Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

karty

jsou nekde k nalezeni a nahlednuti karty?? cele karty, tj. obrazek + text (jako napr. invasion je na deckbox.org)
19.8.2010 23:38:12

ty brdo
to jeste nakonec budu hrat za pomatene greyjoye

6.9.2011 09:56:13

ndru
jsem tě nechtěl nasrat hned ze startu, ale odemílací Greyjoye mám teď postavené a hodně rád za ně hraju.

6.9.2011 10:41:13

to Lumirius
odemilaci baliky nemusim. jsem jeste za magicovskych dob svym WB highlandem rozemlel standatd turnajovy modry mill. choke znelo zajimave. pripomina mi to doby betonu

6.9.2011 10:44:44

ndru
jo tak ten jde teďkom postavit ještě lépe než kdykoliv jindy hlavně díky lokaci River Blocade (za nulu, a canceluje prvni efekt soupeřovy lokace v každém kole) a nyní Maester Murenmure (During the marshalling phase, Maester Murenmure gains: 'Response: Kneel Maester Murenmure to cancel a triggered effect.' ). Takže to jsou prostě dvě lokace zabité. Na to dáš zimu kdy oba hráči maj příjem o jedna menší. A aby toho nebylo malo přišel za 1 gold attachment -1 income a -1 iniciativa, který když hodíš na soupeře tak mu to asi docela zavaří.

6.9.2011 10:52:44

To Lumirius
Máš ty karty pěkně nastudované. Rozhodl jsem se, že si zvolím dva rody a nemůžu sestále rozhodnout. Vidím to určitě na Martelly a druhý vybírám z Targaryenů, Lannisterů a Greyjoyů. Na co se hrají obvykle Targaryeni? Pokud jsem to pochopil, tak buď draci, nebo khalasar, že? Chtěl bych k těm Martellům nějaký rod s širokými možnostmi stavby

6.9.2011 16:10:43

Atterdag
Tararyeni se hrajou bud jako draci, dothraki nebo maestri. Momentalne je asi nejhranejsi leto za dothraki, ale ted nedavno skoncil 3. na velkem turnaji typek, co hral maestry. A mel to fakt promakane. Draci jsou pekny tematicky balicek, ale velice snadno jdou zastavit, kdyz vis jak na to. Ale stejne je hraju. :)

Tady sou ti maestri i s popisem baliku a jeho vyhod oproti letu:
http://www.cardgamedb.com/index.php/index.html/_/game-of-thrones/got-tournament-reports/gencon-2011-3rd-place-deck-top-targ-joust-deck-r51

6.9.2011 16:28:53

jak se resi 'legendary'?
ve smyslu: oba hrajeme starky. on zahral roba a ja mam dalsiho na ruce

6.9.2011 16:44:08

Atterdag, Mameless one
zase se to nemůže tak paušalizovat, za co jaký balík postavit. AGOT je krásný právě ve své variabilitě, plno karet můžeš hrát "out of house"(OOH). Slyšel jsem dokonce o pálících Targaryenech co hráli OOH, Long Winter od Starků (všichni soupeřovi charakteři -1 pokud je zima) nebo jsem osobně hrál Greyjoye se starkovským Frozen Outpostem či targaryenskou lokaci Flaming Pitch Tower. Všechny tyhle OOH lokace jsem slevňoval přes Refurbished Hulk (cena -2 na lokaci) a tím jsem se vlastně zbavil gold penalty za kartu z jiného rodu.

Jinak moc pěkný ale na hraní náročný Targaryenský balík je popsaný tady:
http://agot.cz/cs/node/257

6.9.2011 17:25:55 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru - legendary
není to moc knižní, ale tohle se neřeší. Jedině se kontroluje "Dead pile", aby náhodou mrtvola nepobíhala po hráčově bojišti.

6.9.2011 17:29:17

Targaryenové
Děkuji za tipy.

6.9.2011 18:03:10

Targaryeni
To je můj oblíbený rod a má hodně možností buildů.
Dračí téma v kombinaci s maestery nebo bez nich.
Burn balíček s shadows mechanikou.
Dothraky deck, hodně charakterů, rychlé a pěkné efekty.
Dá se postavit noble deck a war deck.
Možnost army decku se také rozrůstá.
Mají toho opravdu hodně. Neříkám, že všechny buildy patří k top ale dá se s nimi hezky hrát.
Navíc mají targaryeni největší rekurzy karet. To znamená vracení charatkterů s dead pilu, stejně jako karet z discardu. Do toho je ještě možné zakombinovat summer mechaniku. No je prostě fajn za ně hrát. :)

6.9.2011 19:35:36

Maesteři
Jakým způsobem se vlastně hrají ti mistři? Pokud jsem to dobře pochopil, tak téměř nikdo nedává články řeťezu na normální mistry Vždycky si vybere nějaké prasátko a na něj články naskládá.

Protože začínám(e), nerad bych se ještě pouštěl do těch CP mechanik. nejlepší asi budou chapter packy z BWB, že?

6.9.2011 21:10:12

Atterdag
v BWB jsou vlastně témata kolem traitů pro každý rod a rozvíjejí je dále v momentálním cyklu s Maesterama.
Maesteři fungují na chain attachmentech, které mají "Maester only", ale jsou hodně drsné. Spouští se však díky kleknutí charakteru a mají limited response (jednou za fázi).

Měl jsme poskládané Dothraki, kteří mě opravdu bavili. Teď mám Raidery za Greyjoye a už nějaký ten pátek hraju Clansmany s Lannisterama, ale tam ještě pokulhávají a čekají na Lannisterskou expanzi, kdy z nich udělají opravdu brainless balíky s hodně vyskýma claimama.

7.9.2011 08:00:57

Joffrey Baratheon
Cau,
mam dotaz...

U karty Jofrey Baratheon
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/kings-of-the-sea/joffrey-baratheon-kots
je response:After an opponent pays gold to marshall a character, put that gold on Joffrey Baratheon. (Limit once per round.)

Funguje to jak? Kdyz nekdo vylozi char za 4 goldy, dam vsechny na tuhle kartu, nebo je to 1 gold za kolo?

11.9.2011 15:15:31

jeste jedna vec
A jeste jedna vec, u Greyjoyu je char, ktery rika, ze se pak v dominanci pocita kazda warship za 2 sily. Plati to, i kdyz je warshipa pokleknuta?

11.9.2011 18:38:15

warship
Řekl bych, že se určitě počítají i pokleknuté... to by tam bylo standing only či něco v tom smyslu

11.9.2011 19:40:41

nameless one
Jofrey Baratheon
Defakto v každém kole se mu zvedne síla o 1. Takže pokaždé co oponent zaplatí alespoň jeden gold za charakter, tak na Joffovi přistane goldík.

Dagmer
Počítají se i kleknuté. Je to prostě za každou warship, tak jak psal Atterdag.

12.9.2011 06:16:17

Lumirius
Warshipy ok, ale ten Joffrey totiz vyzniva z te vety uplne jinak... Je tam napsano, ze kdyz souper plati zlatem na zahrani charakteru, to zlato se da na Joffreyho. Neni tam definovano, kolik toho zlata tam ma byt. Ale ok. Je pravda, ze by asi pak byl celkem preboostly.

12.9.2011 08:14:59

nameless one
Nejsem super angličtinář, ale mluví se tam o jednotném čísle a vzhledem k tomu, že to má limited 1 per round, tak na to více než jeden gold za kolo nedostaneš.

12.9.2011 08:27:08

to Lumirius
pisou: After an opponent pays gold to marshall a character, put that gold on Joffrey Baratheon.

takze pokud gold jako jednotne cislo pak i marshall character za gold cili za jeden. nebo gold jednotne cislo nema. ten wording je nemastny neslany. melo by tam byt bud 'put 1 gold' nebo neco jako 'that amount of gold'

12.9.2011 08:34:02

...
Praveze gold je zlato... Je to tvar(pomnozny-muze to byt gram zlata nebo kilo, stejne jako treba slovo dvere), ktery nema mnozne cislo, takze to muze byt zlatak, ale stejne tak 5 zlataku. Az pak v game textu je:If Joffrey Baratheon is the only King character in play, he gets +1 STR for each gold token on him. A tady uz se pise o gold TOKENECH. Ale jinak s vama souhlasim. Je to proste divne napsane.

12.9.2011 08:50:37

nameless one
to je něco podobného jako tahle karta:
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/defenders-of-the-north/a-sword-in-the-darkness/starfall-asitd
tam se taky řešilo jestli těch goldů je více ale je to prostě jeden gold na jeden charakter a Response jde spustit jednou.

v Agotu všeobecně platí, hodně pozorně číst texty na kartách, pak se vyhneš nepříjemným překvapením.

12.9.2011 09:21:55

Lumirius
Ja je ctu pozorne. Problem je v tom, ze se ten text ne vzdy da vylozit jednoznacne. :)

12.9.2011 09:58:16

deckbuilding - aggro
aggro je odvozeno od aggressive. vesinou baliky spolehajici na smrst malych potvor a rychlych (jednorazovych efektu). snazi se vyhrat jak nejdriv to jen jde

20.9.2011 16:31:32

potazmo
weenie je poddruhem aggro

20.9.2011 16:44:22

Vybíráme z Bazaru

Nightmare Cathedral (nesehnatelná)
Nightmare Cathedral (nesehnatelná)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas