Dungeonquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Fantasy Flight Games
Galakta
Games Workshop
Schmidt Spiele
Autoři: Dan Glimne
Jakob Bonds
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

GW verze vs. FFG verze

Hrál někdo verzi od GW a povypráví nám, jaké to bylo? Jsem na tuhle hru strašně zvědav, ale nehrál jsem ji, tak ocením jakékoli postřehy.
Jak si myslíte, že FFG tuhle hru vylepší? Nějaké návrhy?
27.4.2010 23:23:18

Tak vám nevím
přečetl jsem pravidla až za souboje a přijde mi, že je tam té náhody až moc... hráč vlastně nedělá nic jiného, než tahá karty a zjišťuje, co se mu přihodilo. Nemůže téměř nic ovlivnit, o ničem rozhodnout, pořád jen čeká, co mu štěstěna uchystá a nemá šanci nějak jí pomoci... Nebo jsem něco důležitého přehlédl???

5.8.2010 19:49:47

Merlin
Mám podobný dojem, takový multiplayer solitér. Škoda, že tam není nějaký mechanismus škodění protihráči jako že bych vybíral ze dvou karet co mu tam dám,nebo kdo zaplatí nejvíc zlata by mohl posunovat nějakou velkou příšerou, nebo zrušení protihráči efektu karty při boji nebo tak. Třeba to bude zábava, ale asi ne pro mě.

5.8.2010 20:12:21

Merlin
Tak já s tím počítám, že to bude takové jak píšeš :). Teď už jen záleží jestli mě to bude bavit nebo ne. Mě třeba baví Chaos Marauders, což je totálně haluz hra :)

5.8.2010 20:47:50

Merlin
Tak to se evidentně od původní verze příliš neodklonili :-/

6.8.2010 10:06:45

re all:
Mno to jste mě moc nepotěšili... jelikož ujíždím na všem, co má v názvu "Dungeon" nebo se alespoň vzdáleně týká procházení kobek a kydlení potvor (nejlépe když je u toho ještě i vývoj a zbrojení vlastního hrdiny :-), tak tohle bude asi pro mě velký zklamání... :-(

6.8.2010 11:20:34

to Eyron
Myslím si, že se od původní verze ani nechtěli moc odklonit. Spíše bych řekl, že chtěli původní verzi jen trochu vylepšit, ale základní myšlenku a filosofii hry nechat tak, jak byla. A hodně lidí na BGG fórech v to taky doufalo. Tak prostě vzali jen pár mechanismů, které v základu byly divné (soubojový systém, karty bez textu, apod.), a trochu je vylepšili. Pro milovníky původní verze tak tohle bude opět ultimátní vydání a pro nás neznalce to bude prostě jen taková divná náhodná hra, ze které v této době nebudeme moc nadšení.

6.8.2010 15:13:14

DQ
Já jsem na tom stejně jako Beholder - očekávám náhodnou řachandu podobnou Talismanu a těším se jak malej kluk :)

6.8.2010 15:21:21

najde
se zde někdo z Prahy či blízkého okolí, kdo si tuto "řachandu" zakoupí a bude ochoten ji předvést. Obavám se, že přes lákavé prostředí a projojení pro mě s krásným Descentem to bude doopravdy nudná záležitost ale WoW: ag, kde se toho moc neděje a hráč jen trne, co si lízne, ale ti hrdinové, Ouuu, že to někdo předvedete, prosím.

13.8.2010 08:28:13

pihorv
Ja si v tomhle pripade asi pockam a s nekym si to taky nejdriv zkusim;)

13.8.2010 08:58:15

pihorv
Já do toho jdu určitě a rád předvedu :) Ale Descent bych od toho opravdu nečekal, spíše divočinu jako Talisman a Cosmic.

13.8.2010 09:14:13

descenta
od toho nečekám, jen mě lákají ty postavičky a přenesení do Descenta, z DQ jsem poněkud zklamán, i když na druhou stranu ty obrázky a různé cerepetičky mě lákají, jen mi příjde, že zatím co jeden hráč hraje, ostatní se nudí a je to moc o velké náhodě, každopádně, až budeš mít čas a možnost to někam vzít, rád se zůčastním, předem děkuji

13.8.2010 09:37:57

to pihorv
"zatím co jeden hráč hraje, ostatní se nudí": Sice tam není vpodstatě žádná interakce, ale kola jednotlivých hráčů budou tak rychlá, že se tam nebude kdy nudit a většinou se budeš protivníkovi smát, že spadl do nějaké ďoury :-)
Jinak je to hodně náhodná hra, ale předpokládám, že to bude sranda.

17.8.2010 11:02:43

předvedení
Plánuje si tu hru někdo z Opavy nebo okolí koupit? Rád bych si ji zahrál až vyjde ale kupovat se mi ji zatím moc nechce.

17.8.2010 15:12:17

to Raven
Pokud dojedeš do Ostravy, tak já to budu mít a určitě to budu brávat do Korunky. Jinak na tyhle dotazy by asi bylo lepší založit nové vlákno.

17.8.2010 18:23:14

sydo
Já bych ho chtěl určitě zakoupit také ale budu čekat až to někdo přeloží ,tak že pokud by jsi to měl tak se hlásím na testování:)

17.8.2010 19:36:22

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad + kovové mince
Vinohrad + kovové mince
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas