nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dust

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Dustgames
Editrice Giochi
Fantasy Flight Games
Autoři: Angelo Zucca
Spartaco Albertarelli
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Dust je strategická hra o dobývání a kontrole území. O zabírání energetických zdrojů a měst, vývoji infrastruktury, budování a ovládání obrovské hi-tech armády, která může zaručit globální nadvládu.

Nejspíše poznáte že se jedná o mapu Země, ale co již není vidět jsou hranice jednotlivých národů. Ve světě Dust, nikdy nekončící válka a nové technologie změnily politickou tvář naší planety.

Na začátku každého tahu si hráč vybere kartu. Tato karta reprezentuje jeho strategii pro nadcházející kolo a do značné míry diktuje akce které hráč může provést.

Při výrobní fázi hráč utrácí body produkce, za které nakupuje další továrny a jednotky. Každý typ jednotek má své unikátní statistiky a účinky, tudíž hráč musí pečlivě zvážit složení svých armád.

Při boji hráči střídavě hází kostkou a ničí protivníkovi jednotky, dokud není jedna strana poražena, nebo se nevyhlásí příměří.

Na konci každého kola si hráči sečtou body za energetické zdroje, hlavní města a většinovou kontrolu území. Hráč který kontroluje největší část kontinentů získá body stejně jako hráč který kontroluje největší plochu moří a který má nejvíce výrobních závodů. Hráč, který nahromadí stanovené množství bodů a zároveň kontroluje hlavní město, vyhrává.

Pouze pokud hráč nahromadí nejméně polovinu bodů potřebných k vítězství, může zaútočit na nepřátelské hlavní město. Jakmile se válka vystupňuje, je všem hráčům umožněno volně zaútočit na hlavní města.

Autor: vurst22