Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

co je lepsi ?

Ahoj potreboval bych poradit chtel bych si poridit nejakou RPG deskovku a tahle se me docela libi, ale je lepsi Wrath of Ashardalon nebo Castle Ravenloft ? Popr. daj se kombinovat ?
3.3.2011 09:09:35

rbx

mouka
Podle vseho je lepsi Ashardalon. Ravenloft byl prvni a do Ashardalonu dali dalsi veci navic. Neni jich moc, ale jsou tam. Kvalitata materialu je u obou her uplne stejna. A co se tyce jejich kombinace, tak zatim to nejde, ale ceka se, ze Wizardi uverejni nejake spolecne scenare, ktere hru propoji. I v pravidlech je, ze pro vetsi zazitek se maji obe hry propojit, jen zatim nikdo nevi jak, chybi scenar :-)
Takze se asi spis rozhodni podle toho, jake tema ti sedi vic. V Ravenloftu jsou perfektni ty pruhledne figurky duchu a je to vlastne upirsky hrad, Ashardalon je fantasy, takze trpaslici, medvedi, nagy a jine verbez. V obou je obrovska figurka draka, jen v Ravenloftu uz vykostena... v Ashardalonu na vykosteni jeste ceka :-)

3.3.2011 09:25:11

mouka22
ahoj, mám doma ravenloft a jsem moc spokojený :) a po WoA pošilhávám. Co jsem četl recenze, tak vyznívají trochu lépe ve prospěch WoA, ale změny jsou spíše kosmetické, vychytali pár drobností (třeba treasure karty jsou ve WoA už opravdové předměty, zatímco v ravenloftu jsou to trochu abstraktní bonusy a výhody), ve WoA přidali ještě dveře, které můžeš otvírat, vyrážet atd. drobnůstky. Co jsem četl srovnání říkal kdosi, že pokud jednu hru tak WoA, ale ideální je mít obě :) právě kvůli tomu, že jsou kompatibilní a dají se kombinovat. A taky záleží co se ti víc líbí,v ravenloftu jsou nemrtví (zombie, upíři, krysy) ve WoA zase beholdeři, nějací draci atd. (ve světě DaD se moc nevyznám, někdo kvalifikovanější by ti napsal víc).

3.3.2011 09:25:13

rbx
dvě vteřiny, gaddemit :)

3.3.2011 09:26:06

rbx

kandelabr
no, ale vidime to uplne stejne, jen ja jsem od toho posilhavani uz trosku dal :-)

3.3.2011 09:37:17

u mě je to jasný
já ujíždím na nemrtvých, takže není co řešit :-) Ale jinak ber spíš Descent, ten je přeci jen mnohem dál...

3.3.2011 09:39:27

no jo
rbx:no jo, když já nemám ještě ani prolezlý ravenloft :( a co ty, už barvíš figurky? :)

merlin: tak ona ta voba není úplně jasná. jednak rozdíl semikooperace a kooperace a hlavně taky herní čas. descent mám doma a mám ho rád, ale dostal jsem ho na stůl asi třikrát za ty dva roky (a z toho jsme 2x nedohráli), kdežto ravenloft jsme hráli už aspoň 10x.

3.3.2011 09:48:26

rbx

kandelabr
nebarvim :-( Ale laka me to, protoze jsou fakt hezke.

A co se tyce srovnani s Descentem, tak to jednoznacne kulha. Descent je moloch, ktery chces cas a prostor. Ravenloft a Ashardalon jsou odehrane rychle, nepotrebuji skoro zadnou pripravu a daji se uplne perfektne hrat i v jednom hraci. Vlastne jsou to jedine hry, ktere jsem ochoten si zahrat solo.

3.3.2011 09:55:02

obojí
No já mám doma zatím Ravenloft a už když avizovali Ashardalon, věděl jsem, že ho chci :).
Takže časem určitě obojí.
Vlastně obojí je špatný výraz ... už se blíží Legend of Drizzt ... takže tak :(

3.3.2011 09:58:20

rbx
já bych taky barvil, hrozně rád, ale asi na to nikdy nenajdu čas :(

3.3.2011 10:09:10

rec
A nasla by se dobra duse ktera by napsala recenzi ? Srovnala hry co je lepsi co je horsi ? Pridala par fotek

3.3.2011 10:17:19

to rbx, kandelabr
Jelikož nebyly dány žádné omezující podmínky kromě RPG deskovky (což teda není ani jedna ze zmíněných her), tak jsem poradil na základě toho :-) Neříkám, že Descent nechce čas, atd. Ale co se týče možností, volnosti a herního systému, tak je výrazně dál.

3.3.2011 10:21:27

rbx

mouka22
Odkud jsi?

Jinak recenze Ravenloftu uz myslim je a rozdily Ashardalonu jsem tu jiz psal, kdyz se na ne ptal Lino. A fotky sem klidne dam, nechtel jsem chrtit kazdou novou hru, ale kdyz se k tomu nikdo nema :-))

Merlin: mas pravdu. My jsme ale jen vypichli klady techto dvou D&D her.

3.3.2011 10:23:05 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Z jednej vesnice blizko Usti nad Orlici ale jezdim na turnaje WH40K- Hradec,Praha,Brno

3.3.2011 11:17:37

Tangram
Hm, stejné dilema...Oznámení WoA byl důvod proč jsem ještě nepořídil Ravenloft. A teď zase avizují LoD. Já to vidím osobně asi na kombinaci Ashardalonu a Drizzta . Ale kdo ví, jestli mi po vydání Drizzta zamotá dráček Tom hlavu zajímavým triptychem (už teď je jeho akční D&D kombo pro mě skoro smrtící) :-) tak já budu mít na krku rozvod jednak za zpronevěru části rodinného rozpočtu a jednak za dlouhodobý útěk od rodinných eurovek . Chjo

3.3.2011 12:42:07

DD

mouka22
No tak zrovna nejedu autem a vlakem se mi to tahat nechce. Ja jsem z Cesky Trebovy a jedu na vikend k nasim a mam oboji, ale jak rikam vlakem se mi ty megakrabice ktere i dost vazi tahat nechce :o((
Nicmene mam stejnej nazor jak uz tu zaznel. WoA je o chloupek lepsi co se vychytavek tyce, Ravenloft zase ma specifictejsi tema a to jsou nemrvti a upiri.
Idealne mit oboje, protoze scenare pro kombinaci se urcite objevi, at oficialne od Wizardu nebo neofiko na BGG.

3.3.2011 12:45:18 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Mouka
no tak ja jsem z Lanskrouna :-) Ale jezdim tam uz jenom parkrat do roka. Kdybys mel cestu do Prahy, tak tu mam oboje. Zrovna ted jsme se Sydem hrali Ashardalon a dostali jsme nechutne na prdel.

3.3.2011 13:02:58

rbx
Ve dvou to neni jednoduchy. Hrali jsme s manzelkou Ravenloft - adventuru s drakem zahrobnikem a nakonec jsme vyplacali 5 surge disku (domaci pravidlo - kdyz dojdou surge disky, pridame dalsi, ehm ...). Ve ctyrech jsme jeste neprohrali nic a vice mene nepadnul nikdy ani jeden surge disk.

3.3.2011 13:18:36

rbx

Lino
no, malinko jsem popsal nas marny boj do Prvnich dojmu. Tak kdyztak tam...

3.3.2011 14:03:51

předměty, miniatury
Rozmýšlím se jestli pořídit Ravenloft nebo Ashardalon, chci to primárně jako solitér a rád bych si nechal jednu z nich doporučit. A prosím neříkejte, abych pořídil obě:) pokud se mi bude líbit, tak to tak stejně dopadne, ale nejdřív to chci vyzkoušet:)
Jde mi o následující: Ravenloft je mi určitě bližší tématem, ale odrazuje mě, že údajně tam místo předmětů jsou jen jednorázové bonusy.

Co se Ashardalonu týče, tématem mě tolik nezaujal, ale rozhodně ani neurazil. Dveře se mi líbí a beru je jako plus oproti CR, na druhou stranu se mi nelíbí tolik miniatury potvor. Jak je to s předměty? jsou to zase jen abstraktní jednorázové bonusy?

A pokud by jste si měli vybrat jen jednu z nich, která by to byla? nebo snad počkat na
Legend of Drizzt? :)

11.3.2011 14:25:59

rbx

zluda
predmety jsou konkretni, stale bonusy, tedy kouzelne zbrane, stity atp. To jak vypadaji je ale nechano na tve predstavivosti, obrazek tam neni. A co se tyce miniatur, tak Ravenloft ma hezci ty pruhledne, jinak je to naprosto srovnatelne a treba Naga nebo Cultist z Ashardalonu jsou nadherni.

11.3.2011 14:28:24

rbx
Aha, absence obrázku mi nevadí, jde mi spíš o to, aby byl předmět "Magický meč +1" a ne abych líznul kartu "bonus +1". S předměty jsou na tom tedy obě hry stejně? Miniatury z WoA se mi z fotek na BGG nelíbili tolik, ale věřím že naživo bude dojem o mnoho lepší...

11.3.2011 14:35:07

zluda
ja sem mel stejne dyle dneska jsem si objednal Wrath of Ashardalon, hlavne kvuli tomu ze z dostupnych informaci sem nabyl pocitu ze jsou pravidla a vubec obecne ta hra ze je vylepsenim oproti CR

11.3.2011 14:35:40

cSf.Loser
ke stejnému závěru jsem došel taky, ale rozdíly v hratelnosti budou asi minimální, což mi na druhé straně vyvažuje téma Ravenloftu. Prostě se nemůžu rozhodnout, ach jo:(

11.3.2011 14:39:12

DD

to zluda
Nikdy si neliznes kartu Bonus +1, vzdycky je to kolem toho nejak obalene. Treba Blessing - +1 k dalsimu utoku. Nicmene rozdil, kterej se zminuje je ze v WoA je mnohem vice predmetu s permanentni trvanlivosti (zbrane, stity a tak) v CR jsou to dost casto prave predmety, ci spise akce, ktere se proste stanou hned a maji jednorazovy efekt.


11.3.2011 14:39:16 | Upraveno autorem (porovnej)

DD, rbx
Díky. Misky vah se začínají přiklánět na stranu WoA, předměty jsou pro mě větší motivace než jednorázový blessing:) ale rád se nechám ještě popostrčit - co byste zvolili vy?

11.3.2011 14:45:36

Vybíráme z Bazaru

Kočičí klub
Kočičí klub
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas