Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Jsem ve fázi - studium pravidel. A měl bych jeden dotaz. Není otrava, vždy když se přesune nějaký lovec do města, stále koukat na skryté karty lokací (a upravovat žeton zpět na kartu), jestli není lovec ve městě kde zanechal Dracula encounter?
14.7.2010 00:41:03

Jumbo
Sice jsi mě přímo neoslovil, ale kdyby náhodou, tak já jsem nenapsal, že to není dobrá hra, já jsem napsal, že jsem u ní příliš nebavil ;)

17.7.2010 17:09:18

Beholder
Pro většinu lidí to, že jsi se u hry příliš nebavil, znamená to stejné, jako že to není dobrá hra :) Samozřejmě encountery jsou důležité na zahrání a s tím se Draculovi alespon občas povede vylízat se ze špatných situací (huneři kolem něj ve dne) a nepřijde mi to chudé ... je spousta her kde sice máš moc možností ale na výběr co dělat je toho moc a moc málo a dva hráči by zahráli ve stejné situace to samé - android mi tak občas připadá že jsi hodně omezený těmi leady které potřebuje většina detektivů a tak prostě obejdeš leady co jsou kolem tebe + něco zahraješ a to je vše ...

18.7.2010 11:04:51

Doba hraní
Z toho co jsem si přečetl a zkouknul na zápisy z hraní se jedná o dlouhotrvající hru, je to tak? Nebo jsou to jen nějaké začátečnícké hry a pak hra trvá kratší dobu?

24.12.2010 11:13:08

Doba hraní
Já řadím Drakulu mezi hry delší, spíše ke 2 hodinám. Vlastní tahy netrvají ani tak dlouho, ale hráči se radí a diskutují a probírají možnosti, kde může Drakula být, jak na něj, kdo kam .....

24.12.2010 12:41:48

Dracula
Z toho málo co jsem očima sjel, je Dracula asi úplně jiná hra než Fantom, nicméně asi námět je stejný. Jenže hra jako taková je úplně jiná. Fantom je asi proti tomu "člověče nezlob se". ;-) Dle stručného infa co o hře mám, je hra daleko více propracovanější a asi více možností. No škoda, že ji Black fire nepočeštil. Jinak opravdu je v podpoře vše důležité a potřebné.
Jak jsem zde četl, hra je docela dobře hratelná ve dvou, čož může být výhoda. Ne vždy jsou k dispozici hráči. Každopádně je ve wist listu. :-)

24.12.2010 14:00:05

Kent
Což o počeštění mi až zas tak nejde, kdyby se hra dala sehnat. Roky vyprodaná a když byla naposledy za rozumnou cenu na AUKRU tak jsem na aukcio 30sec prošvihl. Alespoň o důvod víc, těšit se v létě do slovenska na Osadníky kde si jí s chuzí zahraji.

BTW: Hra je úplně skvělá, úžasně atmosférická a přitom herními mechanizmy jednoduchá

24.12.2010 14:53:42

to cholerus
Zohnat ju nie je problem, FFG urobili reprint. Jeden nemenovany e-shop v Brne par kuskov ma ;).

24.12.2010 15:00:16

Dracula
Tak tak, Miri má pravdu. :-)
V zmáří jde také sehnat, ale pokud je v platnosti to omezení DPH, je to nerealizovatelné. Max. tak u her, které nelze v Evropě koupit. Jinak ne.
No jak říkám, budu studovat pravidla. :-)

24.12.2010 15:08:48

Fury of Dracula vs Letters from Whitechapel vs Fantom stare Prahy
Dá se to vůbec porovnávat ?
Mám a hrál jsem jen Fantoma, ale přijde mi, že ty hry mají podobný herní mechanismus.
Vyplatí se tedy investovat do další nové hry se stejným mechanismem ?
Pokud ano, rozhoduji se mezi Fury of Dracula a Whitechapel.
Hlavním kritériem je, že to budou hrát neangličtináři (tudíž bude nutný překlad karet atd.).
Dracula mi přijde o malinko hezčí, takže bych se spíš příkláněl více k němu i téma je pro mě zajímavější.
Děkuji všem za info :-)

9.1.2012 21:09:46

To BladeBrown Whitechapel vs Drakula
Drakula je pro více hráčů, kdežto Whitechapel seš schopen zahrát i ve dvou. Taktéž Drakula je dle mne více akčnější, co se týče soubojů a možností dělat za Drákulu různé problémy. Naproti tomu je Whitechapel spíše o taktice. vyšetřování, dedukci a zablokování Jakovi cesty domů. Ve Whitechapel prožiješ 4 dny kdy se snažíš přijít na to kam asi Jack chodí. Vždy zabije a jde domů, zabije a jde domů, 2x zabije a jde domů, zabije a vyhrál..

Drakula se oproti tomu snaží zamořit svět upíry..

Já osobně mám obě hry rád, každá je trochu jiná. V drakulovi se přikláním k prošmejdění board game geeku a stáhnutí si opony pro Drakulu s mapou (vzhledem k tomu, že ve hře je dost nešetrně vyřešen jeho pohyb a to skrze kartičky. Což je alespoň dle mne takové kostrbaté) Ve whitechapel, ti stačí Jacka chytit. nebo mu zablokovat cestu dom. V drakulovi musíš upíra zabít, tedy ho porazit v souboji.. Který je docela zajímavě řešen.

Někdo řiká, že v Drakulovi se baví jen ti lovci co jsou na stopě a že zbytek se jen tak plácá, ale to už je na domluvě..Obě hry mají své klady i zápory a obě mají skvělou atmosféru..

Co se týče doporučení, pokud hodláš hru hrát ve dvou doporučuji whitechapel. Pokud ne doporučuji omrknout pravidla Drakuly..( Protože to přeci jen není každého šálek čaje...)

9.1.2012 21:28:38

Dracula
Whitechapel jsem nehral, zato Draculu parime fest ... nejcasteji prave ve dvou a je to vynikajici. V porovnani s Fantomem, kteryho uz nechci ani videt, je to mnohem akcnejsi. Je to spis lov, musis Draculu nejen najit (coz je relativne snadny) ale jeste umlatit (nejlepsi je ubodat ho kulem, huohaha:-)) v sice dost nahodnejch, ale hodne tematickejch soubojich. A k tomu jeste cistit cestu kudy prosel od encounteru, protoze tam nekde muze bejt ukrytej upir...

Ten karetni princip zaznamenavani trasy taky povazuju za genialni, nikdy jsem s tim zadnou potiz nemel, je to skvele prehledny ... a hlavne nesnasim jakykoli zasteny :-)

Co na tom mam ale uplne nejradsi je takrka nekonecna znovuhratelnost ve stejne parte. Dracula nema sanci si vytvorit nejakou univerzalni strategii, furt musi vymejslet neco novyho, pac ta Evropa je fakt dost tesna :-)

Za sebe bych to prirovnal spis k Middle-Earth Questu, s poznamkou ze Dracula me za obe strany bavi mnohem vic...

9.1.2012 23:55:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Dracula je super ve dvou
Whitechapel jsem také nehrál, zato Draculu jsme nahráli ve 2 hráčích desítky her a je skvělá (hra). V jeho hodnocení souhlasím s Polyluxem až na tu náhodnost v soubojích. Ta tam sice je, ale souboje vhodným výběrem zbraní a načasováním boje na den/noc můžeš dosti ovlivnit, což mně přijde také jako jeden z velkých plusů této hry. Osobně mně přijde Dracula lepší hrát ve 2 hráčích.

10.1.2012 09:56:46

Dracula vs. Whitechapel vs. Fantom
V prvé řadě, obě hry jsou fakt dobré.

Pokud hledáš vylepšeného fantoma, myslím, že bude lepší Whitechapel (mimo jiné nepoužívá karty, které bys musel překládat).

Whitechapel je vlastně Fantom s těmito úpravami:

- policisté nechodí po stejných polích jako Jack, tedy zatčení není automatické v okamžiku, kdy policista došlápne na pole kde stojí Jack, ale je zapotřebí provést zatčení - tedy ukázat na políčko sousedící s policejní patrolou, kde je Jack ukrytý

- Jack se neukazuje automaticky, v určitých tazích, ale policisté po něm pátrají prohledáváním polí které sousedí s policejní patrolou, byl-li tam Jack KDYKOLI V PRŮBĚHU DNE umístí se na políčko stopa

- pohyb Jacka ani policistů nevyžaduje žádné jízdenky, ale Jack má omezený počet speciálních pohybů

- Jack neuniká jednou, ale musí upláchnout celkem čtyřikrát ve čtyřech různých dnech

(poznámka zatčení a prohledávání jsou různé akce a policista může vždy provést pouze jeden z nich)

Oproti tomu Dracula má navíc tolik prvků, že by bylo v podstatě zapotřebí opsat sem pravidla. To hledání Draculy alá fantom je prostě jen jedním z prvků hry.

10.1.2012 10:06:12

Fury of Dracula
Jednom podporuji názor Aldamonda, Fury of Dracula je pro mě osobně taková srdcovka a pěji jenom chválu a přesně před rokem jsem v tomto fóru tesknil že je nesehnatelná a letos na mě čekala pod stromečkem :-)

10.1.2012 17:53:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Pozitivni ohlasy pro Drakulu :-)
Zatím děkuji všem za odpovědi. Vypadá to, že zvítězí přece jenom Drakula. Koukal jsem, že asi udělali dotisk, protože k sehnání v eshopech je. Otázka je, jak dlouho bude skladem. Ještě si projdu a přečtu pravidla, abych se ujistil, že to není až moc složité. Civilizace byla např. na mě až moc složitá :-/ Od Drakuly očekávám spíš oddechovku. Ještě dotaz, jak se stupňuje herní doba v závislosti na počtu hráčů a dá se u toho lehce popíjet ? :-)

10.1.2012 19:13:44

Vybíráme z Bazaru

Rallyman GT
Rallyman GT
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas