Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zdenda

Preklad pravidel

Na strankach Blackfire.cz se objevil preklad pravidel, tak pokud nekdo mate zajem a nezaznamenali jste to, mohlo by vas to zajimat. Je to v menu "Podpora".
11.11.2009 10:07:41

Kubis
už je to chvíli, co jsme Draculu nehráli, ale pokud mě paměť neklame, setkání s Draculou na moři není možné, musíš počkat až se vylodí v přístavu. (Zkrátka jste ve stejném moři, ale každý na jiné lodi)

1.6.2010 21:24:35

to Kubis
Taky jsme z toho byli celkem zmatení, ale jelikož se karty lokací odkrývají právě v akční fázi, tak karty moře neodkrýváme. Tématicky je to taky rozumné, protože vyšetřovatelé většinou pojedou jinou lodí než Dracula, takže neví, že je na stejném moři, i kdyby viděli jeho loď (spinká někde v podpalubí a skoro o sobě nedává vědět - viz kniha ;-) ).

1.6.2010 21:34:06

rbx

Kubis
pokud si vzpominam, tak na mori je Dracula nezranitelny. Kvuli tomu je ale jeho pohyb kompenzovan temi kapkami krve, co musi platit.

1.6.2010 21:50:49

to rbx
Zaútočit na Dráculu na moři nejde, to je jasné, protože vyšetřovatelé na moři nemají akční fázi. Otázka ale zněla, jestli vyšetřovatelé na moři odkrývají Draculovu mořskou lokaci položenou na jeho cestě.
Jo a ještě jedna věc, na kterou jsme při pár prvních hrách zapomněli. Pamatujte na to, že dokud je Dracula na moři, tak se neposouvá označovník fáze dne.

1.6.2010 21:54:36

teda to je vec
Tak jsme to celou dobu hráli špatně!!! No to sou veci, diky vsem za odpovedi. Uz jsem tuhle dulezitou vec zaktualizoval v prelozenych pravidlech, vcetne placeni krve pri pohybu po mori a upravenou verzi upladnu BlackFiru na jejich stranky podpory.

2.6.2010 09:23:55

Nezovnalost - Pátrání (Resolve)
V preklade pravidiel som narazil na jednu nezrovnalost, v casti Patrani je uvedene: "Lovci nemohou v jednom kole použít stejný efekt víc než jedenkrát." ale v original pravidlach je: "A Hunter can only use one of these effects each turn." Co podla mna znamena ze Kazdy jeden lovec moze pouzit jeden z tych efektov. A z toho ceskeho prekladu to znie ako keby v jednom kole mohol pouzit konktretny efekt vzdy len jeden lovec a ostatni uz nie, teda dalsi lovec by uz mohol pouzit len iny efekt.

24.6.2010 16:00:21

to Amos
Ahoj koukam na to ted podrobneji a mozna mas pravdu. Pri prekladu jsem prehlidl, ze tam neni Hunters (lovci), ale jen lovec. To by znamenalo, ze kazdy lovec pak muze pouzit jeden z efektu, nehlede na to, ktery efekt vyuzil lovec pred nim. Esli to tedy tak je, tak jsme to celou dobu hraly "spatne". Co si o tom mysli ostatni?

24.6.2010 17:07:49

Kubis
Jsem na to zrovna mrknul pro jistotu a taky myslím že to tak bude.

25.6.2010 07:49:22

oprava
tak to tak není :) errata z FAQ:

Resolve
The Hunters may not use the same Resolve effect more than once in a game round.

25.6.2010 11:50:16

Aaaha mas pravdu
Ted se mi to vybavilo, ze sem to tam zapracovaval z oficialnich erat. Diky za peclivou kontrolu. Ja uz bych to zas predelaval. :)

25.6.2010 13:43:00

OK
Tak potom je to v poriadku, errata som zatial nepozeral, takze preklad pravidiel je spravny :)

25.6.2010 13:51:01

Pravidla
Snažil jsem se hledat, ale asi špatně. Nikde jsem tu nenašel česká pravidla ...

25.6.2010 17:15:06

Lunitare
http://www.blackfire.cz/podpora.html ;)

25.6.2010 17:57:35

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů CZ
Válka v Říši divů CZ
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas