Dust - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Dustgames
Editrice Giochi
Fantasy Flight Games
Autoři: Angelo Zucca
Spartaco Albertarelli
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Máte někdo zkušenosti? Tady to hodnotil jeden člověk a dost špatnýma dvěma hvězdičkama...
23.7.2009 17:46:03

re
mame za sebou jednu hru, ve ktere jsme spis valcili s pravidlama nez mezi sebou, tak se jeste neodvazim hodnotit ... herne je to takovy trosku slozitejsi risk s nekolika zajimavymi elementy navic :)

23.7.2009 22:08:47

Dust
tématem to vypadá luxusně, ale po zkušenosti s Attack! jsem na hry, které jsou "jako risk" dost opatrný. Jen mě trochu mate popisek tady - WWII? Já myslel, že je to post apokalyptický svět s mechy atd.

24.7.2009 08:02:04

sydo
obavam se ze nekdo precetl jen prvni odstavecek uvodni "story" v navodu :)

24.7.2009 13:03:06

2. světová válka
Ale ona to skutečně 2. světová válka je... "Jen" v alternativní minulosti... to už se mi nepodařilo do toho zahrnout :-)

24.7.2009 13:25:44

Dust recenzia
Ahojte, pre tych co tato hra zaujima, napisal somrecenziu na web spolocenskehry.sk - http://www.spolocenskehry.sk/content/view/1184/24/

18.1.2010 13:11:48

tirsillur
Pěkná recenze, díky ní si Dust přidávám si do wish-listu :-)

11.8.2010 12:06:01

recenze
Po přečtení recenze bych řekl, že tato hra je Attacku s rozšířením dost podobná a ne že ne. Bude asi určitě lepší (je i lépe hodnocená), ale principy obsazování kontinentů, akčních karet, soubojů, produkce, ukrutná délka hry... zkrátka našlo by se toho hodně :)

11.8.2010 12:38:48

názor
shrnu to - je to opravdu jen takový trochu "obohacený" risk, ale to není na škodu - osobně bych trochu předělal jednotky a krapet poladil jejich parametry (jsem rejpal, takže možná si i úpravu udělám), taky použítí mapy světa je docela nešťastné (udělám si vlastní mapu, uvažuju o Austrálii nebo Africe - ne celý svět), ale jinak mohu vřele doporučit - jednoduchá pravidla, celkem roztomilé miniatury...

10.2.2011 17:18:30

ake mi to prislo..
no, neviem, ako ostatni ucastnici epickeho turnusu v Zelivi, ale ja som bol s prvou hrou moc spokojny! bolo to presne to, co som od toho ocakaval..
-velka mapa sveta a pre 6!
-strategicke zony
-par druhov jednotiek, co sa velmi zlahka do seba kombia (pekne figurky btw)
-jednoduche (a imho zaujimave) pravidla
-nutnost menit strategie podla situacie a zaroven nutnost mat nejake strategie v rukave (karty su tu pouzite hodne zaujimavo, za zdroje sa daju kupovat a rozsirovat tak svoje moznosti na dalsi tah)
-obmedzena produkcia a kalkulacie s tym spojene
-kostky..hmm, take zvlastne mi prisli, nedaju sa sice menezovat ale zas moc neurazaju, asi to bude skoro dicefest (hit 1:3na D6;) kostkuje sa hodne, cele je to dost nevypocitatelne ale dlhodoba statistika fungovat musi..
-mam dojem, ze to vie byt dost svizne, ked sa raz pravidla dostanu pod kozu..kratsia veriza pravidiel bola na nejakych 6-7 kol tusim
-tema a grafika sa mi moc pozdava (sposob skladania mapy je davno iny, ako FFG pouziva v dnesnej dobe..a pride mi o cosi lepsi, aspon na prvy dojem)
-nechapem, preco na karty nedali ich nazvy, tazsie sa tak dohladavaju ich efekty, kym sa ich jeden nauci
-cerveny a oranzovy mozu mat trochu problem rozoznavat svoje figurky

suma:pekna, jednoducha, velka, zaskodnicky luckfest bez vseobecnej strategie pricom rozmyslat treba, inak bez sance.. taka semi-relaxacna epika o cely svet pre 6hracov (mensi pocet neviem)
Som spokojny, Risk mi kedysi davno hratelnostou az tak nevadil (aj ked preferujem ine meritka, skor charaktery ako cele armady) ale ta tema asi ano.. toto ju ma pre mna pritazlivejsiu a zaroven to ma par veci naviac..parada...
Apropo Risk, na Legacy sa uz neviem dockat!!:))

24.1.2012 10:18:20 | Upraveno autorem (porovnej)

doplneni
Muzu jen souhlasit a jeste bych rad dodal, ze pravidla jsou opravdu jednoducha, ale obcas clovek narazi na nejake veci, ktere tam nejsou a musi se po dohode doresit s ostatnima. Ale vubec mi to nevadilo a hra byla nezapomenutelna. :-)

24.1.2012 14:11:25

Vojta
ehm..to si nejak nespominam (asi uz bola neskora hodina;),
co take konkretne nebolo v pravidlach ze sme si to museli doriesit?

24.1.2012 15:35:18

.opcik
No, minimalne se resilo, jak to je s mesty. :-) A prislo mi, ze zprvu souboj byl nekterymi trochu nepochopen. Dalsi otazka je, jestli muzes jako soucast pohybu pribirat nebo zanechavat za sebou jednotky.

24.1.2012 18:07:22

Vojta
a co s mestami, komu patri, ak je bez jednotky, ci ine? :)
hej ten suboj je definovany ako 'zautoc na susedne', to sme tam prvne prehliadli..
pohyb bol jasny vzdy, kazda jednotka sa moze pohnut maximalny pocet krat podla pohyboveho cisla, priberanie/zanechanie je toho susastou, neni obmedzena velkost armady..;)

24.1.2012 18:29:31

.opcik
Presne tak... komu patri mesto bez jednotky? Krom toho dlouhou dobu jsme si mysleli, ze kdyz dobijes nekomu mesto, tak konci hru... takze to vschno bylo za behu. :-) Ale to mesto je asi nej problem. Co se pohybu tyce, tak to uz je asi vyjasnene, ale minimalne 2,5 hodiny nikdo netusil, ze jednou jednotkou muzes projet pulku kontinentu a drtit vse kolem... az kdyz jsi to na me pouzil, tak se to objasnilo. :-D Vic me zatim nenapada...

24.1.2012 18:40:06 | Upraveno autorem (porovnej)

jojo
Města a řetězení útoků. Jinak hráč nekončí, dokud má jedinou jednotku - minimální "socka" je šest, i třeba nemáš ani město, ani zdroj či továrnu. Takže kdykoliv máš na postavení továrny...

26.1.2012 14:24:22

Sarvan
Pozor to plus 6 ti dává město!! Není to za nic..Takže pokud o něj přijdeš už těžko postavíš pokud nevlastníš aspoň nějaké ty továrny..

26.1.2012 14:46:16

RagnarBlack
"The minimum number of production points
a player can receive in his production phase
is six. If the regular calculation would result
in him receiving fewer than six production
points, he receives six points instead."

Takhle je to v pravidlech :-)

Ale o tom řetězení útoků nemůžu nic najít...

26.1.2012 22:11:56

Sarvan
Hehe tak to jo..Ale jinak máš plus 6 za každé další město ne??

26.1.2012 22:23:07

RagnarBlack
Jasný... Hledám ty útoky i na fórech a nenacházím ani čárku :-(

26.1.2012 23:11:04

Sarvan
co okolo utokov hladas, nestaci :
1. v kole isty pocet utokov
2. jeden utok je do spojenej lokacie minimalne jednou jednotkou..
netreba riesit, ci a ako jednotka uz utocila,ak je pocet utokov viac ako 1 a ak splna polohu podla 2. to ze to retazi, nie je pravidlo ale nasledok dvoch jednoduchych.

ad mesto: mozem to pozret, ale mesto (nie hlavne) nepatri nikomu,ak tam nie je jednotka.. hlavne patri vzdy niekomu, bud bez jednotky vzdy podla farby, po dobiti inemu..mam taky pocit, ze ak specialnym utokom vykydlis nepriatela z hlavneho mesta, je to jednoduchsie,ako si ho dobyvat normalne;) ...len dohad..
ale zahral by som to hned:D

26.1.2012 23:32:51 | Upraveno autorem (porovnej)

.opčík
No, mě to nepřipadá tak jasné - zvláště když vidím, na jaké kraviny jsou někteří schopni se ptát je mi divné, že by tohle vynechali. Ani jeden dotaz na to řetězení...

26.1.2012 23:57:37

to Sarvan
Hele Jirko, ja myslim, ze tohle je jasne. Nikde neni napsane, ze se to nemuze a jak pise opcik, splnujes pravidlo, ze mas alespon jednu jednotku a utocis na sousedni pole, takze nic neporusujes. Jelikoz ta hra neresi neco jako aktivovany "hex" nebo aktivovana jednotka, tak muzes retezit, jak se ti libi.
Co se mesta tyce, tak to mam chapat tak, ze kdyz dobyjes hlavni mesto, ale neni tam jednotka, tak stejne nalezi tomu, kdo to dobyl?

27.1.2012 23:30:33

Add město
to s tím městem se mi nezdá to by stačilo poslat misilku a mít štěstí.. Stejnak bez jednotek na něm patří majiteli barvy..Mě to přijde logické..

Víš jak když dobiješ město násilím tak pokud tam nemáš vojáky lidé se bouří, aspoň do té doby, dokdy mají relativní šanci na osvobození..

A ještě by mě zajímalo jestli v té 6ti hře je opravdu každý proti každému, nebo jsou tři týmy po dvou..

Ještě co se týče řetězení, myslím že to jde, pokud máš dostatek útoků na hrané kartě, je to tak jak Opčík pravil...Hehe i když to co praví ne vždy je dogma...:D

28.1.2012 09:13:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ragnar
Tak to jsme potom hrali ale blbe... mesto i po dobyti bez jednotek patrilo tomu, kdo ho dobyl...Taky mi prijde logicke, ze kdyz dobyjes mesto, ale nic tam nemas, tak nemas jak kontrolovat ten rozboureny dav lidi a tudiz "obcanska valka" ti zajisti mit mesto porad pod kontrolou... ale kdo vi.

28.1.2012 10:19:08

Vybíráme z Bazaru

Drako : Drak a trpaslíci
Drako : Drak a trpaslíci
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas