Erosion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Sierra Madre Games
Autoři: John Douglass
Phil Eklund
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdo by nechtěl býti horou!

při brouzdání po shopu sierra madre jsem našel tento neskutečný filler...karetní hra na horu...mechanismus je ve stylu Glory to Rome, u nás známější je myslím San Juan...

tady je odkaz ke krásně zpracovanému manuálku přímo od autora...
http://www2.pvc.maricopa.edu/~douglass/erosion_the_game/presenter_overview/index.htm

samozřejmě v tom má prsty i pan Eklund, tedy můžeme očekávat geekovský zážitek...
tématem unikátní, propracovaná a hlavně se při hraní i něco naučíte, že.

tak když už nám tu propuká ta Eklundmanie, proč nemít i nějakou hru, kterou mohu vyplnit čas mezi Origins a High Frontier...

no a je možné, že brzy bude v ČR za rozumnou cenu...HORÁ, tedy hurá
8.3.2011 09:45:43

ocasek
Pěkný. Tohle fakt může napadnout jenom Eklunda. :)

8.3.2011 09:55:33

ocasek
Ocasku sydo mi včera naprášil, že jsi si tuhle hru koupil. Poděl se o své dojmy. Prosííím!

19.5.2011 10:27:09

parxel
hra na 30 az 45 minut, hral jsem ji 4krat ve 3 se zakladnimi pravidly...

opravdu jednoducha oddechova karetni (vizitkova) hra, karty se rozdeli na tri baliky, ja jim rikam vetrik, destik, pisecek. Vezmes z nich 6 karet a stavas se horou s 3000m, karty totiz maji dve funkce, hornina = vrstva o 500m a nebo akcni karty, tak jak v San Juan (budova, nebo platidlo). Pak si vezmes 3 karticky vetriku, 2 destiku a jednu pisecku.
A hrajes...

tvym ukolem je mit co nejvic bodu na konci hry (dobrani jendoho ze tri balicku a vypasovani se hracu) body mas za vysku nezvetrale hory = 1 bod jedna vrstva (hornina), za horniny usazene v tve delte = hornina se musi prvni ze skaly zvetrat (karta vetricku), pak ji musi do reky splachnout karta destiku, a pak piseckova karty nechat usadit v delte reky a jeste 3 body = za zvetralou vrstvu v tve hore s nejakym zajimavym trilobitem (nebo co to tam je).

opravdu oddychovka, me se moc libi (4krat jsem vyhral)...zajimave tema, kde po prelozeni karticek by mohla byt pouzita i jako vyukova hra pro deti. Rychla s moznosti skodit (z kamarada, který byl chvíli i desetitisicovka se na konci stal kopec hnoja = jedna zvetrala vrstva).

zkousel jsem strategii nejvyssi hora, ale nejvic bodu skutecne je z usazenych hornin v delte, tedy erodovat a erodovat a hlavne pak ukladat horniny z reky do delty...

kamarady to zase tak moc neoslovilo, ale to jsou strojari a ITci, zato ja syn hornika a vidlak mam k horninam, vrstvam, erozi a orbe hodne blizko...

jedine minus je opravdu chabe zpracovani komponet - karet - vizitek (velikost karty je netradicni asi jako tema)

hora ocasek

19.5.2011 11:39:13

ocasek
Dík. No asi to nebude hra pro mě, ale dík za info. Pokud se někdy potkáme na nějaké deskoherní akci, tak si to rád zkusím.

19.5.2011 12:09:43

Vybíráme z Bazaru

Riverside
Riverside
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas