Fury of Dracula

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

Fury of Dracula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Stephen Hand
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Jsem ve fázi - studium pravidel. A měl bych jeden dotaz. Není otrava, vždy když se přesune nějaký lovec do města, stále koukat na skryté karty lokací (a upravovat žeton zpět na kartu), jestli není lovec ve městě kde zanechal Dracula encounter?
14.7.2010 00:41:03

a ještě malý rýpanec :)
Přijde mi divné, že může ovlivnit souboj lovec použitím česneku, přesto že se tento lovec nachází třeba na úplně druhé straně Evropy (tedy není ve městě, kde došlo k boji).

14.7.2010 00:54:49

...
ale je to opravdu jen rýpanec, protože v mém oblíbeném Descentu je např. rozdělování pokladů z otevřené truhly taky hodně divné :)

14.7.2010 00:56:33

encountery
Na sledovanie umiestnenia encounterov ma Dracula referencnu mapku, na ktorej si moze svoju cestu znacit. Osobne pouzivam male koralky, ktorymi si vyznacujem lokacie s encountermi + 3 vacsie koralky na katakomby.

14.7.2010 07:30:26

Miri
určitě fajn nápad, ale stejně se musíš podívat pod kterou kartou to město je :). Kdyby byly ty políčka na Drákulově ceste očíslovaná od 1 do 6 (+ katakomby od 1 do 3) a ve hře by byly malé očíslované žetonky (korálky), byl by "problém" vyřešen :)

14.7.2010 09:30:12

To Beholder
Ja kdyz hraji za Drakulu, tak si mesta pisi na papirek a nepotrebuji se divat na karty. Uvidis pri hre, ze to takovy problem neni.

14.7.2010 10:42:00

Jumbo
Jo ale když zapomeneš na kterém políčku cesty to město je, tak ho přece musíš najít (tzn. obrátit pár karet).

Btw to očíslování cesty co jsem před tím psal je blbost, to by nefungovalo.

14.7.2010 11:13:47

To Beholder
Ja si ty mesta pisi pod sebe a v okamziku, kdy nejake mesto vracim zpet do balicku tak, ho skrtnu. Takze vidim presne pod sebou, kde ktery mesto je.

Napr. mam pod sebou napsany mesta:
AMSTRDAM
COLOGNE
BRUSEL
STRASBURG

pak karta nejvic vpravo je Amsterdam, pak je Cologne atd. a soucasna poloha Drakuly je Strasburg.

14.7.2010 11:22:56

Beholder
Osobně jsem neměl problém si pamatovat cestu kudy a jak jsem prošel ... přece jenom těch maximálně 6 kroků moc není a je to nejdůležitější část Draculova kola. Určitě se nemusíš dívat při každém pohybu huntera na použité karty protože většinou je hunter moc daleko od tebe, a pokud je blízko tak víš na kterou tvoji "stopu" může dojít ještě dřív než tam přijde. (vlastně to je pro draculu jedna z nejdůležitějších věcí... aby věděl kde můžou hunteři přijít nejdřív a pokud možno dával svoje upírky někde mimo jejich dosah)
Encounter je ale na kartě jen jeden a ten potká první hunter co tam přijde - tzn pokud je karta skrytá v draculově Cestě, tak je tam vždycky encounter, pokud je odkrytá, tak tam není.
Nevím na co se přesně ptáš tedy ale z odpovědí asi na to jak si zapamatovat jaké karty máš vyložené na Cestě. Je alternativa (a zároveň dobré) pokud hraje Draculu hráč poprvé, že může najít město kde Hunter přišel v balíku lokací - pokud je karta v balíku tak určitě není na Cestě ;)
Z pravidel strana 15: only Hunters in the combat may play the Garlic Item card.

14.7.2010 11:51:41

Raziel
jo to tak dopadá jak tady není editace příspěvků :) špatně závorky a opakující se věty ale doufám že to lidi pochopí :)

14.7.2010 11:53:17

Raziel
Jo 6 karet není moc, ale vzhledem k tomu, že tam je encounter na odstranění 3 karet z cesty apod., tak se to může celkem měnit, ale nevím jen mi to tak prostě přišlo. Až zahrajem, tak uvidím :).

S tím česnekem nevím co myslíš, ale já to myslel tak, že ho může zahrát před bojem jakýkoliv lovec, takže i ten který se boje nezúčastní, což mi přijde nelogické :)

Jumbo: jo tak to jo, i to je alternativa.

14.7.2010 12:01:57

Cesnek
Cesnek muze zahrat pouze lovec, ktery se ucasni boje.Koukni do anglickych pravidel.

14.7.2010 12:35:17

Beholder
Jak říká Jumbo, ta věta znamená že právě jen lovec který bojuje může hrát česnek (lovec o město nebo o půl mapy dál očividně v combatu není, ten může hrát jen event karty).
Karty které čistí Cestu právě způsobí, že si nemusíš pamatovat ani těch 6 karet ale poslední 3 města, a taky to neodstranuje 3 karty ale "čistí cestu do 3 karet" je v tom rozdíl zejména pokud máš v Cestě zahraný hide(viz FAQ). Osobně jsem ten encounter ale ještě nepoužil, protože on ti sestřelí i případné upíry které bys tam měl...

14.7.2010 13:06:11

ad česnek
máte pravdu, četl jsem si česká pravidla a tam je tedy drobná chybka. Stojí tam: "Pouze lovci mohou hrát karty předmětů – např. Česnek (Garlic)." Chybí tam to důležité "pouze lovci v souboji". Teď už to dává smysl :)

14.7.2010 14:07:25

první hra
Tak po první hře, kterou jsme nestihli dohrát, protože už bylo dost pozdě cítím spíše zklamání. Hrál jsem za drákulu a celkem jsem se nudil a necítil touhu hru dohrát do konce, tak jsme to v 11 večer raději zabalili a pustili si nový díl True Blood :).

Proč jsem se nudil? Hraní za drákulu se skládá z položení karty polohy a encounter žetonu, to je vše (občas může ještě zahrát nějakou event kartu). Mě to přijde trochu málo, protože pak několik dlouhých minut čekám na 4 lovce, kteří toho v podstatě taky nemají moc na práci. Pohnout se o jedno (občas 2-3 pole) a vzít si jednu nebo 2 karty (vyjímečně se střetnou s encounter žetonem). Takže jsem se v této hře na kočku a myš poněkud nudil, nic moc se nedělo. Ale každopádně to byla první a navíc nedohraná hra, rád si to zkusím někdy znovu ve více lidech, ale doma to mít nemusím, škoda :(.

16.7.2010 10:48:14

ještě dodadatek
souboje mě na první přečtění zaujaly, ale v praxi jde o hod šestistěnkou a vyhrává ten kdo hodil více (jsou tam sice modifikátory, ale na dnešní dobu kostek se symboly, bojových karet apod. mi to přišlo hodně easy a o náhodě, samozřejmě je třeba brát v potaz, že to je reprint stařičké hry).

16.7.2010 10:53:25

to Beholder
Jsem na tom úplně stejně jako Ty, když hraju za Draculu, tak se u hry celkem nudím, protože mé kolo trvá několik sekund (už mám dávno rozmyšlené, kam půjdu a jaký encounter položím) a poté následuje klidně 20 minut hry lovců, protože se dohadují, kde sakra jsem a co vykutí.
Za lovce jsem vlastně ještě ani nehrál, ale ta hra pro mě prostě nemá ty grády a je díky některým Event kartám a dost náhodnému souboji celkem frustrující. Jediný klad vidím v tom, že lovci opravdu musí spolupracovat a kutit, co si ten Dracula myslí. Krásná hra na odhadování protivníka. To mi ale bohužel nestačí.

16.7.2010 10:54:00

Kadaver
Jo proto si to klidně někdy zase zahraju, ale ve více lidech. Myslel jsem že hraní FoD ve dvou lidech bude podobné (dobré) jako v Descent, ale není to tak. V Descent je nějaké dohadování (a zdržování) co udělat spíše ke škodě, když hraje třeba za 3,4 hrdiny jeden člověk, tak si komplexně naplánuje co udělá. Ve FoD může být oživení alespoň ta diskuse 4 lovců co udělají a koho co napadlo :)

16.7.2010 11:01:03

nudici se Drakula
Neda mi to a napisu sve postrehy. Proc se Drakula nudil? No asi proto, ze byli lovci nezkuseni anebo nesla karta.

Uznavam, ze kazda hra je hodne ovlivnena tazenymi eventy a ze boje jsou spis jen hazeni kostkou. Zazil jsem i hru, kdy jsem jako Drakula byl temer porad skryty, lovci vubec netusili, kde sem a karta Zpravy z novin jim moc nepomohla, kdyz znali mou pozici 4 kola zpet. Natolik je to frustrovalo a nebavilo, ze sme hru predcasne ukoncili (jako Drakula jsem mel hned ze zacatku karty na ruseni Eventu lovcu).

Ale kdyz je zkusenejsi skupina lovcu, a nestane se relativne malo pravdepodbna udalost s kartama, tak se Drakula kolikrat pekne zapoti. Lovci mu jsou neustale v patach a je to doslova valka nervu. Kdyz je den, lovci vi vasi pozici v minulem kole a vy jakozto Drakula zvazujete kam se pohnete. Pak udelate tah a lovci spekulujou a koukaji na Vas a zustat kameny a klidny ... Me se ta hra libi. Nehrajem ji sice kdovijak casto, ale vetsinou se prijemne odreagujem.

16.7.2010 11:19:39

Kubis
No já jsem byl odhalen díky blbému počátečnímu postavení (Atény) a blbě tažené event kartě (tuším noviny) hned v druhém kole :), pak jsem byl uzamčen, nemohl jsem 2 kola do moře, kterým jsem chtěl zdrhnout, nakonec jsem ustál (diky kostce :) )jeden souboj a podařilo se mi proklouznout pryč, ale pak jsme to po jednom odehraném dni a jednom zrozeném upírovi zabalili, fakt jsem se moc nebavil :(

16.7.2010 11:32:39

Beholder
Jak píše Kubis, vidím to stejně. Máš mnohem více věcí nad čím přemýšlet než jen kam se pohneš - kam půjdou lovci, půjdu do rizika a zkusím projít kolem jednoho a nebo zvolím jistotu a vyjedu na moře, nebo chvilku počkám zahraju speciální kartu nebo hide a uvidím co udělají ?
Draculu jsme hráli nedávno 2 hry protože Kadaver neměl čas a konečně jsem to mohl vytáhnout. Všem zůčastněným se hra líbila tolik, že na dalším hraní chtěli hrát znovu. Další hra byla za lovce a při hře jsem se bavil jako za draculu.
Skvělých situací je ve hře spousta a vůbec mě nijak nedeptalo, že lovci mají vždycky navrch a moje kolo znamená zahrání jedné karty. Bavil jsem se tím jak ostatní pak museli přemýšlet, kde jsem asi utek a rád jsem je upozornoval na další a další možnosti kde jsem mohl jít, které přehlédli (vůbec nevadilo, že jsem jim občas vlastně řekl, kde jsem šel - je to hra o blafování :) ). Souboje jsou to, co dřív nebo později draculu zabije, at už na těch kostkách padá cokoliv, ale zase jsou eventy jak se souboji s lovcem vyhnout a taky další situace kterými se dostaneš k hraní i mimo svoje kolo.

Ano, za draculu jsou ty event karty docela frustrující, lovci se dostanou k tvojí pozici zničeho nic, ale bez nich by draculu nejspíš nikdy nenašli.

btw V těch minulých hrách ve třech jsme si říkali jaké by to bylo ve dvou hráčích a všichni jsme se shodli na tom, že nejspíš o ničem, což asi svým reportem tady potvrzuješ ... nicméně zkus si to zahrát ve více hráčích a pokud možno aby Draculu hrál někdo, kdo už Draculu hrál. ;)

16.7.2010 13:41:14

Beholder
Ach zase ta chybějící editace :)
Doufám, že jste hráli že nejdříve se umístují na desku lovci a pak až dracula zvolí počáteční lokaci, podle toho co píšeš, tak se mi to ani moc nezdá jak by tě mohli tak brzo doběhnout, navíc s wolf form se efektivně dá utíkat pryč.

16.7.2010 13:44:42

Raziel
Ano taky jsem se chvilkama bavil, jak přítelkyně nahlas přemýšlela, kam jsem asi tak mohl jít, hojně jsem využíval síly (hide i vlčí podoba jsou moc fajn :) ) a ukazoval ji na mapě kam všude jsem mohl jít, ale prostě mi to přišlo pořád málo k tomu abych mohl říct: "Bavil jsem se dobře". Ale hru ve více lidech určitě zkusím ;).

Jak jsem psal už ve druhém kole věděla kam jsem šel. Ano zvolil jsem si lokaci jako poslední. Naivně jsem šel do koutu, z kterého ale bohužel vedla jen jedna cesta :) (start Atény pohyb do Valony) a ve druhém kole zahrála přítelkyně event kartu na odhalení nejstarší lokace na cestě což byly Atény. Tak kdepak asi jsi pane hrabě, když ta další karta není modrá :)

16.7.2010 15:49:04

to Beholder
Tohle přesně se mi stalo v první hře, že hrdinům přišly noviny hned ve druhém nebo třetím kole. Naštěstí jsem byl někde ve Francii, takže jsem měl několik cest, kterými jsem mohl projít, ale stejně se kolem mě začali stahovat. Naštěstí mi pomohl vlk, jinak bych to nepřežil. Příště už budeš vědět, že začínat na takovém omezeném místě není moc dobré :-)

16.7.2010 16:02:55

me postrehy
Je to zvlastni, ale pro me je to jedna z nejlepsich her co jsem hral. Dokonce jsem asi radeji kdyz hraji Drakulu. Kdyz se sejde skupinka lidi co to umi hrat, tak je to opravdu zabava. Nicmene jednu vec musim potvrdit. Neni to urcite hra pro dva hrace. Uplne to zkazi dojem ze hry. Vetsinou to hrajeme v peti lidech a tech moznosti jak to hrat za Drakulu je hned nekolik. Ja dokonce i sam iniciativne utocim a souboj neni jen o hodu kostkou. Napr. spatne vyzbrojeny lovec muze kazet sebe lip a drakulovi nic neudela. Naopak dobre vyzbrojeny lovec, ktery zautoci pres den je velkym nebezpecim. A to ze hned v druhem kroku prijde karta "Zpravy z novin" je podle me jen a jen dobre. Je to jen pro Drakulu vetsi vyzva a take behem prvnich dvou kol vetsinou nejsou lovci tak dobre vyzbrojeni, aby byli zase tak moc nebezpecni a Drakulovi staci preckat nez je noc. Nemuzu si pomoc, ale ta hra je vic o premysleni nez si opravdu myslite.

17.7.2010 16:34:02

jeste neco k hrani za Drakulu
Kamarad umi mystrne vyuzivat zetony prekvapeni, bylo az k nevire z jakych situaci se dokazal nekdy i s trochou stesti dostat.
Proste kdokoliv rika, ze to neni dobra hra, tak musi jit nekdy zahrat s nama.

17.7.2010 16:38:16

Vybíráme z Bazaru

Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas