Formula D - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Autoři: Eric Randall
Laurent Lavaur
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy

Dneska se chystám nějaké lidi naučit tuto hru. Kdysi jsem hrál původní vydání Formule Dé, teď mám půjčenou tuto verzi. Pravidla znám, všechno je mi jasné. Zkusil jsem si i jet sám aby mi to přišlo do krve. Ale vůbec nechápu Pit Stopu. Může mi to někdo podrobněji vysvětlit?

Děkuji
20.10.2009 09:13:21

kolize
v těch 10 to někdy jsou opravdu jatka. a to ani nemluvim o silničních závodech kde některé auta mají jen dva životy.

12.7.2011 15:29:37

Re: Kolize
No ještě je řešením používat pravidlo o konstrukci vlastního monopostu, kdy se rozděluje těch 20 bodů. Dát si místo 3 bodů karosérie 4 - to by mělo stačit na to první kolo.

12.7.2011 16:06:14

Není to FFG
co se týče pravidel a některé věci potřrbuji mít napsané černé na bílém a nejlpe 3x na různých místech :D Takhle tam mám pár nejasností, zatím k základní verzi hry:

1) Kolize: Pokud zastavím v sousedství 2 dalších vozů, háže se na kolizi. Hodím 2x za každý z vozů. Hážou i piloti těchto vozů ?

2) Hra ve více jak 5 lidech: Jak se rozlišují další vozidla od sebe, když jsou vždy 2 stejná ?

21.3.2012 08:00:35

Lunitare
1. Ano hážou
2. Nejsou stejná - jedna z formulí má vždy černé doplňky :)

21.3.2012 09:59:18

Lumitare
ad 2: nicméně ve více lidech je nejlepší hrát na týmy, dost se nám to osvědčilo

21.3.2012 10:02:18

Deathmaster
Máš pravdu. A to jsem na ně už jednou koukal a hledal jsem rozdíly. Teď jsem si je vytáhl znovu a už to vidím :)

U kolize jsem si nedovedl vysvětlit proč by měli házet oba.... Přiblížím se vozidlem k jinému, které jede uprostřed. Hážu na kolizi já, padne 12 (vyhl jsem se a nic neztrácím). Háže pilot druhého vozidla, padne 2 (srážce se mnou se vyhl a ztrácí 1BO) - za co ?? ... Nebo je to, že jsem měl štěstí a při střetu se mi nic nestalo, kdežto jemu ano ?

21.3.2012 10:49:58

Další dotazy
3) Cíl: Pilot, jehož vůz jako první projede cílovou čáru. Z toho plyne, že asi nezáleží jako rychlostí a zda-li náhodou nepřestřelí následující zatáčku a nezlikviduje vlastní vůz ?

4) Startovní pořadí: Hodí-li dva hráči stejné číslo hážou znovu: 4 hráči, 4 hody:

A-11, B-13, C-19, D-19 (C a D hážou znovu - ale jen v rámci rozhodnutí o jejich pozici nebo hod se vztahuje ke všem hráčům?)

5) Zajetí do boxu: Zajedu-li do boxu na rychlostní stupeň 1. Vždy vyjedu z boxu na 4 ?

21.3.2012 11:50:24

Lunitare
Je to o nebezpečnosti jízdy vedle sebe, tudíž si oba piloti házejí, zda se jejich vůz nepoškodil.

3. Jojo, na zbytku už nezáleží. Stejně jako ve skutečnosti :) Prostě cíl je cíl a co se děje potom už je "jedno".

4. Tady bych to chápal jen o jejich pozici. Tzn. pokud by to bylo A-11, B-11, C-15, tak C vždy zůstane třetí.

Na pětku bych se musel podívat do pravidel, jak přesně to je. Už jsem to tak rok nehrál a tak mi tyhle detaily vypadávají :) Ale pokud si to pamatuji správně, tak záleží jaké číslo hodíš a podle toho tak rychle vyjíždíš. V jednom případě stihneš přeřadit o jednou více.

21.3.2012 12:03:11

Vybíráme z Bazaru

18Lilliput + obaly
18Lilliput + obaly
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas