Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

(Treasure) karty pokladu s obrázkami

Grafické spracovanie hry sa mi, napriek určitej suchote, celkom pozdáva.
Čo mi ale časom začalo vadiť veľmi, sú karty pokladu bez obrázkov. Ako sa mám tešiť z Vorpal sword-u, keď mám na kartičke suchosuchý text? Tak som sa pustil do prerábania kariet pokladu s doplnením obrázkov. Na stránke http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/arch/ag som prešiel všetky kategórie a vybral asi 300 obrázkov od viacerých autorov.

Mal by niekto záujem o tieto karty?
12.12.2011 15:29:18 | Upraveno autorem (porovnej)

v drizzte
ako je to v drizzte? už som si ho objednal no stále neprišiel, ale prípadné obrázky predmetov by som určite uvítal aj tam ak tam tiež absentujú, pretože sa naozaj tým stráca to tešenie sa z vylepšeného hrdinu :)

12.12.2011 16:53:05

Drizzt je na tom rovnako :(
http://boardgamegeek.com/image/1167575/dungeons-dragons-the-legend-of-drizzt-board-game

12.12.2011 17:43:58

zajem by tu byl
Ahoj , ja bych zajem mel.
To mas obrazky cernobile , nebo barevne ??

12.12.2011 17:47:42

takže
nemáš v pláne urobiť aj to? Mal by som o to v tom prípade záujem :))

12.12.2011 17:49:06

Angri, stOKYi
No Ashardalon určite, ale keďže Drizzt si už hovie na skrini, časom aj Drizzt. Hodím tu dnes večer link na pár kariet na ukážku.
--
EDIT: Obrázky sú farebné, skúšal som aj čiernobiele, ale nemalo to šťavu :).

12.12.2011 19:47:09 | Upraveno autorem (porovnej)

náhľad kariet
http://i42.tinypic.com/2wghe6g.jpg

Sú to prvé lastovičky, nesúďte prísne :). Inak by som nepovedal, aké je niekedy ťažké dopasovať obrázok tak, aby vystihoval "charakter" veci na karte pokladu. Ak nikto nájde lepší/kvalitnejší obrázok (vrátane autora!), na daný predmet s radosťou ho zvážim a prípadne vymením :).

12.12.2011 23:49:40

karty
Hezky, karty vypadají pěkně. Když už si s nimi budeš dávat takovou práci, budeš rovnou překládat i text na kartách?

13.12.2011 06:31:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Nemam slov.
To je úžasný.
Jsi borec.

13.12.2011 06:38:37

ad Micc,Angri
No pre seba si to určite nechám v angličtine, manželka sa totiž takto nenásilnou formou učí. Teraz prekladám adventure book a je celkom možné, že potom urobím aj preklad kariet, počnúc kartami pokladu s obrázkami :).

Ono nehádzať to do kariet už nie je taký problém, ale ten preklad. A netuším ako budem prekladať názvy netvorov ako Grell alebo Otyugh :D.
V tomto má čeština ešte navrch, v slovenčine je veľmi malá slovná zásoba na fantasy.

Dík. Najviac času mi trvalo poskladať ten layout a poprehadzovať to tak, aby tam vošiel všetok text + obrázok. Mal som asi 8 verzií :).

13.12.2011 07:09:37

preklad
Ahoj ja se tak take ucim anglicky.
Pokud mozno neprekladej :-)

13.12.2011 07:20:02

Angri
Neboj, ak by som aj robil preklad do slovenčiny, bude aj anglická verzia. Tá vlastne bude ako prvá a chcel by som ju stihnúť ešte pred Vianocami, nech môžem hrať už s obrázkovými predmetmi :).

13.12.2011 07:28:41

acedrac
tak si si na seba ušil peknú búdu ....presne to som čakal , že ťa budeme lámať na anglickú aj slovenskú verziu . Názvy netvorov neprekladaj !!!, netreba ani skratky ako AC , HP . Bude to štýlovejšie . U mňa si prekladom rozhodol o kúpe hry. Klobúk dole , nádherná robota !

13.12.2011 07:44:21

dedo
EN/SK verzia bude len u kariet pokladu, ostatné prekladané veci budú SK.

Ja som rozhodnutý mená netvorov neprekladať, ani HP a AC. Ale napríklad taký Cave Bear. Nechal by si ho tak alebo preložil ako Jaskynný medveď? :)
Dík :).

13.12.2011 08:11:58

nazor cecha
Nechal bych jednotné.
Bud vse nebo nic.

13.12.2011 09:39:26

Angri
Ja len taký príklad, že takýto názov zvádza na preklad :). Ja skúsim porozmýšľať aj nad slovenskými ekvivalentami, ale keď nepreložím uspokojivo všetky, nechám ich anglické :).

13.12.2011 09:44:29 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
nechaj všetky mená anglické , je to určite lepšie . Tiež štatistiky , nechať anglicky -level, ac , def , speed , hp, attack a pod. Napr. speed 6 / ak je doplňujúci text, tam už kludne - rýchlost ./ Pošlem Ti neaké karty z preložených dnd minis , kde je to práve takto riešené -je to skombinované , ale super . V podstate su´preložené iba sprievodné texty , ale ostatné zaužívané veci v angličtine . Prípadne pozri Chaotit.cz , tam sú takéto preklady kariet dnd minis.

13.12.2011 11:31:46 | Upraveno autorem (porovnej)

wau
wau vyzerá to naozaj skvelo.. Ako to budete potom riešiť? Vytlačíte komplet a prelepíte karty? Mne je aj trochu lúto to preliepať.. alebo len obrázok prilepiť?
acerdac : potom by si mohol kľudne aj tie obrázky šupnúť do toho drizztu :)))

13.12.2011 11:35:24

stOKYi
Nejlepší řešení je si koupit obaly na karty a přeložený líc šoupnout k originální kartě.

13.12.2011 11:54:57

karty
No nemyslel som, že bude taký záujem :). Tak to aby som zvážil pôvodný formát karty, nech sa to dá vložiť do obalu...

Karty mám totiž zatiaľ na rozmer 90x60mm, ktorý je iný ako pôvodné karty, pretože som si chcel tlačiť nové karty a laminovať ich do 95x68m, ktorých mám doma kopec. S obalmi nemám skúsenosti, ale už tento víkend príde švagor z Plzne a prinesie mi obaly na LotR-a, tak možno aj ja nakoniec budem len vkladať do obalov.

ad stOKYi: Áno, časom ich zrejme budem robiť aj do Drizzta.

13.12.2011 12:27:36

acedrac
Máš to pěkné,zájem z mé strany je obrovský,pokud budou přeložené tak ještě větší:-) Ty jména nech určitě originál,ono to i česky zní někdy dost směšně.

13.12.2011 12:33:22

upravený rozmer
No karty som upravil na rozmer 62x88mm. Budem si ich môcť zalaminovať, ale budú sedieť aj do obalov (sú len 1mm užšie ako originál). Hor sa na ďalšie obrázky :).

13.12.2011 16:39:48

acedrac
klobuk dolu chlape, vzorka vyzera nadherne, ale nalozil si si riadne :)
Kazdopadne zaujem mam tiez a drzim vsetky palce.

13.12.2011 20:03:01

Teaser 2 :)
http://i43.tinypic.com/2btpa9.jpg

13.12.2011 22:19:59

acedrac
vyrábaš naozaj peknú vec , držím palce aby ťa neprešla chuť a trpezlivosť ....paráda !

14.12.2011 06:53:15

hotovo :)
Prípadné pripomienky píšte sem :). Ak nebudú resp. čo to opravím, nahrám finálnu verziu v pdf s orezovými značkami. Idem spať...

http://i41.tinypic.com/mwtxj6.jpg
http://i40.tinypic.com/dwqpoj.jpg
---
EDIT:
Tak som si to dnes ráno popozeral a našiel som si preklepy vo flavor textoch týchto predmetov:
Crossbow of Speed
Elven Cloak
Bracers of Defense
Thieves' Tools
Potion of Speed

Ak by mal niekto chuť dnes porovnať to s originálnymi kartičkami, pošlite mi správu s mailom, pošlem Vám aktuálnu verziu pdf, lebo náhľady sú v malom rozlíšení.

Preklepy večer opravím a šupnem sem finálnu pdf verziu na tlač :).

16.12.2011 00:48:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Příval Temnoty 1/2 - samostatná kampaň (EN/FR)
Příval Temnoty 1/2 - samostatná kampaň (EN/FR)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas