Dungeonquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Fantasy Flight Games
Galakta
Games Workshop
Schmidt Spiele
Autoři: Dan Glimne
Jakob Bonds
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

GW verze vs. FFG verze

Hrál někdo verzi od GW a povypráví nám, jaké to bylo? Jsem na tuhle hru strašně zvědav, ale nehrál jsem ji, tak ocením jakékoli postřehy.
Jak si myslíte, že FFG tuhle hru vylepší? Nějaké návrhy?
27.4.2010 23:23:18

původní hra
Mám původní Dungeon Quest získanej někde v elektronický podobě z internetu... ještě jsem to ani nepročetl, ale FFG minimálně vylepší grafiku :-) Ale předpokládám, že to udělá jako s ostatním - lákavý grafický kabátek, obroušený hardcore hrany na minimum, aby to bylo přístupný pro masy, snížení náhody, vyrovnávní obtížnosti a tak podobně ... takže na jednu stranu dobrý, na druhou stranu se z toho může stát jednoduchá rubačka...

28.4.2010 08:40:30

GW verze
Hrál jsem to párkrát. V podstatě jde o tohle: Cílem hry je dostat se do středu hracího plánu, tam nahrabat co nejvíc pokladu a útéct zpět na okraj plánu v časovém limitu. Během svého kola hráč většinou odkrývá další dílek hracího plánu (ala pexeso), kde čekají pasti, monstra, zamčené mříže, zatáčky, křižovatky. Hra je to pěkná a kdyby mi bylo o pár pětiletek míň, asi by mě nadchla. Když jsem ji ale asi před rokem hrál, přišla mi strašně náhodná. Otočí se pár špatných dílků mapy za sebou a jste v háji. V jedné z her jsem dokonce skončil asi na třetím dílku mapy, kde byla jakási propast a já špatně hodil... Myslím, že FFG to vezmou pravidlově a systémově z gruntu, jinak ta hra podle mě nemá u dnešních namlsaných hráčů šanci.

28.4.2010 10:59:32

to Eyron
Neboj, ta náhoda je přesně to, co z toho FFG vyseká... si vezmi, že třeba u talismanu přidali fate žetony, když holt hráč hodí blbě, aby měl možnost to zopakovat... a podle mě to je jen dobře, sice se tím hráči ochudí o některý humorný situace, ale zas to není tak nasírací jako předchozí edice, kdy občas stačil špatný hod a hráč přišel o všechno a mohl začít téměř od nuly...

28.4.2010 11:12:59

rbx

eyron
Ha, to vypada na vymakanejsi Adventurers ve fantasy provedeni. Tak to by nemuselo byt az zase tak zle. Pokud to nebude zbytecne dlouhe, tak mi takovyto typ nahody nevadi.

28.4.2010 11:25:25

Merlin
no někdy jsou ty situace daleko "humornější" (jak pro koho), když pomocí fate tokenu provedeš u čarodějnice reroll z 1 na 1 :)

28.4.2010 11:50:51

to Beholder
sice mala odbočka ... carodejnice to je nic ... zena hodila 2 jednicky u srťáká :))

28.4.2010 21:18:59

tomasV
tak na takový level jsme se ještě nedostali (tohle rozšíření zatím nemáme) :))

Ale když nad tím tak přemýšlím, hodit 2x jedničku u smrťáka je při hře ve dvou "osvobození". Já když jsem se při naší poslední hře s přítelkyní proměnil 2x za sebou ve velmi krátké časové prodlevě v žábu (z toho jednou to byl ten "šťastný" reroll), tak jsem nebyl zrovna veselý :)

28.4.2010 21:24:44

A Hundred Ways to Die
FFG vydali další info o hře.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1433

23.6.2010 22:42:26

Vasek
Ta prenositelnost hrdinu do jinych her na Terrinothu vypada zajimave. Kdyz jich tam bude 6, vyplati se to uz jen kvuli nim, kdyz se clovek podiva na ceny figurek do WOW:Adventure Game;)

23.6.2010 23:25:09

Eyron
Ten popis zní dost strašně, tak doufám že to bude hodně předělané a nechají tam jen hlavní téma :).

24.6.2010 07:23:15

bližší info
tak jsem skouknul stránky FFG a všiml jsem si že už něco málo o hře napsali, ale zatím to vypadá na závod tam a zpátky založený na náhodě a žádné interakci s ostatníma ... no uvidíme co to bude nakonec

24.6.2010 08:24:15

přenositelnost postav
tak vidím, že mi zapřísáhlí descentáři, runebounďáci a runewarsáci si to koupíme stejně a jen a proto, že jsou tam ty figurky. Aspoň budu co hrát s dětma ne.

24.6.2010 10:19:47

DungeonQuest
Mno, mi se to líbí, takže si Razi stejně budeš muset s náma zahrát :-)
Bude to celkem fun, akorát by se mi líbilo, kdyby tam kluci s FFG nějak vykutili možnosti přímé interakce mezi hráči, i když jsou na jiných koncích dungeonu (že by třeba hráč současně hrál v jedné fázi za draka Kalladru a posílal tam ostatním hrdinům nějaké dárečky). Přenositelnost postav je taky zajímavá věc, i když je to úplně jasný tah, jak přimět hráče, aby si kupovali i ostatní hry. Ale nápad je to dobrý a u Terrinothu by se mohl chytnout, což znamená další prachy pro FFG a další spoustu velice kvalitních her. A to já rád ;-)

25.6.2010 11:14:40

to Kadaver
cituji: "akorát by se mi líbilo, kdyby tam kluci s FFG nějak vykutili možnosti přímé interakce mezi hráči, i když jsou na jiných koncích dungeonu (že by třeba hráč současně hrál v jedné fázi za draka Kalladru a posílal tam ostatním hrdinům nějaké dárečky)."

-> zahraj si Dungeoneera, tam hraješ za hrdinu a zároveň za pána hry a škodíš ostatním hrdinům - to je přesně to, co popisuješ :-) Jinak je to hra dost podobná, procházíš podzemí, zabíjíš nestvůry, trénuješ ....

25.6.2010 12:18:39

Merlin
Jenomže to není FFG :)

25.6.2010 12:49:00

to Raziel
A myslíš, že to tak moc vadí???

25.6.2010 14:42:50

to Merlin
Ten Dungeoneer budu muset okoštovat, díky za tip.

26.6.2010 18:21:29

Hrdinové
Podle FFG bude balení DQ obsahovat nové hrdiny ze světa Terrinothu a kromě jejich figurek také karty pro Runewars, Runebound a Descent, noví hrdinové tedy budou využitelní i v těchto hrách. Už se těším čím dál víc, nová mapa vypadá krásně.

29.6.2010 16:24:39

Pravidla jsou na světě
FFG zveřejnili pravidla k předělávce DungeonQuestu, tak se kochejte. Vypadá to na první pohled, že je tam dobře udělaný souboj, ale budu to muset podrobně pročíst :-)
http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/dungeonquest/support/dq-rulebook.pdf

3.8.2010 11:09:39

Kadaver
Taky mě zaujaly hlavně souboje. Podobají se soubojům v MEQ

3.8.2010 11:30:05

zajímavé
délka pravidel mě docela překvapila ... aneb dnes už asi není v módě vydat hru, která má méně než třicet stran pravidel :-) Nijak mi to teda nevadí, aby to nevypadalo, že si stěžuju :-)

3.8.2010 19:11:47

Merlin
to máš fuk, za chvíli tu naběhne sydo se stížností, že jsou tam karetní souboje :D



...to byl joke ;)

3.8.2010 19:49:31

Dojem z pravidel
Po procteni pravidel jsem dopel k nazoru, ze na multiplayer solitaire to bude mozna az moc prekombinovane a dlouhe... Ja vim, je tam i PvP varianta, ale pripada mi jen o chlup vyhodnejsi nez u Proroctvi. Navic mohou vyrazeni hraci ovladat prisery, ale neprijde mi to jako rozhodujici. Asi bych si to nejdrive zahral a teprve potom kupoval.

4.8.2010 09:59:42

Pravidla
No jo, ale je to 30 stran, z čehož 20 jsou obrázky a vysvětlení jak pro blbý (pro průměrného amíka asi). Talisman taky roztáhli ze 4 stran na 24 :)

4.8.2010 10:13:15

rbx

Longshanx
neveril bys, jak je to ovladani priser po vypadnuti z boje dulezite. U Adventurers vetsinou nechame vypadnuvsimu hraci hazet kostkou za balvan a ma to vzdy velky uspech. Pritom o nic nejde.

4.8.2010 11:16:07

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy (nová ve folii)
Stezky slávy (nová ve folii)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas