je akce a potrebujes na ni akcni okno, kdezto response je odpoved na neco, co udelal souper... Pokleknuti charu, zahrani nejake akce, utok pres challenge atd.

23.4.2012 09:09:41

Sinuhet
Jo v principu to tak nějak funguje, na každou akci máž vždycky možnost udělat reakci. Všechno začíná první hráč.
Opravdu doporučuju si vytisknout z FAQ stranu 19-20 a jsou tam parádní diagramy pro jednotlivé fáze.

Nameless byl rychlejší :-D

23.4.2012 09:12:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Jako vzdy. :D uz mas aspon nachystany balik do Brna? :D

23.4.2012 09:25:34

Dík
Tak ono to zas tak jiný od magicu jak vidím není ....

Pokleknuti charu, zahrani nejake akce, utok pres challenge atd. - to jsou tedy response?

23.4.2012 11:58:27

Sinuhet
Response je triggered effect, kterej je na karte oznacenej jako Response: (je i na duplikatu). Jinak jsou to akce.

23.4.2012 14:58:27

Tagraryen burn a shadow parasite
Narazil jsem na několik otázek týkajících se této karty.
Response: After character´s strength is reduced by X, Shadow parasite gets +X until end of the phase

Předpokládám, že vzhledem k tomu, že Flame-kissed, Forever burning a všechny tyhle karty říkají character "gets" -2, tak i když není výslovně uvedeno "reduce", startují efekt této karty (redukovaly někomu sílu)

1) Co plot karta Threat from the north? Sníží všem charakterům sílu o 1. Shadow parasite dostane +1 nebo dostane +X (kde X je počet charakterů ve hře). Bere se to tak, že plot karta v danou chvíli snížila sílu o 1 a SP svou schopnost zvýší právě o tu jedničku, nebo na každé snížení o 1 u každého charakteru se reaguje zvlášť a platí druhá možnost (snad jsem se vyjádřil pochopitelně)

2) Flame-kissed (za předpokladu, že svůj cíl hned nespálí a zůstává ve hře). SP dostává +2 po celou dobu, co je FK ve hře (charakter má po celou dobu redukovanou sílu) nebo jen ve fázi, kdy je FK zahrán (v té se síla zredukovala)?

3) a konečně The hatchling feast, kdy jeden charakter dostává -3, druhý -2 a třetí -1. Každé snížení startuje zvlášť responce efekt a shadow parasite má celkem +6, nebo dostává jen 1 bonus za ten charakter, který si vyberu.

1.6.2012 12:23:46

libor
S tím plotem to nefunguje, protože ten plot ti ho discartuje jeste driv nez dostane sílu.

Jinak u flame kissu podle me dostane tu sílu jen při zahraní a zůstane mu tak do konce fáze, to samý u FB. U feastu dostane +6, opět jen do konce fáze.

1.6.2012 12:42:29

Alne
Dík, s tím Flame kissed jsem si to myslel, u Hatchling feast jsem fakt nevěděl.

On i ten plot se může "povést", protože SP na sobě teoreticky může mít nějaký bonusový attachment (Seafarer´s bow +2), takže nebude mít nulovou sílu po zahrání efektu plotu a ve hře zůstane. Teď mi ale došlo, že bonus by dostal do konce fáze, takže by se z něj "hovado" v challange fázi stejně nestalo :) Nevím, jestli by někdy bylo potřeba řešit jeho sílu v Plot fázi.

Tak díky moc.

1.6.2012 12:45:57

libor
Ono asi takhle, plot treat from the north se většinou hrává jako první či druhý plot, nikdy jsem ho zatím neviděl zahrát později. Navíc hrát poměrně drahý seafarer´s bow mi prijde v burn decku zbytečný.

2.6.2012 00:38:02

Alne
ja ho hrávám občas místo Valaru aji později třeba s aktivovaným Dragon Pitem a Hatchling Feastem si provedeš soukromý Valar věnovaný protihráči :-)

2.6.2012 08:48:28

Alne
Tak já Burn ještě nehrál, měl jsem postavený draky, a nehrál ani proti němu, tak tyhle zyvklosti, kdy Threat zahrát ještě úplně neznám :) Spíš jsem řešil Shadow parasite ve vztahu k těm attachmentům a Hatchling feast, jak vlastně fungujou, a pak jsem přemýšlel, s čím vším by se ještě moh potkat. Ten Seafarer´s bow byl první bonus, který mě napad.

Jinak existuje někde nějaká diskuze ohledně AGOT, která by byla víc živá než tady? Kde by třeba probíraly různý balíčky, nově vycházející edice a tak?

2.6.2012 12:59:16

Fora
Cus ano existují. Česká je na www.fnx.cz a je tam jedna místnost věnovaná AGOT CCG (bo vzniklad v dobách pravěkých než se přešlo na LCG formát) a druhá např. v angličtině, jak už tu prákrát jinde zaznělo je cardgamedb.com pak jsou ještě další v AJ, ale já chodím na tyto dvě a někdy diskutuju tu a někdy jinde. Potom jsou ještě malé minimety napříkald na fcb.

2.6.2012 19:21:57

Lumír
Proti mému mrazivému Choke decku by zabolel velmi, ale ono bohatě, stačí když přijde mezi prvními, protože i tak to bolí.
Libor: ber to tak, že pokud proti tobě pujde někdo s burn deckem, tak bych ten plot čekal velmi brzy (podle toho, co más samozřejmě vyloženo). Jinak si myslím, že Roman ti odpověděl na zbytek.

2.6.2012 19:54:01

Retreat a cannot be save
Jenom pro ověření retreat a Cannot be save:

Retreat: Response: After one of your unique characters is killed, return that character to your hand instead of placing it in your dead pile.
Nejde o Save, takže ho mohu využít i v případě wildfire a spol. Hrávám to tak dobře že? Abych se neztentil na turnaju ;)

2.6.2012 23:34:43

Charitativní aukce

Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Akt. cena: 820
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Raising Robots - Kickstarter Deluxe edition
Raising Robots - Kickstarter Deluxe edition
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas