Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

karty

jsou nekde k nalezeni a nahlednuti karty?? cele karty, tj. obrazek + text (jako napr. invasion je na deckbox.org)
19.8.2010 23:38:12

tu Lumirius
na Martelly bych se mohl nechat zlakat. hlavne pokud je Martin nestihne zmrvit v pristich dilech

20.8.2011 09:23:40

Začátek
Můžete mi poradit, pokud chci s touto hrou začít, tak čím začít? S ohledem na Vámi popisované reprinty a s ohledem na to, co se bude dít do budoucna?
Neznám přesně historii této hry a jak tu popisujete jednotlivé expanze, mám v tom slušný hokej.

20.8.2011 10:44:12

Sinuhet
Napíšu Ti, jak jsem začal já a co obecně doporučují kluci na BGG: koupil jsem dva core sety, protože v core setu je spusta karet, které je nutnost mít 2x + dají se z nich sestavit celkem slušné 4 balíky (http://www.cardgamedb.com/forums/index.php?/topic/207-4-decks-built-from-2x-core-set/)

Potom je dobré koupit expanze pro Martelly (už je revised verze, kde je každá karta 3x) a Greyjoye (taky třikrát). Martellové jsou teď u nás vyprodaní - je celkem zábavné pozorovat, jak poměrně rychle mizí všechny produkty k téhle LCG.

Po téhle koupi budeš mít 6 stejně silných decků pro všechny rody (Lannisterové, Targaryenové, Starkové, Baratheonové, Greyjoyové a Martellové). V téhle podobě je to parádní desková hra a nemusíš nic dalšího kupovat. Balíky budou vyrovnané.

Pokud to s hrou budeš chtít myslet vážně, je dobré se zaměit na jeden rod a koupit "rozšiřující expanzi" - ta ti dá množství dalších karet k danému rodu a umožní ti stavět alternativní balíky (třeba starkovský zaměřený na obranu apod.)

Další na řadě jsou chapter packy

Hra nejdřív fungovala jako CCG, s kartami z té doby se už ale nehraje na turnajích. V LCG vydání jsou samozřejmě některé reprinty z doby CCG.

20.8.2011 11:08:48

Sinuhet
Jiak doporučuju pročíst články v sekci recenze. Jsou tam skvěle popsané důležité věci

20.8.2011 11:09:46

Atterdaq
Parádně napsáno, díky moc.

Teď jsem koupil a poznávám Thunderstone, po jeho zvládnutí jdu do Agotu. Tvoje informace mi hodně pomůžou.

20.8.2011 11:23:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Co se eventuelně týká chapterů, tak bych doporučil cyklus Brotherhood without Banners.

20.8.2011 11:37:28

jestli tomu spravne rozumim
tak zacit mam podle vas tim, ze budu hrat vsechno?

20.8.2011 11:51:43

to Sinuhet
imho bude nejlepsi najit si aprtu nebo alespon jednoho liducha, kteri to hraji a nechat se nekolikrat vyklepat

20.8.2011 11:52:40

Ondru
No, hrát všechno. Ono jde o to, že vždycky potřebuješ minimálně jeden core set kvůli plotům + spousta rodů je bez více kopií karty z core setu "nehratelných". V každé rodové expanzi máš navíc taky nové ploty atd. Ta kombinace, co jsem napsal, je skvělá pro přehled o hře. Těžko si bude Sinuhet vybírat rod jen tak či podle popisu (fluffu či stavby balíku) - chce to vyzkoušet.

Tenhle způsob jsem zvolil kvůli tomu, že v Pelhřimově nikdo aGoT nehraje a bylo potřeba udělat balíky pro rozjezd. Což se povedlo. Sinuhete, pokud jsi z většího města a budeš mít určitě další hráče (tj. nebudeš ty ten první), doporučuju koupit jeden core set a potom případně koupit třeba 1/4 druhého core setu od člověka, který s tvým "vysněným rodem" nehraje. Naprosto parádní je to u nových chapter packů, kde je vše po třech, takže stačí většinou rozdělit koupi chapter packu mezi tři hráče, z nichž si každý vezme třeba dva rody, co hraje. Věř mi, že se oblíbený rod hledá těžko. U mě to jsou asi Martellové a mám rád i Lannistery (po přečtění knížek mám nejraději Tyriona:)

20.8.2011 18:05:07 | Upraveno autorem (porovnej)

to Atterdag
njn. jenze kdyz chci zacit, tak to muze znamenat spousty veci. nenahraditelnost karet a nehratelnost rodu... samozrejme. jenze na jake urovni? doma mam parset kousku z netrunnera a hratelnost je 'jen' v mezich sealed ci draft (coz jsou ovsem udajne pro netrunnera jedny z nejlepsich formatu)

OT: Tyrion je samozrejme zcela typicky Lannister. existence knizek je to, co me od hry docela odrazuje

20.8.2011 21:19:24

Atterdaq
Ty jsi z Pejru? Já kousek od Jihlavy směrem na Pelhřimov. To bychom mohli dát nějakýho spicha a zkusit domluvit co bychom mohli spolu hrát. Máš Mare Nostrum, který bych si někdy rád zahrál, máš W:I, který se učím ... :-)

20.8.2011 21:55:43

Ondru
Moc nechápu nenahraditelnost karet a nehranost rodu, kdyžtak to zkus trochu přiblížit. Co můžu celkem garantovat, je to, že se dvěma core sety se složí balíky, které Ti představí možnosti jednotlivých rodů a tvoří spolehlivý základ. Ten si potom obaluješ podle svého zájmu. Pokud chceš, pošlu Ti odkazy na nějaké stránky s balíky a podobně, abys měl představu. Já taky vlastně začínám, mám za sebou pár her.

Jinak bych řekl, že existence knížek (a jejich znalost) je pro hru naprosto skvělá.

20.8.2011 22:07:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
To by bylo fajn. Co třeba ve středu v pelhřimovské knihovně? Vzal bych právě Game of Thrones. W:I je dobrá hra, ne dost na to, abych do ní investoval dál. Mare Nostrum hrajeme celkem dost

20.8.2011 22:12:18

Noví hráči
jeje rád vidím nové hráče, škoda že jste tak daleko.
Není tu nějaký nadšenec z Ostravska?

22.8.2011 06:27:12

Vysočina
No my zase hledáme hráče z Vysočiny :-)

22.8.2011 20:00:55

to Lumirius
jeste nejsem nadsenec, ale jsem skoro z Ostravska (dneska jsem dokonce byl v zoo a vyslechl spousty fundovanych informaci o sluneti - holt co ostravak to expert na sloninu)

22.8.2011 20:24:03

ndru
no tak ty máš hráče skoro zarohem na Veselé.
Chybí mu sice asi dva cykly, ale ten cardpool už je docela obstojný.

23.8.2011 07:04:59

Turnaj v Pelhřimově
Přemýšlel jsem o nějakém menším turnájku. Netuším ale, jak by se to vymyslelo s cenami a zda se dá sehnat sponzor

23.8.2011 18:54:47

Lumirius
Na Veselé a ve ValMezu přímo někdo hraje? Já su tam u přítelkyně co chvíla a rád bych ju to zkusil naučit. I když můj cardpool, je velmi chudobný.

23.8.2011 19:30:54

to Jarwiks
a kdyz se z valmezu vydas smerem na ostravu tak dve zastavkly dal za cas taky mozna nekdo agot bude (e;

23.8.2011 20:48:53

Jarwiks
však už jsme se o tom bavili jak se planoval Wargame víkend, pak už ses neozval, ale akce proběhla a obstojně. Sice jsme zkysli na 14 hodin u Here I Stand, ale stále tam zbývalo dost hráčů na jakoukoliv jinou hru. Mohls dojet.

24.8.2011 06:19:15 | Upraveno autorem (porovnej)

deckbuilding
vysvetlil by mi nekdo terminologii decku? stark siege, aggro apod. ja znam akorat tak control, fritka, weenie, bad publicity, tag'n'bag, fast advancement

5.9.2011 19:36:23 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
Aggro je něco podobného jako weenie (pokud je to to co si myslím). Prostě spousta levných charakterů s cílem co nejrychlejí nabrat 15 žetonů moci.
Starg siege znamená balíček s agendou Siege of Winterfell, která umožňuje za vyhranou vojenskou výzvu získat (claim) dva žetony moci, ale zase nemůžeš získávat (claim) žetony moci za jiným způsobem.
Jinak fritka, to by se dalo přirovnat k termínu "burn", který hrajou Targaryeni, a tedy snižování síly soupeřovým charakterům tzv. "pálení".
Můžeš narazit na termín "mill" a to je u Greyjoyů a znamená odhazovaní karet ze soupeřova balíčku.
Greyjoyové mají také typ buildu na odebírání přijmu soupeře, zakazování slev charakterů a tak podobně a to je tuším "choke".

5.9.2011 22:13:34

Lumirius a ndru
No o té akci mi radši ani nemluvit. Nakonec v termínu byl MoR, a ani na MoR jsem nejel, ale lístky prodal a nakonec jel do Kunčic pod Ondřejníkem ke kamarádovi na přání ženy a učil 5 letého kluka hrát Dobble :). To by ještě nebylo tak zlé, spíš jako to že v tom termínu taky hasil ztrátu peněženky s poměrně velkým obnosem, takže na hraní něčeho většího nebylo ani pomyšlení.

Tak na Ostravu směr Rožnov, nebo směr Jíčín a stará dálnica? :) Jinak dojedu asi zase začátkem října, tož budem moci zahrát.

5.9.2011 23:28:10

Aggro
ja si teda pod tímhle pojmem představoval totální likvidaci soupeřových charakterů ideální Starkský a Greyjoyský build.

6.9.2011 07:04:05

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 2500
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea
Heroes of Land, Air and Sea
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas